Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Czas zadumy nad historią naszego narodu.

(1)
2010-10-31 07:07 | dziadek 2
Mamy wolne dni od soboty do wtorku z tym że nie licząc soboty gdzie ludzie robią zakupy na święta i jak w tygodniu są zajęci życiem codziennym. Tak w te od Niedzieli do Wtorku, maja czas na odwiedzenie grobów bliskich, spojrzeć na cmentarze. Zobaczyć ile grobów przybyło a każdy grób to drobna historia rodziny, narodu, państwa. Jest to czas aby w spokoju zastanowić się nad historią życia swych bliskich, dalekich krewnych, sąsiadów, znajomych, oraz nad historią życia naszego społeczeństwa. Polskiego społeczeństwa jako istnienia całego państwa.
Jest to czas w którym możemy dokonać rozrachunku sumienia w naszym codziennym postępowaniu wobec nas samych jaki wobec rodziny, dalekich krewnych i pozostałych mijanych na ulicy, w pracy, czy gdzie indziej przez nas rodaków. Jest to czas aby zastanowić się nad naszą Polską mentalnością polaka zawistnego, złośliwego, nie szanującego siebie i innych, gotowego w pogoni za karierą, zaniedbać bliskich w szczególności rodzinę. Mam tu na myśli odpowiednie wychowanie swych dzieci, w poczuciu przynależności do rodzinnej etnicznej, w szczególności do poczucia się Polakiem i czuć więź z rodakami bez względu gdzie byśmy się nie znajdowali.
Jest to czas w którym powinniśmy uderzyć się w pierś i powiedzieć sobie moja wina i tylko moja wina że my rodacy żyjący w tak pięknym kraju, na ziemiach tak urodzajnych a jednocześnie różnych pod względem geologicznym. Nasz kraj jest na ziemiach na których nie grożą nam trzęsienia ziemi, wulkany, Tsunami. Powinniśmy ten kraj i ludzi w nim żyjących szanować jak byśmy chcieli aby nas szanowano. Jest to czas w którym jako członek narodu Polskiego powinniśmy walczyć z naszymi złymi przywarami z naszą złą mentalnością człowieka zawistnego, chamskiego w stosunku do swych rodaków.
Historia narodów to nie tylko daty wielkich bitew zwycięstw i klęsk ale to historia pojedynczego człowieka składa się na całość historii o państwie i jego obywateli. Jest regułą że postępowanie jednego człowieka, obywatela danego narodu decyduje o opinii o danym narodzie, państwie.
Dlatego my Polacy w te trzy szczególne dni, w szczególności powinniśmy się zastanowić nad dalszym naszym postępowaniem nad dalszym losem nas i naszej ojczyzny. Czy nasza ojczyzna musi być krajem dzikiego kapitalizmu, gdzie krajem rządzi mafia polityczna, gdzie złodziej ma większe poszanowanie niż uczciwy obywatel, gdzie ludzie pozbawieni są na skutek transformacji ideologicznej, prawa do godnego życia. Gdzie szary obywatel pozbawiany jest podstawowych praw do godnego poszanowania w pracy, w urzędach i przez polityków. Gdzie obywatel nie posiadający majątku, mając dochód tylko z pracy rąk, nie ma prawa do godnego wynagrodzenia za swą pracę.
Każde upomnienie się o swoje prawa, zostaje ukarane przez rząd i pracodawcę, choć wiadomo że zyski pracodawców są na tyle duże że bez problemu mogli by część tych zysków przeznaczyć na zwiększenie wynagrodzeń. To samo z każdą opcją polityczną, która dochodzi do władzy czy jest jakiś problem unormować przepisy prawa podatkowego, tak aby nie uderzały w biednych, oraz najniżej zarabiających. A obciążyć bardziej podatników bogatych. Uważam że istnieje taka możliwość, wystarczy chcieć, zmienić swą mentalność człowieka zawistnego, chytrego, wrogiego w stosunku do swych rodaków.
Myślę że człowiek inteligentny, zrozumie i chociaż spróbuje zastanowić się nad swym losem i losem swego kraju.