Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Ruch idei prezydenta Lecha Kaczyńskiego

(30)
2010-11-12 07:26 | psr18gh
Dzisiaj w Wejcherowie pan Poncyliusz ma ogłosić powstanie nowego ruchu centro-prawicowego. Podpowiadam nazwę dla nowego ruchu: "Ruch Idei Prezydenta Lecha Kaczyńskiego.
  • 2010-11-12 09:27 | kalarepa

Re:Ruch idei prezydenta Lecha Kaczyńskiego

To Kaczyński miał jakąś ideę?
  • 2010-11-12 09:38 | psr18gh

Nie tylko miał ideę, ale idee.
    Nie będę ich wymieniał, ponieważ "dla chcącego, to nic trudnego" odnaleźć idee pana prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Oponentów i tak nie przekonam a klikać po próżnicy nie mam zamiaru.
  • 2010-11-12 10:41 | Kolega królika

No pewnie że miał, hehe ... Orlen do dziś ma straty w Możejkach :)
  • 2010-11-12 11:00 | psr18gh

No coż...Z tymi Możejkami to prawda. Ale nikt nie protestował! Ani PO, ani PSL, czy SLD. Litwini zrobili nas w trąbę. Polacy zawsze czuli słabość do Litwinów. Mam nadzieję że Możejki przywrócą nam wszystkim zdroworozsądkowe myślenie. Chęć przyjaźni musi być obustronna. Inaczej wychodzimy tylko na baranów, którzy dali się wydupczyć. Wychodzi na to, że ORLEN będzie zdzierał nam teraz skórę w kraju. Właściwie ta spółka już to robi od dawna. Akurat tą ideę prezydenta Lecha Kaczyńskiego trzeba włożyć do okrągłego segregatora.
  • 2010-11-12 11:42 | Kolega królika

No widzisz jak szkodził, a podobno chciał dobrze ... A ja mam taką ideę:

1. Zlikwidować urząd prezydenta
    2. Ponad 900 urzędników i pracowników 'pałacowych' rozpędzić do domu
    3. W Pałacu otworzyć muzeum i pobierać 1 zeta za wstęp

Zaoszczędzi to grube miliony podatnikom i zapewni dostęp do kultury masom ogłupianym ustawicznie przez reklamy zachodnich koncernów.
    A korzyści w funkcjonowaniu państwa - bezcenne!
  • 2010-11-12 11:53 | psr18gh

Prezydenta niestety wpisaliśmy sobie do konstytucji, więc odkręcić teraz tą instytucję będzie diabelnie trudno.
    Mam świadomość, że mój pomysł nazwy - Ruch Idei Prezydenta Lecha Kaczyńskiego jest nie w smak ani PO, ani PiS. Lubię takie momenty, kiedy jestem w porażającej mniejszości. Ostatnio, dużo nie brakowało by wójtowie i burmistrzowie wyrzucili mnie z autobusu. Powiedziałem im że powinni piastować swoje urzędy co najwyżej dwie kadencje. Oj! Ale się działo!
  • 2010-11-12 11:55 | konrad44

... i odebrać wszystkim urzędnikom państwowym, poczynając od prezydenta, kończąc na zwykłym referencie w urzędzie gminy, całej magistraturze polskiej jedynego, bardzo niesprawiedliwego przywileju - trzynastą pensję.
    I po kłopocie z dziurą w budżecie :)
  • 2010-11-12 12:15 | psr18gh

Przypominam tytuł: Ruch Idei Prezydenta Lecha Kaczyńskiego.
    Payroll w postaci "trzynastki" nijak ma się do tematu.
    Apeluję o dyscyplinę.
  • 2010-11-12 12:34 | Kolega królika

Każdy kto życzy dobrze temu politykowi powinien unikać nazwiska Kaczyńskiego jak to tylko możliwe.
    Z innej beczki: czemu on sam nie wybierze sobie nazwy swojego ruchu? A może nie ma żadnego programu poza życiem na koszt podatnika nie umie nic robić?
    Tak, tak - jestem cyniczny, ale każdy się chyba zgodzi, że polityków w Polsce jest stanowczo za dużo, a ławka fachowców pośród nich jest wyjątkowo krótka. To, między innymi, wyróżnia dziś Polskę w Europie :)
  • 2010-11-12 12:45 | Kolega królika

Ruch idei premiera Gosiewskiego

Osobiście wolałbym ruch o takiej nazwie. Ten mąż stanu przynajmniej zostawił po sobie peron-pomnik we Włoszczowej oraz istnieje nawet mauzoleum jemu poświęcone.

