Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

PiS stawia na Bieleckiego

(34)
Gdy u dołu telewizora ukazał się napis: „Bielecki kandydatem PiS na prezydenta Warszawy”, kolega, który współpracował z nim w podziemiu, nie mógł uwierzyć. Nerwowo wystukał esemesa: "I na... ci to?"
  • 2010-10-11 00:54 | tkw

Maciej Poleski

Pamiętam teksty Macieja Poleskiego (ciekawe, ale ja zawsze wiedziałem, że to Bielecki, więc co tu Autor pisze, ze nikt o tym nie wiedział ?). Wyróżniały się logiką i konkretami.

Bielecki to facet z charakterem. W pewnym sensie jest podobny do Rokity - obaj panowie wiedzą, że są cholernie inteligentni i nie potrafią się powstrzymać od okazywania ludziom tego a ludzi to drażni, bo mało kto jest w stanie im dorównać. Ta logika, że chce tego stanowiska dla realizacji programu a nie dla mosiężnej tabliczki na drzwiach, to dla mnie warunek konieczny, bym myślał o głosowaniu na kogoś. Podobny sposób myślenia miał Maciej Płażyński - stanowisko jest narzędziem a nie celem - nie mogę odżałować, że zginął.
    W każdym razie tak jak pamiętam Bieleckiego z czasów stanu wojennego tak mogę stwierdzić, że jak wygra to w warszawie "będzie się działo, oj będzie" - oby.
  • 2010-10-11 05:03 | wladimirz

Nie jestem PiSssuarem,ale na tle HGW,leniwej i niekompetentnej,bez wizji na dodatek,Bielecki jest super!!!

Byleby tylko w debatach miał to okazję pokazać, bo Gronkiewicz już sobie preteksty wyszukuje(rzekome zapracowanie, przy utrzymywaniu dodatkowych pieniądzodajnych zajęć na UW itp.)...;-)
  • 2010-10-11 11:30 | psr18gh

Re:PiS stawia na Bieleckiego

To bardzo dobra kandydatura ! Szkoda że nie będę głosował w Warszawie. To jest facet niezłomny i mógłby "przenosić warszawskie góry". Trzymam za niego kciuki. Może jest on trochę "mądrala", ale to w pozytywnym znaczeniu. To nie jego wina że często musiał dyskutować w gronie idiotów.
  • 2010-10-11 15:41 | vonLeeb

Na prezydenta Warszawy nie jest potrzebny mądrala, który zrazi do siebie wszystkich dookoła, bo będzie miał ich za gorszych. Potrzebny jest sprawny organizator, a takim jest HGW. Niestety, a może właśnie stety, Bielecki nie jest człowiekiem szukającym porozumienia, więc nie może liczyć na poparcie. I całe szczęście. Nie jest prawdą, że ma on jakąś wizję Warszawy, bo miasto to nie architektura, ale przede wszystkim ludzie. A ludzi trzeba po prostu lubić i umieć ich słuchać. Ani jednego ani drugiego nie znajduję u B.
  • 2010-10-11 18:14 | bryka

Bielecki to "Ktoś".Z pasją,profesjonalista,europejczyk i w dodatku z żelazną wolą.Pan Żakowski nie będzie głosował na Bieleckiego bowiem ów (chyba)(niegdyś) przyjął był laptop od "obcych".Piszę tak bo brzmi to jak znana śpiewka "w Zakopanem mieście głównem...".
    Wróciłam bym do Wawy by móc zagłosowac na Pana Czesława choc lubię bardzo obecny mój grajdołek.
  • 2010-10-11 18:17 | stan

Tak, to może być dobry pomysł na karierę, ale czy uda się zbudować zespół? Lider bez zespołu niewiele zrobi, powiem krótko - nic nie zrobi. To jest zasadnicza kwestia w zarządzaniu, nie wspominając o odpowiedzialności. I co wtedy ? jak wytłumaczyć taki stan? nie można przecież wyjść z usprawiedliwieniem, że inni nie dorastają? nie rozumieją? trzeba przekonać do swoich idei innych i pociągnąć ich za sobą. Sukces lidera jest sumą sukcesów jego zespołu a nie jego samego. To zbyt duże i poważne 'przedsięwzięcie' aby powierzyć je na barki jednej osoby. Czy to potrafi pan Bielecki?, to jest zasadnicze pytanie. Dla przykładu dodam, że inny 'lider' pan Balcerowicz poniósł porażkę z Unią Wolności. Pytanie czy ma cechy lidera? przywódcy? czy tylko wybitnej jednostki, z czym zgadzam się w obu przykładach.
  • 2010-10-11 18:43 | Sławomir Osiński

