Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Pomóżcie stowarzyszeniu "Polska jest najważniejsza" !

(61)
2010-11-18 08:25 | psr18gh
Apeluję do ludzi cieszących się w Polsce powszechną estymą, wesprzyjcie, choćby moralnie nową inicjatywę polityczną !
Myślę między innymi a takich wspaniałych obywatelach naszego kraju jak:
Jerzy Polaczek, Kazimierz Ujazdowski, Paweł Zalewski, Rafał Dudkiewicz, Krzysztof Rybiński.
Pani Joanna Kluzik-Rostkowska i inni "secesjoniści" stworzyli stowarzyszenie "Polska jest najważniejsza" nie dla osobistej kariery, ale z głębokiego zatroskania o losy naszego kraju. Przecież mogli wiernopoddańczo służyć Jarosławowi Kaczyńskiemu i jego wydumanym fobiom. Wybrali oni znacznie trudniejszą i ryzykowną drogę. Wykazali odwagę podejmując próbę rozbicia zabetonowanej sceny politycznej. Pomóższmy im dla dobra Polski!
  • 2010-11-18 08:57 | Kolega królika

Re:Pomóżcie stowarzyszeniu

Pani Joanna Kluzik-Rostkowska i inni "secesjoniści" stworzyli stowarzyszenie "Polska jest najważniejsza" bo zostali usunięci przez chorego z nienawiści psychopatę, któremu wiernopoddańczo służyli jak długo się dało i oszukali Polaków w ostatnich wyborach razem z nim. To co robią obecnie to klasyka polskiej tzw. sceny politycznej gdyż ewidentnie robią to dla osobistej kariery. Wybory parlamentarne otworzą przed nimi szansę sprawdzenia się w życiu w normalnej pracy dla Ojczyzny i Rodaków i wreszcie będą mogli pokazać wtedy jak wygląda ich zaangażowanie z głębokiego zatroskania o losy naszego kraju.
  • 2010-11-18 09:22 | anonymouse

polska jest najwazniejsza, pfe chyba wymiana kadr... coz taka jest demokracja... chyba nie wierzysz w to ze nawet jak przestanie rzadzic po, w polsce bedzie normalnie?
  • 2010-11-18 09:52 | psr18gh

Polaków oszukał Jarosław Kaczyński. "Secesjoniści", jako Polacy, także zostali przez byłego premiera oszukani. Oczywiście można mieć do nich pretensję że wykazali się skrajną naiwnością zawierzając kandydatowi PiS-u na prezydenta. W końcu byli oni najbliższymi współpracownikami J. Kaczyńskiego. Ja tam nie jestem aż tak pamiętliwy. Wybaczam im. Nie zgadzam się z rozumowaniem, że robią to oni dla osobistej kariery. Gdyby działali z pozycji nie dalszej niż "czubek własnego nosa" to uwili by sobie cieplutkie gniazdeczka przy prezesie. Co nawyżej składali by prezesowi publicznie, co tydzień, hołdy pochwalne. Tak robi Ziobro, Kurski, Brudziński i wielu innych. Dlatego stanowią oni najbliższy dwór byłego premiera.
    "Secesjoniści" zagrali jak w pokerze o najwyższą stawkę. Jeżeli przegrają to znikną z sceny politycznej. Nikt ich nie przygarnie, ponieważ oni nie mają charakteru karierowicza Czarneckiego z PiS-u, byłego członka Samoobrony.
    Czarnecki dla kasy będzie lizał dupę każdemu, byle utrzymać się na fali.
  • 2010-11-18 10:01 | psr18gh

