Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Urodziny rządu Donalda Tuska

(8)
Łatwo sobie wyobrazić dwie równoległe opowieści o trzech latach rządów Donalda Tuska. Do jednej wystarczyłoby zebrać choćby wypowiedzi Jarosława Kaczyńskiego, do drugiej samego premiera.
  • 2010-11-16 16:09 | tkw

To już wszystko ?

Jeśli nawet tuba propagandowa PO - "POlityka" na plus dla PO ma do powiedzenia tylko to, że będąc u władzy zablokował PIS, to ja już nie muszę komentować "dokonań" Tuska.
  • 2010-11-16 16:42 | zorro_blues

Pan redaktor z "Polityki" tak na powaznie?

"Wszyscy już mamy dosyć tej kłótni i tej monotonii, tego nie zamierającego teatru nienawiści. Wnosimy modły, żeby wreszcie i naprawdę zająć się czymś innym, ważniejszym - choćby dobrym rządzeniem".

• 2010-11-16 18:34 | olsen

Re:Urodziny rządu Donalda Tuska

Hurra! Tusk przez 3 lata dzielnie bronil nas szeroka piersia itd. - ach, ale dobry gospodarz nie mial czasu dogladac trzodki ministrow i poslow by zmotywowac ich do pracy. Albo mu spin doktorzy zabronili. No to mu duzo czasu nie zostalo. Cos widze ryzyko ze na jesieni 2011 r podgryza go ze wszystkich stron.
    A do redaktorow Polityki mam prosbe: o analize tych 3 lat rzadow - z opisem dzialalnosci (niekoniecznie legislacyjnej) ministrow zdrowia, srodowiska, gospodarki, skarbu, pracy, infrastruktury, edukacji, koniecznie ministra obrony i innych.
    Jezeli udaloby sie podac "twarde" informacje i przyklady - bede wniebowziety.
    Moze ranking?

Moze wyjdzie optymistyczne, "nic nie zrobili - a przeciez mogli kupe rzeczy spieprzyc". A moze jestem niedoinformowany bo poza walka z Kaczynskim - nic sie do mediow nie przebilo, w tym ich wysilki.

Pozdrawiam
  • 2010-11-16 19:37 | bryka

To wyborcy zablokowali PiS.Zasługą Pana Tuska jest przytomne pozbycie się JM Rokity majaczącego o POPiSie oraz niepoddawanie się prowokacjom .
    Mniejsza o wyliczankę: autostrady....itd,itp.Tej mantry nie warto powtarzac.Już mdli.Autor pisze "o ekstraordynaryjnych i dramatycznych miesiącach wiosny 2010 roku".
    Wg mnie,to jest najważniejsze.Wystąpiła bowiem,rzeczywiście ekstraordynaryjna,kumulacja skutków odwiecznej głupoty narodowej z pod znaku "jakoś to będzie".
    Wiary w samonaprawialne i samooczyszczające się urządzenia hydrotechniczne
    a także w bezkarnośc wyprzedzania i lądowania bez widoczności.Mianownik
    katastrof jest ten sam.Różnią się liczniki ofiar i strat materialnych.
    Liczyłam bardzo,że rząd PO,mieniący się "europejskim",przynajmniej rozpocznie,sanację edukacji,dajacą nadzieję,że w pokoleniach wchodzących w zycie dorosłe,
    głupota narodowa zostanie zredukowana.Nie widzę takich starań.
    I to mam za złe.Może za wcześnie.Nic nam po nowoczesnej infrastrukturze bez zmian mentalnosci.Rozpadnie się owa infrastruktura tak jak obecna PKP i wały rzeczne.
  • 2010-11-16 20:25 | ewkas

Mamy podwyżkę VAT-u, coraz bardziej restrykcyjne prawo, zwiększenie liczby służb specjalnych, kościołowi żyje się lepiej niż dostatnio, czegóż więcej wymagać od tego na wskroś liberalnego rządu ?
  • 2010-11-17 06:37 | the mentor

To juz 3 lata Tusk terroryzuje 38 mln ludzi swa nieudolnoscia. O czym deficyty budzetowe swiadcza. W tym roku rekord 100 mld zl deficytu. To szczyt lajdactwa by obarczyc mlode pokolenia takimi dlugami. I tylko po to by samemu siedziec przy korycie.
    Tusk nie ma pomyslu dla Polski. Im szybciej odejdzie tym lepiej.

• 2010-11-17 07:44 | MMK

"I może największą zasługą rządów Donalda Tuska jest to, że napór Czwartej RP wziął na siebie, chroniąc przed nią życie codzienne swoich obywateli. Cena, jaką płaci jest olbrzymia, ale i tak ten interes w sumie nam się opłaca."

Nie za bardzo rozumiem jak mając pełnie władzy można ofiarnie "bronić" obywateli przed zakusami opozycji ?!? PiS do nikogo nie strzela, ani nie organizuje partyzantki. Działania PiS dla PO to nie jest kamień u szyi (przed którymi ofiarna "obrona" jest kosztowna dla PO), ale błogosławieństwo, które pozwala trwać PO u władzy niewiele robiąc i błyszczeć na beznadziejnym tle.

• 2010-11-18 15:34 | halszka31

Wszyscy chcą sukcesów spektakularnych - ja też, ale doceniam zwykłą codzienność i jej powolne dokonania.
    Świat poprzez technologię zmienia się w szybkim tempie, ale nie ludzka mentalność - ta ma zawsze czas. Romantyzm, homo sovieticus i inne naleciałości ciągle pokutują w naszej świadomości zbiorowej.
    Często poprzez analogię porównuję organizację życia rodzinnego w Polsce jej patologie i niedoskonałości, ale i też żmudne budowanie poczucia bezpieczeństwa, stabilizacji i dostatku Rodziny
    W każdym przypadku muszą zaistnieć jakieś minimalne warunki do rozwoju.
    Nie tylko my, Polacy mamy kłopoty...
    Premier ma swoje motywacje, dzieli się z nami wątpliwościami, uzasadnia swoje wybory. Mnie przekonuje. Ufam mu.
    Ja też mam jeszcze wiele do zrobienia. Życia nie starczy...-:)