Oceniając HGWaltz,biorę pod uwagę dokonania poprzedniego Prezydenta,śp.Lecha Kaczyńskiego(wyłączam Muzeum Powstania Warszawskiego),i komisarza Kochalskiego z PiSu.Nie ma porównania.Wybieram sprawdzoną p.Prezydent.
    Pana Czesława Bieleckiego bardzo szanuję za jego postawę w latach komuny.Postawę niezłomną i szlachetną,którą znam z prasy pozadebitowej,ale równie wysoko oceniam pracę p.Prezydent w ciągu ostatnich czterech lat.
    Cztery lata temu wybierałem p.Marka Borowskiego.
  • 2010-10-11 19:02 | wladimirz

Myli się pan w ocenie HGW-jest leniwa, niekompetentna i niesłychanie"matczyna" w stosunku do najgorszych nawet urzędników ratusza!!!

• 2010-10-11 19:29 | tkw

A jakież to dokonania ? Rozgonienie kupców z KDT ?
  • 2010-10-11 22:16 | Sławomir Osiński

Też.
  • 2010-10-11 23:43 | wladimirz

Rozumiem,że to Borowski wepchnął pana do ratusza razem z takimi"fachowcami"jak Paszyński,Wilczyński,Lipszyc,Jaskołd!

To pan broni chlebodawczyni;-) Niczego ona dobrego nie zrobiła w Warszawie,ani miasto nie jest dobrze zarządzane(raczej fatalnie!)ani nie jest oczyszczone z ludzi i pomysłów PiSsssssuaru;-)
  • 2010-10-12 08:09 | tkw

A na czym polegają pozytywy tego rozgonienia ?
    10.01.2010 pisałem:
    "
    Hanna (Gronkiewicz-Waltz) w lipcu wyrzuciła kupców z KDT (Kupieckie Domy Towarowe w Warszawie). Następnie zatrudniła ochronę do pilnowania opustoszałego blaszaka. Za ochronę zapłaciła Twoimi i moimi pieniędzmi 1 mln. zł. Następnie resztki blaszaka sprzedała za 103.000 zł. W ten sposób w majestacie prawa ktoś "wygarnął" od miasta blaszak + 897.000 zł.
    "

jaki był w tym sens ? Czy coś się tam teraz dzieje ?

pozdrawiam
  • 2010-10-12 09:11 | wit

Jakkolwiek by tego nie tlumaczyl, to i tak pozostanie na nim odium szlenca z pisu. A szansa na wygrana slabiutka.
  • 2010-10-12 11:34 | Sławomir Osiński

Jezeliwynajmuję Ktosiowi mieszkanie na 10 lat,a ten,po okresie wypowiedzenia mówi mi ,że się wyprowadzi pod warunkiem że mu znajdę nowe mieszkanie,to jest to szantaż.Wzywam policję,albo"załatwiam"to inaczej.
    Kupcy dostali lokalizację na Bakalarskiej i Marywilskiej.Jechałem ostatnio Płochocińską i widziałem duże i ładne hale targowe.
    Co do kosztów.Były ogłoszone przetargi na rozbiórkę i sprzedaż.
    Inaczej zachował się Marcpol,który zgodnie z UMOWĄ swoją halę zdemontował.
    Obie hale szpeciły centrum Warszawy.Na tym terenie będzie budowane skrzyżowanie linii metra a niedaleko Centrum Sztuki(kiedy znajdą się środki).

pozdrawiam
  • 2010-10-12 11:51 | Sławomir Osiński

Jakiej chlebodawczyni?.Człowieku,nic o mnie nie wiesz,a piszesz.
    Czemu miałaby oczyszczać miasto z ludzi i pomysłów PiSu?
    O samorządowcach decydują wyborcy,a pomysły są różne,raz dobre a raz złe.Świetny pomysł PiSu dotyczący renowacji Traktu Królewskiego(zrealizowany),a także wstrzymanie inwestycji i poszukiwanie mitycznego tkz."układu Warszawskiego"(klapa).
  • 2010-10-12 14:28 | Adalbert

Re: Kaczyński dezorientuje wyborców PiS ...

