Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

PO na kongresie wybiera władze

(24)
Czy w Platformie Obywatelskiej temperatura sporów zbliża się do stanu wrzenia? Czy pozycja Donalda Tuska, niedawno prawie jednogłośnie wybranego na przewodniczącego partii, rzeczywiście słabnie?
  • 2010-09-25 10:04 | tkw

"POlityka" martwi się o PO ...

„Niewywołującego konfliktów, a jednocześnie trzymającego się kilku zasad, które obywatelom się podobają, w rodzaju tanie państwo”
    TKW:
    Na onet.pl jest news, że w Hiszpanii planuje się na 2011 rok budżet w wysokości 122 mld. euro i że to będzie o 8% mniej niż w roku obecnym.
    Porównałem podstawowe dane na podstawie Wikipedii.
    Okazuje się, że budżet Hiszpanii wyniesie ok. 160 mld $ co stanowi ok. 10% PKB. W Polsce budżet wynosi ok. 100 mld. $ co stanowi ok 25% PKB. Wychodzi więc na to, że polski budżet jest ok. 2,5 raza pazerniejszy od hiszpańskiego. A Hiszpania to kraj, w którym w porównaniu z Polską jest z czego zdzierać, dochód na łeb jest ponad 3 razy większy.
    Tak wygląda tanie państwo.

„poza zapracowanym do granic możliwości Michałem Bonim w Kancelarii Premiera nie ma dziś żadnych polityków PO (oprócz rzecznika rządu)”
    TKW:
    "Halicki wytknął także Tuskowi, że lubi lizusów, gromadzi wokół siebie złych ludzi i że coraz bardziej lubi "salon" polityczny, a nie koordynowanie partią. - Mogę się zgodzić, że tak - odpowiedział Halicki na pytanie, czy premierowi brakuje empatii wobec przyjaciół.
    Jego zdaniem, w partii jest zbyt dużo lizusów. - Niestety. Jeżeli analityk albo osoba, która ma zdiagnozować sytuację, nie jest w stanie opisać jej prawdziwie, bo najpierw musi wybadać, co jest oczekiwane od szefa, to nie jest to dobra diagnoza - zaznaczył Halicki. Bycie szefem rządu - zdaniem Halickiego - podoba się Tuskowi, ale "jest już trochę zmęczony szefowaniem partii"
    warto przeczytać całość.
    link:
    http://wiadomosci.onet.pl/raporty/rzad-donalda-tuska/halicki-w-po-sa-zli-ludzie-politycy-zaskoczeni-tre,1,3701775,wiadomosc.html

„coraz bardziej widoczna jest samotność Tuska, który odsunął dawnych współpracowników, a nowych nie ma”
    TKW: Płażyński ? Olechowski ? Czemu odeszli z PO ? Wg mnie dlatego, że na dłuższą metę z Tuskiem nie da się współpracować, zniszczy każdego, który za bardzo wyrośnie.

„Tymczasem sejmowi politycy PO, ale także terenowi działacze, a przynajmniej ich znaczna część, uwierzyli, że po wakacjach ruszy wreszcie jakaś legislacyjna ofensywa, że perspektywa wyborcza, ważna dla każdej partii, nie będzie perspektywą jedyną”
    TKW: naiwność ludzka nie zna granic ...
  • 2010-09-25 10:20 | episod

Et tu, Shrek, contra me ?!

PO podąża z duchem czasu! Szorstkie przyjaźnie odeszły do lamusa... Teraz aksamitne spory są na topie! To lepsze, niż włosienice w PiS-ie.
  • 2010-09-25 12:04 | bryka

Re:PO na kongresie wybiera władze

Kolejna powierzchowna i nudna analiza tzw "sceny politycznej".Zupełnie mnie nie interesuje,czy Pan Tusk,czy Pan Schetyna ,czy ktoś trzeci będzie przewodził PO.To,w mojej opinii rzecz całkowicie drugorzędna.Interesujące jest to jaka będzie PO.Czy pozostanie korporacją ludzi żądnych łupów,gotowych,bez zmrużenia oka,zadłuzac państwo dla utrwalenia własnych interesów.Czy zmieni się "duch" tej korporacji politycznej ? Jedyna siłą obecnej PO jest Pan Jarosław Kaczyński.Może wreszcie pora pokazac co PO chce zrobic dla obywateli ?.
  • 2010-09-25 15:44 | joanna kopytowska

