Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Służby podsłuchiwały dziennikarzy

(33)
Jako jeden z wymienionych przez „Gazetę Wyborczą” dziennikarzy inwigilowanych w czasach IV RP niniejszym oświadczam, iż oczywistą oczywistością jest, że dziennikarzy nie należy podsłuchiwać.
  • 2010-10-08 16:54 | tkw

Be i cacy

„Nie, to oznacza wyłącznie jedno – służby specjalne korzystają na potęgę z posiadanych uprawnień i obchodzą prawo. Aby kogoś podsłuchiwać, wystarczy we wniosku o zgodę sądu podać, że podejrzany numer telefonu należy do nieznanej osoby, a potrzebę inwigilacji uzasadnić odpowiednim paragrafem z kodeksu karnego. Nieznana osoba powinna być podejrzana o czyn wymieniony w katalogu kwalifikacji uprawniających do stosowania kontroli operacyjnej. To same najpoważniejsze przestępstwa i żaden sąd nie odmówi podpisania wniosku.”
    TKW: a czy pod rządami Tuska te służby zmieniły swój charakter ? Pan Pytlakowski nie wspomina o tym i słusznie, bo nie ma żadnego powodu by tak zakładać. Służby specjalne mają swój „charakter” niezależny od władzy. Władza może być raz bardziej praworządna raz mniej, ale służby nigdy nie staną się „chórkami anielskimi”. A jak popatrzeć, jak ostatnio Tusk wykorzystał Sanepid do walki z Palikotem, to resztę można sobie dośpiewać a sanepid do służb specjalnych się nie zalicza. A jeśli premier jest zdolny do takiego wykorzystania zwykłego sanepidu, to czy trudno sobie wyobrazić, do czego potrafi wykorzystać służby z definicji tajne ? No a do tego Tusk rozszerzył katalog służb specjalnych uprawnionych do podsłuchiwania z 5 z czasów Jarosława do 9 obecnie – i mam nadzieję, że nikt mnie nie będzie przekonywał, że „zrobił to ale nie ma zamiaru tego wykorzystywać bo to dobry facio”. A tych rzekomych podsłuchów z czasów PIS platformerska prokuratura nie potwierdziła, stwierdziła „nie stwierdzono przestępstwa”. No ale to nie przeszkadza trzymać się schematu „PIS be, PO cacy”. 5 służb be, 9 służb cacy. Zadłużenie nas na 57 mld. zł w dwa lata be, zadłużenie nas na ponad 100 mld. w jednym roku cacy. Kurski be, Niesiołowski cacy. Palikot cacy, Palikot be (zagadka – co się zmieniło ?). Budżet Lecha Kaczyńskiego be, budżet Komorowskiego powiększony w stosunku do poprzednika o 15% cacy. Obniżenie podatków przez PIS be, podwyższenie podatków przez PO cacy. Telewizja w rękach PIS be, ta sama telewizja w rękach PO cacy. Kontynuować ?

„Dla służb istotna była wiedza, z kim się kontaktują i o czym rozmawiają. A to dowód, że służby z założenia chroniące bezpieczeństwo państwa i jego obywateli, łamią zasady tego bezpieczeństwa. Zdobywają informacje do swoich tajnych teczek, tworzą absurdalne archiwum, które za ileś tam lat może trafić do jakiegoś kolejnego Instytutu Pamięci Narodowej i być inspiracją dla nowych generacji owładniętych poczuciem misji historyków.”
    TKW: nie wiem czy Pan Pytlakowski zrobił to świadomie, ale nie napisał w tym akapicie, że chodzi mu o służby z czasów PIS. Jeśli zrobił to świadomie, to mam Mu to za plus dodatni – służby nie zmieniają swoich nawyków wraz ze zmianą władzy. A teraz czeka o 4 służby więcej.