Ciekawe czy panie Kluzik i Jakubiak oraz pan Migalski tez myślą o jakichś ruchach zamiast bezczynnie czekać na wybory do Sejmu :)
  • 2010-11-12 12:56 | psr18gh

Nie zgadzam się z stwierdzeniem, że należy unikać nazwiska Kaczyńskiego. PiS próbuje zrobić z Lecha Kaczyńskiego bohatera narodowego i męża stanu. Jaki był stosunek PO do byłego prezydenta, to chyba nie muszę przypominać. Nowa partia może rzetelnie przedstawiać nam idee pana prezydenta Kaczyńskiego, bez lukru, ale także bez chamstwa.
    Mamy wysyp polityków z uwagi na bardzo duże bezrobocie. Praca w firmach, zwłaszcza tych wolnorynkowych wymaga profesjonalizmu. Tam idiota i beztalencie szybko kończy karierę. Dlatego tak duże parcie do polityki krajowej, czy samorządowej. Dla mnie wiarygodny polityk to osoba, która już ma jakieś osiągnięcia w pracy zawodowej. Dobrym przykładem był dla mnie pan profesor Religa.
  • 2010-11-12 12:59 | psr18gh

Z tym Gosiewskim to bez jaj, proszę. Wystarczy że rodzinka zrobiła mu muzeum.
  • 2010-11-12 13:09 | Kolega królika

Mamy wysyp polityków z uwagi na bardzo duże bezrobocie. Praca w firmach, zwłaszcza tych wolnorynkowych wymaga profesjonalizmu. Tam idiota i beztalencie szybko kończy karierę.

Dokładnie tak! A bezrobocie jest tak duże bo mamy takich polityków, czyż to rozumowanie nie jest logiczne?

To nie PiS próbuje zrobić z Lecha Kaczyńskiego bohatera narodowego i męża stanu, to jego brat-bliźniak. I nawet poprzez 'wejścia' na Wawelu odniósł początkowy sukces.

Nowa partia może rzetelnie przedstawiać nam idee pana prezydenta Kaczyńskiego, bez lukru, ale także bez chamstwa.

Mnie osobiście idee Kaczyńskiego mało obchodzą nawet gdyby miał jakieś za życia. Natomiast gdyby pan Poncyljusz wiedział jak zmniejszyć porażającą biurokrację, zmniejszyć bezrobocie, obniżyć podatki albo miał plany rozdziału kr-k od Państwa to bardzo chętnie posłucham. Ale wygląda na to, że on nawet nie ma pomysłu na nazwę swojego ruchu ... czyż to nie dziwne?

• 2010-11-12 13:22 | psr18gh

Na dobrą sprawę nazwa partii służy do ściemniania. Platforma Obywatelska to dzisiaj tylko pusty slogan, Prawo i Sprawiedliwość to nazwa która nigdy nie stanowiła podstawę działania tej partii a SLD ? Co to za lewica ? Stąd moja propozycja: Ruch Idei Prezydenta Lecha Kaczyńskiego ma wyprowadzać z równowagi PO i PiS. No... zagram w otwarte karty. Ta nazwa ma posłużyć tylko do ściemniania. Ciemny lud to kupi. Bo w końcu tylko o to chodzi. Inaczej nie mielibyśmy tylu idiotów i prostaków we władzach.
  • 2010-11-12 13:39 | Kolega królika

No i tu się zgadzamy raz jeszcze - chociaż poseł Kurski nie jest głupi.

Co do nazwy: idee Kaczyńskiego to ich nie znam ani mnie nie obchodzą nawet jak je miał. Pamiętam zaś, że gdy został prezydentem Warszawy od razu zmienił ekipę urzędników na 'swoich' ludzi nie baczą na to, że musiał im później płacić pensje przez pół roku oraz drugie tyle 'swojej' ekipie.

Również jako prezydent Warszawy postawił sobie za cel swojej kadencji zbudowanie muzeum Powstania Warszawskiego nie bacząc na to, że wielu ludzi uważa, że Powstanie to była zupełnie niepotrzebna rzeź mieszkańców oraz kompletne ruina tego miasta. Nie doprowadził natomiast do zbudowania jakże potrzebnej obwodnicy, gdyż środki poszły na muzeum. To zakrawa na śmiech, że stolica tego Wielkiego Narodu nie ma obwodnicy, nieprawdaż?

Ponieważ z natury jestem szczery powiem więcej: gdyby płk Miodowicz nie przedstawił 'świadka' Anny Jaruckiej podczas komisji w/s Orlenu to Kaczyński nigdy nie zostałby prezydentem RP!