Tylko Donald Tusk jest gwarancją wyniku wyborczego , ludzie Go lubią bo jest dobry i rozsądny , ambicje Grzegorza Schetyny i chęc zemsty na Tusku bedą miały tylko skutek destrukcyjny bo nikt nie da Schetynie takiego wyniku wyborczego jak Tuskowi , polska scena polityczna jest chwiejna i bardzo nieprzewidywalna , w sumie od afery do afery , afera Rywina pograzyła SLD i dała szansę Kaczorom , którzy zrujnowali zaufanie społeczne do polityków i szacunek dla nich a takze obaj przyczynili się do katastrofy smoleńskiej , Tusk był w tej sytuacji darem niebios ale taki dar nie powtarxza się czesto i warto aby jego adwersarze o tym pamiętali , padnie Tusk , padnie Polska bo Pis rozszarpie ją na kawałki , zniszczy budżet ,skompromituje nas na swiecie a wPolsce dopuści do władzy szumowiny i karierowiczów , którzyżerując na osłabieniu Prezesa zmarnują następne lata polskiej koniunktury na świecie i w Europie , oby nie
  • 2010-09-25 17:47 | bryka

Sympatie polityczne Pani Joanny są oczywiste.Talent panegiryczny także.Tylko dlaczego,bez jednej chocby,kropki ?
  • 2010-09-25 18:11 | dr_pitcher

Nie tedy droga szanowny Panie redaktorze. Opis watkow "personalnych" moze i czyni artykul ciekawym, ale z polityka prze duze "P" nie wiele ma wspolnego. Do momentu do poki bedziemy utozsamiac partie polityczne z jej przywodcami a nie z programem, ktory przedstawiaja, dopoki bedziemy mieli to co mamy - czyli ogolnie rzecz biorac - przepychanki, pol-ustawy i mase nie rozwiazanych problemow (edukacja, sluzba zdrowia, niepotrzebne skreslic). W Polsce mamy wladcow a nie rzady, sejm czy partie polityczne to rzesza nic nie znaczacych "klakierow". Krol-Tusk, Cesarz-Kaczynski, Ksiaze-Napieralski poruszajacy sie ze swymi orszakami i uprawiajacymi "polityke" na poziomie panstwa feudalnego. Spory w partiach sa wazne ale powinny opierac sie na meritum a nie kulcie jednostek.
  • 2010-09-25 19:00 | tkw

Może dlatego - tak napisała o sobie:
    "jestem utalentowaną, wykształconą dziennikarką"
  • 2010-09-25 22:15 | oras

Tusk to polityczny szkodnik, gorszy od Kaczynskiego ! Gdy szedlem do wyborow w 2007 roku zmeczony i zazenowany polityka w wykonaniu PIS-LPR-Samoobrony, to glosowalem na PO, i jej lidera Donalda Tuska. Glosowalem na jego program, który brzmial bardzo zachecajaco i wiarygodnie. Donald Tusk obiecywal odbiurokratyzowanie gospodarki, ulatwienia dla tworzenia nowych firm czy miejsc pracy. Obiecywal reforme zdrowia, finansow publicznych, reforme emerytalna. Obiecywal "jedno okienko", przyspieszenie prywatyzacji, informatyzacje kraju, zastepowanie ogolnopojetej biurokracji stronami w internecie, gdzie kazdy obywatel 24 godziny na dobe moze zalatwic wszystkie niezbedne sprawy. Po ponad dwoch latach ten sam czlowiek - Donald Tusk mowi, ze nic nie trzeba zmieniac w Polsce bo jest dobrze. Juz nie uzywa argumentu Lecha Kaczynskiego hamulcowego, tylko mowi wprost, ze on nic nie bedzie reformowal i zmienial, bo on jest pragmatykiem. Co gorsza przez 2 lata swoich rzadow zatrudnil 50 000 nowych urzednikow, którzy kosztuja miliardy zlotych rocznie !!! Jakby tego wszystkiego bylo malo, rzad Donalda Tuska zadluza Polske na setki miliardy euro emitujac co miesiac obligacje i innego rodzaju papiery dluzne. Pol biedy gdyby te pieniadze byly przeznaczone na rozwoj infrastruktury i unowoczesnianie Polski - niestety te pieniadze gina gdzies w czelusciach budzetu - znaczy sa wydawane na bierzaca konsumpcje ! Perspektywa nastepnych 10 lat jest wrecz tragiczna dla Polski. Po pierwsze nie robiac nic w kwestii reform ubezpieczen spolecznych - w roku 2020 wyz lat 50 i 60 ubieglego wieku nie dostanie emerytury lub bedzie tak malo, ze nie bedzie starczac na przezycie. Po drugie za 10 lat koncza sie doplaty z Unii i nie bedzie z czego finansowac wielu projektów. Do tego dojdzie obsluga zadluzenia zagranicznego, które tak szybko narasta w ostatnich 2 latach. Tusk pcha Polske i Polakow na skraj przepasci.
    Najgorsze jest to, ze aktualnie brak jakiejkolwiek aternatywy politycznej dla nieudolych partii PIS czy PO.
    Jestem zazenowany zmiana premiera Donalda Tuska i nie moge pojac dlaczego tak sie stalo. Ja na jego miejscu staral bym sie dotrzymac wiekszosci obietnic, a gdybym nie potrafil z jakis wzgledów to zrezygnowal bym z premierostwa nawet gdyby do wladzy mial dojsc oszolom Kaczynski
  • 2010-09-26 07:47 | Marco