„A skoro prokuratura nie widzi w procederze śledzenia dziennikarzy nic zdrożnego, to może sprawą powinien zająć się Sejm.”
    TKW: nie wiadomo, czy byli podsłuchiwani, decyzja prokuratury o nie stwierdzeniu przestępstwa świadczy, że albo nie byli i to są tylko propagandowe zagrywki albo byli ale było to uzasadnione i prawo nie zostało złamane.

A tak na marginesie – dlaczego dziennikarze mieliby być uprzywilejowani ? Dlaczego mnie, zwykłego obywatela ma być wolno ma być wolno podsłuchiwać a dziennikarza nie ? Bo ja nie jestem dziennikarzem ?
    Moim zdaniem nie należy dzielić obywateli na lepszych i gorszych, należy zadbać o to, by ten kto łamie prawo był surowo ukarany, adekwatnie do wyrządzonej szkody. I wtedy być może sąd uzna, że w przypadku podsłuchiwania dziennikarza szkoda jest większa i kara będzie surowsza.
  • 2010-10-08 19:36 | Sławomir Osiński

Re:Służby podsłuchiwały dziennikarzy

jak bym czytał komunikat Biura Prasowego PiSu.

Pozdrawiam.
  • 2010-10-08 20:00 | tkw

Ale do meritum się nie odniosłeś.

Nie jest moją winą, że ostatnie wydarzenia w wykonaniu Tuska zdecydowanie przerosły to o co oskarżano PIS.

A tak na marginesie - miałem o Tobie lepsze zdanie więc zaskakuje mnie komentarz, który dotyczy OSOBY a nie tego CO ta osoba napisała. Myślałem, że dyskutujemy na argumenty a nie epitety. Ponoć opluwanie mającego inne zdanie to domena PIS ?
  • 2010-10-08 20:11 | Kolega królika

Nie masz się co tak denerwować - Twój wpis wygląda trochę lepiej niż komunikaty Paranoi i Schizofrenii. Dzisiaj ulubieńcy mieszkańców małych miasteczek i wsi na wschód od Wisły ponownie przeszli samych siebie. A już się wydawało, że Niski znalazł wreszcie dobrą opiekę medyczną -)
  • 2010-10-08 20:47 | tkw

"Dzisiaj ulubieńcy mieszkańców małych miasteczek i wsi na wschód od Wisły ponownie przeszli samych siebie"

rozumiem że pijesz do PIS, ale możesz napisać, o co chodzi ?
  • 2010-10-08 20:49 | tkw

"wygląda trochę lepiej"

Dzięki, ale na czym polega to "lepiej" ? czy chodzi o mój pierwszy wpis i tamte argumenty czy argumenty z drugiego ?
  • 2010-10-09 11:47 | Kolega królika

Niski gra teczkami nie od dziś - ostatnio nawet założył teczki członkom swojej sekty. Paranoja i Schizofrenia!
  • 2010-10-09 15:31 | tkw

1. A możesz podać konkrety w tzw. "sprawie teczek w PIS" ?
    2. Nawet jeśli w info o teczkach jest jakaś część prawdy to teczki jawne nie stanowią dla mnie problemu. problemem są teczki tajne.
    3. W każdej firmie każdy pracownik ma teczkę - to też jest Paranoja I Schizofrenia ?
    4. "Niski gra teczkami nie od dziś" - konkrety proszę.
  • 2010-10-09 15:50 | bryka

