Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Przywódca Czczenów aresztowany

(8)
2010-09-17 14:20 | tkw
Przywódca Czeczenów, który przyjechał do Polski na kongres Czeczenów, został na żądanie Moskwy aresztowany.

Nie sądziłem, że dożyję w Polsce takiej hańby, takiego wstydu. Gdy w PRL nasi opozycjoniści wydostawali się na Zachód, zawsze szło za nimi oskarżenie o kradzieże, malwersacje, rozboje. I nigdy demokracje Zachodnie z tego powodu naszych nie aresztowały.

Najpierw zapraszamy by po przekroczeniu granicy aresztować. Boże, co za wstyd. To już lepiej było po prostu nie wpuścić.
  • 2010-09-17 15:40 | wladimirz

Bardzo mnie cieszy zatrzymanie czeeczeńskiego terrorysty islamskiego Zakajewa!

Nie możemy stosować podwójnych standartów.Zakajew z kumplami i Al-Kaida to jedna fundamentalistyczna międzynarodówka islamska!!!
  • 2010-09-17 17:22 | tkw

Re:Przywódca Czczenów aresztowany

1. Czeczeni to Naród, Al-Kaida to organizacja. To duża różnica. Do Al-Kaidy się wstępuje, Czeczenem się człowiek rodzi i nie może się z tego „wypisać”. Kto wstępuje do Al-Kaidy wie, czym to grozi, ktoś kto się urodził Czeczenem jest z góry skazany na bycie zwierzyną do odstrzału – niczym Żydzi czy Cyganie w II wojnie. Ja nie potrafię powiedzieć, w jakim procencie walka Czeczenów jest walką o wyzwolenie narodowe a w jakim terroryzmem islamskim. I pewnie nikt na to odpowiedzieć nie potrafi, najprawdopodobniej akty nazywane przez nas terrorystycznymi można śmiało nazwać walką o wolność i odwrotnie. Zależy kto będzie oceniał. My w czasie okupacji wykonywaliśmy wyroki śmierci na zdrajcach – jak to się odbywało ? Dzwonek do drzwi, zdanie „W imieniu Rzeczpospolitej ...” odczytane z kartki i strzał. To nie był terroryzm z punktu widzenia ofiary ? A czemu Niemcy rozstrzelali na miejscu Obrońców Poczty Polskiej w Gdańsku a nic nie zrobili Obrońcom Westerplatte ? Bo z punktu widzenia prawa obrońcy Poczty byli cywilami z bronią, czyli bandytami, Obrońcy Westerplatte to było regularne wojsko.
    2. Aresztowany Zakajew ma azyl polityczny w Wielkiej Brytanii. Ale polski rząd woli „wleźć bez wazeliny” Rosji i grzecznie wykonał zlecenie. Na tym forum jest wątek o pojednaniu z Rosją – pojednanie zazwyczaj oznacza uścisk dłoni a polskiemu rządowi trudno będzie ją uścisnąć siedząc w rosyjskiej d.... No chyba że wpierw Rosja ten rząd wydali razem z g....
    3. Czeczeni i ich Ojczyzna są teraz na dnie. A jest taka zasada – nie kopie się leżącego. A polski rząd to zrobił – dokopał leżącemu. Ja uważam to za obrzydliwe. Gdyby znaleziono rannego Bin Ladena – należałoby go dobić ? Jakiś czas temu w „POlityce” pan Adam Szostkiewicz wyrażał święte oburzenie na Wielką Brytanię, bo była groźba aresztowania minister spraw zagranicznych Izraela pani Cipi Liwni z oskarżenia o zbrodnie wojenne na Palestyńczykach. A teraz tenże sam pan Szostkiewicz wzywa Zakajewa, by do Polski nie przyjeżdżał „bo będzie kłopot dla Polski”. Czyż to nie wyraz podwójnej moralności ? O tego Czeczena jakoś „POlityka” na razie się nie upomniała.
    4. O ile wiem, to tylko Rosja uznaje Czeczenów za terrorystów. A ponieważ w tej sprawie Rosja jest żywotnie zainteresowana, to dla mnie świadectwo Rosji nie ma wartości. Nie można być sędzią i strona konfliktu jednocześnie.
    5. Nigdy nie mogłem zrozumieć, na jakiej podstawie Rosji należy się Czeczenia i inne nierosyjskie krainy i ludy, w tym Syberyjskie. Sami przez lata „wybijaliśmy się na niepodległość”, więc ja za to samo nie będę potępiał innych. Nas też nazywano terrorystami, przypominam, że Traugutt został powieszony a nie rozstrzelany – rozstrzeliwało się ludzi honoru, wieszało się ludzi którym honoru odmówiono a Jemu odmówiono za bunt przeciw prawowitemu władcy (i był to władca prawowity z punktu widzenia prawa).
    6. Polska uznała prawo Kosowa do secesji od Serbii – czym dążenie Kosowian różni się od dążenia Czeczenów ? Wg mnie polski rząd stosuje podwójną moralność a to mi się nigdy nie podobało.