PS. Tytułem rady: może ktoś na forum Gazety Polskiej będzie miał jakieś pomysły na nazwę tego ruchu? Tam jest sporo zwolenników prezydenta Kaczyńskiego i jego idei, myślę :)
  • 2010-11-12 13:56 | psr18gh

Pan Cimoszewicz nie miał szans. Szkoda, że płk. Miodowicz wygłupił się z tą Jarucką. Wtedy moglibyśmy sprawdzić, kto ma rację. Świeża była wtedy afera Rywina i choć premier Cimoszewicz nie miał z nią nic wspólnego, to jednak kojarzono go z tą "lewicową bandą" - SLD. W końcu był on współzałożycielem tej partii, choć jak on twierdzi do dziś nie otrzymał legitymacji.
    W ogóle "Cimoszka" jest jakiś taki chimeryczny i obrażalski.
  • 2010-11-12 14:01 | tkw

do 2010-11-12 11:55 | konrad44

Witam

a wiesz czym jest ta 13-ta pensja ?

Pochodzi jeszcze z czasów PRL. Chodzi o pewien mechanizm - pracownik fabryki czy kopalni miał (i nadal często ma) prawo do udziału w zysku, administracja państwowa nie wytwarza zysku, więc jej pracownicy bez tej 13-tki byliby pozbawieni analogicznego mechanizmu. Trochę to wygląda dziwnie, ale jest w tym logika - pracownik administracji nie powinien być dyskryminowany za to, że pracuje w administracji a nie w kopalni a wtedy wszystko było państwowe, kopalnie też.

pozdrawiam
    Ona pochodzi jeszcze z czasów PRL. i
  • 2010-11-12 14:17 | psr18gh

Nie jestem przeciwnikiem wypłacania "trzynastek" budżetówce. Jeżeli wykonali oni roczne zadania, jeżeli mają oszczędności w zaplanowanych w układzie roku wynagrodzeniach, to dlaczego nie mają oni otrzymać stosownego bonusu?
    Pracownicy szeroko rozumianej budżetówki (w tym burmistrzowie, prezydenci miast, starostowie, marszałkowie sejmików, ministrowie, naczelnicy różnego rodzaju wydziałów i departamentów, itd.) muszą godnie zarabiać, inaczej kręgosłup naszej państwowości będzie chory. Może on już jest chory?
    Tylko nie o tym chciałem klikać.
  • 2010-11-12 14:25 | tkw

do 2010-11-12 14:17 | psr18gh

chyba mylisz 13-tkę z tzw. "oszczędnościówką". To drugie to pieniądze z funduszu płac, których nie wydano na nieobsadzone etaty. Zakłada się, że pracę za te puste etaty musieli wykonać pracownicy, więc te pieniądze dzieli się między nich. Na ogół np. w ministerstwie w którym jest 2000 etatów de facto obsadzonych jest ok. 1900, reszta to vacaty - z różnych powodów: ktoś odszedł na emeryturę a nowego pracownika jeszcze nie zatrudniono, ktoś się zwolnił itd. Więc te zaoszczędzonych 100 pensji dzieli się pomiędzy tych 1900 pracujących.

A 13-tka jest gwarantowana ustawą i jest to coś zupełnie innego.

Piszesz "Jeżeli wykonali oni roczne zadania" - a jak to zmierzyć ? To nie fabryka samochodów, gdzie można sprawdzić "mieliśmy wyprodukować 200.000, wyprodukowaliśmy 201.000 - znaczy wyznaczone zadania wykonane". A urząd ? Zaplanować ile spraw rocznie mają załatwić ?

pozdrawiam

• 2010-11-12 16:42 | psr18gh

Nigdy nie byłem pracownikiem budżetowym, dlatego też nie będę dyskutował jak płacić "13" tej grupie pracowników. Nie jestem co do zasady przeciwny wypłacania takiej dodatkowej pensji: strażakom, policjantom, urzędnikom, itd. Muszą być jednakże jasne reguły wypłacania trzynastki.
    Mam 35 lat stażu pracy w przemyśle, który nigdy nie był własnością skarbu państwa. Dla prezesa lub dyrektora takiej firmy nie stanowi problemu ustalenie na początku grudnia jak zakończy się rok obrotowy (kalendarzowy).
    Czy zostanie osiągnięty planowany wynik. Tylko wtedy pracownicy mogą liczyć na dodatkowe wynagrodzenie. Czy będziemy je nazywali "13", czy nagrodą? Jakie to ma znaczenie? Dla pracowników najważniejsze jest dodatkowy payroll.
    Jeżeli kierownictwo wypłaci dodatkowe pieniądze bez ekonomicznego uzasadnienia, to członkowie spółdzielni, udziałowcy, akcjonariusze nie będą mieli wątpliwości co zrobić z takim zarządem.
    Problem kasy nie jest tytułem przewodnim mojego forum.
    Piszę o nazwie dla nowego ruchu/partii.
  • 2010-11-12 16:58 | konrad44