Trochę mi wstyd,że nie włączę się w dyskusję co lepsze ? PiS czy PO ?.Chodzi mi o coś innego.O pożytki z istnienia (tak prężnego) tzw IV władzy.Niewątpliwie jakieś tam są.Co do dziennikarstwa śledczego,to wydaje mi się,że dosyc mizerne.W pamięci ciągle mam aferę Szarego Mietka rozkręconą niebywale przez tuzów tej dziennikarskiej dyscypliny.Okazało się ,że "na usługach".Nie będę przytaczała wielu innych przykładów.
    Szkoda czasu i miejsca na serwerze providera POLITYKI(ale jak mnie wezmą na spytki to sobie przypomnę).Otóż podzielam oburzenie autora artykułu co do bezprawnych podsłuchów lecz nie zamierzam wesprzec tego protestu.Gdyby dotyczył generalnie podsłuchów bezprawnych .To Tak.Pomysł by Sejm się tym zajął traktuję jako podbijanie bębenka.A gdyby powołali komisję śledczą to dopiero by była uciecha dla dziennikarskiej braci.
    Protest dziennikarzy,niestety, kojarzy mi się, z wyznaniami kobiety doświadczonej ,która postanowiła wystąpic tym razem w roli "pierwszej naiwnej".
  • 2010-10-09 16:05 | tkw

1. nie wstydź się. Z tym, że zamiast powtarzać ja mantrę "PIS be PO cacy" lub odwrotnie to proponuję używać argumentów i faktów, co jest praktyką mniejszościową na tym forum ...

2. Co do IV władzy to wg mnie się mylisz - to jest pierwsza władza. I ta władza od tygodnia zabija Palikota "wspólnie i w porozumieniu" (jak to określa kodeks karny) pomijając go milczeniem (tak jak jeszcze niedawno "wspólnie i w porozumieniu" z lubością go cytowała póki opluwał PIS na konto PO). I ta władza jest podstawą władzy PO, gdy media przestaną PO kochać PO straci władzą "w try miga" - gdy głosujący na PO ze strachu przed PIS przestaną się bać i zagłosują zgodnie z rozumem a nie propagandą, to PIS wygra. A póki nie ma nic lepszego niż PIS, to niech wygra.

3. o co chodzi z "aferę Szarego Mietka" bo nie pamiętam ?

4. sprawa z dopalaczami być może nie jest skończona. Gdy Tuskowi potrzebny będzie dalszy ciąg hałasu w mediach, to będzie i komisja sejmowa. Na razie Palikota załatwił skutecznie, więc i dopalacze mogą odetchnąć. Zdaje się, że mamy nowe prawo w Polsce:
    Jeśli Palikot widoczny
    to atakujemy dopalacze (lub coś innego)
    w przeciwnym przypadku cisza.

5. cieszę się, że ktoś jeszcze prócz mnie tak odczytuje cały ten jazgot medialny w kontekście decyzji prokuratury. Ta decyzja "nie stwierdzono przestępstwa" wyraźnie powinna uciąć sprawę - podsłuchów albo nie było albo były legalne. Ale dziennikarze nie od dziś uważają się za "naród wybrany" stojący ponad prawem.

A swoją drogą to ciekawe, że media w ogóle nie "zauważyły" wymiany szefa Sanepidu w przeddzień sobotniej akcji. Tak jakby taka wymiana zdarzała się codziennie.

pozdrawiam
  • 2010-10-09 16:44 | Minar

jak dla mnie to jest nie do pomyślenia, tyle PiS zarzuca Tuskowi a sam ma brudne rączki, podsłuchiwanie dziennikarzy przez nieuprawnione przez to służby, beż jakiegokolwiek konkretnego podejrzenia, to efekt paranoi Jarusia... która widać rozwija się po śmierci brata... czasami mam wrażenie że jak Stalin pozbywa się ludzi u swego boku..
  • 2010-10-09 18:31 | tkw

1. prokuratura stwierdziła, że żadnego przestępstwa nie było. To prokuratura Tuska a nie Kaczyńskiego od 3 lat. Coś mi się wydaje, że gdyby nawet Bóg się odezwał i uniewinnił Jarosława to też byś tego nie przyjął do wiadomości.

2. a jakie to nieuprawnione służby podsłuchiwały ?

3. co do pozbywania się ludzi - pozbycie się Płażyńskiego, Olechowskiego czy Zyty odbyło się nie jak Stalin ?

