Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Był misjonarzem, został posłem

(30)
Przyjechał z Nigerii nawracać Polaków na chrześcijaństwo. Teraz otwiera się przed nim nowa misja – właśnie został posłem. Pierwszym czarnoskórym w polskim Sejmie.
  • 2010-12-16 02:50 | bolec

No to niezła jazda

Mój kumpel pracował kiedyś z bardzo gorliwym prezbiterianinem z Nigerii. Facet się nie zamykał chwaląc Jezusa nawet podczas przerw na kawę. Po trzech miesiącach się okazało, że nie pracował nielegalnie i go wylali. Ciekaw jestem gdzie teraz wychwala Jezusa?
  • 2010-12-16 09:05 | luteranin

zielonoświątkowcy są sektą

Ksiądz katolicki z Choszczna miał rację - zielonoświątkowcy są sektą. Za taką uważają ją również wszyscy protestanci, Światowa Rada Kościołów, stowarzyszenia protestanckie na świecie. Wątpliwości nasuwa przede wszystkim kładziony przez zielonoświątkowców nacisk na "chrzest w Duchu Świetym" i tak niepokojące zjawiska jak aranżowanie małżeństw (Pan Godson również otrzymał listę kandydatek od pastora zielonoświątkowców w Szczecinie, z których wybrał Anetę). Sami zielonoświątkowcy mówiąc o tym, że są protestantami popełniają nadużycie. Możemy mówić jedynie o pewnych źródłach, początkach sięgających wspólnot protestanckich, od których bardzo daleko odeszli. Dzisiaj zielonoświątkowcy działają odizolowani i praktycznie nie są związani z żadnym stowarzyszeniem kościołów protrestanckich. Pozdrawiam
  • 2010-12-16 09:49 | episod

Zielono mi ...

Mambo, Mungu! PO haruna matata, pole... karibu!

(w j.hausa... sa, od Lasa!)
  • 2010-12-16 10:54 | Alek

Godson nie jest pierwszym czarnoskórym posłem - kompromitacja POLITYKI

Pierwszym czarnoskórym posłem był poseł Hubert Costa z Bangladesh w kadencji 2005-2007
  • 2010-12-16 11:35 | bystander

Re:Był misjonarzem, został posłem

Niby niewiele człowieka obserwującego może zadziwić, a jednak ciągle jakieś wybryki natury i historie potwierdzające "mroczność" ludzkich ścieżek i losów w oparach absurdu systemów zarządzających - ot, choćby ten fragment historyjki:"...Godson został zatrudniony w miejskiej spółce, Łódzkim Regionalnym Parku Naukowo-Technologicznym, jako główny specjalista ds. obsługi inwestorów i PR. By nadrobić braki w tych dziedzinach, rozpoczął studia Master of Business Administration na SWSPZ i Master of Science in Professional Communication w Clark University (korespondencyjnie)...
    Zanim ktokolwiek zdążył się zorientować, że studia rolnicze ukończone przez niego w Nigerii nie mogą być nostryfikowane w Polsce, ukończył podyplomowo dwa kierunki. Magisterskie stosunki międzynarodowe w Wyższej Szkole Studiów Międzynarodowych w Łodzi zrobił w dwa lata. Dziś robi równolegle dwa doktoraty".
    Brawo za pęd ku wiedzy..., ale Łódzkiemu Regionalnemu Parkowi Naukowo-Technologicznemu pogratulować specjalistów..., a polskiemu Sejmowi nowego dzielnego protagonisty-misjonarza...

A tak BTW, czy może być zdrowym kraj o chorym systemie edukacji z niższymi "wyższymi szkołami wstydu", "produkującym" taśmowo, często "korespondencyjnie", utytułowane miernoty?

Prestiż dla ambitnych za umiarkowaną cenę... i wszyscy zadowoleni...

Niech żyją zabobon, PR i Sejm RP!
  • 2010-12-16 11:41 | hynio

Od religii do polityki. Ileż to ja takich karier widziałem. Kończyło się na dwa sposoby - z przetrąconym kręgosłupem moralnym, albo szybką rezygnacją z uprawiania polityki.

• 2010-12-16 12:14 | bryka

@Episod.Ty tak z głębszych pobudek ? czy ze zwyczajnej głupoty ?
  • 2010-12-16 13:04 | realista

Tego polskiej polityce potrzeba - kolejnego, nawiedzonego religijnego zelota :-/

No i to poszukiwanie ULEGŁEJ żony - ewidentny objaw słabego charakteru i kompleksów...
  • 2010-12-16 14:41 | zaba z paryza

Religijnosc w innej ramce, ale zasada ta sama, baba do garow i robienia dzieciakow a facet na pokaz.

ale juz wole ten folklor niz z Radia Maryja
  • 2010-12-16 14:53 | baleron na patyku

no ba!!!
    jak już był misjonarzem i nawracał na chrześcijaństwo Polaków, jak już został posłem, jak na tym jego plany polityczne się nie kończą, to rychło zostanie pierwszym czarnoskórym prezydentem Polandu.

