Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

"Reforma KRUS wywołałaby na polskiej wsi głód"...

(3)
2010-10-01 10:54 | psr18gh
Pan Jarosław Kaczyński wczoraj przez kilka godzin gościł w "Radio Maryja". Stwierdził on między innymi, że "reforma KRUS wywołałaby na polskiej wsi głód". Nie wiem na jakiej podstawie on tak sądzi. Gdyby rolnika nie było stać na opłacenie składki KRUS-owskiej w wysokości składki ZUS-owskiej zgłaszałby się z stosownym podaniem do Pomocy Społecznej. Tam po sprawdzeniu wiarygodności jego podania dokonywano by przelewu środków do KRUS-u na opłacenie jego składki. Ktoś mógłby zarzucić temu pomysłowi, że to uwłacza honorowi rolnika. Setki tysięcy obywateli naszego kraju korzysta z Pomocy Społecznej i nie słyszałem zarzutu, że to dla nich dyshonor.
Obecnie z naszych podatków dofinansowujemy KRUS miliardami złotych rocznie. Te same pieniądze po reformie KRUS-u będą trafiać do Pomocy Społecznej. Tylko tam pomoc zostanie zindywidualizowana. Będzie konkretnie wiadomo kto wyciągał rękę po jałmużnę i dlaczego. Teraz rękę po jałmużnę wyciąga KRUS, czyli instytucja w której pojęcie wstydu nie istnieje. Biedy nie należy się wstydzić i dlatego nie zgadzam się z zarzutem byłego premiera.
  • 2010-10-03 03:23 | camel

Re:Reforma KRUS wywołałaby na polskiej wsi głód

Kaczyński jest głupcem i ma za głupców wszystkich wokół. Ale jego tezy bywają zabawne. Skąd w takim razie pochodzi żywność? Jeśli oni tam zginą z głodu bez pieniędzy odbieranych pracującym, to CO oni tam robią? Nic? I wg głupca Kaczyńskiego, racją państwa jest to nieróbstwo karmić i rozwijać? :) Tak naprawdę utrzymywanie wysokiego poziomu biedy (a więc zależności, strachu, niepewności jutra) jest potrzebne jedynie kościołowi, który dokonale wie, czym się skończyło dlań bogactwo i wolność społeczeństw zachodnich. Polska jest ostatnim bastionem zacofania, tylko tu kler może się obskorupić i próbować przetrwać. Wiedzieli o tym już dawno, stąd wybór Wojtyły na szefa, który umożliwił on eksploatację ekonomiczną Polaków. Coś, co robili od wieków a co przerwała "ta straszna komuna".
  • 2010-10-04 08:33 | psr18gh

Re:Jeśli oni tam zginą z głodu bez pieniędzy odbieranych pracującym, to co oni tam robią?

"Camel".
    "Skąd w takim razie pochodzi żywność ?". Słuszne stwierdzenia.
    Przez lata woziłem sąsiadom na wsi 5 kg puszki cateringowe: "truskawki w zalewie" lub inne owoce w zalewie. Kupywałem te produkty w sklepie fabrycznym. Moi kochani sąsiedzi konfekcjonowali te produkty do małych opakowań szklanych, pasteryzowali je i w ten sposób robili sobie zapasy na zimę. Byłem zszokowany, że im nie opłaca się przyzagrodowa uprawa truskawek na własne potrzeby. Wolą oni kupić półfabrykat.
    To system dopłat do KRUS-u i innych dopłat oduczył ich gospodarności.