Co to jest "bieżąca konsumpcja"? Tusk na bieżąco zajada się tymi pieniędzmi, czy pakuje je w sienniki? Czy realizacja zobowiązań ustawowych: finansowanie służby zdrowia, realizacja inwestycji infrastrukturalnych, które mogłyby być w czasie kryzysu "ścięte" a nawet wypłacanie pensji nauczycielom, sędziom itd. to jest przejadanie?
  • 2010-09-26 09:09 | wladimirz

A ja pamiętam panią Solską jako pryncypialną dziennikarkę organu socjalistycznych związków młodzieży "Sztandar Młodych";-)

I też była po linii i na bazie;-)
  • 2010-09-26 09:09 | tkw

Niestety muszę się z Tobą zgodzić.

Dla mnie wniosek z tej sytuacji jest taki - Tusk zadłuża nas na 100 mld. zł rocznie. Tego nie będzie można "unieważnić", to trzeba będzie zapłacić. Gdy idzie o pieniądze żartów nie ma. Dlatego wolę dać szansę PIS i Jarosławowi, Nawet jeśli będzie trochę krzyku i zamieszania to przynajmniej nie będę musiał za to płacić a tym bardziej moja Córka, bo bardziej się martwię o Jej przyszłość. A jak się okaże, że PIS też nas będzie zadłużał, to wezmę młotek, kowadło i stawiam kosę na sztorc.

pozdrawiam
  • 2010-09-26 12:31 | joanna kopytowska

smichy chichy do czasu

kpijmy sobie kpijmy póki czas , smichy chichy podsłuchy , smichy chichy zaszczucie Barbary Blidy , smichy chichy katastrofa smoleńska , smichy chichy wa snie plemienne na poziomie kamienia łupanego , ja moze i przypominam aktywistkę ZTP ale Amerykanie zupełnie serio przeanalizowali osobowosci przychopatyczne Stalina i Hitlera zartudniając do tego najlepszych psychologów za wielomilionowy Grant , szefował im znany na całym swiecie psycholog niemiecki zresztą Erich Eromm i całej ekipie psychologów wyszło ze Hitler był nekrofilem a Stalin sadystą , nekrofil w znaczeniu tej grupy znakomitych specjalistów to osoba , którą kieróje podswiadoma pasja zniszczenia , nienawidzi siebie i swiata więc daży stale i za wszelka cenę do jego zniszczenia , przeciwnymi do tych postaw sa postawy biofilne wynikajace z miłosci do zycia , na moje oko ewidentnym nekrofilem jest Jarosław Kaczynski a postawy biofilne dominują w zachowaniu Donalda Tuska, warto mieć to na uwadze zarykiwujac się od smiechu teraz zmoich kropek i przecinków
  • 2010-09-26 17:16 | tkw

Pozwolisz, że przypomnę Ci co pisałaś wcześniej.

Przed katastrofą w Smoleńsku:
    "każdy będzie lepszy do obecnego Prezydenta"

Po katastrofie w Smoleńsku:
    "Przyszłym Prezydentam naszych serc będzie legenda Lecha Kaczyńskiego
    Myślę że ta tragedia będzie miała wymiar symboliczny i nikt teraz nie jest w stanie w sercach Polaków zastąpić Lecha Kaczyńskego , który oddał życie za umacnianie polskiej tożsamości narodowej , to On jest teraz w sercach wszystkich Polaków "

A teraz piszesz, że Jarosław Kaczyński to nekrofil.

