Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Wina Jarosława

(10)
2010-10-05 21:46 | tkw
Za onet.pl:

Jak stwierdził wicemarszałek sejmu Stefan Niesiołowski
"Według parlamentarzysty z Platformy to Jarosław Kaczyński jest odpowiedzialny za śmierć Lecha Kaczyńskiego. - To Jarosław Kaczyński namówił Lecha Kaczyńskiego do prezydentury. Gdyby nie był prezydentem, to by spokojnie żył - mówił Niesiołowski"

TKW: skoro tak mówi wicemarszałek sejmu i to reprezentujący partię rządzącą, to pewnie ma rację.

Drogi czytelniku forum - rozważ pozwanie do sądu swoich rodziców o odszkodowanie za swoją śmierć. Kiedyś umrzesz a nie doszłoby do tego, gdyby rodzice Cię nie spłodzili. Myślę, że masz przed sądem duże szanse, możesz się powołać na stanowisko było nie było Wicemarszałka Sejmu Rzeczypospolitej. Jeśli chcesz być bardzo akuratny w swoim pozwie to przesłuchaj swoich rodziców na okoliczność, kto kogo namówił do współżycia "feralnego dnia" że się tak wyrażę. Jak to ustalisz, to pozwij tylko tego co namawiał.

Drogi wyborco Lecha Kaczyńskiego. Niestety jesteś odpowiedzialny za śmierć 96 osób. Gdybyś nie głosował na Lecha Kaczyńskiego to ... już wiesz.

Jakaż ta Platforma jest cool, jakich to ma wspaniałych ludzi w swoim kierownictwie. Jak czytam Niesiołowskiego to mam taką ulgę po tych strasznych czasach PIS-owskich, tak się czuję oczyszczony z tego błota, z tej głupoty, z tej podłości. Jest miło, czysto, światowo, rozsądnie, z klasą, mądrze - sielanka.
  • 2010-10-06 17:57 | Hadron

Re:Wina Jarosława

Coś o PiS-ie zapomniałeś dodać i wpadkach z tamtej strony...tak przypadkowo naświetlasz tylko jedna partię i jej wpadki ? Ciekawe.
    A może zapytam wprost i wszystko będzie jasne : utożsamiasz się z poglądami jakie reprezentuje PiS ?
  • 2010-10-06 20:00 | tkw

1. Skomentowałem durną wypowiedź Niesiołowskiego a tak się składa, że facet jest z PO a nie z PIS.

2. Odpowiem wprost - nie utożsamiam się. Więcej - neguję ustrój Polski, Europy i Ameryki, czyli coś, co oszukańczo zwie się "demokracją"

3. Komentuję głównie PO, bo to PO a nie PIS jest u władzy, premierem jest Tusk a nie Kaczyński itd. Nie zajmuję się opozycją, bo żadnych funkcji istotnych dla mnie nie pełni. To rząd jak zechce zamknie mi firmę a nie PIS. To rząd podnosi mi podatki a nie PIS. Itd. Przynajmniej w tej chwili tak jest.

4. Pomiędzy PIS a PO dostrzegam zasadnicze różnice. Najważniejsza z nich to ta, że PO jest dla mnie "stowarzyszeniem mającym na celu zdobycie i utrzymanie władzy dla niej samej", PIS jest dla mnie "stowarzyszeniem mającym idee, jasne i spójne poglądy dla którego władza nie jest celem tylko
    środkiem do realizacji celu głównego - wcielenia idei w życie". Idee PIS nie muszą się podobać, ale doceniam to, że je ma (zawsze ceniłem ludzi wierzących w coś, cynikami gardzę). A ponieważ zdecydowanie wolę postawę "władza jest narzędziem" od "władza jest celem", to "z braku laku" wybieram PIS (ale tylko jako coś w rodzaju rankingu, bo jak napisałem w 2 - neguję ten oszukańczy ustrój i w głosowaniach udziału nie biorę.

pozdrawiam
  • 2010-10-07 00:00 | Hadron

A co wobec tego proponujesz w zamian, biorąc pod uwagę punkt 2 ?
  • 2010-10-07 00:08 | tkw

1. Oczekujesz programu głębokiej reformy państwa na forum ?

2. Sądzisz, że mam program dopracowany w szczegółach ? Że tylko "kluczyk przekręcić w stacyjce" i "jadziem z tym koksem" ?