4. "jak dla mnie to jest nie do pomyślenia, tyle PiS zarzuca Tuskowi a sam ma brudne rączki". To bardzo ciekawy sposób myślenia. Zakładam, że masz samochód i pewnie nie raz złamałeś przepisy drogowe. Dla mnie nie do pomyślenia jest, że Ty ośmielasz się krytykować innych za jazdę samochodem a w szczególności za łamanie przepisów. Kali ukraść i Kalemu ukraść - znasz to ?
  • 2010-10-09 18:32 | tkw

a jeszcze a propos brudnych rączek PIS - przeoczyłem coś ? Ktoś z PIS został skazany ?
  • 2010-10-09 19:47 | Adam 2222

@ 2010-10-09 15:50 | bryka. Służby musiały podsłuchiwać by sprawdzić czy dostarczone "dziennikarzom", przez służby materiały, pismaki używają zgodnie z instrukcja tych służb.

• 2010-10-09 20:24 | Kolega królika

PiS od trzech miesięcy prowadzi swoim posłom teczki. Zbierane są w nich wszystkie wypowiedzi dotyczące Jarosława Kaczyńskiego, sytuacji wewnątrz partii oraz kampanii prezydenckiej – informuje dziennik "Wprost".

Polecenie założenia teczek wydał prezes PiS po przegranych wyborach prezydenckich. - Trafiają do nich wszystkie wypowiedzi dotyczące sytuacji wewnątrz partii. Zarówno te z telewizji i mediów centralnych, jak i z gazet lokalnych. Sytuacja jest o tyle absurdalna, że, gdy jedna wypowiedź jest cytowana przez różne media, do teczki trafiają wydruki ze wszystkich portali i wycinki ze wszystkich gazet. Dzięki temu niektórzy dorobili się już naprawdę pękatych teczek - twierdzi jeden z posłów.
  • 2010-10-09 23:58 | tkw

A gdyby sobie w komputerze robił "copy+paste" i gromadził w plikach, to byłoby OK ?

Ty nadal nic nie rozumiesz - słowo "teczka" ma w Polsce złe konotacje w związku z teczkami TAJNYMI o których zainteresowany nie wiedział. Co jest złego w gromadzeniu wycinków prasowych ? Takie teczki ma każdy dziennikarz-komentator polityczny, to jest podstawa jego pracy, bo musi szybko znaleźć co na dany temat było kiedyś (pewnie teraz ma te teczki w komputerze). Ja mam teczkę pt. "curiosa" i mam w niej stare wycinki prasowe - to coś złego ? Mam teczkę "Córka" i gromadzę w niej papiery związane z moją Córką - Jej dyplomy, świadectwa szkolne, kartki z zapisanymi przeze mnie co zabawniejszymi powiedzeniami itd. - co w tym złego ? Taką samą teczkę mam z napisem "Siostra" i dotyczy ona mojej Siostry - co w tym złego ?
  • 2010-10-10 12:31 | jotkaes

Teczki to sposób porządkowania i archiwowania informacji i są jak najbardziej pożądane, tyle tylko, że z teczkami jest tak samo jak z nożami. Wszystko zależy od tego, do czego się ich użyje.
    Obserwując to, co się dzieje ostatnio w PIS-ie skłonny jestem podzielać obawy "Kolegi królika"
  • 2010-10-10 14:22 | tkw

Twoje obawy są nielogiczne. Jaki użytek przeciw zainteresowanemu można zrobić z teczki, w której są rzeczy jawne ? Czym można by go szantażować ?