Napisałaś swego czasu o sobie "jestem utalentowaną, wykształconą dziennikarką i nigdy nie udało mi się dostać nawet stażu w żadnej z gazet" - ja się nie dziwię tym gazetom.

pozdrawiam
  • 2010-09-27 08:45 | joanna kopytowska

pozdrowienia dla tkw

Ja postanowiłam, tak jak między innymi ostatnio Mrożek/ znany dramatopisarz , to informacja dla tych kulturalniejszych z komentatorów w internecie / wyjechać na stałe z kraju gdzie do władzy aspirują tacy politycy i tacy obrońcy nieodpowiedzialnych polityków a talent literacki wykorzystam tworząc kulturę francuską jako pisaraka , poprzewodnikuje sobie po Paryżu i spróbuję jak Boy przyswoić Polakom niektóre cenne pozycje z literatury francuskiej promujące racjonalny stosunek do rzeczywistości , a panu TKW zastawiam przyjemność mieszkania w kraju zarządzanym przez wymarzony przez Pana PIs i wspaniałego przywódcę Narodu Jarosława Kaczyńskiego , widzi Pan nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło
  • 2010-09-27 09:28 | tkw

Życzę powodzenia i szczęścia na obczyźnie. Ja tu zostanę, jestem u siebie.

pozdrawiam
  • 2010-09-27 11:48 | Kolega królika

Jednak Bismarck miał rację!

Bismarcka uważał, że największą karą dla Polaków to pozwolić im się samym rządzić. I nic dodać ani ujać w tym temacie.

Patrząc na kolejne rządy po nieporozumieniu w Magdalence trudno sie nie zgodzić z Bismarckiem. Jest to szcególnie bolesne w kontekście zaprzepaszczania historycznej szansy jaką dała nam Europa przyjmując Polskę do Unii. Pustota mozgów, pustosłowie polityków i wiara w zaklęcia - to straszny wynik panowania nad polskimi umysłami państwowej mitologii rodem z bliskiego wschodu. Modlitwa o deszcz w kaplicy sejmowej, ogłoszenie Chrystusa królem Polski - to były szczyty idiotyzmu w wykonaniu ludzi, którzy prowadzą ten naród przez oststnie 20 lat!

Porażająca biurokracja, korupcja, nepotyzm i wszechobecni agenci Watykanu sprowadzają Polskę do rangi żartu w Europie. Teraz na dokładkę Tusk ogłasza, że nie będzie nic reformował NA SIŁĘ - priceless!
  • 2010-09-27 12:00 | Kolega królika

'Dla mnie wniosek z tej sytuacji jest taki - Tusk zadłuża nas na 100 mld. zł rocznie.'

Korekta: każdy rząd od czasów nieporozumienia w Magdalence sukcesywnie zadłuża Polskę (jeden nawet spowodował konkordat!) a niewiele za to przybywa ogółowi. Wiele krajów jest zadłużonych ale ważna jest analiza wydatków w tych krajach. W tym kuriozalnym i rozmodlonym kraju powsatje więcej kościołów niż szpitali czy szkół, nie wspominając nawet o drogach. Przyszłość ma niestety jedynie masowa emigracja do normalnych miejsc na ziemi, a to już przerabiano nad Wisłą nie jeden raz!
  • 2010-09-27 15:06 | tkw

Korekta: "Korekta: każdy rząd od czasów nieporozumienia w Magdalence sukcesywnie zadłuża Polskę"
    TKW: rząd PIS przez dwa lata zadłużył nas na 57 mld zł, rząd Tuska tylko w 2010 roku zadłużył nas na ponad 100 mld. zł, ma więc tempo z grubsza licząc 4 razy szybsze. Może dla Ciebie to żadna różnica, dla mnie ogromna.

