Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Kiedy uczyć dziecko języków?

(10)
Dopóki dziecko nie nauczy się biegle czytać i pisac po polsku, niech uczy się jezyka obcego co najwyżej przez zabawę. To muszą być zajęcia w rodzaju rytmiki, a nie kursu językowego.
  • 2010-12-29 17:06 | korol

angielski przez zabawę

Ja też uważam, że maluch jeśli mają się już uczyć języków obcych to jedynie na zasadzie zabawy, nigdy nie wysłałabym 3,4,5 a nawet 6-latka na kurs. To ma być przyjemność. Dlatego dobrze to robić w domu, z pomocami naukowymi, są przecież różne podręczniki, które niczym się nie różnią w wyglądzie od ulubionej bajeczki dziecka. Np. "Angielski z Maksem" wydawany przez Langenscheidt'a. Poza tym dużo śpiewać, tańczyć, mówić, tak żeby było ciekawie przy takiej nauce. To naprawdę może być dobra zabawa.
  • 2011-01-01 17:02 | jukona

Re:Kiedy uczyć dziecko języków?

ja też nie jestem za robieniem na siłę z dziecka wielkiego myśliciela, członka mensy. dzieciństwo to dzieciństwo, samochodziki i lalki, bajki i spacery, a nie...
  • 2011-01-02 22:36 | hiug

Ale chyba można uczyć dzieciaka przez zabawę. nie chodzi mi o to, żeby go do czegoś zmuszać, ale jeśli np. ma fajną książeczkę do zabawy taką jak wspomniany angielski z Maksem, to dla niego nie jest to ani obowiązek, ani przymus tylko zabawa. A, że może okazać się pożyteczna, to chyba dobrze, co?
  • 2011-01-07 18:58 | jvelzkeyek

Nauka języka

Bóg, Pan nieskończony człowieka

Bug, duża polska rzeka

buk, w lesie drzewo strzeliste

brzmienia podobne różnice oczywiste

podobnie wyrazy jako słowa brzmią

lecz kim innym i w innej osobie są

języka polskiego nauka

to nie lada sztuka

dla każdego cudzoziemca

Francuza, Anglika i Niemca

ale także dla Polaków

bo trudno zapamiętać wielu ortograficznych znaków

do tego jeszcze interpunkcyjne znaki,

w których ja też mam braki

co szybko i łatwo przychodzi

łatwo i szybko odchodzi

dlatego uczcie się wytrwale, przyjaciele młodzi.
  • 2011-01-17 20:34 | kalarepa

dzieci powinny uczyć się przez zabawę.później nauka języka przyjdzie im łatwiej.
  • 2011-02-25 07:18 | Anglistka

Dzieci od urodzenia eksponowane na jezyk obcy latwiej sie go ucza.
    Robie w tym od lat, mili panstwo, wiem co mowie.
    Nie musi byc to kurs ale zabawy, czytanki, gry zespolowe.
    Bezcenny czas na nauke jezyka 1-9 lat. Potem idzie jak z platka.
  • 2011-04-08 13:35 | torres

zgadza sie, wedle idea bawi i uczy
    mojego szkraba zachecam na przyklad grami, jest kilka fajnych planszowek do nauki j. ang. na przyklad Lotto Animals
  • 2012-08-09 15:45 | Marta

Poprzez zabawę jak najbardziej. Bez przesady, żeby dzieciaki tak męczyć jak są małe :/ Mój syn zaczął tak naprawdę uczyć się języków obcych w połowie podstawówki. Potem pojawił się Speak Up i nie odbiegał poziomem od innych dzieciaków. Nawet zaczął się interesować konkursami językowymi dzięki kursom :)
  • 2014-12-30 21:27 | domminika2

Warto też zapisac do dobrej szkoły. Moja siostra chodzi do SpeakUp i całkiem niezle jej idzie. Wiec liczy sie to zeby postawić na coś sprawdzonego.
  • 2014-12-31 14:34 | ola

szkoła

łatwy jest angielski i to jest w sumie ten język który jest nam potrzebny. Wiec ja od tego tak naprawdę bym zaczęła. A jeśli kursy- to Speak'up