Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

RAPORT: Najbiedniejsi i najbogatsi w UE

(6)
Biedniejsi gonią bogatszych – to nie tylko zaklęcia głoszone przez unijną biurokrację, to także rzeczywistość potwierdzana przez statystyki. Zaciera się podział na stare i nowe państwa członkowskie, choć na pewno wolniej, niżbyśmy chcieli.
 • 2010-11-08 19:12 | Wolak Polny

  Dziesięć złotych rybek...

  to trzydzieści życzeń do spełnienia. Liczby nie kłamią! Jest dobrze.
 • 2010-11-08 21:44 | eeeetam

  Re:RAPORT: Najbiedniejsi i najbogatsi w UE

  = fatamorgana i polski wunschdenken

  Mozna stawiac calkiem inne pytania, na przyklad:
  -> ile procentowo ludnosci wyemigrowalo za praca,
  szczególnie odnoscie 20-30 latków
  -> internet
  -> wojskowosc
  -> drogi
  -> ......
  .........
  .........
  -> budowa stadionów :)
 • 2010-11-09 09:52 | Vera

  Ta choroba nazywa się Rankizm

  Na każdym kroku tylko kto kogo. Przejęta od USów choroba dorobkiewicza, którego jedynym marzeniem jest "numer one" czyli "Polak największy na świecie".
  Na każdym kroku badania statystyczne niskich lotów i numerologia rankingowa. Od pewnego poziomu takie podejście świadczy raczej o pytającym niż pytanym: To podpieranie statystyką mówi bardziej o zakompleksieniu i niepewności oraz o ukrywaniu swojej nieudolności w miejsce rzeczowej oceny. A o statystyce wiadomo: istnieje kłamstwo, wredne kłamstwo i statystyka.

  W artykule: Po wielu latach badań stwierdzono, że dotacje unijne, którym statutowym celem jest wyrównanie poziomu rozwoju i poziomu życia w państwach Unii Europejskiej, spowodowały, że wyrównują się poziomy rozwoju państw Unii Europejskiej. Rzeczywiście genialne odkrycie. Warte zastanowienia. Ci badacze pewnie są "number one".
  Moja analiza, bez badań: uwzględniając wzrost zadłużenia, także poziom lokalny, razem 15% budżetu oraz miliardy unijne (pieniądze niemieckie, holenderskie itp) oraz napływ środków od emigrantów można krótko powiedzieć, że za własne pieniądze żadnego rozwoju niema. Zero. Tylko rozbuchana konsumpcja.
  To jest tylko moje przypuszczenie bo oczywiście takich badań być nie może.
 • 2010-11-09 17:41 | Kolega królika

  Re:RAPORT: Najbiedniejsi i najbogatsi w UE

  A tu jest zwyczajnie 'perełka': – Podział między nowymi a starymi krajami członkowskimi ustępuje miejsca innemu – między północą a południem kontynentu – mówi Piotr Kaczyński, analityk Centre for European Policy Studies w Brukseli. – Stopniowo zbliżamy się do modelu lat 30., gdy Czechosłowacja była jednym z najbogatszych państw Europy, a Polska, choć stosunkowo biedna, zdecydowanie górowała nad Hiszpanią, Grecją czy Portugalią.

  Póki co to Polsce jest jeszcze daleko do sąsiadów, a Hiszpanii to Polska nigdy nie dogoni. Czasami po prostu wystarczy pojechać na wycieczkę do Hiszpanii :)
 • 2010-11-10 19:19 | jerry111

  Re:RAPORT: Najbiedniejsi i najbogatsi w UE

  Polska byla i wciaz pozostaje jednym z najbiedniejszych krajow w Europie...
  i to wlasciwie caly komentarz!
 • 2010-11-10 21:00 | Kolega królika

  Re:RAPORT: Najbiedniejsi i najbogatsi w UE

  Co jest szokujące to wnioski z tego 'raportu' i konkluzje 'analityków' tego przedmiotu. Każdy kto kiedyś podróżował po Europie pewnie śmieje się do rozpuku. Nie potrzeba żadnego wykształcenia po żeby wiedzieć więcej. Jedynie Albania, może Rumunia i kilka krajów dawnej Jugosławi ma gorsze wyniki niż Polska. Aż dziw bierze, że ludzie biorą za takie 'odkrycia' wynagrodzenie!