Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Armageddon tuż-tuż

(12)
Co nam grozi w Nowym Roku? Brytyjski dziennik wymienia 10 zagrożeń dla ludzkości – od najmniej do najbardziej prawdopodobnego. Wygląda na to, że nie ma co liczyć na rychły koniec świata, który by rozwiązał wszystkie nasze problemy...
 • 2011-01-03 20:07 | lot idei

  Armageddon tuż-tuż

  presja idei ruchu hydroelektronowego- a może nie tuż, tuż. No bo co będzie jak inwestorzy w energię zbudują napęd hyroelektronowy pro perpetuum mobile aktywna geometria harmoniczna nowego ruchu z natury dla wytwarzania nieograniczonej ilości mocy elektrycznej, ciepła i światła bez przerw. Czy napęd hydroelektronowy pro perpetuum mobile aktywna geometria harmoniczna, to alchemiczna idea cyklicznego, elektronowego i odnawialnego zgazowania wody na tlen i wodór oraz ponowne otrzymanie wody, czy niszowa, szybka droga do sukcesu w fizyce i inżynierii kwantowej pola elektronowego gazu elektronowego w wodzie dla usuwania wiązań wodorowych w geometrii fizycznej wody i odrywania protonów wodorowych od tlenu w geometrii fizycznej cząsteczek wody? Czy sprężając i rozprężając, raz wytworzoną, mieszaninę wody i gazu elektronowego można uzyskać trwałe paliwo do napędu generującego ruch, nowy ruch z natury, jako efekt odnawialnej zmiany energii potencjalnej układu aktywnej geometrii harmonicznej akcji i kontrakcji sił, sprężającej i rozprężającej, który może posłużyć do wytwarzania energii elektrycznej, prądu elektrycznego? Określenie pro perpetuum mobile oznacza wskazanie na ideę trwałości fizyki paliwa mieszaniny hydroelektronowej (woda, elektrony), a nie konstrukcji napędu. Każde źródło energii tworzyło więcej i nowe miejsca pracy. Zatem tak samo powinno być i z napędem hydroelektronowym. Od zarania dziejów nic się nie zmienia oprócz metod i narzędzi. Ideą nowej metody jest mieszanina wody i gazu elektronowego a nowym narzędziem napęd hydroelektronowy. W idei napędu hydroelektronowego problemem nie będzie brak energii, ale do czego ją wykorzystać. I wówczas budowle ekotransportstrady wzniosą się w trzeci wymiar ponad strefę przyrody a wszystkie wektory twórczości przedsiębiorczej ustawią się na hydroelektronowy, ewolucyjny kosmiczny szlak . . . No to jak zachowa się gaz elektronowy i woda pod wpływem sprężania i rozprężania?
 • 2011-01-04 18:40 | Adam 2222

  Witam z powrotem i mam nadzieje ze nie będziesz kasowany przez admin.

 • 2011-01-05 21:13 | lot idei

  Re:Armageddon tuż-tuż

  To dlatego kończy się kalendarz Majów. Napęd hydroelektronowy w idei generuje ruch harmoniczny dla nieograniczonej ilości energii [elektrycznej], zatem i postęp technologiczny, w tym kosmiczny oraz jest ekologiczny [nie węglowy] i rozwija gospodarkę ekoREatom, czyli atomowe przetwarzanie odpadów w surowce, materiał powrotny na rynek. Klimat się poprawi, przyroda się zregeneruje, wulkany się zaleje wodą, przed zimnem się ogrzeje, przed gorącem się ochłodzi, a przed UFO i innymi ciałami kosmicznymi zagrożenia dla Ziemi zbuduje się system obronny/ochronny . . . To dlatego kończy się kalendarz Majów.