Można by tu pisać długo ...
  • 2010-09-17 18:55 | wladimirz

Świat jest pełen takich narodków jak Czeczeni, których jest kilkaset tysięcy!

Co z Kurdami(25 mln), Baskami, Walijczykami,Irlandczykami, Szkotami???
    A Indianie w USA?;-)Świat pogrążyłby się w ciągłej wojnie gdyby zrealizowano ich aspiracyjki.Szczególnie, że Czeczenia jest wewnątrz(!) Rosji - nie graniczy z żadnym krajem!!!
  • 2010-09-17 19:01 | tkw

Kurdowie itd - wg mnie mają prawo do swojego państwa.
    Indianie w USA - za późno, przestali istnieć jako Naród.
    Świat jest w nieustannej wojnie, nawet w Europie, zapomniałeś o Bałkanach ? Jeśli sądzisz, że świat zastygł w obecnej postaci już na zawsze, to się mylisz.

Czeczenia wewnątrz Rosji - chcesz powiedzieć, że ma pecha czy ma to być argument, że nie ma prawa do wolności ?
  • 2010-09-17 21:52 | tkw

Kiedyś chlubiliśmy się "Za Wolność Waszą I Naszą" na naszych sztandarach ...
  • 2010-09-17 23:56 | camel

Ależ ma prawo do wolności i ją dostała, po czym wykorzystała do wymordowania nieco sąsiadów. Zapoznaj się z historią konfliktu, kto poprosił Moskwę o pomoc i z jakiego powodu. Okazji tej nie przegapił światowy bandyta islamski, który zjechał masowo do Czeczenii "pomagać". To zmieniło sytuację na tyle, że nie ma już mowy o pozostawieniu Czeczenów samym sobie i przyzwoleniu na odbudowę (jeszcze bardziej) bandyckiego państwa. Wolne państwo dla Czeczenów to albo mur i zasieki na granicach albo nagła śmierć dla mieszkańców sąsiednich ziem. Tego już Czeczeni dowiedli. Co zrobić z tym fantem?
  • 2010-09-18 10:37 | tkw

No ale jak to się ma do prawa narodu do Wolności ? Ogłosić ich narodem wyklętym i wyrżnąć ?

A ja napisałem o aresztowaniu Zakajewa raczej nie "od strony Czeczeńskiej" tylko od strony zachowania się władz Polski. na razie dopiero sąd zachował się godnie i wniosek o areszt oddalił całkowicie. Rząd na ten temat milczy, udaje że sprawy nie ma. Sposób zachowania się polskich władz to kwestia zasad, moim zdaniem polskie władze nie pokazały jednoznacznie, że zasady wolności, prawa narodu do samostanowienia itd. traktują poważnie. W tej sprawie wg mnie nie wystarczyło nic nie robić i czekać na decyzję sądu - należało działać. Choćby Prokurator Generalny mógł w trybie nadzoru kazać wycofać wniosek o areszt.

pozdrawiam