Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Kościoły ciekawe i mniej ciekawe

(7)
Gdy na Zachodzie kościoły stawały się coraz nowocześniejsze, u nas robiły się coraz większe i coraz brzydsze.
 • 2010-09-19 07:19 | brieg

  Kościoły ciekawe i mniej ciekawe

  Jednym z ciekawych Kosciolow, jest Kosciol Arka w Krakowie-Nowa Huta.
 • 2010-09-19 07:26 | abmiros

  Katedra w Licheniu jest ladna.

  Ten budynek w Licheniu podoba mi sie. Zmusza, aby mu sie blizej przyjrzec, wyroznic czesci, i wtedy nasuna refleksje, ze nawiazuja one do wybranych tradycji budownictwa koscielnego, ale w sumie stanowia calosc o wlasnej indywidualnosci. Polaczone piecie sie ku Bogu i przysadzisty majestat Kosciola.

  Uznanie dla architekta od ateisty.
 • 2010-09-19 17:55 | marit

  Re:Kościoły ciekawe i mniej ciekawe

  Kościoły w Waszej galerii są wręcz szokujące. Szczególnie podoba mi się kościół w Rzymie (żaglowiec) i kościół na wodzie (Bali). Niektóre robią wrażenie twierdzy czy więzienia, pewnie trudno byłoby to zaakceptować. Ale ogólnie są niezwykłe i wnoszą coś ważnego do architektury sakralnej. Czegoś takiego w Polsce w ogóle się nie uświadczy. Piszę o tym z przygnębieniem, bo sama mieszkam w cieniu kościoła przypominającego ogromne schronisko PTTK, z dachem typu "skocznia". Zaśmiecanie krajobrazu, i to na długie lata. Nawet drzew nie sadzą wokół, co trochę złagodziłoby widok.
 • 2010-09-19 20:38 | karlo

  Re:Kościoły ciekawe i mniej ciekawe

  Dużo powstaje w ostatnich czasach nowych kościołów. Widać, że są na to pieniądze. zapewne z datków. Raczej jestem za tym ,żeby remontować zabytkowe, stare oryginalne kościoły i zabytkowe dzieła sztuki a nie budować pełno nowych kościołów i często są one budowane tuż przy zabytkowych. Powstaje dużo nowych kościołów a np w stolicy wciąż nie powstaje na przykład nowa sala koncertowo symfoniczna i pewnie długo jeszcze nie powstanie...
 • 2010-09-20 21:29 | pregierz

  Re:Kościoły ciekawe i mniej ciekawe

  Czas niektóre hale kościelne zamienic na hale koncertowe czy wystawiennicze. Świetnie sie do tego nadają. Rynek kościołami juz sie nasycił, sporo tych powojenych koszmarków jest nieogrzewana w zimie, mury nasiąkają i pleśnieją a w okolicy często brak hali sportowej, koncertowej, muzealnej... itd.
 • 2010-09-22 02:57 | slawek

  Re:Kościoły ciekawe i mniej ciekawe

  Projekt kosciola Arka powstal w latach 60 a budowano w latach 70.W dokumentach byla to rozbudowa kaplicy
 • 2010-09-22 03:04 | slawek

  Re:Kościoły ciekawe i mniej ciekawe

  Totalna przesada ze stawianiem koscilow wszedzie na nowych i starych osiedlach.Czy taka ilosc koscilow jest potrzebna?Strona ekonomicza utrzymanie koscilow odezwie w niedlugim czasie.