Dlatego trza tenże anachronizm zlikwidować :)
  • 2010-11-12 18:13 | dziadek 2

Znowu starzy wyjadacze nam nową partię serwują, ciekawa ta nasza strona polityczna partie padają rodzą się nowe tylko jakoś dziwnym trafem zawsze i ci sami ludzie. I nie ważne z której opcji, tak się trzymają bo wykorzystują lenistwo swych rodaków. Nikomu nowemu nie chce się zakładać partii, czekają tylko aż za nich ktoś scenę polityczna posprząta i zacznie brać się do pracy.
    Musimy sami uderzyć się w tę klatę zwaną pierś że to nasza i tylko nasza wina. Bo brak nam samym chęci do pracy w polityce a to wykorzystują inni cwaniaki a my dajemy się rolować i kogo potem najlepiej obwiniać siebie na pewno nie.
  • 2010-11-12 18:48 | psr18gh

Pracując w przemyśle też przyczyniam się do rozwoju naszego kraju. W końcu gdyby nas nie było, pracowników przemysłu, to kto wytwarzał by produkt narodowy?
    Nie wystarczy mieć chęci do pracy w polityce krajowej/samorządowej, trzeba mieć kompetencje. Moim obowiązkiem jako obywatela jest ciągłe monitorowanie polityków, aby przy każdej okazji wyborczej wystawiać im oceny. Problem polega na tym że 50% Polaków w ogóle w tym nie uczestniczy. Zawsze krytykuję osoby nie uczestniczące w wyborach. To pójście na łatwiznę.
  • 2010-11-12 19:57 | kalarepa

wg mnie Kaczyński przy Wałęsie i Kwaśniewskim była kiepskim prezydentem. Jego idea to była idea jego brata i partii PiS.a podobno prezydent powinien być bezpartyjny.
  • 2010-11-12 21:40 | psr18gh

Nigdy nie byłem fanem Wałęsy. Nigdy na niego nie głosowałem, ale szanowałem go jako prezydenta. Stracił u mnie wszystko jak zaatakował prezydenta Lecha Kaczyńskiego kilka razy w chamski, rynsztokowy sposób tylko dlatego, że pan Kaczyński w kulturalny sposób oświadczył kto to jest TW "Bolek".
    Niestety eSBecja miała rację nagrywając Wałęsę w stanie wojennym w Arłamowie. Kto jednak wierzył by wtedy Urbanowi i reżimowej telewizji?
    Prezydenta Kwaśniewskiego zresetowałem z mojej pamięci, gdy pijany oddawał hołd pomordowanym przez sowietów naszym żołnierzom i obywatelom. Obraził on rodziny pomordowanych i wszystkich Polaków. Od tego momentu nie jest dla mnie ważne co on zrobił dla Polski. Dla mnie on jest nikim.
    Pozostał mi tylko prezydent Kaczyński, na którego nie głosowałem. Za życia wdeptywano go na każdym kroku po chamsku w ziemię. "Spieprzaj dziadu" i "ta małpa w czerwonym" to pikusie w porównaniu z tym, czym uraczyli mnie jego poprzednicy. Na temat prezydenta Komorowskiego za wcześnie na ocenę. Trzymam za niego kciuki, bo to nasz/mój prezydent.
  • 2010-11-13 01:10 | dziadek 2

Przeciwników należy szanować i walczyć z nim zachowując swą jaki przeciwnika godność. Ale postępowanie Tuska I Komorowskiego ujawniła wrogość wobec wszystkich którzy nie są z nimi. Dlatego ja nie czuję aby Komorowski był moim prezydentem a Tusk premierem. Dla mnie oni sami są wrogami własnego narodu.
  • 2010-11-13 09:26 | Kolega królika

Sure, jawohl ... Ty byś chciał, żeby Twój prezydent wyglądał tak:

http://www.youtube.com/watch?v=-pGPYdxhj9k

• 2010-11-13 13:06 | dziadek 2

Szkoda że mu do tyłka nie zaglądasz, skąd wiesz że Tusk i Komorowski mają wszystkie zęby. Co ich dentystą jesteś?. Dla mnie nie ważny jest wygląd zewnętrzny może być garbaty, kulawy, bez jednego oka, byle był za swą ojczyzną, narodem i miał rozum. A nie przystojny fotogeniczny a w głowie sieczkę.
  • 2010-11-13 17:51 | psr18gh

Ostatnie trzy wypowiedzi nie są w temacie. Szkoda.
    Trzeba kończyć temat o nazwie dla ewentualnie nowego ruchu.
    Widocznie nie bardzo kogokolwiek to obchodzi.
    Pozdrawiam Wszystkich.