  Ideogram napędu pro perpetuum mobile aktywna geometria harmoniczna nowego ruchu z natury [kwantowa zmiana kierunku ruchu]:

  siła sprężająca z natury F1 -> { kwant } -> F2 siła rozprężająca z natury

  Siły z natury działają przeciwnie zmieniając energię potencjalną układu. Siła sprężająca traci impet kierunku ruchu w wyniku przejścia kwantowego zmiany energii potencjalnej układu. Wówczas dominuje kierunek impetu siły rozprężającej, która maleje wraz ze wzrostem rozprężenia. Układ w idei nie ma równowagi statycznej. Dominuje albo siła sprężająca albo siła rozprężająca. Paliwem w idei jest odnawialna geometria fizyczną, która spełnia zmiany energii potencjalnej {Ep} układu w granicy o jeden kwant [wedle stałej Plancka].

  natura sprężania F1 -> { odbicie dEp = h } -> F2 natura rozprężania

  W idei działaniem i układem materialnym jest sprężanie i rozprężanie mieszaniny wody i gazu elektronowego. Czy ktoś to już czynił?
 • 2011-01-06 00:21 | lot idei

  Re:Armageddon tuż-tuż

  Dla tej idei to jest znakiem, że cylinder jest również bakiem. Aktywna geometria harmoniczna nowego ruchu z natury: siła sprężająca z natury { impet } siła rozprężająca z natury. Siły z natury działają przeciwnie zmieniając energię potencjalną układu. Siła sprężająca traci impet kierunku ruchu w wyniku przejścia kwantowego zmiany energii potencjalnej układu. Wówczas dominuje kierunek impetu siły rozprężającej, która maleje wraz ze wzrostem rozprężenia. Układ w idei nie ma równowagi statycznej. Dominuje albo siła sprężająca albo siła rozprężająca. Rozdziela dominacje kwant zmiany energii potencjalnej. Paliwem w idei jest odnawialna geometria fizyczna układu ruchu, która spełnia zmiany energii potencjalnej {Ep} układu w granicy idei o jeden kwant: natura sprężania { odbicie Ep ~ h } natura rozprężania. W idei działaniem i układem materialnym jest sprężanie i rozprężanie mieszaniny wody i gazu elektronowego. Idea "aktywna geometria harmoniczna" wywodzi się od innej idei ruchu, że być może, tzw. układ perpetuum mobile musi przyczynę perpetuum oraz przyczynę mobile posiadać wewnątrz czynnika roboczego, być tym czynnikiem [jego geometrii fizycznej]. I dalej, w idei układ nie pobiera energii po zbudowaniu i uruchomieniu, ale jego energia potencjalna może być w różnych stanach harmonicznych. To przeróbka ideogramu fali światła z idei: atom ~ światło ~ atom. Atomy [w idei np. wodoru] w polu elektromagnetycznym tworzą geometrię fizyczną, a foton "odbija się" między i poprzez stany energetyczne elektronów, na przemian w jednym i drugim atomie. W idei raz utworzony i wzbudzony układ dwóch atomów przekazuje sobie nawzajem foton. W idei fotonu nie może ubyć, a zmiany energii potencjalnej elektronów w atomie są zawsze takie same. Zatem w idei hydroelektronowej stanami skrajnymi [atomami] są odbicia ruchu, a mieszanina wody i elektronów jest geometrią [fotonu, fali] zmiany ruchu w ograniczonej objętości układu. Geometria cząsteczki wody jest odnawialna - z wody tlen i wodór, z nich ponownie woda, ale ponownie, to w idei aktywność własna w układzie, eksplozja spalania wodoru, dająca impet. Trudne do wyobrażenia jest jak zachowają się względem siebie pola elektronowe: gazu elektronowego i powłok elektronowych wody i jej składników w ograniczonej objętości układu. W tym oddziaływaniu może jest kolejna wewnętrzna aktywność a z niej kolejny własny impet. Istotą majsterkowania alchemicznego w idei jest impet, impet harmonicznego ruchu, to w idei "coś" wewnętrznego w układzie geometrii fizycznej mieszaniny hydroelektronowej. Może jednak ostatecznie sprężana i rozprężana mieszanina hydroelektronowa nie ma impetu aktywnej geometrii harmonicznej.

  ps. Adam 2222, takie jego prawo, ale idę za Twoją nadzieją. Może na wszelki wypadek dopisuj coś, żeby były na zmianę wpisy.
 • 2011-01-06 21:03 | lot idei

  Re:Armageddon tuż-tuż

  Dla wytwarzania prądu elektrycznego potrzebny jest ruch, a nie energia. Gdyby się jakiemuś inwestorowi jednak powiodło, to zamiast pisać o wynalazku silnik perpetuum mobile, trzeba by chyba napisać może "napęd agh" - napęd aktywna geometria harmoniczna ruchu. Może się urzędnicy patentowi nie zorientują, bo zgłoszenia perpetuum mobile podobno nie przyjmują. ;-) Wszystko tu jest ideą, to może pominąć akcent szkicowania ciągłym dodawaniem idea.