Stawiając na Bieleckiego / czytaj felieton Passenta o Bieleckim / prezes Kaczyński dezorientuje własnych wyborców ? Czyżby te same sentymenty , ale do czego ? Do krzyży na Krakowskim Przedmieściu ? Czy do wizji spisku , które lansuje Macierewicz ? PiS po postawieniu na Bieleckiego przypomina garnek z bigosem do którego można wrzucić wszystko ?
  • 2010-10-12 14:54 | Wojtek

Bielecki Rokita Plazynski Te same cechy. Duzo krzyku i wrzasku Jaki jestem piekny i madry. Bielecki juz rozbieral PKiN buduje muzeum komunizmu oraz zbudowal Birowiec w Ogrodzie Saskim wycinajac 400 drzew oczywiscie dla ich dobra, bo mieszkancy sie nie licza. Ale mieszkancy jeszcze zyja i beda skreslac tego PAJACA oj beda. Bufetowa to Baba z jajami i zrobila w Wrszawie wiecej niz jej wszyscy poprzednicy. Brawo WALCOWNA
  • 2010-10-12 16:03 | adamjer

Każdy kto tak bardzo chce być kimś, że gotów jest być firmowanym nawet przez ewidentnego psychopatę, powinien być bezwzględnie wycinany w wyborach. Kierownik aparatu wykonawczego Rady Miasta, a takim jest prezydent stolicy, to przecież nie dyktator realizujący swoją wizję Warszawy. Cz.Bielecki jest utalentowanym architektem, był dzielnym antykomunistą, ale jako apodyktyczny człowiek nie nadaje się na następczynię całkiem w porządku pani HGW. Zastanawia mnie to, dlaczego nie daje swej kandydatury na radnego? Za niskie progi ? ""
  • 2010-10-12 18:20 | tkw

Wybacz, ale odpowiedziałeś nie na temat.

Prezydent Warszawy ma dbać o interes miasta - ja zadałem pytanie, jakie korzyści odniosło miasto z tej awantury ? Z tego co wiem, to miasto spałowało bez potrzeby ludzi i poniosło koszty.

Porównanie z lokatorami też nie ma sensu. Lokatorów wyrzuca się wtedy, jak nie płacą albo lokal jest potrzebny na co innego. Na co pani prezydent był ten teren już wtedy ? Kupcy płacili, teren okazał się niepotrzebny.

I co z tego że był przetarg, może nawet uczciwy - ale po co ? Co miasto na tym zyskało ? Gdyby kupców wyrzucono w poniedziałek a we wtorek weszłyby tam maszyny budowlane i zaczęły realizować inwestycję - pierwszy biłbym brawo. A tak to mówię "pani już dziękujemy".

Nie oszukuj się - to była czysta polityka, pokaz siły i "jaka to ja jestem zdeterminowana". Tylko że Warszawiacy zapłacili za to milion zł - w styczniu 2010, ile to kosztowało później to nie wiem, ale pewnie też nie złotówkę. I mają z tego "g...", pusty plac. No i firma ochroniarska ma "złote zlecenie".

A to że kupcy sobie poradzili to tylko kolejny dowód na sprawność tych, którzy pieniądze muszą zarobić a nie dostają ich z podatków.

Ale ja Ciebie nie przekonam. Pani Gronkiewicz-Waltz jest z PO - koniec dyskusji.