3. Na tym forum jest sporo moich wpisów, pisałem przy różnych okazjach nie raz a powtarzanie jest sprzeczne z regulaminem forum.

pozdrawiam.
  • 2010-10-08 21:41 | Kolega królika

'PIS jest dla mnie "stowarzyszeniem mającym idee, jasne i spójne poglądy dla którego władza nie jest celem tylko środkiem do realizacji celu głównego - wcielenia idei w życie.'

Domniemam, że chodziło tu o PiS, co nie zmienia faktu, że jest to chyba najbardziej idiotyczne zdanie jakie czytałem od bardzo długiego czasu. Przykre, że jest akurat Twojego autorstwa -)
  • 2010-10-08 23:57 | tkw

No cóż, masz prawo widzieć to inaczej. Tylko nie przytoczyłeś argumentów i faktów na potwierdzenie swojej tezy, jedynie ograniczyłeś się do wypowiedzi ocennej a o gustach nie ma co dyskutować.

A taką opinię jak moja znajdziesz np. w wywiadzie, jakiego "POlityce" udzielił Czapiński a facet od analiz politycznych jest fachowcem. Nie jestem odosobniony w mojej opinii.

Powiem więcej - w ostatnich wyborach na PIS głosowało ponad 46% wyborców. Wśród tych 54% którzy głosowali na PO (Komorowskiego) jest duży procent takich, którzy głosowali nie na PO tylko przeciw PIS, dość zgodne opinie szacują ich na 30-50% elektoratu PO (czyli od 17 do 27% wyborców). Jako człowiek inteligentny wiesz, że większość wyborców ulega sugestiom mediów a te są wyraźnie pro-platformerskie, można przyjąć, że spora część z tych głosujących na PO dla zablokowania PIS (powiedzmy połowa) uległo tym sugestiom i nie potrafi wskazać konkretnych powodów, czemu PIS ma być "babą jagą". Rachunek ten pokazuje, że w istocie PIS powinna poprzeć ponad połowa wyborców. To co trzyma PO u władzy to media, gdy media przestaną ludziom robić pianę z mózgów na temat PIS i ludzie zaczną samodzielnie myśleć - PIS wygra wybory.

Coś mi się wydaje, że należysz do tej grupy, która bezkrytycznie powtarza brednie anty-PIS-owskie jak mantrę ale bez konkretów.

Pewnie zgadzasz się z dzisiejszą (?) wypowiedzią Tuska, że
    "- Politycy PiS prowadzą politykę, której jedynym celem jest wyczekiwanie, aż państwo polskie upadnie. PO musi Polaków przed tym obronić - powiedział premier Donald Tusk podczas posiedzenia Rady Krajowej Platformy."
    Tyle że Tusk tak jak i Ty nie wyjaśnił, przy pomocy czego PIS prowadzi tę politykę, skoro u władzy nie jest od 3 lat. Ale skoro Tobie podoba się polityka Tuska prowadzona przy pomocy Sanepidu i Policji ...

pozdrawiam
  • 2010-10-09 19:59 | camel

Niesioł dworuje sobie z chorej argumentacji pisiorów, którzy usiłują obarczyć odpowiedzialnością za głupotę prawicy i spowodowany nią lot, wszystkich swoich przeciwników. A przeciwnikami tych głupków są właściwie wszyscy. Co za tandeta umysłowa. Dałeś się podejść jak dziecko. Kiedy Kaczyński popluwa takimi argumentami wokół, jakoś nie mogę wyguglać wyrazów oburzenia z twojej strony. Teraz się nabzdyczyłeś. Ale masz rację: PiS to kwintesencja głupoty i podłości. Powinni en bloc siedzieć w Sevres obok wzorca metra, jako niedościgła personifikacja tych cech.""
  • 2010-10-10 00:01 | tkw

Ciebie to śmieszy co powiedział Niesiołowski ? Masz specyficzne poczucie humoru ...
  • 2010-10-11 09:52 | Kolega królika

'Coś mi się wydaje, że należysz do tej grupy, która bezkrytycznie powtarza brednie anty-PIS-owskie jak mantrę ale bez konkretów.'

Co mnie obchodzi co Tobie się wydaje? Co Ty możesz o mnie wiedzieć, gdzie żyję i na kogo głosuję i dlaczego mam takie a nie inne stanowisko o Niskim? Jak miliony światłych Polaków czasami doprowadza mnie do rozpaczy, czasami śmieszy do łez fakt, że w 40-to milionowym rozmodlonym kraju groźny psychopata chodzi wolno jakby nie było w Polsce psychiatrów. O przepraszam, jeden jest ministrem obrony, a przecież mógłby pomóc koledze sejmowemu -)