"W tym kuriozalnym i rozmodlonym kraju powsatje więcej kościołów niż szpitali czy szkół"
    TKW: kościoły budowane są za pieniądze parafian (z niewielkimi wyjątkami), więc nikomu nic do tego, szkoły i szpitale, jeśli są budowane, to z pieniędzy podatnika. Dostrzegasz różnicę ? Budowanie wielu nowych szkół i szpitali raczej nie ma sensu w świetle wyludniania się Polski, choć trochę się buduje, szczególnie na nowych osiedlach. Jak na razie nie słyszałem, że jakieś dziecko nie znalazło miejsca w żadnej szkole (to tylko kwestia odległości) albo żeby osoba uprawniona nie znalazła się w szpitalu, jeśli powinna (zdarzają się sporadycznie odmowy przyjęcia, głównie dotyczące osób nieubezpieczonych). Miejsca w szpitalach są, jest ich nawet za dużo (choć znowu na prowincji problemem jest odległość), problemem są lekarze-specjaliści a dokładniej ich brak.

Uwielbiam proste diagnozy. Dla niektórych wytłumaczeniem wszelkiego zła w Polsce jest KK. Proste, chwytliwe, myśleć nie trzeba, wystarczy to w kółko powtarzać bez względu na to, czy w danej sprawie ma to sens czy nie ma.
  • 2010-09-28 03:11 | Kolega królika

'Życzę powodzenia i szczęścia na obczyźnie. Ja tu zostanę, jestem u siebie.'

Wydaje się, że do pełni szczęścia brakuje Ci jeno większościowych rządów Niskiego -)
  • 2010-09-28 09:26 | tkw

No to źle Ci się wydaje.

pozdrawiam
  • 2010-09-28 15:32 | Kolega królika

TKW: naiwność ludzka nie zna granic ...

Pomyliłeś artykuły - ten wpis znacznie lepiej pasuje do artykułu o Niskim i jego urojeniach -)
  • 2010-10-01 00:10 | renta

Co w PO a raczej w obecnym Rządzie jest złe

Złe jest to, że kolejny Rząd nie oczyszcza kraju z komunizmu, z tych co niszczyli czy niszczą innych ludzi, z komunistów, z ludzi, którzy zapisywali się kiedyś do partii komunistycznej i dostawali dzięki temu stanowiska. Oczywiście przed przełomem sporo osób się wypisywało z partii. Nawet do dziś na kierowniczych dyrektorskich stanowiskach rozmaitych instytucji i miejsc pracy są partyjniacy! 70 latkowie!! Obłuda bądź niekompetencja albo stare, zacofane myślenie to nie raz domena tych ludzi. Niestety żaden Rząd nie doprowadził do rozprawienia się z komunistami i otworzenia akt! A 20 lat minęło!! Za PiS coś próbowano, ale się nie udało i za rządów J.Buzka, ale też nic nie wskórano. Apel do obecnych Władz o koniecznie oczyszczenie w pełni Polski z komunistów!! Którzy są albo niekompetentni, albo np bezkarni,Ci co innych krzywdzili. Albo dają złe wzorce młodym ludziom!!! Pewnie można wytłumaczyć,że nie ma pieniędzy na dekomunizację albo czasu. Absolutnie bzdura!! To polepszyłoby kraj i jest to musowy proces! To nieporozumienie,że kraj tego do tej pory nie zrobił. Jesteśmy krajem UE.
  • 2010-10-01 15:05 | rolll

Re:PO. A kiedy wreszcie np. służba zdrowia bezdzie lepsza

nowocześniejsza, bez nieludzkich kolejek, tłoku, kiedy wreszcie będą nowe szpitale, niezbędny sprzęt!? To jest skandaliczna sytuacja, że pacjenci czekają w kolejkach państwowo, jest stary sprzęt, a prywatnie duzo kosztuje! Ciągle są dyskusje, często słuszne, ale na temat rzeczy i problemów takich jak kłótnie w okół krzyża. A ciągle stan naszych dróg jest skandaliczny, nieludzkie korki w miastach czy nie skuteczny system zdrowia!! Widać Rząd PO też temu nie może zaradzić!
  • 2011-03-06 10:35 | Joanna Kopytowska

po co takie głupoty wypisywać

Po linii były lizusy i karierowicze a ja rzadnej kariery w polskich mediach nie zrobiłam a zależało mi zawsze głównie na ekologii a nie na polityce, mam nadzieję zrobić ją przetwarzając literacko polskie doświadczenia ale dopiero we Francji i pisząc po francusku , to jest mój język i moja kultura, która bliska mi jest na tysiąc sposobów , im bardziej bliska mi jest kultura francuska tym dalej mi do polskiego bezhołowia i sorry chamstwa ,które obserwuję często także tu na tym blogu