Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Nie śmiejmy się z głupich żartów

(11)
Może to poważne, może nie, ale reagować trzeba.
  • 2010-11-03 00:55 | Janusz

Strach się bać

Co racja, to racja - ze śmiechem żartów nie ma. Można sobie słusznie szydzić z niedorozwoju umysłowego tych najwidoczniej podrabianych, aczkolwiek mimo wszystko prawdziwych, choć tępych terrorystów, którzy moim zdaniem uparli się, aby destabilizować sytuację w Grecji eksplodującymi przesyłkami, po tym, jak nie udało im się to za sprawą złodziejskich manipulacji finansowych, gdyż długi, których swoimi umyślnymi radami narobili Grecji niespodziewanie wykupili Chińczycy - ale z chorego na durnotę biedaka (choćby był najbogatszy w kradzione pieniądze) szydzić nie wypada, trzeba mu współczuć i go leczyć. Dlatego popieram postulat p. Redaktora by rząd na bezpieczeństwie obywateli nie oszczędzał i zrobił co w jego mocy, aby ten, jak mi się wydaje, korporacyjny terroryzm „on demand” nie dotarł do Polski. Kroki zostały już najwidoczniej podjęte, o czym może świadczyć niedawne, zgrabnie wywalenie na mordę Zakajewa. Mam także nadzieję, że za każdym obcym agentem w Polsce chodzi dziś dwóch naszych (a za wybranymi trzech), przyglądając się, czy i co nadają na pocztach oraz wrzucają do skrzynek na listy.
  • 2010-11-03 05:59 | sławek.m

Re:Nie śmiejmy się z głupich żartów

"Koszta kontroli są znaczne, ale koszta ataku nie udaremnionego, byłyby nieporównanie większe – ludzkie i polityczne."
    Te koszta nieudaremnionego ataku są przez Pana bardzo wyolbrzymiane. W listpadzie 2008 r w Bombaju kilku, kilkunastu terrorystów napadło na bodajże dwa hotele i jakiś ośrodek żydowski. Zgineło ok 100 ludzi. Dla ofiar i ich rodzin to oczywiście tragedia (taką samą tragedią byłoby gdyby zginęli w wypadku samochodowym, prawda?), ale w skali Indii? Prawdopodobnie dziesieć razy tyle ludzi umiera codziennie w Indiach z powodu brudnej wody. Ale jak sobie otworzyłem wiadomości z tamtego czasu, to istna zgroza. Mały cytat z SE - "Indyjskie miasto dosłownie spłynęło krwią! Wstępny bilans ofiar wczorajszych ataków terrorystycznych w Bombaju jest porażający. Co najmniej 80 osób nie żyje, a 250, w tym jeden europoseł, jest poważnie rannych."
    I wszystkie światowe media miały używanie. W NY zginęło 3500 ludzi, w Afryce w małej wojnie pomiędzy plemionami ginie wiele wiecej, ale tam nie ma telewizji.
    Podstawową bronią terrorystów nie są te małe bomby ani samoloty czy też zamachowcy samobójcy. Ich najpoważniejszą bronią są media,które rzucają się na każdy taki news. Z Jemenu wysłano dwie drukarki. Ktoś zginłą,komuś coś się stało? Nie, ale we wszystkich dziennikach była to pierwsza wiadomość.
    A jaki będzie efekt tych "zamachów"? Kolejna zabawa w kolory alarmów i wiecej psów na lotniskach. Nie wiem jak pana, ale u mnie widok ciężko uzbrojonych policjantów z psami wywołuje wieększe poczucie zagrożenia niż jacyś terroryści.
    A najwieksze zagrożenie wynikające z działań terrorystów widać w małym cytacie -
    "bezpieczeństwo obywateli musi być priorytetem i nie można na nim oszczędzać." Wmawianie tego społeczeństwu, poprzez wyolbrzymianie "zagrozenia" powoduje że efektem działań terrorystów będzie utrata wolności. Nie tylko tej małej, osobistej ale też tej w wymiarze powszechnym. W całej Europie powstają prawa pozwalajace przetrzymywać ludzi w aresztach z powodu "zagrożenia terrorystycznego." O Guantanamo i prawiew USA już nie wspomnę. Ale w Izraelu z takiego powodu w więzieniach siedzi ok. 15 tys. palestyńczyków, bez wyroku, aktu oskarżenia czy terminu. Tylko na podstawie decyzji administracyjnej. No ale Izrael a teraz cały świat "musi bronić się przed terrorystami", prawda?
    Osobiscie, jak mam wybierac pomiedzy wolnoscią i bezpieczeństwem a wolnością to wybieram wolność.Ale niestety z powodu terroryzmu mediów i rządów, które uwielbiają zwiększać zakres władzy, nie mam takiego wyboru.
  • 2010-11-03 10:14 | l0g1c

coz, nic dodac nic ujac. tez wybieram wolnosc.
    (RAGE)
  • 2010-11-03 16:17 | bryka

