Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Mazurek kontra Dworak

(7)
2010-11-22 13:09 | psr18gh
Ciekawy wywiad redaktora Roberta Mazurka z przewodniczącym KRRiT Janem Dworakiem w ostatnim dodatku do Rzeczpospolitej PlusMinus.
Mazurek ostro przyciska przewodniczącego a Dworak kluczy i sam sobie przeczy. Wystarczyło na "dzień dobry" powiedzieć, że odstrzał sanitarny był potrzebny. Teraz ze spokojem można poukładać w tym ZOO, które zwie się TVP.
Faktycznie, nie wiadomo co zrobić z telewizją publiczną. Jeżeli BBC ledwo daje radę, to my Polacy chyba nigdy nie stworzymy czegoś podobnego. Po co żyć utopią ? Nie lepiej rozsprzedać to w cholerę ?
  • 2010-11-22 13:31 | Sławomir Osiński

Re:Mazurek kontra Dworak

Wymień proszę,parę nzwisk "odstrzelonych"dziennikarzy z publicznej TV i PR,oraz zlikwidowanych programów i audycji.
    Ja takowych narazie nie zarejestrowałem.
    Jeżeli dobrze pamiętam,konkursy do władz publicznych mediów mają się odbyć począwszy od grudnia.
    Po czym,mam nadzieję,nastąpi tam "trzęsienie ziemi".

• 2010-11-22 14:17 | psr18gh

Karnowski, Wildstein, Sakiewicz, jeszcze mam "na języku" dwie panie.
    Oczywiście można się spierać że Karnowski był dyrektorem odpowiedzialnym za główne wydanie Dziennika a Sakiewicz i Wildstein mieli terminowe kontrakty.
    Prawdę mówiąc ja nie jestem przeciwny opcji zerowej, łącznie z wyautowaniem Pospieszalskiego. Boję się tylko, że konkursy do władz publicznych mediów nie przyniosą znaczącej poprawy.
  • 2010-11-22 14:22 | Sławomir Osiński

Fajnie. :)
  • 2010-11-22 23:16 | dziadek 2

Powinno się zakazać dokonywania jakichkolwiek zmian w TVP i Radiu, przez jakiekolwiek ekipy rządzące. O tym kto ma być prezesem RiTVP powinni decydować sami pracownicy. A kontrolować powinna komisja sejmowa aby w tych mediach nie głoszono haseł nawołujących do nie przestrzegania prawa.
    A RiTVP powinny mieć w statucie zakaz krytyki tylko owszem komentarz ale obiektywny. Chyba że będą to programy coś podobnego pt. "Sprawa dla reportera" czy inne podobne ukazujące patologię w łamaniu prawa, oraz nie dotrzymywaniu obietnic przed wyborczych.
    Ale zdaję sobie sprawę że to utopia chyba że w Polsce doszedł by do władzy dyktator o orientacji patryjotycznej.
  • 2010-11-22 23:21 | tkw

Rozwiązanie może być tylko jedno - nie ma żadnego, ale to absolutnie żadnego uzasadnienia dla istnienia telewizji państwowej.

pozdrawiam
  • 2010-11-23 07:56 | psr18gh

Jestem ZA.
    Rząd, prezydent jeżeli mają coś ważnego do zakomunikowania, niech wykupią w telewizji prywatnej czas antenowy.
    To samo dotyczy ministerstwa kultury, ministerstwa szkolnictwa wyższego, czy innych ministerstw. Powinny one wykupywać czas antenowy w telewizjach prywatnych (nawet w telewizji TRWAM), na zasadach przetargu.
    Zamiast płacić KRRiT abonament, lepiej płacić taki obowiązkowy abonament ministerstwu kultury, abyśmy całkowicie nie zidiocieli. Wtedy to ministerstwo może zamawiać emisję ciekawych filmów, teatrów, itd. w telewizjach prywatnych.
    Zasoby telewizji publicznej powinny być przejęte przez bibliotekę narodową i byłyby udostępniane osobom fizycznym i prawnym za kasę. Chodzi o to, by nie dofinansowywać z budżetu tego archiwum. Ideałem byłoby, gdyby kasa o której wspominam starczyła także na archiwizowanie w wersji elektronicznej zasobów TVP.
    Sprzedać TVP w jasną cholerę! Dość mojego abonamentu na ten zwierzyniec!