Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Order dla Michnika

(16)
2010-11-10 19:55 | tkw
znalazłem bardzo ciekawy tekst i go tu cytuje:
"
Teoretycznie rzecz biorąc kapituła Orderu Orła Białego nagradza tym zaszczytnym tytułem ludzi wybitnych i zasłużonych dla kraju. Owe zaszczytne miano otrzymują jednostki, które swym życiem i czynem dołożyły wkładu w rozwój, wolność, niepodległość, walke na rzecz lepszego jutra. Są to wybitni działacze z rozmaitych dziedzin życia publicznego. Kapituła składa się z kilku osób, a przewodniczy jej Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej.

Tak wygląda sprawa od strony czysto teoretycznej, formalnej. W rzeczywistości teoria niewiele ma wspólnego z praktyką. Tak, jak teoretycznie dzisiejsza Polska jest "demokratycznym państwem prawa". Praktycznie zaś stanowi państwo zbudowane na zakwestionowaniu elementarnej praworządności, tonące w mętnych układach, z elitami wyobcowanymi ze społeczeństwa.

Wczoraj usłyszałem w mediach informację, iż urzędujący od niedawna prezydent wywodzący się z Platformy Obywatelskiej nominował do odznaczenia między innymi Adama Michnika. Od razu pojawiły się kontrowersje, jako że dawny KOR-owski opozycjonista, redaktor Gazety Wyborczej przez jednych jest szczerze znienawidzony, inni zaś pałają do owego pana bezgranicznym uwielbieniem. Tak czy owak Adam Michnik jest postacią ciekawą.

Jeśli przyjrzeć się bliżej życiu i działalności tego człowieka, zauważyć można przede wszystkim młodzieńczy, opozycyjny wzlot ku wielkości i dzisiejsze moralne zgorzknienie. Michnik wielce zasłużył się w walce z komunistycznym reżimem i jego działalność do roku 1989 zasługuje na chwałe. Działał w opozycji, był prześladowany, internowany w stanie wojennym, szantażowany i bity przez milicje. Bez wątpienia zasłużył na Order Orła Białego... w roku 1989. Jednak odznaczenie przyszło do Michnika dziś, po 21. latach od upadku radzieckiego reżimu na terenie Rzeczypospolitej.

Czym więc Adam Michnik zasłużył się dla wolnej podobno Rzeczypospolitej Numer Trzy? Bardzo szerokim wachlarzem spraw. W tym kilkoma najważniejszymi. W moim odczuciu są to głównie:

1. Chwalebna i heroiczna walka aby żadnemu z ubecko/esbeckich kanalii włos z głowy nie spadł za żadne z popełnionych przestępstw. Walka aby tym szumowinom nie zarekwirowano ich ubeckich emerytur idących w tysiące złotych miesięcznie.

2. Uczynienie z Gazety Wyborczej własnej tuby propagandowej, gdzie aktualna linia dziennika i piszących tam michnikowych klakierów, podyktowana jest osobistymi wyborami politycznymi naczelnego redaktora. Sytuuje to tę gazetę jakieś 100 miliardów lat świetlnych od rzetelnego dziennikarstwa.

3. Mężne wspieranie postkomunistycznej nomenklatury w zawłaszczeniu polskiego państwa i urządzenie się w nowej rzeczywistości. Komuniści w ostatnim momencie, w panicznym pędzie uciekli z tonącego okrętu pod tytułem "socjalizm" i przy pomocy michnikopodobnych osobistości wskoczyli do ekspresu pod nazwą "kapitalizm". Zamienili się z aparatczyków PZPR w europejskich "socjaldemokratów". Wiedzie im się nieźle w odróżnieniu od tysięcy anonimowych bohaterów, którzy walczyli z ich bandyckim reżimem a dziś wolne niby państwo skazało ich na zapomnienie lub ośmieszenie. Tak wygląda moralność i państwo prawa w wydaniu michnikowych propagandystów.

4. Wieloletnia walka o niedopuszczenie do dekomunizacji i lustracji, co czkawką odbijać się bedzie w kraju jeszcze przez długie lata.

5. Obrażanie, ośmieszanie, neutralizowanie każdego, kto ośmiela się mysleć inaczej niż "postępowi obrońcy" gangreny Okragłego Stołu z Michnikiem na pierwszym miejscu. Swego czasu dziennikarz poddający w watpliwość nierozliczenie zła komunizmu został określony przez Michnika mianem "młodego gnoja", jako że zasłużony Adam wyłącznie sobie przyznał moralne prawo sądzenia co w kraju jest dobre a co złe.

6. Biesiadowanie przy wódce z tak "zasłużonymi" postaciami jak Jerzy Urban - cyniczna, reżimowa kanalia, który w czasie stanu wojennego zasłynął stwierdzeniem iż " rząd się wyżywi". W domyśle: społeczeństwo nie musi.

