Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Dorobek i spuścizna po Prezydencie Lechu Kaczyńskim.

(12)
2010-12-10 17:12 | Sławomir Osiński
Polityka zagraniczna:
1.pogorszenie relacji z Niemcami.
2.pogorszenie relacji z Rosją.
3.wynegocjował Traktat Lizboński i go ponad rok nie podpisywał.
(PiS,skierował Traktat do TK.jako niezgodny z Konstytucją RP.)
4.Litwa-niezałatwione:
-pisownia polskich nazwisk
-polskie szkolnictwo
-zwrot zagarniętych w czasie ZSSR,litewskim Polakom ziem.
5.Ukraina-pomimo przyjaznej polityki.
-gloryfikacja OUN,UPA i ich przywódców,Bandery i Szuchewycza.
6.Spowodowanie,że Polska,była postrzegana,jako pośmiewisko w UE.

Polityka wewnętrzna:

1..Walka z rządem o kreowanie polityki zagranicznej RP.
2.Zgoda na emisję CO2,(straty na ponad 40 mld pln.)odkręcona przez Premiera Tuska na szczycie klimatycznym.
3.Embargo Rosji na polskie mięso i produkty roślinne.(zniesione za rządu Premiera Tuska.)
4.Blokowanie reformy zdrowia(pakiet).
5.Blokowanie nominacji generalskich i ambasadorskich.

To wszystko,co na dzień"Konferencji w Jachrance" i przemówienia Prezesa Kaczyńskego, przyszło mi na myśl.
Bardzo proszę o przytaczanie pozytywnych aspektów prezydentury śp.Lecha Kaczyńskiego.

Inaczej traktuję działalność śp.Lecha Kaczyńskiego,przed objęciem funkcji Prezydenta RP.

• 2010-12-10 18:19 | Kolega królika

Re:Dorobek i spuścizna po Prezydencie Lechu Kaczyńskim.

Sporo tego się nazbierało, nieprawdaż. Ja bym dodał jeszcze kompletną klapę z Możejkami, walka o stołek oraz incydent ze 'Stokrotką' w Brukseli, ogólną kłótliwość i brak jakiegokolwiek zdecydowania w podejmowaniu decyzji bez udziału i aprobaty Paranoika, rozdęcie urzędu do absurdalnych rozmiarów ... cóż, był to szkodnik i po śmierci pochowali go na Wawelu. Czyż to nie groteskowy kraj?
  • 2010-12-10 18:31 | Sławomir Osiński

W Brukseli,to była- "małpa w czerwonym".
    W Warszawie -"stokrotka" i "dziad".
    Był także postrzegany,jako Prezydent jednej formacji politycznej.

• 2010-12-10 18:40 | Kolega królika

Masz rację, zaraz po programie "Kropka nad i" Kaczyński był wyraźnie zdenerwowany przebiegiem rozmowy i po jej zakończeniu wykrzykiwał: "Stokrotka, stokrotka, jest pani na mojej krótkiej liście, pożałuje pani tego, wykończę panią, nie obronią pani agenci służb specjalnych Walterowie [właściciele stacji TVN]". Świadkami tej sceny było kilkanaście osób.

PiS-prezydent i tego konsekwencje dla Polski to był niewątpliwie precedens: dwaj bracia bliźniacy na takich stołkach, coś absurdalnego z punktu widzenia normalnego kraju.

Tu jest dobre podsumowanie: "Nie ma żadnego testamentu Lecha Kaczyńskiego! On po sobie niczego nie zostawił. Był marnym politykiem" - czytamy na blogu Janusza Palikota. "Nie rozmawialibyśmy o tym gdyby nie katastrofa! Mam nadzieję, że razem z nim została pochowana na Wawelu polska głupota, polityka historyczna i rola kościoła w kraju" - ocenia.

Trudno o lepszy komentarz, prawda?

• 2010-12-10 18:48 | Kolega królika

Sprawa jego uporu w sprawie wyjazdu na Szczyt Unii do Brukseli to była zwykła kompromitacja. Leszek Miller wtedy stwierdził, że Lech Kaczyński jest w Brukseli pośmiewiskiem. Pamiętane są tam jeszcze negocjacje ws. systemu pierwiastkowego, kiedy prezydent nie był w stanie podjąć decyzji. Trzeba było wówczas kontaktować się telefonicznie z jego bratem Jarosławem, który wówczas był premierem.

• 2010-12-10 19:10 | Sławomir Osiński

Jarosław Kaczyński stwierdził,że spuścizną po jego bracie są jego marzenia o "silnej Polsce i szczęśliwych obywatelach".
    Wszyscy mamy marzenia,czegoś pragniemy,pożądamy.Sztuką jest ich realizacja.
    Czy same MARZENIA można określić mianem dorobku i spuścizną?.Stąd charakter mojego pierwszego tekstu.
  • 2010-12-10 19:29 | dziadek 2

