Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Jaruś celebryta

(9)
2010-10-17 11:00 | psr18gh
Pan Jarosław Kaczyński prawie w każdą miesięcznicę urodzin brata jest na Wawelu, w każdą miesięcznicę śmierci prezydenta Lecha Kaczyńskiego jest on przed pałacem namiestnikowskim.
Kiedy on ostatnio był przy grobie swojego ojca ? - żołnierza AK, powstańca warszawskiego. Jakoś o tym cicho.
  • 2010-10-17 11:35 | Minar

Jaruś showman

będzie niedługo miał swój program w TV Trwam "Jaruś Kaczyński Show" co tydzień będą wspominki Lecha, Marii.. bo przecież tylko oni zginęli w tej katastrofie... będą wspólne marsze w pochodniami w której uczestniczyć będą mogli tylko PRAWDZIWI Polacy - a to jak wygląda i czym się charakteryzuje prawdziwy polak, poznamy w w książce "Moja walka" o tym jak Jaruś walczył o prawdziwą Polskę za czasów solidarności i IV RP.. nie mogę się doczekać!
  • 2010-10-17 16:01 | tkw

Re:Jaruś celebryta

do 2010-10-17 11:00 | psr18gh
    1.
    Twój zarzut dopiero wtedy miałby sens, gdyby relacje braci z ich ojcem były takie, jak były miedzy braćmi. Być może ich ojciec był sukin...em ? Wtedy chyba byłoby zrozumiałe, że syn nie odwiedza grobu ojca ? Wiesz coś na ten temat ?
    2.
    Prawdopodobnie ojciec zmarł śmiercią naturalną, brat nie. Utrata kogoś bliskiego w katastrofie zawsze bardziej boli, nie wspominając o tym, że każdemu kiedyś ojciec umiera, to naturalna kolej rzeczy, śmierć brata to co innego, to jakby trochę mniej naturalne (przynajmniej tak się przyjmuje póki nie osiągnie się starości)
    3. Związek rodzeństwa - bliźniaków jest ponoć szczególnie silny
    4. Nie można wykluczyć, że jakaś część tego nowego zwyczaju Jarosława ma podłoże w polityce. Jaka ? Tylko on wie.

pozdrawiam
  • 2010-10-18 08:09 | psr18gh

Na temat pana Romualda Kaczyńskiego, wiem tylko tyle ile można było przeczytać w polskiej publicystyce, tzn. że był on żołnierzem AK i powstańcem warszawskim, oraz że zapewnił on godny byt swojej żonie i synom.
    Pan Jarosław Kaczyński jest osobą publiczną, więc nie jest to wścibstwo z mojej strony. Jeżeli prezes PiS-u chce uczyć etyki i patriotyzmy wolnych Polaków, to sam musi być kryształowo czysty.
    Rodzina Kaczyńskich jakby wstydziła się swojego mężą, ojca, dziadka. Dlaczego? Niech pan Jarosław to wyjaśni, inaczej będzie podejrzewany że zachowuje się niegodnie wobec swojego ojca, który szczególnie dla niego tak dużo zrobił. Może nawet uratował go przed internowaniem?
  • 2010-10-18 09:48 | tkw

do 2010-10-18 08:09 | psr18gh

To jest trudny problem - jak głęboko można wchodzić w sprawy prywatne polityka (piszę celowo polityka a nie osoby publicznej, bo np. Wojciech Młynarski jest osobą publiczną w znaczeniu "osoba znana" ale ponieważ nie pełni żadnych funkcji politycznych to ma wg mnie znacznie większe prawo do prywatności niż polityk). Jestem gotów się zgodzić z Tobą, że tu przeważa publiczność Jarosława, dlatego nie napisałem, że to jest wścibstwo. Z drugiej strony takie żądanie wprost, wyrażone publicznie, by on to wyjaśnił, byłoby chyba "mało delikatne". Może przy okazji jakiegoś wywiadu powinien go o to w kulturalnej formie spytać dziennikarz ?

A do innych moich argumentów się nie odniosłeś ...

pozdrawiam
  • 2010-10-18 10:05 | psr18gh

Z tymi innymi Twoimi argumentami to ja się zgadzam, dlatego nie odnoszę się do nich.
    Szacunek
  • 2010-10-20 07:29 | dziadek

A to już jest chamstwo nawet z strony Polityki że pozwala na takie tematy.
    Co kogo obchodzi gzie na jaki grób chodzi Jarosław Kaczyński i dlaczego, to już jest przesada poniżej godności i wchodzenie z butami do życia prywatnego.
    Może jeszcze do WC zaglądnijcie co J.K. wydala i opiszcie to.
  • 2010-10-20 16:58 | dziadek

Pierwsze dla kogo Jaruś dlatego Jaruś, a dla kogo Pan Jarosław dla tego Pan Jarosław to pachnie chamstwem wobec osoby która była premierem naszego kraju i co by nie mówić ale każdy zasługuje na szacunek i poszanowanie jego godności.
    Uważam że Polityka powinna usunąć tak sformułowany temat, tak zdrobniale prywatnie może się zwracać do Pana Jarosława Kaczyńskiego tylko najbliższa rodzina lub bardzo dobrzy koledzy czy przyjaciel i to w miejscach nie publicznych. A tak zdrabniając imię byłego prezydenta i było nie było osoby obcej świadczy o niskiej kulturze piszącej osoby.
  • 2010-10-20 21:34 | Kolega królika

Dziadek, spoko ... wyluzuj, bo Ci ciśnienie za bardzo podskoczy. Sam wiesz jaka jest służba zdrowia w tym rozmodlonym kraju-)