7. Mężna obrona Gnerała Wojciecha Jaruzelskiego, który rozpoczął wojne z własnym narodem aby obronić siebie na pozycji wodza PRL i własną watahe na najwyższych stołkach państwowych. Dołożyc trzeba michnikowe próby robienia społeczeństwu wody z mózgu, iż generał to bohater broniący narodu przed radzieckim najeźdźcą. Nawet byli radzieccy dygnitarze tamtego okresu przyznają, iż nie mieli zamiaru inerweniować. Oni mieli wtedy inne, poważniejsze problemy, bo zaczeli dostawać zadyszki w wyniku narzuconego im przez Reagana wyścigu zbrojeń. Co walnie przyczyniło się do ostatecznego bankructwa tego kolosa na glinianych nogach. Bogu dzięki.

8. Nazwanie Czesława Kiszczaka "człowiekim honoru". Kim jest ten oprawca z dawnego MSW? Tłumaczyć raczej nie trzeba. Kto by pamiętał, że w 1981 roku kazał strzelać do protestujących górników zaś jego usłużni zwyrodnialcy bestialsko zakatowali ks. Jerzego Popiełuszkę.

9. Barwną plejade matactw, kłamstw i zabawnych luk pamięciowych podczas przesłuchań przed komisją śledczą w czasach Rywingate. Afera ta ujawniła Michnika i jego dziennik jako jednego z politycznych graczy na polskiej scenie politycznej. Rzeczywistości ciemnych interesów, korupcyjnych układów i biznesowych klik.

10. Dorabianie przez propagandystów z Czerskiej choroby psychicznej wybitnemu intelektualiście Zbigniewowi Herbertowi. Bezkompromisowy poeta, niegdysiejszy "najukochańszy" przyjaciel Michnika, kiedy zorienował się z kim ma doczynienia, nazwał go "manipulatorem" i "oszustem intelektualnym". Dokumentalny film "Obywatel poeta", w którym padły te słowa, był cenzurowany na wszelkie sposoby przez sługusów układu z zarządu TVP. Usłużni dziennikarze też bali się mówić w obawie o stołki.

Długo możnaby jeszcze wyliczać bohaterską działalność Michnika w III RP. Ale po co? Powinno wystarczć. Człowiek ten jest jednym z ojców-załozycieli chorego, patologicznego, postkomunistycznego tworu zwanego III Rzeczpospolitą. Jest jej głównym ideologiem i strażnikiem pookrągłostołowego bezprawia. W czasach prezydentury Kwaśniewskiego złośliwi nazywali go wice prezydentem. Dokonał od roku 1989 gigantycznych spustoszeń, i moralnych, i mentalnych, i społecznych. Zaprzeczył wszystkiemu co robił do roku 1989. Zdradził sprawę za którą tłukli go w peerelowskich więzieniach i wszedł w układ z przestępczą nomenklaturą. Adam Michnik jest jednym z najbardziej zasłużonych. Bez wątpienia...

Teraz otrzyma odnaczenie z nadania platformerskich rządów pałacowo-gabinetowych. Czyli tej "poprawnej" i "umiarkowanej" opozycji Okrągłego Stołu. Tej, która od zawsze brzydziła się oszołomami domagąjącymi sie rozliczenia zła PRL. Różowi nagradzają swego dawnego wodza a dzisiejszego patrona.

Andrzej Gwiazda zrezygnował z zasiadania w kapitule Orderu Orła Białego. To jeden z "oszołomów". Tych którzy dzielnie walczyli z komunizmem do 1989 roku a potem nie potrafili pogodzić się z bezprawiem panującym w III RP. Gwiazda wypadł za burte, nie zrobił kariery w nowej Polsce jak jego dawni kompani z Solidarności, którzy doszli na szczyty władzy po plecach 10. milionowej rzeszy solidarnościowej a potem zamienili się cyników, kłamców i karierowiczów. Został Gwiazda zmarginalizowany bo nie wszedł w zgniły układ. Takich zapomnianych jest o wiele wiecej. Mieli zbyt dużo przyzwoitości. Nie pasowali do michnikowej wizji szczęścia dobrobytu i ubeckiego miłosierdzia.

Pogratulujmy Adamowi Michnikowi. Cześć i Chwała. Zasłużył.
"

TKW: podpisuję się pod tym

link:
http://www.eioba.pl/a135069/zas_u_ony
  • 2010-11-11 03:45 | andy

Re:Order dla Michnika

bla, bla, bla - a podpisuj się, podpisuj. Gdyby nie Michnik i jemu podobni to mógłbyś się co najwyżej na płocie jakimś podpisać.
  • 2010-11-11 06:35 | wladimirz

Rozumiem dlaczego Michnik dostał order.Ale dlaczego Hall?Bo jest sąsiadem Tuska i mężem jego niewydarzonej ministerki od edukacji???