Oczywiście, nie będzie od razu normalnie. Jeżeli tacy ludzie jak "secesjoniści" będą mieli wpływ na rządzenie, to może za 50 lat będzie lepiej. Polacy jako naród to warchoły. Potrzeba wielu, wielu lat aby nas zmienić. Jestem optymistą, a także realistą, dlatego też twierdzę że powoli, powoli może to póść ku lepszemu. Wystarczy tylko dać szansę "secesjonistom" i innym którym także zależy na pozytywnych zmianach w Polsce.
  • 2010-11-18 10:03 | tkw

do 2010-11-18 09:52 | psr18gh

Zastanów się, czym jest w Polsce polityka. Ale na spokojnie. Wtedy dojdziesz do wniosku, że jedynym rozsądnym rozwiązaniem jest odmowa udziału w tej hucpie.

pozdrawiam
  • 2010-11-18 10:15 | Kolega królika

Nie wiem kolego ile dostajesz za PiSanie tych bredni, bo chyba nawet Dziadek w to nie wierzy. Po prostu to nie to forum - spróbuj może na Naszym Nocniku!

PiSior to PiSior i nie jest ważne że przebierze sie w inny strój kuglarski :)
  • 2010-11-18 10:16 | Kolega królika

Oczywiście to była odpowiedź na wpis psr18gh
  • 2010-11-18 10:23 | Kolega królika

Partia Idei Prezydenta Lecha Kaczyńskiego

2010-11-09 07:18 | psr18gh

Proponuję pani Kluzik i pani Jakubiak rozważyć mój pomysł na nazwę nowej partii: Partia Idei Prezydenta Lecha Kaczyńskiego.
    Nigdy nie byłem zwolennikiem Lecha Kaczyńskiego, ale nie odmawiam mu wielkiego patriotyzmu, odwagi i wspaniałych idei. Wg mnie był on wielkim marzycielem i postacią tragiczną, który mierzył czyny na zamiary.
  • 2010-11-18 10:24 | Kolega królika

Ruch idei prezydenta Lecha Kaczyńskiego

2010-11-12 07:26 | psr18gh

Dzisiaj w Wejcherowie pan Poncyliusz ma ogłosić powstanie nowego ruchu centro-prawicowego. Podpowiadam nazwę dla nowego ruchu: "Ruch Idei Prezydenta Lecha Kaczyńskiego.
  • 2010-11-18 10:28 | psr18gh

To jest forum POLITYKI. Jestem czytelnikiem tego czasopisma od 40 lat, dlatego też będę tutaj pisał i tylko tutaj, czy to się komuś podoba, czy nie.
    Inne portale mnie nie interesują.
  • 2010-11-18 10:30 | psr18gh

Ja jednak będę uczestniczył w tej "hucpie", ponieważ chcę jak najlepiej dla moich dzieci i wnuka.
  • 2010-11-18 10:31 | Kolega królika

PiSz ile dusza zapragnie - to bardzo dobry i szybki niemiecki serwer. Jeśli jesteś czytelnikiem Polityki od tak dawna to chyba jednak powinienes zdawać sobie sprawę, że taka nachalna agitka tutaj jest strata Twojego czasu :)
  • 2010-11-18 10:34 | Kolega królika

Jak chcesz dobrze dla rodziny to świetnie trafiłeś - wszak PiS zasłynął z polityki 'pro-rodzinnej' :)
  • 2010-11-18 10:35 | tkw

do 2010-11-18 10:01 | psr18gh

Stanowczo protestuję przeciwko takiemu nazywaniu Polaków. Polacy to normalni ludzie, postępują w sposób adekwatny do okoliczności, w jakich funkcjonują, to te okoliczności są chore a nie Polacy. Pamiętasz jak się mówiło o Polakach wyjeżdżających za komuny na Zachód ? Że sobie świetnie radzą - dostosowali się do lepszych warunków. A pamiętasz te łóżka polowe na ulicach po 1990 r. ? Też się dostosowali.

To nie Polacy są warchołami tylko polityka w Polsce jest chora a Polacy się do tej polityki dostosowują. Czy o sobie powiesz, że postępujesz irracjonalnie ? Czy powiesz to o swoich znajomych ? Zapewne nie.