Teczka to sposób segregowania informacji - jak sam napisałeś. Teczką jest każdy katalog na Twoim twardym dysku. Oczywiście możesz mieć obawę, że Jarosław wrednie wykorzysta strukturę katalogów w swoim komputerze. Tylko że to już jest paranoja.

pozdrawiam
  • 2010-10-10 14:40 | jotkaes

Uczciwość ( czasami jedynie deklarowana , na pokaz ) to nie są jedyne kwalifikacje uprawniajace do sprawowania władzy. Ponadto nie wszystko co naganne jest karalne. Mając do wyboru uczciwą miernotę i rzutkiego kombinatora zatrudniłbym tego drugiego - jest o niebo skuteczniejszy i można dojść z nim do porozumienia korzystnego dla obu stron.
    Zdarza mi się, że korzystam z usług postkomuszego molocha ( w przeszłości ) przemysłowego. Z jednej strony skierowuję oficjalne zapytanie ofertowe, a z drugiej nieoficjalnie dogadywuję się z bezpośrednimi wykonawcami usługi i w ciagu paru dni mam usługę wykonaną. Po 2 tygodniach dostaję oficjalną ofertę, składam zamówienie i po miesiacu dostaję fakturę za wykonanie usługi o której już zdążyłem zapomnieć. Gdybym dostosował się do obowiazujących tam procedur to nie dostałbym zleceń z uwagi na zbyt długi termin realizacji lub dobiłyby mnie kary za opóźnienia. Cel uświęca środki ( !/? ).
  • 2010-10-10 14:48 | tkw

Nie za bardzo zrozumiałem, jak się ma to co napisałeś do wpisu, który skomentowałeś. Zadałem konkretne pytanie - czy przez 3 lata PO udało się wsadzić do więzienia za korupcję kogoś z rządu PIS z lat 2005-2007. Czy to co napisałeś ma znaczyć "nie, nie wsadzono ale jakby się poskrobało to by się doskrobało" ? Jeśli tak, to co wynika z takiej opinii ? Wg mnie nic.
  • 2010-10-10 20:34 | jotkaes

Ależ zgadzam się się z Tobą w 1000 % - rzeczywiście paranoją jest wszystko to, co ostatnio czyni i mówi Jarkacz oraz jego dwór.
    Zresztą Jarosław nie ma czego się czepiać, gdyż jego janczarzy wykazywali się nadludzką wręcz czujnością by nie powiedzieć czegoś, co byłoby sprzeczne z tym co on mówił a już nie daj Boże skrytykować go. Zawsze podziwiałem ich talent w przedstawianiu największej nawet głupoty wypowiedzianej przez Jarkacza jako prawdy objawionej.
  • 2010-10-10 20:38 | jotkaes

Dla Ciebie wszystko jest czarno - białe dla mnie są tylko rózne odcienie szarości.
  • 2010-10-10 21:36 | tkw

Nie chcę Ciebie obrazić, ale to co napisałeś to slogan. Podobnie jak "prawda leży po środku" czy "każda sprawa ma swoje drugie dno" itd. To są slogany, chwytliwe powiedzonka - ale co konkretnie ma z nich wynikać ? Gdybyś kiedyś stanął przed sądem, to też będziesz mówił o szarościach i ich odcieniach czy o faktach ? Jeśli uważasz, że 2 * 2 = 4 to mówisz, że 4 czy "między 3 a 5" ?

Jeden z wielu problemów naszego życia, w tym polityki, to taki, że nie ceni się klarowności wypowiedzi. Ludzie tak się przyzwyczaili do tej nowomowy, że jak się trafi ktoś co nazywa rzeczy po imieniu to szok i oskarżanie, że jakiś oszołom, paranoik i schizofrenik. Bo to najłatwiej - zamiast przedstawiać konkretne argumenty to obrzucić epitetami i usiąść zadowolonym "ale mu dowaliłem".

Innym problemem jest, że często nie słucha się co drugi człowiek mówi tylko wyłuskuje się jedynie to, co się chce usłyszeć - dla ilu forumowiczów wszystko co w Polsce im się nie podoba sprowadza się do Kościoła ? Nawet nie umiem liczyć do takich liczb. A czy to prawda, że gdyby nie Kościół to Polska byłaby rajem na ziemi ?

