Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Tusk ofiarą własnych kłamstw

(6)
2010-12-22 17:18 | marsellon
Tusk stał się ofiarą własnych kłamstw o tym jak świetnie toczy się śledztwo i że współpraca z Rosjanami jest prawie braterska .
A teraz MAK , który od początku obarczał wyłącznie stronę polską winą za katastrofę potwierdził to w swoim raporcie : winni Polacy , a więc również ci , którzy odpowiadali za przygotowanie wizyty , samolot , ochronę i pilotów .
A więc rząd polski z Tuskiem na czele , minister Klich , Arabski , Sikorski .
Rosyjscy "przyjaciele" Tuska nie przejęli się ociepleniem i nowym otwarciem , z którego tak dumny jest polski premier i cały rząd i potraktowali ich typowo po wielkorusku : jak Car swoich podanych bojarów
smolensk-2010.pl/2010-05-14-54-pytania-nadal-aktualne-aktualizacja-13-05-2010.html
  • 2010-12-22 17:53 | Sławomir Osiński

Re:Tusk ofiarą własnych kłamstw

Nieprzyjęli Cię do Kobierzyc?.Interweniuj!!!.
  • 2010-12-22 18:24 | Kolega królika

Dostał w zamian ofertę z Tworkach na jedynkę z darmowym wyżywieniem :)

• 2010-12-22 22:09 | tkw

do 2010-12-22 17:53 | Sławomir Osiński

"marsellon" ma sporo racji.
    Reakcja Tuska jest reakcją człowieka zawiedzionego - dostał co innego niż to na co liczył. Tylko że sporo osób go ostrzegało, że "jak nie będziesz pilnował swoich interesów, to cię wy..mają". Tak to bywa prawie zawsze, w biznesie i polityce nie ma sentymentów. "Pijar" działa w Polsce na 50% ludzi ale nie działa na Putina.

A chcesz powiedzieć, że po stronie polskiej wszystko z tym lotem było OK ? Nawet jak przejrzysz to forum to znajdziesz sporo informacji, ile rzeczy niedopatrzono, olano itd. Pisałem to już - taki lot to są niesłychanie skomplikowane procedury, za przestrzeganie których odpowiada rząd, bo to jego samolot, jego piloci, jego BOR, itd., prezydent tylko czasem prosi o wypożyczenie, zgłasza kto leci, kiedy a reszta ma być przygotowana przez rząd.

Procedury łamie się ZAWSZE, każdy z nas je łamie - na kursie prawa
    jazdy uczy się kursanta, że przed każdą jazdą powinien sprawdzić ciśnienie w kołach - robisz tak ? Bo ja nie. I w 999 wypadkach na 1000 to łamanie procedur uchodzi płazem, nic się nie dzieje. 999 razy wymusisz pierwszeństwo na drodze i nic, ale za 1000-nym razem będzie wypadek - i wtedy odpowiadasz. Takie jest życie - katastrofa = badanie procedur = badanie, kto za ich przestrzeganie odpowiada = mamy winnego.

A teraz na Białorusi znowu Tusk "dał ciała" - słucham komentarzy, mam niezły ubaw. Bo wszyscy zgodnie, nawet niektórzy z PO, zgodnie przyznają, że Łukaszenka "wy...mał" Tuska i Sikorskiego - poklepał po ramieniu Radka, Radek z Donkiem ogłosili sukces, wypięli pierś po ordery z UE i USA a Łukaszenka zrobił swoje. I myślisz, że świat nie uzna tych wyborów ? Uzna, zapewniam Cię. Łukaszenka przez pół roku będzie w Europie "persona non grata". I tyle. A Donek z Radkiem mogą bajdurzyć, że dzięki nim na Białorusi "jest nowe otwarcie".

A swoją drogą - po Tobie nie spodziewałem się takiego komentarza. Cenię Cię wyżej.

pozdrawiam
  • 2010-12-23 10:52 | Sławomir Osiński

do 2010-12-22 22:09 | tkw

Starałem się rozłożyć na czynniki pierwsze,każde zdanie tekstu marsellona.
    Po czym nie wytrzymałem.Tyle tam CELOWEJ,złej woli i NACIĄGANIA faków(według mnie).Uznałem,że merytoryczna dyskusja jest bezcelowa.
    Znajdz w moich wpisach na temat tej katastrofy,zdanie o odpowiedzialnych za nią.Sądzę,że nie znajdziesz.
    MAK w swoim PROJEKCIE RAPORTU,nie ustala winnych,tylko wskazuje okoliczności,które mogły się przyczynić do tej tragedii.
    O winnych,będą mówić dwa,niezależne śledztwa,prowadzone przez prokuratury Polską i Rosyjską.Przypuszczam ,że potrwać one mogą nie miesiące ale lata.
    Czytając niektóre wpisy(także Twoje),odnoszę wrażenie(może mylne),że ich autorów zadowolić może tylko natychmiastowe przyznanie się do odpowiedzialności"WINNYCH",wskazanych już dawno przez Jarosława Kaczyńskiego i Antoniego Macierewicza.

"A chcesz powiedzieć, że po stronie polskiej wszystko z tym lotem było OK?"
    Ja nic podobnego nie twierdzę,i nie spekuluję.
    Miało być tak.
    1.MAK,przekazuję PROJEKT RAPORTU.
    2.Polska przekazuje UWAGI do PROJEKTU RAPORTU.
    3.MAK,PRZEKAZUJE uzupełniony o nasze uwagi RAPORT,wraz z protokołem rozbieżności.
    4.Prowadzące dwa,niezależne śledztwa prokuratury Polska i Rosyjska,włączają do swoich śledztw raport MAK,wraz z protokołem rozbieżności.
    Jestem przekonany,że po zakończeniu śledztwa,bez względu na jego wynik,nikt(także z tego forum)zdania nie zmieni,bo wszyscy już winnych wskazali.

Co do Twoich uwag o Białorusi.Ciekawe,szczególnie określenia zawarte w cudzysłowach.
    Za dobre słowa dziękuję.Na wszelki wypadek,już teraz-MIŁYCH,RODZINNYCH ŚWIĄT Ci życzę.

pozdrawiam

• 2010-12-30 11:54 | tkw

do 2010-12-23 10:52 | Sławomir Osiński

spóźnienia pociągów - prezes PKP zdymisjonowany
    śmierć 96 osób w rządowym samolocie - nie ma dymisji

Wszystkiego Najlepszego !