Czy warchołem jest Niemiec, który omija unijny zakaz produkcji tradycyjnych żarówek i sprzedaje je jako "urządzenia grzewcze" ? Nie, dostosował się do idiotycznego przepisu, postępuje racjonalnie - ludzie chcą kupić, on chce zarobić.

Bodajże wczoraj zatrzymano busa 8-osobowego z 24 osobami "na pokładzie". Można by powiedzieć, szczególnie po tamtej katastrofie (18 zabitych), że postępowanie irracjonalne. Ale ci ludzie postępują logicznie, zależy im na zarobku a policja wlepiła mandat 100 zł - i oni podjęli racjonalną decyzję, wybrali rzecz ważniejszą (zarobek) a zaryzykowali znikomo (mandat 100 zł, bo nikt nie zakłada, że musi dojść do katastrofy za każdym razem i to się sprawdza - nie dochodzi).

Zadziwia mnie Twoja wiara w zmianę nazwisk w polityce. Gdybyś jeszcze argumentował, że wybierasz mniejsze zło (ja tak czasem pisze o wyborze pomiędzy PO a PIS), tobym zrozumiał, ale zachłysnąć się kolejną odsłoną w tym żałosnym teatrze ?

Trzeba to sobie powiedzieć wyraźnie - nie da się polskiej (i nie tylko) polityki uleczyć, trzeba dokonać rewolucji. Jacek Kuroń mawiał "nie palcie komitetów - chodziło o PZPR - zakładajcie swoje". I "Solidarność" z 1980 r. była takim właśnie działaniem - pamiętasz zdjęcie z przekreśloną nazwą "Rada zakładowa" ?

Zabrzmi to brutalnie, ale Ryszard C. w Łodzi postąpił logicznie, tyle że w pojedynkę i będzie musiał ponieść konsekwencje karne. Teraz piszą o nim, że oszołom i morderca, gdyby takich Ryszardów C. było z 10.000 to podręczniki szkolne pisałyby o kolejnej rewolucji.

pozdrawiam
  • 2010-11-18 10:38 | psr18gh

Żałuję, że nowe stowarzyszenie nie wybrało właśnie takie nazwy, tj. Partia Idei Lecha Kaczyńskiego. Coś jest na rzeczy, skoro wczoraj Jarosław Kaczyński wyszedł z postulatem: PiS będzie realizował testament prezydenta Lecha Kaczyńskiego.
    Co w tym złego ?
  • 2010-11-18 10:39 | psr18gh

Jeszcze raz powtarzam. Co w tym złego?
  • 2010-11-18 10:42 | Kolega królika

Żałuję, że nowe stowarzyszenie nie wybrało właśnie takie nazwy, tj. Partia Idei Lecha Kaczyńskiego.

Wasze stowarzyszenie? Rozumiem piszesz tutaj 'służbowo'?
  • 2010-11-18 10:54 | psr18gh

Pisząc, że chcę jak najlepiej dla swoich dzieci i wnuka nie miałem na myśli co oni mogą dostać od państwa. Córki zostały wychowane w duchu: co one mogą zrobić dla kraju. Nigdy odwrotnie. Jakość życia w Polsce to nie tylko polityka prorodzinna. Dla mnie i dla moich dzieci to sprawa drugorzędna. Mam jednakże świadomość że dla wielu młodych małżeństw to sprawa pierwszorzędna. Jeżeli pani Rostkowska zostanie premierem, to pewnikiem znajdzie rozsądne, mądre rozwiązania w tym obszarze. W to wierzę.
  • 2010-11-18 10:56 | psr18gh

Właśnie tutaj "agitka" ma sens.
  • 2010-11-18 10:57 | Sławomir Osiński

Re:Pomóżcie stowarzyszeniu do TKW

do 2010-11-18 09:52 | psr18gh

"Zastanów się, czym jest w Polsce polityka. Ale na spokojnie. Wtedy dojdziesz do wniosku, że jedynym rozsądnym rozwiązaniem jest odmowa udziału w tej hucpie. "

Co proponujesz w zamian?
  • 2010-11-18 11:05 | tkw

do 2010-11-18 10:57 | Sławomir Osiński

Problem polega na tym, że na razie nie ma wyjścia. Moim zdaniem tylko rewolucja zmieni rzeczywistość. W życiu często tak bywa, że problemu nie da się rozwiązać i tak jest z polską polityką.

