Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

docentoprofesor

(1)
2010-10-01 07:49 | psr18gh
Mam dwóch kolegów, którzy są docentami kontraktowymi na uczelniach państwowych w Poznaniu i Gdańsku. Mają oni po 59 lat i chyba marne szanse na habilitację. Z jednym z nich kończyłem szkołę średnią a z drugim studia. Oni naprawdę byli orłami, najlepsi z najlepszych. Nie wiem dlaczego nie zrobili habilitacji, to delikatny temat i wolę nie rozmawiać z nimi o tym. Gdy się spotykamy to mam wrażenie że żałują oni swoich decyzji z początku swoich karier zawodowych, aby zostać na uczelniach. Wtedy im zazdrościłem. Ja nie byłem aż tak dobry, więc poszedłem do przemysłu i wyżywam się do dzisiaj w gospodarce. Do dzisiaj praca daje mi wielką frajdę. Cieszę się że mają oni szansę na tytuły profesorskie, nawet jeżeli związane jest to tylko z ich oceną pracy dydaktycznej, jako wykładowców.