Jeżeli już mówic o agresji to,w przeważającym stopniu,o agresji medialnej."Ponoc" ,"jak donoszą","trwają ustalenia"...itd,itp.Wg słów pieśni masowej "w Zakopanem mieście głównem..".Nie jestem zwolenniczką spiskowej teorii dziejów ale ta agresja medialna,oprócz oczywistych powodów komercyjnych,nic lepiej się nie sprzedaje jak krwawa katastrofa,wydaje mi się stymulowana.Ma usprawiedliwic kontragresję.Taką,o której,mimo przykrycia,ktoś się dowie i ujawni światu.Nie bardzo rozumiem co autor ma na myśli pisząc,że "trzeba reagowac".Czy oznacza to wzmożenie czujności jakiejś obłędnej liczby agencji specjalnych,które od dawna straciły poczucie rzeczywistości i misji (tak pisała POLITYKA).Czy też ja,osobiście,mam się zacząc bardziej oglądac na poczcie ? ,i gdzie jeszcze ? proszę o wskazówki.Przyrzekam jednak,zawczasu,że wszystkie wskazówki opublikuje,własnym sumptem,ku uciesze gawiedzi.
  • 2010-11-03 18:24 | maja89

Śmiech należy podzielić na państwowotwórczy oraz głupio nieodpowiedzialny. Na;eży też stworzyć odpowiednie ministerstwo..

.. z klucza partyjnego, organa ścigania i wysokie surowe kary. Za śmianie się z katynia - czapa.
  • 2010-11-03 21:35 | Kaban

Żarty żartami

A czy szanowny autor pomyślał czy aby na pewno rządy koncentrują się na tym co trzeba? Męczą obywateli kontrolami na lotniskach, wymuszają dostęp do danych osobowych, podczas gdy skala ataku bombowego w porównaniu ze skutkami, nie tak trudnego do przeprowadzenia, zatrucia powietrza bądź wody pitnej, jest nieporównywalnie mniejsza.
  • 2010-11-03 23:33 | Vera

Maju89, że też ja na to nie wpadłam

Szostkiewicz pisze przecież, że niebezpieczeństwo istnieje w państwach zachodnich. Polski to nie dotyczy, bo w Polsce politycy cieszą się, kiedy do nich strzelać. Wtedy rośnie ich wartość i mogą dostać więcej ochrony UOP. Bo "bezpieczeństwo obywateli musi być priorytetem i nie można na nim oszczędzać".A skoro nie starcza dla wszystkich to na razie tylko dla swoich. Palikot to idiota bo nie chciał. Śmiał się. Też w czapę. I za powstania w czapę i za czapę w czapę. A najlepiej za wszystko w czapę. Z klucza. I już.
  • 2010-11-04 16:19 | maja89

No właśnie...Skoro lud może pić szampana ustami swoich przedstawicieli, to przedstawiciele owi mogą być zasłaniani ciałem ludu

(w osobach proletariackich ochraniarzy) przed gniewem ludu
  • 2010-11-04 18:17 | Kasalenna

ale jakby żadnej kontroli nie było i stałoby się coś złego, to wszyscy by wyklinali brak należytej ochrony. choć z drugiej strony jak ktoś chce koniecznie porwać się na jakiś terroryzm to i tak się często udaje. niestety rządy jakoś nigdy nie koncentrują się na tym, co trzeba, a jak koncentrują to za mocno
  • 2010-11-04 22:07 | AdamJ

Zgadzam się. Poza tym dodatkowe koszty, które trzeba ponosić także nie są bez znaczenia. Można sobie wyobrazić działania w stylu strażaka co podpala aby móc później się wykazać i to niekoniecznie ze względu na niezrównoważenie psychiczne tylko z wyrachowania.
  • 2010-11-15 06:47 | camel

Kiedy zgadzasz się poświęcić swoją wolność w zamian za bezpieczeństwo - nie jesteś godzien obu. Kto to powiedział?

Obecna praktyka karania nas za sprawki innych prowadzi do wynaturzeń. Bo ktoś piratuje samochodem, ja i normalna większość jeździmy po progach, przez mini rondka, betonowymi korytami, obstawionymi radarami. Bo ktoś kranie, więc mnie rewidują, bo ktoś ... i tych obostrzeń dotyczących nas, a przez nas niezawinionych, jest coraz więcej. Filozofia "nie jestem pewien kim jesteś, więc na wszelki wypadek będę cię traktował jak pirata, złodzieja i terrorystę" jest bezdennie głupia i straszliwie szkodliwa. Lecz tryumfuje i nawet pan Adam zdaje się jej poddawać.