Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Caryca Dagmar Maria Fiodorowna

(1)
Była żoną i matką carów, krewną połowy monarchów Europy. Zmarła w rodzinnej Danii, ale w 2006 r. jej szczątki uroczyście przeniesiono do petersburskiego Soboru Pietropawłowskiego.
  • 2010-10-24 17:42 | Joanna Maria

    Polski akcent

    Któż z mego (roczniki pięćdziesiąte + -) pokolenia pamięta książki Karola Borchardta? Niestrudzeni tropiciele nowości księgarskich na pewno! Przypomnijcie sobie, proszę, klejnoty Dagmary: Kursk, Car, Caryca, które po przemianowaniu stanowiły zaczątek polskiej floty pasażerskiej i były dowodzone przez legendarnych oficerów: Znaczy Kapitana i Szamana Morskiego. Autorowi artykułu dzięki - odwalił za mnie robotę, którą odkładałam przez wiele lat {solidny research w kwestii Dagmary) i chapeaux bas za hmmm... pro artyzm, bowiem któż jeszcze się interesuje wycineczkami historii ? Bis, piknie prosim!!!