Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

GRATULACJE!!!!!

(9)
2010-10-21 18:15 | halszka31
Panu red.J.Baczyńskiemu i całemu Zespołowi "Polityki" serdecznie gratuluję nagrody. To jest także nagroda dla wiernych czytelników właściwie oceniających poziom czasopisma. Tak trzymać Redakcjo!!!
  • 2010-10-21 18:23 | Sławomir Osiński

Re:GRATULACJE!!!!!

Przyłączam się i pozdrawiam.
    :)
  • 2010-10-21 19:03 | tkw

No nieźle się uśmiałem.

Zajrzałem do Wikipedii nt. radia Zet:
    "
    Radio powstało dzięki poparciu Adama Michnika
    ...

Początkowo głównym udziałowcem (90%) Spółki Radio Gazeta była spółka Agora.
    "

Jednym z nominowanych do nagrody był Adam Michnik. Na 11 nominowanych osób są 4 z Gazety Wyborczej.

To naprawdę zabawne, jak zgrane towarzystwo wzajemnie obdarza się nagrodami i do tego udają, że są od siebie "niezależni". I robią to ze śmiertelnie poważnymi minami - "naprawdę ? Ta nagroda dla mnie ? wch jakżeż jestem zaskoczony ! To dla mnie wielka niespodzianka !"

Za czasów 1-wszej Solidarności w kabarecie był taki skecz: Proszę państwa, za chwilę odbędzie się ostra dyskusja polityczna, żadnych niedomówień, żadnych tematów tabu. W szranki staną Jerzy Urban i Mieczysław F. Rakowski". Sala turlała się ze śmiechu.
  • 2010-10-21 20:15 | bryka

Do gratulacji pobudził mnie TKW.Niejednokrotnie "sobaczyłam" POLITYKĘ za przechył "salonowy".Odwołując się do czasów minionych.Czytam Was od początku.Wówczas klasa IXa.
    Wszystko się zmieniło.I Wy i ja.Byc może nie nadążam.Ale czytam Was nadal.I cieszę się z tej nagrody.Pozdrawiam.
  • 2010-10-21 20:27 | tkw

no no, po raz pierwszy pobudziłem kogoś poprzez net. Wybacz, że tak mi się skojarzyło.

pozdrawiam pobudzoną
  • 2010-10-21 20:33 | bryka

To cały TKW.Z krainy płaszczków.
  • 2010-10-21 20:37 | tkw

nie zrozumialem
  • 2010-10-21 21:41 | konrad44

Tak się składa, że Pan TKW ma dużo racji.

Można się z Nim nie zgadać, ale trzeba przyznać, że patrzy na pewne sprawy trzeźwo, patrzy w taki sposób, który mnie, na przykład (marny to przykład!), nie jest znany z racji braku doświadczenia. Wcześniej byłem lekkim zwolennikiem PO, teraz raczej abstrahuję od poparcia dla jakiejkolwiek partii. A to przede wszystkim przez wpisy TKW na forum, które odkrywają drugą stronę medalu polskiej polityki tudzież dziennikarstwa. Nie żebym wchodził w d..., jak to mawiają, ale można być za to wdzięcznym.

Wszędzie nepotyzm. Córka naszego Ministra-Optymisty pracuje u tego Żołnierza-Afgańczyka. Takich przykładów jest mnóstwo. Również w dziennikarskim rzemiośle. Nie żebym był przeciwnikiem córki p. Passenta, ale sądzę, że gdyby nie tatuś nie wiele by zdziałała.
    Po wystawieniach dla plebsu, aktorzy ze sceny politycznej i dziennikarskiej schodzą do swojej ciupy, popijają ambrozję, klepią się po plecach i mówią: "Ale ich urobiliśmy!"

To trochę jak na apelach w podstawówce. Zawsze wśród szanownego ciała pedagogicznego (mała litera odnośnie tego gremium nie jest przypadkiem), znajdzie się osoba powszechnie nie lubiana, upierdliwa, zazwyczaj jest to stara wdowa, zawsze ubrana na czarno, z białą twarzą i krwistymi ustami (przepraszam za autobiograficzne skojarzenia). Ale okazuje się, że na apelu, na którym uczniowie czują się jak na imprezie nie u siebie, dowiadujesz się, że to właśnie ta osoba dostaje nagrodę "za szczególny wkład w wychowanie młodzieży". I nagle " Naprawdę to ja ??? " I z wścibską miną " Dziękuję bardzo. Postaram się jeszcze bardziej poświęcać dla naszej młodzieży!"

Ba, tyle że nagrody nie otrzyma ktoś spoza. Zawsze lepiej to dać bądź zatrudnić swojego - nie będzie aż tak bolało. Mimo wszystko przyzwoitość nakazuje pogratulować.

Gratuluję i pozdrawiam.
  • 2010-10-21 22:55 | edward

Witam
    Przecież Szanowny Pan też przecież może się angażować, pisać, publikować, otwierać biznesy, zarabiać, urabiać, wstawiać swoich krewnych na stanowiska, manipulować szaraczkami itd., itp.
    Zawiadamiam, że to wszystko już można, pozostaje wejść w układ i zbierać nagrody, po co tracić czas na pisanie takich pierdoł. Na wielu forach mnóstwo niedocenionych przedstawia swoje obszerne analizy zdarzeń już dokonanych, opowiadają warianty rozwiązań lepszych, ale niestety nieweryfikowalnych. To się nazywa „młócenie słomy”, ale mamy Internet i Demokrację, nie możemy się zatem obrażać, wszystkie poglądy i stanowiska są równoprawne, mnie sprowokowało Pana zdanie o przyzwoitości.
    Proszę się nie zmuszać do składania gratulacji, większość naszych narodowych nieszczęść wynika z podobnych postaw, nie podoba się to napisać, opieprzyć, lub pochwalić, a tak to, "i chciałaby i boi się".
    Ale nie o tym chciałem, pozostaje z „Polityką” prawie 40 lat, mnie cieszy każdy Wasz sukces. Zatem ja również chcę pogratulować p. redaktorowi J. Baczyńskiemu z okazji otrzymania nagrody.
    Pozdrawiam