Znałem kiedyś ciekawego człowieka, pułkownik Ludowego Wojska Polskiego ale zajmował stanowiska generalskie i znał tych "najwyższych". Opowiadał mi, że po wojnie, jak w polskim wojsku stanowiska dowódcze były obsadzone przez oficerów Armii Czerwonej, to on podlegał jakiemuś ruskiemu generałowi. Ten generał w każdej sprawie miał zwyczaj mówić "nada rieszit kampleksno" (należy rozwiązać kompleksowo). Ten mój znajomy przez długi czas myślał o nim "mądry człowiek, widzi sprawy szeroko". Musiało minąć trochę czasu nim pojął, że ten generał był idiotą który nie miał nic konkretnego do powiedzenia, więc walił takie okrągłe formułki.

Jak czytam to forum to często czuję się jak ten mój znajomy pułkownik.

pozdrawiam
  • 2010-10-10 22:36 | jotkaes

Dwa razy dwa ?
    Cztery !!!
    Za dokładnie !
    To jeszcze raz niech Pan spyta !
    Dwa razy dwa ?
    Sztyyyryyy ...
    Dobrze !!!
  • 2010-10-10 22:47 | tkw

Pamiętam. Ale tamto było jawnie nazwane kabaretem - chcesz tego samego w naszym życiu ?

Ale trochę Ciebie rozumiem. Moja Córka, jak już nie ma argumentów, to mi zarzuca "nie każdy myśli tak logicznie jak ty". No i to jest właściwie koniec dyskusji z Jej strony - wychodzi na to, że sam jestem sobie winien.

A te Rossmówki sam pamiętasz czy lecą w Trójce teraz jako "powtórka z rozrywki" ? Pytam, bo nie mam w domu ani telewizora ani radia, to nie wiem.

pozdrawiam
  • 2010-10-10 23:06 | jotkaes

Nie wiem - "Powtórka z rozrywki" leci w porze , gdy jestem w pracy a tam radia nie słucham.
    Kabaretów w tym kraju mamy bez liku - tylko poziom nie ten - zarówno artystów jaki i tekstów.
    Moja Córka, jak już nie ma argumentów, to mi zarzuca "nie każdy myśli tak logicznie jak ty" - jednak masz coś z Narcyza.
    Pozdrawiam.
  • 2010-10-10 23:14 | tkw

Każdy ma, nie łudź się. Ale póki to nie przekracza pewnych granic to chyba nic złego.

pozdrawiam
  • 2010-10-12 14:23 | Sławomir Osiński

"Jak bym czytał komunikat Biura Prasowego PiSu".Czy mój komentarz dotyczy OSOBY?.Jasno wynika że TREŚCI.
    Słuchałem wypowiedzi p.Błaszczaka,zbieżnej z Twoim wpisem.
    Gdzie EPITETY,gdzie OPLUWANIE mającego inne zdanie?
    A Twoje zdanie o mnie?,No cóż,bywa.

pozdrawiam.
  • 2010-10-12 18:26 | tkw

Wg mnie porównanie mnie z innym źródłem jest porównaniem OSÓB a nie treści. Z tym opluwaniem trochę przesadziłem, mnie też zdarzają się gorsze dni, przepraszam. Może mężczyźni miewają jakiś odpowiednik ZNP ?

pozdrawiam
  • 2010-10-13 17:16 | tkw

Właśnie słyszałem w radiowej Trójce, że Sejmowa komisja ds służb specjalnych nie stwierdziła łamania prawa w latach 2005-2007 w kwestii podsłuchów. Ponadto komisja stwierdziła, że służby interesowały się telefonami komórkowymi, których abonentami były redakcje a nie dziennikarze, którzy ich de facto używali. Komisja stwierdziła, że chodziło o ustalenie kto jest abonentem tych telefonów a nie o podsłuchiwanie. Komisja stwierdziła także, że artykuł w GW sprzed kilku dni wyolbrzymiał sprawę i że sprawy nie ma.

