Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Wraca stare.

(3)
2010-11-05 22:51 | skoool
Plakaty Michała Bajora, Kabaretu pod Wyrwigroszem i o paru innych imprezach bez problemu wiszą sobie na opolskich słupach ogłoszeniowych, wiszą też plakaty od dawna nieaktualne np. informujące o październikowym występie fajnej grupy Raz Dwa Trzy i spokojnie można by było plakat o poniedziałkowym spotkaniu Ruchu Poparcia na jego miejscu powiesić, ale właścicielowi opolskich słupów prikazali nie lubić Janusza Palikota i woli on mniej zarobić, niż mieć problemy z aktualnymi jeszcze opolskimi władzami.
Dziś w PO-wskiej Polsat News jeden z posłów PiS (nazwiska nie pomnę) stwierdził, że Ruch Poparcia to: "miało być nie wiadomo co a jest wielki klops". Przeciętny Opolanin, gdy słucha takich manipulowanych newsów, nie wiedząc że za dwa dni mógłby osobiście spotkać się w Opolu z J. Palikotem, jest gotów w to stwierdzenie uwierzyć.
K...rwa niezłą mamy w Polsce po dwudziestu latach "przemian" demokrację, w latach osiemdziesiątych biegałem często z tekstami do Urzędu Cenzury i niezłe miałem tam z "władzą" przeprawy. Jutro dzwonię do swego przyjaciela w Radio Opole i ciekaw jestem jakie oni tam maja "wytyczne z kumitetu".

Deja vu?

Pozdrawiam i mam nadzieję, że w Opolu będzie nas nas pełniutka sala.
M.
  • 2010-11-06 13:39 | Kłapacz

Re:Wraca stare.

Są zdecydowanie lepsi teoretycznie i lepiej oprzyrządowani a podmiot ich działań nie nadąża.
  • 2010-11-09 20:06 | skoool

Nadchodzą Zombie!!!

Szanowny Panie Cieślik.

Abstrahując od niewybrednej formy pańskiego „artykułu”, zamieszczonego w Newsweeku w numerze z 6.11.2010 pt. „Obrona pijaństwa” http://www.newsweek.pl/artykuly/wydanie ... wa,67586,1 oraz jego zawartości merytorycznej, chciałam odnieść się do stwierdzenia Pana„...szczęśliwie udało się przebić osinowym kołkiem politycznego trupa Janusza Palikota (nie wiem komu dziękować, ale jestem wdzięczny)”.

Otóż chciałam Pana poinformować, że Pan Palikot przy całym zaangażowaniu w rozwój Stowarzyszenia Ruch Poparcia, ma również czas na to, by być na bieżąco z najnowszymi trendami w świecie, z czym najwyraźniej Pan ma problem. Zatem uprzejmie informuję, że absolutnym hitem jest najnowszy serial „Walking Dead” – generalnie traktujący o zombie (taki amerykański wynalazek – truposz po śmierci się porusza i atakując zaraża innych).
    I tak a propos tego kołka osikowego – niestety muszę z przykrością poinformować, że średniowieczne praktyki pozbywania się wierzących inaczej, nie działają na Pana Palikota, co więcej – jak to zombie – Palikot zaraża – entuzjazmem, energią, inteligencją oraz setkami pomysłów. Określenie „polityczny trup” mógłby Pan odnieść do wielu polityków, ale na pewno nie do Pana Janusza Palikota, o czym zapewne Pan jeszcze nie raz będzie miał okazję się przekonać.

Natomiast dziękowanie w ogólnodostępnym medium za zlikwidowanie kogokolwiek, nawet jeśli chodzi o metaforę, to już prawie jakaś groźba. Szanowny Panie, a w świetle ostatnich wydarzeń rzucanie gróźb komukolwiek i w jakiejkolwiek formie nie jest dobrze widziane.

Sylwia Ragan, Grupa RPP Bielsko-Biała