Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Polska to dziwny kraj

(5)
2010-11-22 21:10 | tkw
Od 1.01.2011 wchodzą w życie zmiany w kodeksie drogowym. Wśród zmian jest prawo do bezkarnego przekraczania dozwolonej prędkości o 10 km/h. Ponoć uzasadnienia są takie, ze "w samochodach prędkościomierze działają nie do końca precyzyjnie" i " kierowca ma przede wszystkim obserwować drogę a nie zegary na konsoli".

Uwielbiam takie prawo, które samo zawiera błogosławieństwo jego łamania.

Nie wolno kraść ale do 200 zł można bezkarnie, wtedy jest "znikoma szkodliwość".

Nie wolno kraść samochodów ale wolno się przejechać cudzą bryką.

A wg mnie, jak kierowca nie potrafi utrzymać prędkości poniżej limitu i co i raz przekracza, to niech jedzie wolniej, np. o 20 km/h, wtedy bezwiednie nie przekroczy. Jeśli kierowca bez ciągłego patrzenia na zegary nie umie przestrzegać przepisów, to ja pytam, kto mu dał prawo jazdy ?

Zastanawiam się nad rozpoczęciem zbierania podpisów pod obywatelskim projektem ustawy, że oszukiwać fiskusa w podatkach nie wolno ale tak do 100 wolno raz na rok. Są chętni ?
  • 2010-11-22 21:23 | tkw

Re:Polska to dziwny kraj

Przypomniało mi się a propos. Melchior Wańkowicz pisze, że jest jakieś święto Żydowskie, które danego dnia zaczyna się jak pokażą się gwiazdy. I, jak pisze Wańkowicz, jak pokaże się jedna gwiazda, to Żydzi nie zaczynają, bo gwiazda to nie gwiazdy. Jak pokaże się druga, to też nie zaczynają, bo skoro tej pierwszej nie uznali to znaczy, że na razie jest jedna gwiazda. Zaczynają dopiero, jak pokaże się trzecia gwiazda, wtedy bez tej pierwszej nieuznanej są gwiazdy.

No to skoro mogę przekroczyć o 10, więc jadąc limit + 10 jadę zgodnie z przepisami. A skoro zgodnie, to mogę o 10 przekroczyć. Itd.
  • 2010-11-22 23:06 | dziadek 2

Przecież to jest prawo pod oszustów pijaków i piratów drogowych, ale to nie dziwi mnie przecież polską rządzi mafia polityczna. Tak ustalają prawo aby można było bezkarnie kraść, oszukiwać, oczerniać.
    Ale to wina nas samych obywateli bo na to pozwalamy i ignorujemy ale jak pirat drogowy wpadnie na chodnik swym pojazdem i zacznie zmiatać ludzi z chodnika na końcu przyciśnie kogoś do muru. To krzyk i lament. A ja się pytam gdzie byłeś jak uchwalano takie prawo?, a gdzie byłeś jak były wybory?.
    Siedział w domu i liczył ile majątek mu się powiększy jak dana opcja będzie rządziła.
  • 2010-11-23 11:50 | Kłapacz

Takich samych jakościowo przekroczeń,nad którymi przechodzimy już beznamiętnie, jest tak wiele,że kolejne niczego już nie wnoszą a tylko przesuwają granice tolerancji. Przekroczenie o 11 km/godz to tylko przekroczenie o nic nie znaczący 1 km/godz a więc o czym tu dyskutować. Trzeba podnieść do +15 km/godz itd.
    Pamiętacie jak posłowie rozliczyli się z nienależnych PLN za nieobecności? To też było niby o niczym tj.w granicach ustalanej pod potrzeby tolerancji.
    Wczorajszy "Superwizjer" -senator PO odesłał do swojej księgowej, sąd do prokuratury, prokuratura na drzewo z kosztami i biegłymi i całość tolerancyjnie przyklepano bez określenia wskażnika przekroczenia norm prawnych i obyczajowych.
    Aż się prosi by określić senatorskie +10 byśmy nie zawracali głowy księgowym i narażali kolejnych w łańcuszku.
  • 2010-11-25 02:55 | camel

Tak tak, co to za bezkarność? Nic nie może ujść bezkarnie! Poddany musi cały czas czuć but władcy na d... inaczej natychmiast się zbiesi i zacznie "zmiatać ludzi z chodnika". Sami panowie gardłujecie za tym, żeby Polska była coraz podlejszym miejscem do życia a potem biadolicie, że takim się staje... Lubicie prawo konstruowane pod najgorszego męta i bandytę i tylko zapominacie, że najbardziej ono dotyka i dotyczy zwyczajnych, praworządnych ludzi. Bandycie nie przeszkadza zbytnio. Bandzior się cieszy, że władza dba o to, aby ofiara nie miała broni przy sobie, bandzior błogosławi władzę zamykającą sklepy z dopalaczami, bo to oznacza, że władza dba o dochody bandziora i jego klientelę. Bandzior ma gdzieś fotoradary i wasze przepisy, bo on jest przygotowany - jedzie kradzionym, na lewych rejestracjach (może waszych?). Prawo zaś z całą bezwzględnością spada na głowę spokojnemu ojcu rodziny, z meldunkiem (łatwo go znajdą), pracą i dochodami (jest z czego ściągać), mieszkaniem i rodziną (nie ucieka). I wtedy szaleje i się mści i działa aż trzeszczy! Fajnie tak? Pewnie, że fajnie. Nie nie odpisujcie i tak nie rozumiecie o czym ja tutaj...