Pięknie teraz należało by podać dorobek i jaką spuściznę, będziemy mieli po rządach PO, Tuska i Komorowskiego. Czemu oceniacie PiS bez oceny PO.
    Ciekawe ile wam płacą i jakie korzyści majątkowe wam obiecano za oczernianie innych. Te wasze PO wraz z donaldem puszcza kraj na krawędź bankructwa.
    Nie zdziwił bym się gdyby okazało się że tatuś stary wermachtowiec w ostatnich słowach testamentu przykazał synowi zniszczyć Polskę i naród polski. Co widać jak postępuje, może i koś z was chce i marzy mu się volkslistę podpisać. Tak dopingujecie sprzedawczykom narodu polskiego.
  • 2010-12-10 20:01 | Kolega królika

Wielki Strateg mówił tak wiele rzeczy bez sensu, że to chyba już nie robi na nikim specjalnego wrażenia. Kiedyś twierdził, że on i jego brat mają dowody na przestępczy charakter SLD. W ostatniej kampanii prezydenckiej stwierdził, że PiS to partia lewicowa. Będąc w Radomiu zachwalał Gierka, w mieście, które wycierpiało od niego chyba najwięcej. Ten pan gada trzy-po-trzy dość często i się dziwi, że przegrywa wszystko w polityce od kiedy się zaczął w niej pałętać ... żenujące!
  • 2010-12-10 20:19 | Kolega królika

- Panie Prezydencie, minister Kazana przekazał mi, że warunki uniemożliwiają lądowanie, mgła, nic nie widać, zwyczajna PiS-da, ale piloci chcą lądować.
    - Panie Generale, co za absurd - oni widzą ludzi nie kartofle! Jak im spieszno do nieba, to niech się przesiądą na F-16. Proszę im rozkazać lecieć na zapasowe.
    - Tak jest na zapasowe. Które? Witebsk, Mińsk, czy Moskwa?
    - Moskwa wykluczona! Powiem Panu za 5 minut.

"Prezydent jeszcze nie podjął decyzji"

- Panie Generale, lecimy do Mińska - wszystko tam gotowe i czekają na nas.
    - Tak jest Panie Prezydencie, ale oni się uparli lądować - twierdza, że jak nie wylądują, to ich zabiją!
    - Co za kretynów sadzacie Generale za sterami?!?!?!?!? Proszę tam natychmiast iść i w razie sprzeciwu przejąć dowodzenie - lecimy do Mińska. Jestem odpowiedzialny za życie i zdrowie tych ludzi, a jak się rozwalimy to na Wawelu mnie przecież nie pochowają!!!
    - Rozkaz, Panie Prezydencie.
  • 2010-12-10 23:55 | dziadek 2

I co chce pan tym udowodnić, był pan tam?, że jest pan pewny swego.
    Radziłem udać się do lekarza tylko niech pan mu nie wmawia że pan wszystko wie.
  • 2010-12-11 13:23 | Kolega królika

Nam lecieć nie kazano, wszedłem do kokpita
    I spojrzałem na pole...trzeba brata spytać.

Jak przekonać pilota w mglistej atmosferze
    By odwagą pokonał nieprzyjaciół wieżę,

Z której moskal przez radio próbuje dyktować
    Prezydentowi Polski - gdzie ma wylądować.

Przez mgle dostrzeże prawdę człowiek wielkiej cnoty
    Co przejrzał dziadów, małpy oraz palikoty.

I z czystym sercem powie, ze mgły tej przyczyna
    Tkwi w potajemnym spisku Tuska i Putina.

Chcą mnie z drogi zawrócić i wysłać do Mińska.
    Już widzę jak się cieszy pewna morda świńska.

Lecz ja się nie ulęknę broniąc racji stanu.
    Już raz mnie zaciągnęli do Azerbejdżanu.

Wylądujemy tutaj, żeby zbaranieli
    Jak Tusk, kiedy wkroczyłem na salę w Brukseli.

A w najgorszym przypadku - śmierć na posterunku.
    Przynajmniej cały naród nabierze szacunku.

Tylko by nie mówili "Lechu-Kamikadze",
    Najlepiej jeśli jeszcze brata się poradzę.

"Jarku, jest pewien problem i wygląda ślisko.
    Ruskie chcą nas skierować na inne lotnisko"

"Ależ to oczywista przecież oczywistość.
    Ze kłamią by nam zepsuć cala uroczystość.

Nie będzie nas kontroler wodził po manowcach.
    Bo przecież to samolot na bazie bombowca.

Nawet gdy walnie w ziemie to się nie rozwali.
    Powiedz wieży, ze stoi gdzie zomowcy stali

Będziemy postępować tak jak było w planie.
    Wiesz przecież co masz robić - Wykonać Zadanie.

A Błasik niech tam dobrze przypilnuje.
    Zadzwoń ponownie do mnie jak już wylądujesz.

By Ci dodać otuchy - odmówię paciora,
    I masz błogosławieństwo Ojca Dyrektora."

Czego nie powiedziano w tej rozmowie braci.
    Że, by władzę odzyskać, trzeba czasem stracić.

"Gdybyś jednak wpakował rękę do nocnika.
    Cały naród Cię uczci jako męczennika."

• 2010-12-11 14:58 | dziadek 2

A Kolega królika dalej swoje podajcie sobie łapkę z Pali Kotem. Widać do Kolegi królika nic nie dociera, za to doskwiera maniakalność, widać lekarz już tu panu Koledze królika nie pomorze.