pozdrawiam
  • 2010-10-12 19:28 | Sławomir Osiński

Zastanawiam się jak Ci odpowiedzieć.Myślę,że nie"rozumiesz"mojego miasta.
    Co miasto zyskało......
    Po paru latach negocjacji(umowę najmu przedłużył śp.Prezydent Lech Kaczyński),pokazało,że prawo musi być przestrzegane.
    Kupcy nie chcieli przyjąć proponowanych im lokalizacji.
    Upierali się przy budowie KDT w centrum,gdzie teren jest bardzo drogi.
    Kupcy sobie nie poradzili.To MIASTO przekazało tereny pod budowę hal.
    Teren okazał się potrzebny.Budowa 2 linii metra się rozpoczęła.(niespełna rok od"politycznej"akcji pani Prezydent.
    Końcową aluzju poniał,ale trafiłeś kulą w płot.:)

pozdrawiam.
  • 2010-10-12 20:36 | tkw

"Teren okazał się potrzebny.Budowa 2 linii metra się rozpoczęła.(niespełna rok od"politycznej"akcji pani Prezydent. "
    A w jakiej odległości od KDT rozpoczęła się ta budowa ? 2 km ? Kiedy dotrze do miejsca, gdzie stał KDT ? Za dwa lata, za trzy ? Ile miasto mogło zarobić na czynszu od KDT przez kolejne przynajmniej 2 lata, zamiast tego płaci za ochronę placu ?

To, że kupcy walczyli o dom towarowy w tym miejscu nie znaczy, że by wywalczyli. Być może i tak powinni stamtąd wylecieć, ale ja uważam, że z powodów politycznych wywalono ich przynajmniej 2-3 lata za wcześnie, przez co miasto poniosło straty. Tak nie robi dobry gospodarz. Pani prezydent postawiła na swoim, potrzebny był "sukces" medialny, pokazała że to ona tu rządzi - i miasto g...no z tego ma, jedynie satysfakcję pani prezydent.

A to miasto nie jest tylko Twoje, przeżyłem w nim sporo lat i widzę, co się w nim dzieje. I jakoś dokonań pani prezydent nie widzę.

pozdrawiam
  • 2010-10-12 21:02 | Sławomir Osiński

Będę niegrzeczny.Załóż okulary.

pozdrawiam.

Nie istotne kiedy zostali usunięci.Zwłasnej woli by nie odeszli.
    A Miasto jest MOJE,tak jak każdego Jego mieszkańca.

:)
  • 2010-10-12 22:07 | tkw

Mnie chyba potrzebny byłby rozum a nie okulary. Bo ja nadal nie rozumiem - skoro Policja była w stanie usunąć ich w 2009 roku, to czemu nie miałaby sobie poradzić np. w 2013 roku ? Ci kupcy aż tak "pakowali" na siłowni ? Chyba za głupi jestem, by to pojąć.

A co do miasta - tzn. nie-warszawiakom wara ?

pozdrawiam
  • 2010-10-12 22:11 | tkw

Będę we wtorek lub czwartek w Warszawie. Wezmę okulary i sobie pojeżdżę po mieście, pooglądam. Co mam obejrzeć z dokonań pani prezydent ?
  • 2010-10-13 10:54 | Sławomir Osiński

6 stacji metra ma być budowane równocześnie(skąd 2013 rok?)
    W centrum będzie skrzyżowanie.
    Mówię"moje Miasto",bo tak jest.Twoje miejsce zamieszkania nie jest moim.
    Obejrzyj sobie rozpoczęte remonty i przebudowy ulic,estakad,chodników,węzłów komunikacyjnych,wiaduktów,most płn.,wykopy "pod"metro.Stadion Legii.
    Gdy spojrzę przez okno widzę plac zabaw dla dzieci(koszykówka,boisko,ławeczki,tkz.pająk)oraz chodniki z kostki bauma a nie z popękanych płyt,których jeszcze rok temu nie było.
    To efekt pracy samorządowców i władz miasta.
    Za poprzednika większość inwestycji była wstrzymana,tylko o nich mówiono.
    Nie było tkz.weekendowych frezowań dróg.
    Nie jest sztuką rzucić hasło,trzeba je wcielić w życie.A to właśnie zrobiła p.Prezydent.

pozdrawiam i zapraszam do "mojego" Miasta.
  • 2010-10-13 11:37 | tkw

1. Wiele z tych inwestycji trwa od bardzo dawna (metro to nie inicjatywa Hanny). Ich powołanie do życia to nie zasługa Hanny, często nawet Lecha a jeszcze wcześniej.
    2. Wiele z tych inwestycji to zasługa dzielnic a nie zarządu miasta
    3. Wiele z tych inwestycji działa niejako "z automatu", nie za bardzo zależą od prezydenta Warszawy, poza budżetem. Miasto ma wiele służb, które działają nawet bez wyraźnej pomocy prezydenta. To trochę jak z PRL - piewcy Gierka chwalą go za to co "stworzył" a przecież to nie Gierek stworzył tylko miliony pracujących ludzi. Gierek im w tym raczej przeszkadzał a nie pomagał.
    4. Oczywiście Hanna mogła być znacznie gorsza, mogła wszystkie inwestycje wstrzymać, ale to - mam nadzieję - tylko teoria, do tego nie dojdzie.