Na razie uważam bojkot za znacznie racjonalniejsze działanie niż głosowanie na coraz to inną ekipę. Być może krach finansów publicznych wymiótłby polską politykę do czysta, ale nie mam wątpliwości, że Tusk tak naoszukuje, by oficjalnie krachu nie było. Patrzę na pierwszy chyba od wielu lat tak zgodny bunt polskich ekonomistów i zastanawiam się, czy ten bunt nie wynika z tego, ze oni też widzą nadchodzącą rewolucję. Zresztą rewolucja przydałaby się nie tylko w Polsce.

pozdrawiam
  • 2010-11-18 11:05 | psr18gh

Myśmy sami sobie takich polityków wybrali. Jeżeli ktoś olewa demokrację i nie uczestniczy w wyborach, to nie powinien narzekać. W końcu, jeżeli komuś odpowiada rola korka na wodzie, tzn. nie jest dla niego ważne gdzie go fala zniesie, to jego wybór. Ja stawiam do mojego korka żagiel i próbuję choć trochę mieć wpływ na to co robi ze mną fala historii.
  • 2010-11-18 11:07 | psr18gh

Czy to pytanie do mnie ?
  • 2010-11-18 11:14 | psr18gh

Należę do stowarzyszenia tenisowego a także do SIMP-u. Nigdy nie byłem członkiem partii politycznej, nigdy nie byłem także członkiem związku zawodowego. Nie znaczy to że jest mi obojętne co dzieje się w kraju. Jak każdy obywatel mam swoje sympatie polityczne i antypatie. Co w tym złego ?
  • 2010-11-18 11:14 | Sławomir Osiński

Jak sobie tę REWOLUCJĘ wyobrażasz?.Co po niej?.Kto na jej czele?.
    Nie wiem czy właściwie "odbieram",ale wyczywam w Twoim rozumowaniu elementy anarchii.

pozdrawiam
  • 2010-11-18 11:15 | Kolega królika

Czyli tutaj zostałeś oddelegowany przez 'Wasze stowarzyszenie'?
  • 2010-11-18 11:16 | tkw

do 2010-11-18 11:05 | psr18gh

Nie masz racji, bojkot to nie olewanie demokracji. To logiczne działanie człowieka, który widzi oszustwo i skoro na razie nie może go zlikwidować, to przynajmniej nie uczestniczy w nim. W Polsce demokracji nie ma, jest tylko mechanizm wymiany władzy a to nie to samo. Ten mechanizm niewiele się zmienił od czasów komuny, wymiana odbywa się tylko w zamkniętym kręgu a od czasów stalinowskich różni się tylko tym, że przegrywający nie dostaje kulki w tył głowy.

Zapewniam Cię, że gdyby nie obawa przed więzieniem to już miałbym kosę postawioną na sztorc. Ja chcę działać, tylko na razie przeważa u mnie strach. Więc czekam.

