Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Murzyn w polskim sejmie

(5)
2010-12-14 21:16 | tkw
Za chwilę mandat PO obejmie w sejmie Murzyn. Pan Szostkiewicz na swoim blogu zachwyca się, że to „John Godson jest prawdziwą zmianą (change!) w polskiej polityce. Platforma chyba jeszcze nie wie, jaki ma skarb.”

Przeczytałem tekst pana Szostkiewicza. Nie podał niczego konkretnego poza tym, że John Godson jest Murzynem i z tego powodu pan Szostkiewicz jest taki zachwycony i prorokuje „nowe otwarcie”, prawie że V RP.

Pamiętam że któregoś Big Brothera w Polsce wygrał Murzyn. Telewizja relacjonowała finał, w ogólnej euforii podsunięto jakiejś blondynie mikrofon pod nos z pytaniem ”czemu na niego głosowałaś”. Padła odpowiedź: „głosowałam na niego, bo to Murzyn i chciałam żeby w Polsce wygrał Murzyn, w proteście przeciw rasizmowi”.

Moim zdaniem zarówno ta blondyna jak i pan Szostkiewicz zaprezentowali postawę najbardziej rasistowską, jaką znam. Wybrali człowieka wyłącznie wg koloru skóry.

Bo przecież rasizm nie polega na twierdzeniu, że są różne rasy – każdy naukowiec potwierdzi, że są.
Rasizm polega na wartościowaniu człowieka wg rasy do jakiej należy. Rasista nie da pracy np. Murzynowi a da Białemu, mimo że Murzyn ma lepsze kwalifikacje. Obecnie mamy do czynienia z ostrym rasizmem ze strony Murzynów, kilka dni temu czytałem o znanym muzyku-Murzynie, który nie poda ręki Białemu (znany, ale nie pamiętam nazwiska). Oglądam czasem teledyski na MTV – gdy „śpiewa” Murzyn to w tańczącym tłumie (takie są teraz te teledyski – obowiązkowo seks i wygibasy, muzyka nie jest obowiązkowa) nie uświadczysz „Białasa”. Odwrotnie, gdy śpiewa Biały to wśród tańczących Murzyn musi być obowiązkowo, inaczej będzie oskarżenie o rasizm.

I coś mi intuicja podpowiada, że pan Szostkiewicz się myli, że ten Godson nie stanie się "twarzą PO".
  • 2010-12-18 17:01 | tkw

Re:Murzyn w polskim sejmie

W odstępie 4 dni Adam Szostkiewicz na swoim blogu zabrał 2 razy głos z okazji pojawienia się w polskim sejmie nowego posła – Murzyna. Samo zabranie głosu w jednym temacie 2 razy jest ciekawe a i porównanie obu wpisów też. Dla mnie tym ciekawsze, że po pierwszym wpisie zarzuciłem panu Szostkiewiczowi rasizm.

Postanowiłem porównać oba wpisy:

Tezy pana Szostkiewicza z wpisu pierwszego:
    1. Jedyne, co pan Szostkiewicz o panu Godsonie może powiedzieć, to:
    • że jest Murzynem
    • że będzie pierwszym w dziejach Polski posłem – Murzynem
    • że nie zakończy przysięgi poselskiej słowami „tak mi dopomóż Bóg”
    • pozostałe stwierdzenia typu „ma spore doświadczenie polityczne” należy zignorować jako gołosłowne, nie poparte żadnym uzasadnieniem.
    • pozostała część wpisu poświęcona jest PO – zachwyty, PIS – przysrywanie czyli standard.

Po tym wpisie zarzuciłem panu Szostkiewiczowi, że jego zachwyt wynika tylko z przynależności pana Godsona do rasy zwanej „czarną” a to dla mnie jest rasizm w czystej postaci – wartościowanie człowieka tylko na podstawie rasy.

Tezy pana Szostkiewicza z wpisu drugiego
    W drugim swoim wpisie pan Szostkiewicz wpierw wyznaje pewne „credo” – że wartościowanie człowieka na podstawie rasy jest rasizmem, czyli nazywa rasizmem dokładnie to co sam zrobił. Następnie uzasadnia pokrętnie dlaczego zwrócił uwagę na kolor skóry pana Godsona. Zamiast rzeczowo wyjaśnić czemu tylko sam skóry pana Godsona wprawił gow taki zachwyt i jak to się ma do pojęcia „rasizm”, zaczyna dywagacje nie na temat, czy „wolno używać słowa Murzyn albo Czarnoskóry” i skąd te określenia się wzięły historycznie.

Postanowiłem to opisać bo to moim zdaniem dobry przykład dziennikarstwa w Polsce w wydaniu jednej z najbardziej znanych postaci – zaprzeczanie samemu sobie, odwracanie kota ogonem, łamanie zasad które samemu się głosi, głupie „zabrnięcie w ślepą uliczkę” z powodu bałwochwalczego wyznawania tzw. „poprawności politycznej”, zalewanie czytelnika słowotokiem zamiast konkretów, zbaczanie z tematu.

Nie jestem aż tak zadufany w sobie by sądzić, że drugi wpis został spowodowany akurat moim zarzutem, ale sądzę, że z zarzutem rasizmu pan Szostkiewicz po pierwszy wpisie się spotkał i to od kogoś na tyle znaczącego dla niego, że postanowił „tłumaczyć się” drugim wpisem. Tyle, że to tłumaczenie jest wyjątkowo pokrętne i nadal pozostał smród rasizmu.

A przy okazji – mało który Murzyn jest czarnoskóry = czarno + skóry. W większości Murzyni są brązowoskórzy o różnych odcieniach brązu. Czarnoskóry to kolejne słowo fałszujące rzeczywistość. Podobnie jak Biały – to raczej odcienie koloru „kremowy”. A już o Czerwonoskórych nie wspominam.

Wpisy są na blogu - z 13.12.2010 i 17.12.2010
  • 2010-12-18 17:43 | Kolega królika

Oj kochany, wygląda na to, że Ty nie lubisz tego Murzyna. 'Twardy elektorat' PiS-u?
    Ależ tak, my pisiory nie lubimy każdego kto jest inny niż my, tzn. patryjoci ze wsi i miasteczek dawnego zaboru rosyjskiego!
  • 2015-01-08 15:10 | SIOE

Godson - wypad do Afryki naprawiac dzungle

Wnosze aby pan Godson w trybie natychmiastowym
    udal sie do Afryki celem jej naprawy
    a nie bruzdzil nam tutaj w Polsce.

Koniec poprawnosci politycznej i wpuszczania bandy kolorowych poborcow zasilkiw socjalnych i terrorystow!
  • 2015-01-08 20:06 | steaktartar

Racja, SIOE!