Ja szukam takich miejsc, o których mogę powiedzieć "to zasługa Hanny, to jej pomysł i szybka realizacja". W wolnej chwili poszukam jej obietnic wyborczych i sprawdzę, co z nich zrobiła, ale jestem sceptyczny - jak czytam expose Tuska to trudno mi znaleźć coś, co z tego wykonał. A Hania to chyba ta sama bajka ?

Stadion Legii - czyżby Legia była własnością miasta ?

pozdrawiam
  • 2010-10-13 12:13 | Sławomir Osiński

Kto tworzy i zatwierdza budżet miasta oraz inwestycje z niego finansowane?
    Gdyby tak było,jak piszesz,instytucja Prezydenta nie byłaby potrzebna.
    2 linia metra,most płn.,węzeł Marsa,wiadukty na Andersa i Powązkowskiej i wiele innych to inwestycje finansowane z budżetu miasta.Dzielnic nie stać byłoby na samodzielne finansowanie wielu lokalnych inicjatyw.
    Nie jest istotne kto rzuca pomysł,ale kto go wciela w życie.
    Hanna nie mogła wstrzymać czegoś co było wstrzymane.Ona tylko to odblokowała.
    Wiesz napewno co to jest cykl inwestycyjny i jaki jest okres do momentu wbicia pierwszej łopaty.
    Stadion Legii jest własnością miasta.Został wydzierżawiony firmie ITI(TVN).

:)
  • 2010-10-13 14:50 | wladimirz

Tusk wyznaczył na prezydenta Warszawy z PO pozbawioną wizji miasta,nieudolną i leniwą,oraz b.tolerancyjną dla identycznych i gorszych wad podwładnych HGW!

>Każdy kto tak bardzo chce być kimś, że gotów jest być firmowanym nawet przez ewidentnego psychopatę, powinien być bezwzględnie wycinany w wyborach.<
    Wobec tego nie ma znaczenia kto zaproponował kandydata o niebo lepszego pod każdym z tych względów.Zwłaszcza, że jako prezydent W-wy raczej politycznie przeżyje JK, a w radzie z największym klubem PO będzie się i tak musiał układać. Rada za to przestanie być maszynką do głosowania nieudolnego prezydenta!!!
  • 2010-10-13 16:59 | rafael

Ale właściwie to na czym ma polegać wyższość Bieleckiego nad Hanna? Nie rozumiem sensu odrywania jej od inwestycji które rozpoczęła, jaką macie gwarancję że on dokona ich faktycznie szybciej i sprawniej? Ja bym w to specjalnie nie wierzył biorąc pod uwagę jego braki doświadczenia menadżerskiego. Zresztą człowiek który pragnie się zaszywać za murami w swoim ogrodzie nigdy nie poczuje tego „pulsu miasta” i nie będzie umiał iść równo z nim. Pani Hanna zrobiła dużo dla Warszawy a jak damy jej następne 4 lata zrobi jeszcze więcej, to jest pewne bo już ją sprawdziliśmy i wiemy czego się spodziewać a Bielecki to ruletka. Mówicie o kupcach – Polacy zawsze zamiast docenić że ktoś się za cos zabrał narzekają że a to za wcześnie, a to za długo, zawsze jakieś ale. Widzę że wielu ludzi ma tu problem ze zrozumieniem tego iż polityka i inwestycje to rzecz długofalowa- zrobienie porządku z kupcami da efekt w przyszłości i umożliwi dalsze działania, chociażby tą budowę metra. I tak jest ze wszystkim co Hanna robi, dlatego dajmy jej skończyć.
  • 2010-10-13 18:13 | wladimirz

Nie opowiadaj bajek!HGW jest tragicznym prezydentem,a jej"doświadczenie menedżerskie"ogranicza się do"dawania twarzy"cudzym działaniom w NBP i kupowania papieru toaletowego(za to odpowiadała) w EBOiR!

