Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

KTO Z WAS JEST....

(10)
2010-10-24 21:38 | Sławomir Osiński
Kto z Was jest bez winy,niech pierwszy rzuci kamieniem.
Pierwszy rzucił Jarosław Kaczyński-Deklaracją Łódzką.
  • 2010-10-24 21:47 | tkw

Re:KTO Z WAS JEST....

A czytałeś ja ? Czemu uważasz, że jest jak kamień ?
  • 2010-10-24 22:44 | Sławomir Osiński

Nie,nie czytałem.Żartuję.
    Gramotni uczestnicy tego forum napewno załapią.
    Ty też załapałeś.Ale ta Twoja przekora....
    Nie znajdziesz tam przecież żadnego negatywnego(czytaj nienawistnego)cytatu,który można byłoby przypisać panu Kaczyńskiemu albo komuś z jego partii.
    Bo przecież nienawiść rozsiewa tylko i wyłąścznie Premier Tusk Prezydent Komorowski i politycy PO.

pozdrawiam.
  • 2010-10-24 23:03 | tkw

Autorem tej deklaracji jest PIS. Co więc w tym dziwnego, że cytuje to co jego boli ? Nic nie stało na przeszkodzie, by np. PO przygotowała podobny dokument i by podpisać oba. W każdym razie ja nie widzę w dokumencie PIS żadnego kłamstwa.

Jak dla mnie to PIS wykonał kawałek - maleńki kawałeczek - konkretnej roboty, można było ten spis rozszerzyć z obu stron i podpisać - co by było w tym złego ? Skoro tego nie zrobiono, to pytanie - dlaczego ? Bo PO się to nie opłaca, w tej wyliczance "kto co powiedział" PO kiepsko by wypadła (co nie oznacza, że PIS nie ma tego i owego na sumieniu) - nie trzeba było pozwalać na swobodne harcowanie Niesiołowskiemu, Palikotowi czy Kutzowi ...

pozdrawiam
  • 2010-10-24 23:31 | Sławomir Osiński

Kiedyś przeczytałem,że powiedzenie połowy prawdy jest także kłamstwem.("nie widzę w dokumencie PIS,żadnego kłamstwa".)

:)
  • 2010-10-24 23:45 | tkw

No nie, tu już przeginasz. Doszukujesz się dziury w całym.
    Jak napiszę, że 2 * 2 = 4 to przy Twoim rozumowaniu będzie to kłamstwo, bo to tylko część prawdy, przecież 3 * 3 = 9 - więc piszemy wszystko albo nic ?

Oczekujesz od PIS zachowania całkowicie nieracjonalnego. To tak jakbyś od adwokata oskarżonego żądał, by pomagał prokuratorowi sporządzać akt oskarżenia. Niech każdy robi to co do niego należy, wtedy jest najlepiej. Chyba nie chcesz powiedzieć, że PO nie poradziłoby sobie z pokazaniem, gdzie PIS im brzydko dokopał ?

Ja rozumiem, że PIS-u nie lubisz, masz do tego prawo, ale z tą krytyką "trafiłeś kulą w płot" - przynajmniej ja tak uważam.
    Krytykować dokument, który w sposób oczywisty nie pretenduje do opisu CAŁEJ rzeczywistości (ten dokument to pół strony A4) a zawiera stwierdzenia prawdziwe, to już jest ...

pozdrawiam
  • 2010-10-25 00:35 | tkw

A na czym w tym przypadku polega moja przekora ?
  • 2010-10-25 10:38 | konrad44

No ale... w tym dokumencie zacytowane są słowa wypowiedziane wyłącznie przez polityków PO. A to politycy PiS są cacy i tacy milusi, że oni niegrzecznych słówek nie używają, a jak użyją to prezes z przekorą klepnie po łapce i powie "bebe!" ? Rozumiem, że dokument wyszedł spod pióra PiS, jednakże bez cytatów byłby godzien pochwały, tak to...

Źródło: http://www.pis.org.pl/article.php?id=17895

Zrównywanie legalnie działających w kraju partii z reżimami i partiami totalitarnymi – np. KPP, faszyści, NSDAP;
    Używanie dla określenia oponenta słów powszechnie traktowanych za obelżywe – np. bydło, wataha czy wypowiedzi

Używanie dla określenia oponenta słów powszechnie traktowanych za obelżywe – np. bydło, wataha czy wypowiedzi takich jak : „(…) znajduje się grupa ludzi, która w tym czasie - kiedy wszyscy bez wyjątku ciężko pracują - plądruje walizki pasażerów” czy „Przyjdzie taki dzień, że Jarosław Kaczyński będzie już rozmawiał z siłami ostateczności (…) być może będzie miało to miejsce jeszcze w tym roku (…) wówczas uznamy, że to był naprawdę dobry rok".

• 2010-10-25 11:20 | Kłapacz

Granice przeprosinowej śmieszności są po to by je przekraczać.
  • 2010-10-25 14:00 | Sławomir Osiński

"Krytykować dokument,który w sposób oczywisty nie pretenduje do opisu CAŁEJ rzeczywistości(ten dokument to pół strony A4) a zawiera stwierdzenia prawdziwe,to już jest..."
    W takim razie jak taki "dokument?" można wogule podpisać?.Tym bardziej że warunkiem jego podpisania jest nieingerencja w jego treść.
    Każdy kto go podpisze,przyznaje się do winy za śmierć człowieka,z wyjątkiem jego autorów.(cytaty w nim zawarte dotyczą tylko SLD i PO).

pozdrawiam