Ja nie zamierzam udawać przed sobą samym, że biorąc udział w wyborach mam na cokolwiek wpływ. Ale Tobie życzę powodzenia, jak Ci się uda to chętnie pogratuluję i podziękuję.

pozdrawiam
  • 2010-11-18 11:20 | tkw

do 2010-11-18 11:14 | Sławomir Osiński

Jak każdą rewolucję - nagłą zmianę mechanizmów i ludzi. Także krwawą zmianę. A po rewolucji - jak po każdej rewolucji - okres stabilizowania, przeradzający się stopniowo w zgniliznę - aż do następnej rewolucji. Tak wygląda historia cywilizacji.

pozdrawiam
  • 2010-11-18 11:24 | Sławomir Osiński

W tym co napisałeś odnajduję zgorzknienie i cynizm.Wiele cynizmu.

pozdrawiam
  • 2010-11-18 11:41 | psr18gh

Na temat mojego członkostwa w stowarzyszeniach piszę kilka wpisów niżej.
  • 2010-11-18 11:48 | psr18gh

No cóż. Na temat demokracji i wyborów zostanę jednakże przy swoich poglądach, choć nie odmawiam nikomu innych zaopatrywań.
    Gdybym był na bezludnej wyspie, to ciągle próbował bym wydostać sie z niej, nawet gdyby moje działanie było bezsensowne. Inaczej pozostało by mi samobójstwo. Do tego jednakże nie jestem zdolny. Dlatego będę uczestniczył w wyborach, nawet jeżeli niewiele taką postawą jestem zdolny zmienić.
  • 2010-11-18 11:51 | psr18gh

Czy to pytanie do mnie ?
  • 2010-11-18 11:54 | psr18gh

Pytanie pana Sławomira Osińskiego: "co proponujesz w zamian ?"
    Czy to pytanie do mnie ?
  • 2010-11-18 12:01 | anonymouse

w kraju ma sie zyc dobrze wszystkim obywatelom
  • 2010-11-18 12:01 | Kolega królika

Oj coś mi się wydaje, że nawet gdybyś był na bezludnej wyspie to nawet ptaki i ryby byś częstował agitką o tych eks-PiSuarowskich kuglarzach :)
  • 2010-11-18 12:14 | psr18gh

No... Kolego królika. To przywilej Najwyższego, który występuje w trzech osobach. Jeżeli trafię do nieba, a tam są ptaki i ryby, to pewnie zajmę się ich agitacją. Toż to fajne istoty, więc chciałbym je mieć za sobą a nie przeciw mnie.
  • 2010-11-18 12:14 | psr18gh

No... Kolego królika. To przywilej Najwyższego, który występuje w trzech osobach. Jeżeli trafię do nieba, a tam są ptaki i ryby, to pewnie zajmę się ich agitacją. Toż to fajne istoty, więc chciałbym je mieć za sobą a nie przeciw mnie.
  • 2010-11-18 12:26 | anonymouse

a co powiesz na to, ze ludzie chodza na wybory bo nie widza, bez wzgledu na to czy dzieje sie zle czy dobrze, ze polityka jest subiektywnym manifestem poszczegolnych partii, ktore obiecuja ze bedzie lepiej. gdzie w tym wszystkim obiektywizm?nieraz sie slyszy: pojscie na wybory to obowiazek obywatela kraju w ktorym zyje. jesli ktos nie chce pojsc, to jest frajerem bo nie idzie zaglosowac chocby po to, zeby kto inny nie przeszedl. chocby wrzuceie pustej kartki jest poparciem dla tego stanu rzeczy. jesli zas chodzi o to zeby glosowac na kogos innego, to co by bylo gdyby wszyscy glosowali z takiego wlasnie poczucia obowiazku zaglosowania po to tylko by ktos nie przeszedl...?
  • 2010-11-18 13:54 | psr18gh

Demokracja ma bardzo dużo wad, ale wg wojennego premiera GB, nikt lepszego ustroju nie wymyślił. Zgadzam się że obiecanki wyborcze przekroczyły już wszelkie rozmiary przyzwoitości. Myślę że każdy rozsądny obywatel naszego kraju jakoś sobie radzi z tym problemem.
    Nie można wyborami interesować się tuż przed wyborami. Jeżeli śledzimy naszą rzeczywistość na bieżąco, a to także traktuję jako mój obywatelski obowiązek, to stając przed urną rzadko się zdarza aby mieć problem komu zaufać. Większość z nas obywateli jest bardzo leniwa. Kto był choć raz, jako "kibic" na sesji swojej lokalnej rady gminy? Potem oczywiście narzekamy na "radnych bezradnych".
  • 2010-11-18 14:07 | psr18gh

