Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Plon

(5)
2010-10-19 13:57 | tkw
Za onet.pl:

"
Prezes PiS Jarosław Kaczyński zabrał głos po ataku na biuro PiS w łodzi, w wyniku którego zginęła jedna osoba, a druga walczy o życie. - Każde słowo, które będzie kontynuacją tej kampanii (nienawiści - red.), ktokolwiek je wypowie, to będzie wzywanie do mordu - mówił Kaczyński na konferencji prasowej.

Prezes PiS na początku wyraził współczucie rodzinom ofiar, "które padły ofiarą tego zamachu". - Mamy do czynienia z wydarzeniem nowym w polityce. Atakujący, morderca wpadł z okrzykami odnoszącymi się do mojej osoby. Oni - można powiedzieć - stracili życie, czy dzisiaj walczą o życie, za mnie. To oczywiście stawia mnie w szczególnej sytuacji - zaznaczył Kaczyński. - Co się stało jest wynikiem wielkiej kampanii nienawiści prowadzonej wobec PiS od długiego czasu. Trudno określić kiedy był jej początek. Moherowe berety Donalda Tuska były chyba początkiem - mówił.

- Ostatnio po katastrofie smoleńskiej doszło do fizycznej agresji wobec tych, którzy się modlili pod krzyżem. Pod okiem policji bito ludzi, pluto na krzyż, a premier był tym zachwycony, że mamy hydepark. Media też były zachwycone. Dzisiaj za bezpieczeństwo wszystkich działaczy i pracowników PiS odpowiada rząd. Każde słowo, które będzie kontynuacją tej kampanii, ktokolwiek je wypowie, to będzie wzywanie do mordu. Takie są fakty. To jest wszystko co mamy do powiedzenia w tej sprawie. Będziemy walczyć o powrót demokracji do Polski - zakończył prezes PiS
"

"
Z informacji, do których dotarli dziennikarze "Gazety Wyborczej" wynika, że mężczyzna, który wtargnął dziś do łódzkiego biura Prawa i Sprawiedliwości miał miał przed atakiem powiedzieć, że "nienawidzi PiS-u, nienawidzi partii Jarosława Kaczyńskiego".

Przedstawicielka łódzkiej policji nie potwierdziła jednak, czy napastnik, tak jak informuje portal gazeta.pl, wykrzykiwał takie słowa.

Do biura poselskiego w Łodzi niedaleko ulicy Piotrkowskiej wszedł nieznany mężczyzna i przy użyciu prawdopodobnie broni gazowej przerobionej na ostrą oraz noża, zaatakował obecne w biurze osoby. Przynajmniej jedna osoba nie żyje, a dwie są ranne.

- Sprawa jest świeża, na miejscu pracuje ekipa dochodzeniowa. Mężczyzna podejrzany o napaść jest przewożony do komisariatu. W tej chwili mam informację, że wszedł do budynku z ostrym narzędziem i ugodził dwie osoby. Jedna zmarła na miejscu, druga jest w stanie ciężkim - powiedziała w TVN 24 Joanna Kącka z łódzkiej policji
"

"
Marek Migalski godzinę po tragedii w Łodzi znalazł winnych. - W sensie politycznym i moralnym winnymi są Palikot, Kutz, Niesiołowski i wszyscy ci, którzy brali udział w "przemyśle nienawiści" wymierzonym w Kaczyńskich i w PiS - napisał na swoim blogu w Salonie24.pl. W biurze poselskim PiS w Łodzi w wyniku ataku starszego mężczyzny zginęła jedna osoba, a druga walczy o życie.

- Nie wiem, kto jest winny tej strasznej zbrodni w sensie prawnym. Ale w sensie politycznym i moralnym winnymi są Palikot, Kutz, Niesiołowski i wszyscy ci, którzy brali udział w "przemyśle nienawiści" wymierzonym w Kaczyńskich i w PiS. To ci, którzy nie tyle krytykowali politykę byłego prezydenta i obecnego prezesa PiS, ale ci, którzy odmawiali im całkowicie prawa do funkcjonowania, odzierali ich z godności i człowieczeństwa, ośmieszali i upokarzali - napisał Marek Migalski.