Jest leniwa i niekompetentna oraz brak jej zaangazowania w sprawy W-wy i tak też sobie personel dobiera. Inwestycje(jakieś!) robi w potwornym bałaganie i nie wiadomo na ile efektywnie wydaje nasze pieniądze. Że coś się na kredyt buduje to jeszcze żaden sukces;-)
    Kaczyński był fatalnym prezydentem, ale HGW nie jest lepsza, tylko inaczej.
    Optymalny byłby układ Bielecki jako prezydent i większość PO(ew w koalicji) w radzie. Wtedy radni rzeczywiście, nieskrępowani partyją dyscypliną, mogliby sprawować nadzór nad działalnością prezydenta.
  • 2010-10-14 21:16 | Janusz54

Bielecki wysuwany przez psychopatę

Hanka jest beznadziejna ale na tle poprzednika błyszczy jak gwiazda pierwszej wielkości. Bielecki byłby takim samych pieniaczem jak poprzedni kandydat PiS. Zaplułby się tylko a i tak nie ruszy tego betonu jaki zaległ w Warszawie. Hanka ten beton umie go jakoś obłaskawić aby raczył ruszył 4 litery i czasami coś zrobił.
  • 2010-10-16 14:40 | jaki

Pan Cz. Bielecki wydaje się być najlepszym kandydatem. To co obecnie dzieje się w Warszawie nie mieści się w głowie! Przede wszystkim straszne korki spowodowane nie tylko remontami podczas sezonu, ale głównie źle ustawionymi sygnalizacjami świetlnym, za krótko świecącym zielonym światłem (wzdłuż ulic, do Rond, skrzyżowań) w czasie dużego natężenia ruchu, to blokuje jakiekolwiek ludzkie poruszanie się po mieście samochodem! ZDM nie raczy tego poprawiać. Tylko stawia się skandaliczną i niemożebną ilość czarnych słupków!! Miejsc jest coraz mniej i nawet nie można przez te słupki ustąpić miejsca karetce w czasie korka! Coraz więcej masy reklam i szyldów, bilbordów. Wydaje się na głupoty pieniądze i utrudnia życie zwłaszcza kierowcom, a nie ma pieniędzy na renowację ocalałych i niszczejących zabytków i kamienic????? Nie ma na bardziej dostępną każdemu służbę zdrowia????? Na kulturę wysoką??? Na przejścia podziemne i kładki??? Tylko są źle ustawione światła powodujące korki i straszny las słupków!!! Taka polityka?
  • 2010-10-16 14:42 | Za Bieleckim!

Tak, prawda, jak to zwykle ktoś ma większe szanse medialne (np.tvnwarszawa), albo się go foruje a zdolni i kompetentni ludzie są bardziej w cieniu.
  • 2010-10-19 17:24 | rem

Uważam Pana Cz.Bieleckiego za bardzo dobrego kandydata. To co dzieje się w ostatnich latach nie mieści się w głowie; zwłaszcza pod względem coraz większej i kompletnie niepotrzebnej ilości słupków nawet tam gdzie ich być(szersze chodniki) - miejsc do parkowania jest coraz mniej i nawet nie ma jak przez te słupki przepuścić karetki czy straży pożarnej w korku! Coraz większe są korki, brak dobrej koordynacji świateł, światła w szczycie blokują ruch w w wielu miejscach, ZDM się tym nie chce zająć. Wszystko jakby przeciw kierowcom. Wydaje się sporo na niepotrzebne rzeczy, podczas gdy lepiej przecież przeznaczyć pieniądze na renowacje zabytków (wiele ocalałych do dnia dzis. kamienic, obiektów, willi Warszawy i okolic niszczeje, a nawet niektóre się zezwala wyburzać!!!), na bardziej dostępną służbę zdrowia w Warszawie czy na kulturę wysoką (nowe instytucje muzyczne nie powstają, nawet operetki na stałe niema, nie ma nowej sali symfonicznej)! Poza tym miszmaszu w tym mieście, olbrzymiej ilości reklam, szyldów i bibordów (zwłaszcza przy wjazdach) przybywa i pozwala się na to!