• 2010-11-11 11:02 | kalarepa

a niech ma ten order.
  • 2010-11-11 11:39 | MMK

"Mężne wspieranie postkomunistycznej nomenklatury w zawłaszczeniu polskiego państwa i urządzenie się w nowej rzeczywistości. (...) "

A konkretnie to czym wspiera(ł) ?
  • 2010-11-11 12:11 | Sławomir Osiński

Czyj to tekst?
  • 2010-11-11 14:01 | Kłapacz

Tekst jednostronny bez ukrywania intencji.
  • 2010-11-11 14:25 | dziadek 2

czy wspierał swymi wypowiedziami w TVP i na łamach prasy ja sam pamiętam jak straszył że to może wywołać w naszym kraju wojnę domową i rozpadem Państwa.
    I sprawdza się że zawsze się znajdą ludzie cierpiący na amnezję tylko potem głupio im się do tego przyznać bo obawiają się że nikt i nie będzie słuchać.
    A pamięta pan te dwa filmy jakie udostępnił TVP Kiszczak z rozmów w magdalence bo rozmowy okrągłego stołu były w Warszawie ale w sprawach drażliwych rozmawiano w magdalence. Przypomnij pan to sobie a zaczniesz pan inaczej mówić lub zamilkniesz pan zw wstydu.
  • 2010-11-11 20:31 | MMK

"wspierał swymi wypowiedziami w TVP i na łamach prasy (...) straszył (...)"
    Gadać każdy może...

" pamięta pan te dwa filmy jakie udostępnił TVP Kiszczak z rozmów w magdalence (...) Przypomnij pan to sobie a zaczniesz pan inaczej mówić lub zamilkniesz pan zw wstydu"
    Nie. Ale wrzuć Pan na:
    http://pl.wikipedia.org/wiki/Rozmowy_w_Magdalence
    Może wyrobie sobie zdanie ...
  • 2010-11-12 13:36 | tkw

do 2010-11-11 12:11 | Sławomir Osiński

na dole jest link
  • 2010-11-12 14:49 | Sławomir Osiński

Autor? nie miał odwagi podpisać się pod swoim tekstem.
    Wyszedł widocznie z założenia,że jak opluwać,to anonimowo.
    Zwykły tchórz.
  • 2010-11-13 00:58 | tkw

do 2010-11-12 14:49 | Sławomir Osiński

ten tekst jest wypowiedzią na forum podobnym do niniejszego. Rozumiem że mianem tchórza określasz każdego uczestnika niniejszego forum, który ma nick iny niż "imię + nazwisko" jak Twój ? Rozumiem że "dziadek 2", "MMK", "kalareta", "tkw" "wladimirz", "andy" itd. to wszystko tchórze ?
  • 2010-11-13 15:07 | Sławomir Osiński

Tekst,jak go nazywasz,jest określony jako ARTYKUŁ,dlatego powinien być podpisany(inicjały,nick).
    Poza tym,odniosłem wrażenie,że bardzo pasuje do Twojego stylu.
    Twoje ROZUMIENIE uważam za niestosowne.
  • 2010-11-13 23:54 | tkw

do 2010-11-13 15:07 | Sławomir Osiński

1. definicja "artykułu prasowego" z wikipedii:
    "
    Artykuł prasowy, artykuł – ogólna nazwa drukowanej wypowiedzi publicystycznej, od notatki informacyjnej na temat polityczny, społeczny, kulturalny, sportowy – po krótki esej. Dobry artykuł powinien być przejrzysty kompozycyjnie, zawierać logiczny wywód, w którym kolejne argumenty stanowią potwierdzenie tezy lub opis sytuacji
    "
    jak widać nie ma tam wymogu podpisania.

2. tekst w "POlityce" z 6.11.2010 pt. "Zbigniew Ziobro następcą Kaczyńskiego w PiS?" jest podpisany "red" a więc nie imieniem i nazwiskiem, podobnie tekst z 5.11.2010 pt. "Kluzik – Rostkowska i Jakubiak usunięte z PiS" jest podpisany "Redakcja"

3. insynuowanie, że to mój tekst i nie chcę się do niego przyznać jest po pierwsze głupie po drugie obraźliwe. Głupie bo nie widzę powodu bym miał to ukrywać gdybym faktycznie był autorem a obraźliwe bo oznacza wobec mnie zarzut nieuczciwości i kłamstwa bez żadnego dowodu.

postaraj się bardziej w argumentowaniu.
  • 2010-11-15 13:20 | Sławomir Osiński

Jeżeli pod tekstem widnieje podpis "Redakcja",to wiem z kim mam do czynienia.
    -"insynuowanie,że to mój tekst" i.t.d....

Poza tym,odniosłem wrażenie,że bardzo pasuje do Twojego stylu.
    Gdzie tu insynuacja,że to Twój tekst?.
    Odnosiłem się do strony merytorycznej.
    Do dalszej części p.k.t 3 nie będę się odnosił.Szkoda czasu.
  • 2010-11-15 13:43 | tkw

do 2010-11-15 13:20 | Sławomir Osiński

Gdy dyskutujemy o jakimś anonimowym tekście, Ty pytasz kto jest autorem i piszesz "odniosłem wrażenie,że bardzo pasuje do Twojego stylu" to oczywiście możesz nadal twierdzić, że nie ma w tym insynuacji, że to ja jestem autorem.