- Przekroczono w Polsce Rubikon! To można porównać tylko z zabójstwem prezydenta Narutowicza. Tym jednak razem w roli moralnych i intelektualnych inspiratorów wystąpili politycy rządzącej partii. To czołowi działacze Platformy Obywatelskiej ponoszą odpowiedzialność moralną i polityczną za tę śmierć. Niech będzie to jasne. I niech wszyscy zobaczą do czego doprowadziła wojna polsko-polska - napisał Migalski w Salonie24.pl.

- Na koniec - niech to tragiczne zdarzenie będzie końcem, a nie początkiem owej wojny! Wyeliminujmy z życia politycznego wszystkich, którzy byli jej generałami. Niech to będzie otrzeźwienie dla nas wszystkich. Koniec wojny, nie początek - pamietajmy! - podsumował
"
  • 2010-10-19 15:16 | dziadek

Re:Plon

Końca wojny nie będzie, bo w PO i nie tylko ci ale i prominenci z innych partii politycznych oraz część elity biznesu są przeciw Kaczyńskim i jego partii.
    Ponieważ są obawy że PiS na czele z Kaczyńskim podejmą próbę rozliczenia porozumienia okrągłego stołu oraz wyciągnięcia odpowiednich wniosków.
    A przecież tu nie chodzi tylko o niechęć wewnętrzną ale i po za granicami kraju.
    Uważam że my Polacy obywatele naszego kraju nie powinniśmy ulegać naciskom i jednak zagłosować na PiS.
  • 2010-10-19 15:44 | tkw

Oczywiście, że końca kampanii antypisowskiej nie będzie. Teraz siedzą stratedzy w PO i myślą, jak by tu zwalić winę na Jarosława. Oczywiście sprawca zostanie ogłoszony obłąkanym.

A co do wyborów - wg mnie dane już dziś wskazują na zwycięstwo PIS za rok. Pytanie jest, czy SLD zawrze z PIS koalicję.

pozdrawiam
  • 2010-10-19 19:47 | andy

A w/g ciebie to pewnie jakiś najnormalniejszy w świecie człowiek wszedł do biura poselskiego i zrobił to co zrobił ? Nie bądź śmieszny.
  • 2010-10-19 22:47 | tkw

do 2010-10-19 19:47 | andy

wyjątkowo Ci odpowiem.

Dla Ciebie wystarczy przyjąć, że facet był nienormalny i "nie ma sprawy". Dla mnie nie.

Pomijam stwierdzenie Policji, że w trakcie przesłuchania nic nie wskazywało na to, żeby był nienormalny. To wymaga czasu i fachowców, by to ocenić.

Normalny czy nie - ale powód, dla którego zrobił to co zrobił jest czymś realnie istniejącym i z tym muszą się zmierzyć politycy. Facet przesiąkł nienawiścią do PIS i Kaczyńskiego - i to jest fakt. Przesiąkł jak gąbka i nie ma większego znaczenia, czy gąbka była normalna czy nie, ważne czym przesiąkła.
    A ja obserwuję wpisy poważnych niby ludzi, którzy na poważnie twierdzą, ze nienawiść do PIS to dzieło samego PIS. Już tyle razy w życiu słyszałem, że ofiara sama jest sobie winna, że nawet mnie to nie dziwi. Do pełnego kompletu brakuje jeszcze, by pośmiertnie napiętnować tego co zginął a tego, co przeżył, jak wyzdrowieje - postawić przed sądem i skazać.

A na koniec względem siania nienawiści i stosunku do innych ludzi - zauważyłem, że często piszesz "ciebie" zamiast "Ciebie", "ty" zamiast "Ty". Na tyle często by nie uznać tego za "błąd klawiaturowy". To też element szacunku dla drugiego człowieka.