Zgadzam się. Nikogo nie można wykluczać. To cholernie trudne, by w kraju dobrze żyło się wszystkim obywatelom. Wyzywanie, np. pewnej grupy społecznej od moherowych beretów, to skrajna głupota. Jest to szczególnie przykre, bo dotyczy osób którym należy się powszechny szacunek. Autor tego sformułowania codziennie powinien bić się w piersi i codziennie przepraszać "że mu się wymksnęło, ale bardzo żałuje".
  • 2010-11-18 14:18 | anonymouse

demokracja to tylko "nakladka" na kapitalizm, ten zas steruje demokracja. kapitalizm zas jest domena najbogatszych, wliczajac w to kler i ta zgraje ktora wymieniles
  • 2010-11-18 14:22 | anonymouse

a co kiedy nie zaluje? czy te babcie i dziadki mieli szacunek dla niewierzacych? dla ich uczuc? czy raczej kierowali swoja uwage na dyrdymaly najswietszego ze swietych wodza moherowych beretow, ojca tadeusza rydzyka?
  • 2010-11-18 14:55 | bryka

Całkowicie nie zgadzam się z psr18gh w ocenie PJN.Choc jestem z tego samego pokolenia i równie wytrwałą czytelniczką POLITYKI.Swoją ocenę zamieściłam w komentarzu do artykułu
    "Co dalej z secesjonistami....".Proszę tam,ewentualnie,zajrzec.Pozdrawiam
  • 2010-11-18 16:46 | halszka31

Moim marzeniem jest zejście PIS-u ze sceny politycznej. Nie interesują mnie wersja "miękka" ani "twarda". Jeśli nawet oceniam J.Kluzik-Rostkowską i Poncyliusza dość wysoko, to nie darzę estymą pozostałych z grupy założycielskiej. Pamiętam im to i owo...
  • 2010-11-18 17:21 | psr18gh

Jest mi bardzo przykro że autor hasła: "moherowe berety" nie żałuje.
    Jedynie Rydzyk pochylił się nad naszymi babciami i dziadkami. To że ich przygarnął, to chwała mu za to. Będzie jednak smażył się w piekłe, ponieważ z zimną krwią wrednie manipuluje nimi.
    Naszym babciom i dziadkom należy wszystko wybaczać. To jest nasz obowiązek, jeżeli chcemy, aby nasze wnuki także nas szanowały. Ubliżanie im przed pałacem namiestnikowski to ohyda.
  • 2010-11-18 17:38 | psr18gh

Oj, oj bezimienny !
    Z kapitalizmem jest podobnie jak z socjalizmem. Ma on wiele wad, ale czy ktokolwiek wymyślił lepszy system gospodarczy? System socjalistyczny rozleniwia i degeneruje społeczeństwa. Jak słyszę o bonzach na etatach związkowych w spółkach skarbu państwa (koncerny energetyczne, ORLEN, polska miedź, nasze kopalnie, itd.), to nóż w kieszeni mi się otwiera. Znam wielu, wielu "kapitalistów" którzy do pięt nie dorastają finansowo etatowym związkowcom.
    Co do kleru to prawda leży pośrodku. Wielu z nich czuje posłannictwo, ale drugie tyle doi kościół i wiernych bezlitośnie. Nie chcę teraz wgłębiać się w ten temat, bo dzisiaj nie to mnie "kręci".
  • 2010-11-18 17:45 | psr18gh

Ja też pamiętam im to i owo. Nie jestem jednak pamiętliwy, szybko wybaczam. Nie znaczy to że jestem naiwny. Każdemu należy dać szansę poprawy, choćby jedną szansę.
  • 2010-11-18 18:00 | psr18gh