  Napęd hydroelektronowy - baza inspiracji (wersja 01, z dnia 06.12.2010r.):

  [1]. idea modelu odniesienia, aktywna geometria harmoniczna: atom wodoru ~ foton ~ atom wodoru

  [2.] mieszanina geometrii fizycznej wody i gazu elektronowego w ograniczonej objętości dla ruchu

  [3.] sprężanie siłą z natury, np. przyciąganie się mas i rozprężanie siłą z natury, np. odpychanie się elektronów

  [4.] geometria rozkładu ładunku elektrycznego cząsteczki wody i wiązanie wodorowe w geometrii fizycznej wody

  [5.] mechaniczne zgazowanie elektronowe cząsteczek wody na składniki tlen i wodór i ponowne otrzymanie z nich cząsteczek wody

  [6.] impet "inflacja elektronowa" (?) - rozprężania się pola [gazu] elektronowego oraz "impet utleniania" - eksplozja wybuchu spalania wodoru

  [7.] oddziaływania w geometrii hydroelektronowej są natury [elektronowo] elektromagnetycznej


  Ideogram, w oparciu o pkt. 3: tłok - masa ~ geometria hydroelektronowa ~ Ziemia - masa. W pkt. 1. atomy są nieruchome, przemieszcza się fala elektromagnetyczna. W napędzie hydroelektronowym porusza się masa tłoka. Napęd hydroelektronowy aktywna geometria harmoniczna służy do wprowadzania w ruch układu wytwarzającego prąd elektryczny. Ruch napędu hydroelektronowego nie jest obciążony inną masą jak tylko masą tłoka / koła zamachowego. Obciążenie ruchu mechanicznego innej masy np. pojazdu (pokonywanie wzniesień, przyspieszanie i hamowanie) przeniesione jest poprzez akumulator na silnik elektryczny. Ideogram: napęd hydroelektronowy - prądnica - akumulator - silnik elektryczny. Napęd hydroelektronowy musi szybciej ładować akumulator niż rozładuje go silnik elektryczny. Napęd hydroelektrnowy jest wieloskalowy [uwarunkowania: konstrukcja i mieszanina hydroelektronowa], ale w zależności od skali, jego działanie może być różne dla oczekiwanych efektów.
 • 2011-01-06 22:10 | lot idei

  Re:Armageddon tuż-tuż

  Poprawienie daty: 06.01.2011r.
 • 2011-01-07 22:29 | zaba z paryza

  Re:Armageddon tuż-tuż

  nastepny kryzys finansowy nas wykonczy, ten co byl to tylko takie male preludium.....
 • 2011-01-07 23:55 | lot idei

  Re:Armageddon tuż-tuż

  Innowacja i hazard. Mówi się, że kryzys jest wynikiem spekulacji, hazardu. Dziwne, bo zainwestowanie, podjęcie innowacji również związane jest z ryzykiem. W jednym i drugim działaniu jest potrzebna wiedza, intuicja, odwaga i sukces idzie w parze z ryzykiem. Skoro hazard jest siłą dominującą w gospodarce, to znaczyłoby w idei, że brak jest pomysłu na innowacje, na cel działania z perspektywą zysku. Jeżeli pieniądz to wynalazek służący wymianie i nabywaniu wyrobów i usług, to ta idea "toksycznych operacji" jawi się poślizgiem na drodze robienia pieniądza z pieniądza, a to nie jest zgodne z istotą rzeczy wynalazku - pieniądz. Pieniądz jest dobrym wynalazkiem. W świecie z napędem hydroelektronowym rolę idei kilograma złota względem pieniądza przejmie kilogram elektronów do produkcji mieszaniny hydroelektronowej. Aby wytworzyć tak potężną ilość elektronów dl potrzeb globalnych i kosmicznych trzeba będzie wielu fabryk przemiany nuklearnej. Dostawcy mieszaniny hydroelektronowej zarobią przysłowiowe zyski nie z tej Ziemi. Największym rynkiem pracy na Ziemi będzie ewolucja kosmiczna. Tylko firmy mogą ją dokonać w innowacyjności, są jak bioorganizmy w naturze. Potrzebują tylko nieograniczonej ilości ekoenergii oraz wizji pro futuro, ale ona jest już domena nauki, polityk. . .

