Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Drogi Tusk

(5)
2010-10-13 09:24 | tkw
Za onet.pl:

"Rzeczpospolita" pisze o słabym wykorzystaniu pieniędzy przeznaczonych na budowę dróg w Polsce. W tym roku w państwowej kasie zostaną miliardy złotych, które mogły trafić do wykonawców.
Rok 2010 był do tej pory wyjątkowo ubogi w nowo oddawane odcinki. Kierowcy dostali zaledwie 55 kilometrów trasy ekspresowej nr 3 z Klucza do Myśliborza. Do grudnia mają zakończyć się roboty na 40 kolejnych kilometrach dróg ekspresowych i 40 kilometrach autostrad.
Reszta jest jeszcze w proszku, dlatego nawet 7 miliardów złotych na budowę dróg może zostać przesuniętych na 2011 rok. Nie wlicza się w to planowanej, ostatniej w tym roku transzy obligacji infrastrukturalnych o wartości około dwóch miliardów złotych, którą w grudniu ma wyemitować Bank Gospodarstwa Krajowego. "Rzeczpospolita" ustaliła, że jest ona jednak mało prawdopodobna.
Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad tłumaczy, że niezrealizowanie budżetu, zresztą kolejny rok, ma być tym razem konsekwencją długiej zimy i powodzi, która opóźniły realizację niektórych inwestycji nawet o trzy miesiące.

link:
http://biznes.onet.pl/malo-nowych-drog-duzo-pieniedzy,18496,3732482,1,prasa-detal

TKW: z expose Tuska
Myślę o polskich drogach. Wszystkie dotychczasowe rządy bez wyjątku mówiły, że trzeba je budować i żadnego rządowi dotychczas się to nie udało. Autostrad przyzwoitych dróg jest skandalicznie mało. Co gorsza, ciągle wiele dróg tranzytowych przechodzi przez centra naszych miast, przez środek naszych wsi. Z powodu tysięcy TIR-ów przejeżdżających pod oknami życie setek tysięcy mieszkańców naszego kraju zamienia się w koszmar. Czarne punkty i krzyże przy drogach stały się, niestety, polską specjalnością częścią polskiego krajobrazu. To skutek wieloletniego niedoinwestowania remontów dróg przy ciągle rosnącym natężeniu ruchu samochodowego. I to niedoinwestowanie z problemem niemniejszej wagi niż brak autostrad i nowych dróg, w tym dróg ekspresowych. Zrobimy wszystko, żeby to zmienić. Przyspieszymy budowę obwodnic i autostrad i w tym naszą ambicją będzie połączenie miast, tych głównych aren mistrzostw Europy 2012 siecią szybkich dróg.
  • 2010-10-13 10:04 | Kolega królika

Re:Drogi Tusk

Nie bierz tego osobiście, ale czemu ma niby służyć wklejanie artykułów z Rzepy na tym forum? Jeśli ktoś ma ochote zobaczyć co pisz tuba PiS-u to zawsze może wstukać: http://www.rp.pl i poczytać, prawda? A może Tobie się po prostu nudzi?
  • 2010-10-13 11:16 | tkw

Nie z "Rzepy" tylko z onet (nie wnikam, skąd onet wziął newsa).
    Onet to dziennik z dużą ilością szybko mijających newsów, "POlityka" i forum działa znacznie wolniej i nie są nakierowane na newsy tylko na analizy. A niektóre newsy warto przytoczyć, często są bardzo "a propos" dyskusji na forum.

Uważam, że zadaniem dziennikarzy, szczególnie tygodnika opiniotwórczego jakim jest "POlityk" jest PATRZEĆ WŁADZY NA RĘCE. Moim zdaniem "POlityka" wywiązuje się z tego obowiązku słabo, głównie z powodu wyraźnego popierania tejże władzy. Więc "nieco pomagam" w tym patrzeniu na ręce. Jak sam widzisz w takich przypadkach często ograniczam się do zacytowania.

A dlaczego nie mam wziąć tego osobiście ? W Twoim pytaniu nie widzę nic złego (kto pyta nie błądzi a ko błądzi ten jeszcze większa pyta ...) a skierowane jest chyba do mnie ? Oczekujesz odpowiedzi ODE MNIE ale pytanie kierujesz nie do mnie ?

pozdrawiam
  • 2010-10-13 12:46 | Kolega królika

No to mnie objaśniłeś jak Niski tym tłumom w niedzielę wieczorem przed Pałacem. Nikt tego poza Tobą tutaj raczej nie robi i dlatego wygląda to albo na brak zajęć albo na niedosyt tematów w "Polityce" ... tak czy owak, dziwne. Ciekaw jestem czy na innych portalach też wklejasz teksty z tej witryny?
  • 2010-10-13 15:04 | tkw

Ciebie bardziej interesuje, "kto wkleja i z jakich pozycji" niż to, CO jest napisane ? To już Twój kolejny wpis analizujący to, co wg mnie jest najmniej ważne - KTO, zaś pomijający to co jest najbardziej ważne - tzn. CO. Na takie spojrzenie na to CO piszę chyba szkoda mojej klawiatury.

A swoja drogą to doceniam, ze bez względu na to jaki jest temat ZAWSZE uda Ci się dokopać Niskiemu, jak go zwiesz. To jak w tym starym dowcipie szkolnym:
    uczeń nauczył się tylko o ogórku a dostał pytanie o budowę pantofelka. Więc odpowiada - "pantofelek kształtem przypomina ogórka. A ogórek ..."

pozdrawiam