Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Polska jest najważniejsza???

(4)
2010-11-26 11:22 | skoool
Jak wszyscy wiemy z tonącego PiS-u uciekła grupka polityków, którzy sklubili się poselsko po sztandarem kraju , w którym przyszło nam mieszkać. Podnieśli biało-czerwoną, mocno już wyświechtaną flagę i pod nią wrzeszczą... POLSKA JEST NAJWAŻNIEJSZA!!! Jakoś do niedawna najważniejszy był dla nich prezes Jarosław ale po otrzymaniu od niego kopa, nagle stała się dla nich najważniejsza POLSKA, nie ty czy ja. Dla nich ważna jest kraina.

Janusz Palikot mówił ostanio wiele razy o silnym obywatelu. Choć sam z jego pogladami czasami się nie zgadzam, tutaj ma moje pełne poparcie. Tak Panie Palokocie, powinniśmy być silni, bo wtedy i Polska taka będzie.

Nie, nie Polska jest najważniejsza, najważniejsi są ludzie, którzy tę Polskę zamieszkują. Polak bez Polski potrafi żyć, kochać, tworzyć, być mniej lub bardziej dobrym człowiekiem. Wielu jest takich Polaków poza Polską i większość z nich ma się dobrze. Czemu nie wracają? Bo dla nich najważniejsi są oni sami, ich dzieci. Polska bez Polaków będzie tylko krainą geograficzną, z rzekami, lasami, jeziorami. Polska bez Polaków będzie tylko małym kawałeczkiem planety Ziemia. To ludzie tworzą kraje, tak więc najważniejsi są ludzie. Po prostu MY!

POLACY SĄ WAŻNIEJSI OD POLSKI!!!
  • 2010-11-26 13:51 | psr18gh

Re:Polska jest najważniejsza???

Nie zgadzam się. Polska jest najważniejsza.
    Nie chcę uzasadniać, ponieważ dla mnie to oczywiste.
    Każdy ma prawo do własnego zdania w tym temacie. Jeżeli ktoś twierdzi że najważniejsi są Polacy, to ja także taki pogląd szanuję.
  • 2010-11-26 18:52 | skoool

"Nie zgadzam się. Polska jest najważniejsza.
    Nie chcę uzasadniać, ponieważ dla mnie to oczywiste. "

Najłatwiej jest powiedźieć, że czegoś nie trzeba uzsadniać, bo coś jest oczywiste.
    Jest to dla mnie argumentacja delikatnie mówiąc... Żadna.
    Ja swoje przemyślenia uzasadniłem, bo wlaśnie to jest dla mnie oczywiste. Jeśli zaczynam z kims polemikę, staram się przedstawić argumenty a nie dogmaty, to pozostawiam kościołowi.
  • 2010-11-26 19:16 | tkw

do
    2010-11-26 18:52 | skoool
    2010-11-26 13:51 | psr18gh

obaj częściowo macie rację. Polski hymn zawiera słowa "jeszcze Polska nie zginęła póki MY żyjemy". To coś w stronę myślenia "skool" - Polska to ludzie, jest póki są ludzie. A z drugiej strony - czy Polska za Kazimierza Wielkiego to był MÓJ kraj czy jakiś dla mnie obcy ? A ja w tamtych czasach nie żyłem (ale może "psr18gh" żył ... to możliwe, w końcu na takie długie żywoty są mocne dowody - Matuzalem w biblii żył ponad 900 lat - a chyba nikt nie zakwestionuje Biblii ?!)

Czemu mamy wybierać pomiędzy tymi wizjami ? Czy są sprzeczne ? Ja żyję tu i teraz ale jakoś poczuwam się do wspólnoty np. z tymi co pod Grunwaldem bili Krzyżaków. I myślę też o mojej Córce, co Ją czeka a przecież mnie wtedy już nie będzie.

pozdrawiam