  OH2:e
  Geometria rozkładu ładunku elektrycznego w cząsteczce wody ma "dodatnią dziurę protonową", ona przyciąga ujemną stronę innej cząsteczki wody. Zatem pojawia się pytanie, czy dziura protonowa będzie przyciągać w mieszaninie hydroelektronowej elektrony gazu elektronowego, tym samym zajdzie zanik wiązań wodorowych [I. etap zgazowania wody], umowna notacja - OH2:e. I dalej, czy nastąpi rozerwanie cząsteczki wody i wyrwanie protonów wodorowych od atomu tlenu [II. etap zgazowania]? Ideogram:

  1. woda:
  (+)H2O(-) (+)H2O(-) (+)H2O(-) . . . , odstęp między (-) (+) jest rzędu ułanka nanometra. To jest wiele miejsca dla elektronów.

  2. napęd hydroelektronowy:
  siła sprężająca {OH2:e} siła rozprężająca


  Reklama z przyszłości:
  Automobilu na napęd hydroelektronowy nie tankujesz. Jeździsz nim tak długo, aż silnik zepsujesz. Tylko wówczas wymienimy ci całe auto na nowe. Karoserię i wyposażenie wymieniamy za dodatkową opłatą, albo bezpłatnie w abonamencie mix. Automobilu na napęd hydroelektronowy nie kupujesz, tylko w ekoabonamecie użytkujesz. Jak fonomobil.

  To może i kryzys minie wraz z naukowym dowodem na możność zbudowania napędu hydroelektronowego. Tylko czy ktoś zaryzykuje inwestycję w badania? Wątpię, takich odważnych inwestorów nie ma, nawet w hazardzie spekulacyjnym. Niestety impet pola elektronowego gazu elektronowego może przenikać do jądra atomów albo przebijać ściankę cylidrobaku. I z tego powodu zawsze eksplodować.
 • 2011-01-08 17:42 | lot idei

  Re:Armageddon tuż-tuż

  Sprzężony napędy hydroelektronowy. Ideę modelu: atom ~ fala EB ~ atom, można by ująć inaczej. Oscylacje zaburzenia pola elektromagnetycznego związane są z poziomami energetycznymi w atomie, oznaczone tu cyframi i kreskami: 1| 2|, cyfra jeden oznacza stan podstawowy, cyfra dwa oznacza stan wzbudzony. Wówczas ideogram byłby w postaci: 1| 2| ~ foton ~ 2| 1|, krótko ||~||. Z tej idei jest układ dwóch napędów hydroelektronowych, tworzących jedną aktywną geometrię harmoniczną, ideogram: {OH2:e}{OH2:e}. W idei działania, gdy jedna strona się rozszerza, to druga jest sprężania, i odwrotnie, rysunek: {OH2:e))OH2:e}, gdzie oznaczenie " )) " to membrany. I dalej rozwinięcie: {OH2:e)#)OH2:e}, gdzie oznaczenie " # " to masa bezwładna, do której przymocowany jest mechanizm napędzający generator energii elektrycznej. W tej idei sprzężony napędy hydroelektronowy działa bez grawitacji w przestrzeni kosmicznej dostarczając ruchu dla wytwarzania energii elektrycznej, a tym samym zasilania dla ciepła i światła wehikułu kosmicznego, bazy na Księżycu... W takim napędzie między brzegami ruchu harmonicznego, ozn. {}, są stany poziomów energetycznych i oddziaływania elektromagnetycznego ruchu harmonicznego geometrii fizycznej mieszaniny hydroelektronowej: {||...||}. Krótko: {~}.
 • 2011-01-08 20:18 | lot idei