Tylko najpierw musi jeszcze 4 kryteria spełnić: musi zostać generałem ludowego wojska polskiego (to może być trudne), zasadniczą szkołę zawodową musi skończyć, potem skłamać w oświadczeniu dla PKW o swoim wyższym wykształceniu, a na koniec zostać absolwentem Wydziału Prawa i Administracji.
    Według tego co mówi kto się nie kształci nie może zajmować się mentorstwem. ;]
  • 2010-12-16 14:55 | Kolega królika

Hej Frogie, facio dobrze wybrał - Bolanda, piękna kraj. Kobiety piękna i naiwna ... był rzekomo zaskoczony, że Polska to religijny kraj. Gość nigdy nie słyszał również o Wojtyle ... co za brednie!
    Pewnie wiedział, że tam u Was nad Sekwaną to pewnie musiał by mieszkać jak szczur w rejonach Gare du Nord, a w Londynie ... szkoda słów.

• 2010-12-16 15:26 | Collonna

Religia to w Nigerii najlepszy biznes, kosciolow tam bez liku i wszystkie te
    namioty pelne. Szczegolnie zielonoswiatkowcy trafili tam w dziesiatke-te
    ekstatyczne tance, cuda, belkotanie... O nigieryjskich przekretach to chyba
    w Polsce tez slyszano... Czyli pochodzenie jest wiadome i nie ma co ukrywac. No ale nie tylko czarne owce stamtad przyjezdzaja.
    Nawet dobrze, ze Godson tam , w Bolandi,przystawia ludziom zwierciadlo -on nawet nie moze sie maskowac , gra w otwarte karty i dlatego
    nijak mozna sie do niego przyczepic.W prywatnym zyciu jest na pewno wesolym gosciem i jego zonie jest oszczedzone wiele przezyc z typowym, polskim katolikiem. Na pewno ma smykalke do biznesu-ale na wyzszym poziomie
    i nie musi sie martwic, ze ktos go przypadkowo odstrzeli.
    Take kolorowe punkty dodaja zyciu uroku...
  • 2010-12-17 09:58 | sugadaddy

Kuty na cztery łapy cwaniak. Ja bym mu swoich pieniędzy nie powierzył.
    Widać że manipuluje ludzmi jak chce. A udaje mu się, bo Polacy nigdy nie mieli do czynienia z tego rodzaju mentalnością, ogólnie i szczególnie w sferze religii. Mentalność "priczerów" amerykańskich, największych na świecie cwaniaków od wyłudzania forsy od naiwnych. Dotknij ekranu, dotknij, już jesteś uleczony (zbawiony) teraz wyślij czek! Trafnie ktoś go porównał do Dyzmy, którego mentalność, dla ówczesnych elit była kompletnie nieznana - toteż udało mu się ich omotać.
  • 2010-12-18 00:46 | bolec

Kiedyś Nigeria to był całkiem normalny kraj. Wydobywali ropę, złoto, uprawiali rolę aż m religie (różne!) kompletnie we łbach pomieszały. I tak nie skończyli jak Tutsi i Hutu w Rwandzie, ale ich zapał do nauk o bogu jest zaiste podejrzany. Dzisiaj Nigeria to kompletna porażka pomimo tak wielu szans jakich im dawał cały świat. Szkoda ludzi, choć nie należą do najmądrzejszych. Jak zwykle, religia z ludzi robi figury woskowe.
  • 2010-12-20 02:53 | Leslaw Dobrzanski

Oszust Godson

Mam problemy z moimi rodakami,ze pozwalaja sie wodzic za nos ewidentnemu hochsztaplerowi,czy czarnemu Dyzmie. Nie majacy faktycznie ukonczonej szkoly wyzszej,staje sie wykladowca jezyka angielskiego;tu i tam.Ma kilka internetowych doktoratow, w razie "potrzeby" n.p. Americus University w Waszyngtonie USA, gdzie spedzilem wiele lat,rzekoma uczelnia nie istnieje,jakis oszust wyslal drugiemu oszustowi/Godson/ dyplom za kilkaset dolarow,a moze taniej.Wszystkie jego uczelnie zagraniczne sa lipne.Bez dyplomu, robi studia magisterskie w Polsce, co za duren do tego dopuscil?.Napisalem do Lodzkiej Wyzszej Szkoly ...milcza,pewnie ze wstydu.Sprawdzam wszystko i wszystkich i juz teraz wychodzi wizerunek oszusta,ktory poza mowienien niewiele zrobil dla Polski,a najwiecej dla siebie.Zorganizowanie kilku lawek dla parku,czy wyczyszczenie sciezki z trawy,oczywiscie nie osobiscie,kilka telefonow;tu,czy tam,podroze zagraniczne,inspekcje pracujacych itd.Czy do tego potrzebne sa doktoraty,czy moze tylko nigeryjska chucpa?
  • 2010-12-20 12:33 | sugadaddy