To wszystko komisja stwierdziła teraz, szefem komisji jest SLD-owiec.

Prokuratura już dwukrotnie umorzyła śledztwo nie stwierdzając złamania prawa.

Ale założę się o każdą kwotę, że nadal nie przekona to wielu ... Jak stwierdził Tusk kilka dni temu "chyba wszystkim podsłuchy kojarzą się z PIS". No jednak nie wszystkim, mnie się nie kojarzyły i okazuje się, że komisji sejmowej też.
  • 2010-10-14 09:54 | Kolega królika

Trudno sie odnieść do meritum tej sprawy bez uprzedniego poznania wielu faktów. Niestety te są objęte klauzulą tajności.
    W wielu społeczeństwach ludzie maja spore zaufanie do werdyktów komisji rządowych czy sejmowych, ale nie w Polsce. I nie jest to jedynie rezultatem bardzo niefortunnej historii tego kraju. Komisje sejmowe w ostatnich latach stały się spektaklami politycznymi i ludzie to widzą. Szczególnie ostatnia komisja prowadzona przez Antonio Maciurewicza to istna farsa ...
    PiS: partia znana z tego i owego, z gry teczkami czy IPN-em. Nawet gdyby nie maczali w tej sprawie swoich palców to ludzie i tak wiedzą 'swoje' - taki jest koszt uprawiania zadymiarstwa politycznego przez wiele lat!
  • 2010-10-14 15:18 | tkw

Ale po co tak "pie....yć" ?

"Trudno odnieść się do meritum, nie znamy wszystkich faktów, klauzula tajności, spektakle polityczne" - sralis mazgalis. A w innych sprawach jest inaczej ? Znasz wszystkie fakty ? Masz inne źródła informacji niż w tej sprawie ? I jakoś nie przeszkadza to ani Tobie ani innym wypowiadać zdecydowane poglądy - byle przeciw PIS, tylko to się liczy. Jak mantra. Rozum niech śpi, ważne żeby dokopać Niskiemu.

Jak chcesz to sobie trwaj przy swoim - prokuratura pod rządami Tuska już 2 razy stwierdziła - wszystko było OK. Teraz komisja sejmowa - też (akurat ta komisja NIGDY nie pracuje przy kamerach, więc nie można jej posądzać o robienie show, do tego komisja kierowana przez SLD-owca, którego trudno podejrzewać o miłość do PIS). Żaden inny urząd czy organ w tym kraju nie stwierdził czegoś innego - ale Ty "wiesz swoje" i to jeszcze wina znowu PIS że "wiesz swoje". To paradne - inteligentny człowiek, w wielu wpisach twierdzi, że na PIS-owość jest odporny a w tej jednej sprawie taki biedny żuczek, tym razem uległ PIS-owskiemu "zadymiarstwu". Jak moja Córka była mała i brakowało rzeczowych argumentów to czasem słyszałem "ale to twoja wina bo ty mnie tak nauczyłeś". Ale Ona jest babą i do tego wtedy miała z 10 lat. Teraz dorosła i takich tekstów mi już nie wali.

Trochę godności i szacunku dla samego siebie. Mój ojciec mawiał "jeśli chcesz by ludzie cię szanowali to przede wszystkim musisz szanować sam siebie".
  • 2010-10-15 11:27 | Kolega królika

Mój ojciec mawiał "jeśli chcesz by ludzie cię szanowali to przede wszystkim musisz szanować sam siebie".

Twój ojciec miał absolutną rację. A wracając do sedna: te podsłuchy miały miejsce w tym samym czasie gdy zginęła Blida czy niesłusznie zamknięto 'pewnego lekarza' ... chłopie, gdy ja raczej jestem powściągliwy PiSząc, że trudno odnieść się do meritum, nie znając wszystkich faktów. Wielu ludzi mówi wprost: PiS jest temu winna!