Moja odpowiedź w komentarzu po artykule: Co dalej z secesjonistami.
  • 2010-11-18 18:39 | dziadek 2

Prawo o stowarzyszeniach : [link=http://pl.wikipedia.org/wiki/Stowarzyszenie][/link. Czyli jest pytanie czy mają 15 członków, bo przy trzech koszty stowarzyszenia pokrywane są z opłat członkowskich. Uważam że jest tu naciąganie i wykorzystywanie stanowisk do utrzymania się w polityce.
    To mi się nie podoba.
  • 2010-11-18 19:32 | anonymouse

koscioly i kapitalisci zeruja na prawdzie a ta jest jedna, obiektywna, materialistyczna
  • 2010-11-18 19:38 | psr18gh

Myślę że dla nowego stowarzyszenia to pikuś skrzyknąć 15 członków.
    Dla PJN ważniejszym jest ściągnąć pod swoje skrzydła 15 posłów dla utworzenia klubu parlamentarnego. Wiążą się z tym pewne niewielkie przywileje w sejmie, a dla przyszłej partii na dorobku to ma znaczenie. Niestety PJN nie może liczyć na pieniądze z budżetu. To przywilej tylko obecnych partii parlamentarnych. Może i dobrze. Jeżeli secesjoniści nie utopią się w najbliższych miesiącach, to trudy "porodu" tylko ich zahartują.
    Po cichu liczę na to, że w przyszłości wspólnie z PO wystąpią oni w sejmie z inicjatywą ustawodawczą o zlikwidowanie dotacji do partii politycznych. To byłoby bardzo fajnie usłyszeć ze strony PJN "sprawdzam" skierowane w kierunku PO. Platforma szermowała inicjatywą ustawodawczą w tym temacie wiedząc, że pozostałe partie parlamentarne są temu przeciwne.
  • 2010-11-18 19:43 | anonymouse

widzisz, ty sie skupiles na moherach a nie na tym, ze zeby w kraju zylo sie dobrze wszystkim musza sie znalezc obiektywne kryteria podzialu jednostek nie ze wzgledu na majatki czy "stan spoleczny", pochodzenie. ale ze wzgledu na chec robienia w zyciu tego co daje pozytek dla indywidualnej jednostki a nie chec zysku i stawianie siebie nad innymi
  • 2010-11-18 21:25 | psr18gh

Trafne spostrzeżenie, tylko dlaczego żerują ? Raczej wykorzystują prawdę do swoich celów. Co w tym złego ?
    Piętro wyżej rąbnąłem się. Powinno być: z kapitalizmem jest podobnie jak z demokracją.
  • 2010-11-18 22:23 | tkw

do 2010-11-18 11:24 | Sławomir Osiński

cynizm ? nie pomyliło Ci się ?
    Z wikipedii:
    Cynizm – postawa etyczna, charakteryzująca się nieuznawaniem wartości i norm obowiązujących w danym środowisku

Ja nie uznaję złodziejstwa, kłamstwa, wyzysku, bezduszności, chamstwa itd. - chcesz, to nazwij to cynizmem ale ja z tego mojego cynizmu w takiej postaci jestem dumny.

A czyż historia ludzkości to nie "od rewolucji do rewolucji" ? Mechanizm od zawsze jest ten sam - po zmianie stabilizacja, stabilizacja wyrodnieje, ludzie dzielą się na panów i niewolników, niewolnicy nie mają możliwości wyzwolenia się pokojowo, więc robią rewolucję i cykl się zamyka. Gdzie tu cynizm ? A może wydaje Ci się, że żyjesz w czasach, w których "od teraz rewolucji już nie będzie" ? Chyba tak naiwny nie jesteś ? Choć zawsze ludzie myśleli, że "teraz to już peace and prosperity" - i zawsze się mylili.