Americus university - jest coś takiego ! Można tam kupić sobie tytuł, a wszystko trwa, aż, 20 dni!
    Nie twierdzę, że nasz poseł Godson "skończył" ten "uniwersytet", ale jeśli tak, to ładnie wszyscy dali się nabrać!
  • 2010-12-20 13:38 | sugadaddy

PS. Nasz j.Godson, w kwestionariuszu dla kandydatów do sejmu, podał wzmiankowaną przeze mnie szkołę wyższą. Pdaje też, że posiada doktorat z innej amerykańskiej uczelni, która organizuje kursy korespondencyjne dla duchownych. Robi się coraz ciekawiej.
  • 2010-12-20 15:09 | Leslaw Dobrzanski

Americus University istnieje wylacznie na internecie, jest to niby szkola, ktora jest rowniez na federalnej liscie zabronionych 'UCZELNI'.Jest wielce prawdopodobne,ze rodak Godsona stworzyl ja na internecie. W Waszyngtonie miaszkalem wiele lat i w dalszym ciagu jestem zwiazany z miastem, nigdy o tej "uczelni" nie slyszlem.Powiadomilem juz polski Sejm,Komisje Etyki przy Sejmie itd. samego Godsona, zamierzam oddac sprawe do prokuratury, bo to ewidentne przestepstwo.Z USA zajelem sie przesledzeniem jego zyciorysu,wyszlo sporo brudow,to bez watpienia inny rodzaj Simona Mola.Nie mial prawa wykladac w Polsce na uczelniach,zakladac szkoly,Instytuty itd. To duzy hochsztapler. sam zalatwil sobie prace 'glownego specjalisty" bez wlasciwego wyksztalcenia,wykorzystujac fakt bycia radnym itd. WSTYD DLA POLSKI I POLAKOW,NIESTETY NIE PIERWSZY I NIE OSTATNI.

leslaw Dobrzanski
  • 2010-12-20 15:31 | Kolega królika

Historia uczy, że w tym kraju można zostać nawet prezydentem deklarując posiadanie dyplomu, którego się de facto nie posiada. Facet wykorzystuje jedynie dobry, stary polski patent. O co ta cała burza?

Ponadto dlaczego to studia rolnicze ukończone przez niego w Nigerii nie mogą być nostryfikowane w Polsce? Nigeria, w/g Encyklopedii PWN, to krak, w którym ziemie uprawne zajmują 33% pow. kraju, pastwiska 46%; większą część produkcji rolnej dostarczają gospodarstwa tradycyjne; gł. uprawy to: maniok, jams i taro, których Nigeria jest gł. producentem świat., ponadto proso, sorgo, kukurydza — także czołowy świat. producent; inne ważne uprawy to ryż, banan plantan, bataty, kolokazja; z roślin przem. uprawia się orzeszki ziemne, bawełnę i trzcinę cukrową; plantacje kakaowca, palmy olejowej (do niedawna ważny świat. eksporter nasion i oleju palmowego, obecnie z powodu spadku zbiorów importer oleju palmowego) oraz kauczukowca (gł. na południu); ponadto niewielka uprawa kawowca i tytoniu. Na południu ważną rolę odgrywa eksploatacja lasów, gł. na opał, ale także cennych gat. (m.in. mahoniu); produkcja drewna maleje z powodu wylesienia. Pasterstwo (gł. bydła) rozwinięte w północnej części kraju; w całym kraju hoduje się owce i kozy (gł. dla skór).

• 2010-12-20 15:36 | Kolega królika

God-son czyli Syn boga?

