Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Czy w Szwecja utworzy seksministerstwo?

(5)
Czy Szwecja będzie pierwszym krajem, w którego rządzie znajdzie się minister seksu? Domaga się tego wpływowe Stowarzyszenie Krzewienia Oświaty Seksualnej RFSU, a rząd przyznaje, że to „ważny problem”.
 • 2010-12-21 17:43 | Naels

  Re:Czy w Szwecja utworzy seksministerstwo?

  "Szwecja jako pierwsza z państw demokratycznych doprowadziła do zakazu prostytucji. 10 lat obowiązywania ustawy zabraniającej kupczenia ciałem nie zlikwidowało wprawdzie prostytucji, ale zniknęła ona z ulic"

  Panie Tomaszu, przeciez prostytucja nie jest w Szwecji zakazana! Zakazane i scigane jest korzystanie z uslug prostytutki(-ka), tzn, prawo surowo karze klientów, ale kupczyc swoim wlasnym cialem mozla sobie calkowicie legalnie. A prostytucja zniknela z ulic w duzej mierze prawdopodobnie dlatego, ze przeniosla sie do Internetu.

  Co do pomyslu utworzenia ministerstwa - kontrowersyjny, ale wlasciwie dlaczego nie? W wielu krajach, w tym w Polsce, na pewno by sie przydalo...
 • 2010-12-21 22:37 | 123nowak

  Re:Czy w Szwecja utworzy seksministerstwo?

  To artykuł to z 1 kwietnia, prawda? Bo jeżeli nie i to o czym on mówi jest na serio, to Szwecji pilnie potrzebny jest desant psychiatrów.

  A na serio! Czy strażnicy poprawności wszelkiej maści aby już nie przekroczyli subtelnej granicy pomiędzy normalnością a szaleństwem? Bo granicę śmieszności przebili już dawno!
 • 2010-12-22 00:47 | Vera

  Bo ja jestem za

  Ale zadziwiający jest brak komentarzy do artykułu.
  Ci wszyscy poprawiacze Europy, Unii i całego świata jakoś nabrali wody w usta. Czy to nie przypadkiem pruderia i kołtuństwo? Czy trumna ciekawsza niż barłogi?

  Nawet jeśli szwedzkie podejście doprowadzi do przeregulowania to i tak jest to bardzo ciekawy eksperyment pozwalający sprawdzenie, do czego prowadzi wymóg totalnego równouprawnienia z jednoczesnym nadzorem państwowym. (Wymagania te zawarte są także w Polskiej konstytucji więc niema co wydziwiać, chyba że argumentem jest niedorozwój społeczny i niskie odszkodowania przy gwałtach.) Istnieje duże prawdopodobieństwo, że ekstremalne równouprawnienie obróci się w swoje przeciwieństwo a eksperyment możliwy tylko w słabo zaludnionym i bardzo bogatym kraju. Prawo do viagry nie jest przy tym nawet szwedzkim pomysłem, tylko nie każdego na to stać. A poza tym dlaczego takie środki mają być tylko dla mężczyzn. Ostatnio pojawiają się też środki dla kobiet. Nareszcie. Uważam to za jeden z ważniejszych aspektów równouprawnienia.

 • 2010-12-22 12:07 | ralk

  co jest zadziwiajace

  Mnie brak komentarzy nie dziwi. Jezeli sa one tak skutecznie cenzurowany, jak moj wczesniej nadany, to i nie dziwota. Noa ale coz: jaka w kraju polityka, taka i Polityka.
 • 2010-12-25 20:31 | SamiecAlfa

  Re:Czy w Szwecja utworzy seksministerstwo?

  Komuś się chyba nudzi. Skoro Szwedzi mają za dużo wolnego czasu i nadmiar kłębiących się myśli pod blond kopułami oraz za dużo kasy, którą chcą koniecznie wydać na pensję dla kolejnych urzędasów, to może niech poszukają rozwiązania swoich nie cierpiących zwłoki problemów za granicą. Weźmy chociażby za przykład Jemen-państwo z największą liczbą ministerstw na świecie. Mają oni między innymi ministerstwo rybołówstwa, pogody i środowiska, elektryczności i energii, jak również ropy naftowej i minerałów. A jeśli propozycje ze strony innych państw się nie spodobają, to zawsze można stworzyć Ministerstwo Głupich Kroków. Przynajmniej będzie śmiesznie, a nie absurdalnie. Szwecjo wybieraj, szkoda marnować umysłu na myślenie, zwłaszcza, że niektórym miernie to wychodzi.