pozdrawiam
  • 2010-11-18 22:24 | tkw

do 2010-11-18 11:07 | psr18gh

to było pytanie do mnie, Sławomir Osiński dopisał w tytule "do TKW"
  • 2010-11-18 22:42 | anonymouse

prawdy nie mozna wykorzystywac do swoih celow. prawda jest i ma pozostac obiektywna bo to pisze czlowiek, nie zaden obiekt nadprzyrodzony. podejrzewam ze wlasnie to w tym zlego... zeruja jak glodne bezpanskie psy
  • 2010-11-18 23:19 | psr18gh

Musisz przyznać, że znalezienie obiektywnych kryteriów podziału jednostek ze względu na chęć robienia w życiu tego co daje pożytek dla indywidualnej jednostki jest nieco trudne. Powiem więcej, to utopia.
    Bezimienny! Mam pomysł. Załap się na wehikuł czasu i cofnij się do 1968 roku do Stanów Zjednoczonych. Dzieci - kwiaty ze Stanów szukały wtedy tych kryteriów, ale ich nie znaleźli. Ty możesz im pomóc odwrócić bieg historii.
  • 2010-11-19 07:58 | psr18gh

Człowiek nie ma zdolności do definiowania prawdy, ponieważ z natury jest istotą niedoskonałą.
    Szklanka może być do połowy pełna, albo do połowy pusta, albo napełniona w 50%. Wybierz sobie definicję prawdy. Całe szczęście że jest tak jak jest, inaczej życie byłoby nudne.
  • 2010-11-19 13:21 | michacel2

Wybory samorządowe Puck
    Andrzej Sitkiewicz kandydat na burmistrza i staroste Pucka członek zarządu Mostostal Warszawa ze Znina. Znowu rekomendowany kandydat przywieziony ze stolicy w teczce PO na Kaszuby. Ta mafia wtyka swoje macki wszedzie ale na ile mozemy nato jeszcze pozwolic - dosyc POpsujów i POszolomów, to co sie im udalo, to najwazniejsze dla Polski orliki, wyprowadzenie wojsk z Iraku, letarg i chaos gospodarczy, wielka dziura budzetowa, gigantyczny dlug publiczny i niegodna Polaka wojna polso-polska, która teraz perfidnie zaciekle obwiniaja PiS, bedacy tez wsciekla szydzaca kampania i nagonka wraz z POplecznymi mediami i budka suflera GW jakaly Michnika dekorowal za to Orderem Orla Białego kumpel Komorowski.
    Drodzy wyborcy, zwlaszcza Obywatele gminy Puck, jesli uczciwie chcecie oddac swój glos sumienia, to glosujcie wylacznie na kandydatów PiS, z mysla i w trosce o rodziny oraz nasze dzieci. Zawsze lepszy uczciwy radny czy wójt z PiS niz cwaniak rekomendowany z Platformy mianujaca sie falszywie Obywatelska. Zwracam uwage, ze Tusk na swojej zielonej wyspie z wielka dziura budzetowa i gigantycznym długiem publicznym wlasnie obecnie już nawet siega po nasze fundusze inwestycyjne OFE do latania swojej dziury kosztem naszych dzieci czy wnuków, bo podwoil administracje.
    Change -Time - Normality nadszedł najwyższy czas zmiany na normalnosc z zakończeniem perfidnej tuskowej wojny polsko-polskiej. Nasi właściwi i uczciwi oraz sprawdzeni zalecani kandydaci z PiS:
    Adam Sliwicki, Zygmunt Wisniewski czy Romuald Orzel lub kazdy inny, byle nie Platforma Obłudników rzadzacych aferalnych rozbójników.
    M.C.
  • 2010-11-19 13:59 | Sławomir Osiński

Re:Pomóżcie stowarzyszeniu do M.C.

Biedaku.Ty rzeczywiście wierzysz w to co piszesz.
    Parę dni temu widziałem konia ciągnącego wóz.Miał klapki na oczach,po to ,żeby widział drogę tylko na wprost.