Musiało to być dość dawno temu, bo obecnie Nigeria jest w stanie permanentnego chaosu. Jakiś czas temu zasłynęli z tzw. przekrętu nigeryjskiego czyli wykradaniu pieniędzy z kont naiwnych ludzi na całym świecie. Gość i tak zachował się w porządku w stosunku do Polski, bo nie próbował wyłudzać kasy na kościół zbyt długo i zaraz zajął się polityką. Musi być dość cwany nawet jak na kogoś z wykształceniem rolniczym :)
  • 2010-12-21 12:40 | episod

do:bryka
    Przepraszam bardzo za "gł..., gł...!".Poprawny tekst powinien brzmieć: Mambo,mungu? PO... karibu, hakuma matata!
    Tłumaczenie z j. hausa: Jak się masz, cudzoziemcze? Po...woli proszę, nie martw się!
    To był mój ostatni epizod językowy. Nie kontrolowany lapsus...

PO zdrówko!
  • 2010-12-25 15:38 | atsamo

Eksperci od haków i teczek będą musieli ich szukać w Afryce. To najlepszy komentarz do działalności hakowo-teczkowej w polskiej polityce.
  • 2010-12-25 19:10 | Leslaw Dobrzanski

Nie trzeba nigdzie jezdzic, wystarczy znac polski i angielski i wszystko jest na internecie, google pomoze.Oszustwo jest ewidentne,facet dziala jak typowy oszust;,klamie i klamie, a glupi ludek niczego nie sprawdza.Doszlo do tego,ze mozna robic studia magisterskie,czy doktoranckie bez dyplomu wyzszej uczelni. Pastor wie jak dbac o siebie,juz teraz zarabia okolo 300-u tysiecy zlotych rocznie,a wszystko to zawdziecza swojemu altruizmowi itd.'DOKTOR" OD ZALATWIANA SPRAW" i organizowania sciezek w parkach,pelen pustych frazesow, ktore przetlumaczyl z angielskich kursow internetowych.Specjalista od kierowania "zasobami ludzkimi" jak poetycko okreslil rodzaj ludzki i wlasne umiejetnosci, co dla normalnego czlowieka przypomina faszyzm i komunizm,oni tez 'rozporzadzali"

Leslaw Dobrzanski
  • 2010-12-27 03:46 | bolec

Nigeria: muzułmanie kontra chrześcijanie. 38 osób nie żyje

PAP, 2010-12-26

Do starcia między uzbrojonymi ugrupowaniami doszło w mieście Jos, stolicy stanu Plateau w środkowej Nigerii. Policja próbowała rozdzielić walczących chrześcijan i muzułmanów. Od piątku z powodu zamieszek zginęło ok. 38 osób, a 70 zostało ciężko rannych. Nie wiadomo ile jest ofiar po dzisiejszym starciu. Istnieje prawdopodobieństwo, że konflikt rozpoczęli uzbrojeni chrześcijanie, w odwecie za piątkowe i sobotnie zamachy. Obecnie armia patroluje ulice miasta - ma kontrolować sytuację i zapobiegać ewentualnym zamieszkom.

W stolicy Plateau często dochodzi do walk między chrześcijanami i muzułmanami. Jos znajduje się na granicy zdominowanego przez chrześcijan południa i zamieszkanej przez muzułmanów północy Nigerii.

Za zamachami stać może radykalne ugrupowanie muzułmańskie, którego nazwa oznacza "Zachodnie wykształcenie to świętokradztwo". Jej członkowie przyznają się do zabójstw policjantów i lokalnych przywódców. Potrafili terroryzować nawet całe miejscowości.

• 2013-03-07 11:46 | luteranin2

Co ty gadasz , zieloni sa protestantami i daja przyklad wszystkim kosciolom , zaniedlugo bedzie ich wiecej niz katolikow, odnotowuja najszybszy wzrost sposrod wszystkich religii swiata, kieruja sie biblia oraz zyciem pierwszych chrzescijan, jak luteranin tez protestant moze dac taki komentarz to ja nie rozumiem""""
  • 2014-10-09 22:58 | tomasz

pomylilo ci sie ze swiadkami jehowy ktorzy sa sekta albo kosciolem katolickim ktory jest najwieksza sekta. Zieloni nie sa. Kosciol kat. byl nawet niebezpieczna sekta bo mordowal w imie wiary (inkwizycja) oraz posiadal niby nieomylnego guru (papieza) . Zieloni takich bzdur nie nauczaja
  • 2015-01-30 20:57 | znafcafszystkiego

Koniec cywilizacji europejskiej. :-(
  • 2015-01-30 21:02 | znafcafszystkiego

Kolega królika
    Specjalność Nigerii to porwania!
  • 2015-01-31 20:48 | Andrzej

Jako, że nasi przodkowie przybyli kiedyś z Afryki, już czas odświeżyć populację polską nowymi genami. Godson znakomicie się w to wpasował.
  • 2015-02-04 14:12 | Andrzej

Jakoś misjonarstwo mu się znudziło, więc poszedł do PSL-u. W wolnych chwilach założy plantację bananów koło Łodzi.