Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Nowy bestseller Umberto Eco

(8)
Umberto Eco napisał kolejną wielką powieść „Cmentarz w Pradze”. Historyczną – choć z odniesieniami do współczesności. Sensacyjną – choć wymagającą od czytelnika pewnego zaangażowania intelektu. I znów jest bestseller.
  • 2010-12-10 23:11 | kris1001

Warto przeczytać

Z pewnością warto książkę przeczytać w jakimś

Centrum Nauki,

zatrzymać się i pomyśleć.
  • 2010-12-11 09:53 | Tichy62

Re:Nowy bestseller Umberto Eco

Umberto Eco to nudziarz wszechczasów. A ponieważ tonący brzytwy się chwyta to tym razem "złapał się" za kwestię żydowską.
  • 2010-12-11 14:17 | Dan

2010-12-11 09:53 | Tichy62

Opowiadania Umberto Eco są znakomite! Proszę przeczytać np. "La bustina di Minerva". Może zmieni Pan zdanie. A jeżeli Pan już to czytał? Cóż, "De gùstibus et colòribus non est disputandum".
  • 2010-12-11 14:38 | sugadaddy

Tak z ciekawości - kogo ostatnio czytałeś?
  • 2010-12-11 17:41 | Tichy62

Pytanie; "kogo ostatnio czytałeś?" w moim wypadku jest nietrafne. Praktycznie, od "zawsze" towarzyszy mi Lem (niedawno, po raz kolejny czytałem "Katar") Bycie na co dzień z Lemem doskonale uodparnia na błyskotki wytwarzane przez takich jak Eco. Cenię też Rylskiego; solidna, uczciwa proza, piękna polszczyzna. Polecam; "Po Śniadaniu" Warto.

PS. Czytałem "Imię Róży" i kawałek "Wahadła" Nudziarstwo.
  • 2010-12-11 17:42 | bryka

Chętnie zobaczyła bym ją pod choinką.Nawet ,wymuszając ten prezent na wnukach.Oni zwykle wymuszają na mnie,teraz miała bym okazję do rewanżu.Ale brak informacji podstawowej.Czy i kto wydał ją w Polsce.Językiem Petrarki nie władam.
    Ps.Zajrzałam pod link w poście kris'a1001.To ordynarna reklama jakiegoś faceta.Głupi kawał czy nadużycie gościnności ?
  • 2010-12-13 00:58 | Max

A mnie wręcz przeciwnie. Czytanie - niegdyś - Lema, otworzyło na te, cytując Pana, błyskotki. Eco to nie pisarz s-f, nie futurolog, ale ... postmodernistyczny znachor, odczytujący z wyprzedzeniem pewne zasadnicze procesy. Owszem, bywa nudny, ale właśnie wtedy - jak "W historii brzydoty" - STARA się być oryginalny, a nie JEST oryginalny
  • 2012-02-26 12:03 | Marek

Kiepskie dzieło. Umberto Eco, jak zwykle daje, upust swoim antyprawicowym i antykatolickim fobiom. Miłośnik Gazety Wyborczej, Tygodnika Powszechnego i TVN będzie zachwycony: wg nienagannie politpoprawnej linii Eco przedstawia Kościół Katolicki i prawicę jako źródło wszelkiego zła, zakłamania, zepsucia, obłudy i wszystkiego co antyludzkie. Lewicowcy to u niego oczywiście bezinteresowni ideowi marzyciele, którzy nawet jak zbłądzili, bawiąc się w terroryzm, to tylko z podpuszczenia, knowań i prowokacji krwiożerczej prawicy bez sumienia.