  Re:Armageddon tuż-tuż

  To my będziemy kosmitami. Materia jest formą geometrii fizycznej światła i może przemieszczać się w geometrii czasoprzestrzenni. Mieszanina hydroelektronowa jest w idei źródłem emisji pola ładunku ujemnego. Niech mieszanina hydroelektronowa będzie w cylindrobaku z materiału, na który działa od wewnątrz pole elektronowe gazu elektronowego tak, że na powierzchni zewnętrznej cylindrobaku pojawia się ujemny ładunek elektryczny. Niech mieszanina hydroelektronowa będzie wrażliwa na ruch fali elektromagnetycznej tak, że podąża w kierunku jej ruchu [fala elektromagnetyczna popycha pole elektronowe gazu elektronowego, a ono popycha pole elektronowe powłok elektronowych materii wody i jej składników, a one popychają ścianki cylindrobaku/napędnika, a on popycha kosmiczny wehikuł]. Idea modelu hipernapędu czasoprzestrzennego [kierunek ruchu w prawo]:

  |------------------------------------|
  [#~~~@'(OH2:e)'~~~@|+]>
  |------------------------------------|
  [zasilanie HE/HE][sterownia][bagaż][pasażerowie][obsługa, pilot]>
  |------------------------------------|
  [#~~~@'(OH2:e)'~~~@|+]>
  |------------------------------------|


  ozn.:
  [ ] - korpus hipernapędu
  #~~~ - emiter promieniowania elektromagnetycznego
  @ - lustra ruchu cyklicznego fali elektromagnetycznego
  (OH2:e) - masywny napędnik z polem ładunku ujemnego
  ' ' - zaczepy wahadłowe napędnika
  |+ - migawka antenowa emisji pola ładunku dodatniego
  zasilanie HE/HE - sprzężony napęd hydroelektronowy

  opis:
  fala elektromagnetyczna wprowadza w postępowy ruch korpuskularno falowy mieszaninę hydroelektronową w napędniku, który jest harmonicznie przyspieszany i popycha falowo korpus napędu, a ten połączony z wahadłowcem nadaje mu ruch

  ruch:
  napędnik rozpędzany popchnięciami kwantowymi płynie na rzece fali światła, wehikuł jest katamaranem, po osiągnięciu prędkości światła [fali elektromagnetycznej w napędniku, w mieszaninie hydroelektronowej], jest mniejsza niż szybkość światła (ozn. c) w próżni przed i za napędnikiem, oznaczenie "c'", dalsze przyspieszanie ["poślizg kwantowy"] przejawia się przemieszczaniem czasoprzestrzennym równym (c'*t)^2, c>c'
 • 2011-01-12 18:50 | lot idei

  Re:Armageddon tuż-tuż

  Supermegagigantyczna katastrofa i ewolucja kosmiczna pro futuro. W naturze nie ma energii ani zasady zachowania energii, jest w nauce, w fizyce. W naturze jest geometria fizyczna i zasada zachowania jej zmiany. W naturze nie ma fluktuacji. Energią to jest geometria fizyczna, a ruch jest jej zmianą. Energia = {geometria fizyczna}. Ruch = {zmiana geometrii fizycznej}. W naturze nie ma zera matematycznego, jest zero fizyczne = {suma własności geometrii fizycznej równa zero}. Z tych idei jest idea napędu hydroelektronowego i hipernapędu kosmicznego. Silniki spalinowe i rakietowe mają geometrię fizyczną otwartą - emitują z układu geometrię fizyczną, a napęd hydroelektronowy i hipernapęd kosmiczny mają w idei geometrią fizyczną zamkniętą. Stąd pytanie, czy silnik to jest taka geometria fizyczna ruchu, która ma układ fizyczny otwarty? Czy istnieje taki układ ruchu, który ma geometrię fizyczną zamkniętą?

  I idei geometrii fizycznej Ziemi, wulkany są tam, gdzie było uderzenie w Ziemię asteroidy, wybuchy wulkanu są powrotem fali uderzeniowej z osłabieniem, tłumienie [entropia] w geometrii fizycznej Ziemi. Z tej idei może nastąpić pojawienie się w krótkim czasie [geologicznym] jednocześnie wulkanu/ów i asteroid/y [o ile jeszcze nie uderzyły a są materią geometrii fizycznej pro planetarnej z prehistorii], zachowana jest okresowość, ale nie czasowa dokładnie periodyczność z uwagi na rozproszenie energii.

  W idei zatem może dojść do supergigantycznej katastrofy kosmicznej w krótkim okresie czasu - wybuchnie superwulkanu superkaldery pod Parkiem Narodowym Yellowstone w Stanach Zjednoczonych i uderzy asteroida (albo może to Nibiru) a kalendarz Majów może się nie kończy ale ma w sobie jakieś kosmiczne cykliczne zdarzenie w niebie lub na ziemi. Zatem na zbudowanie napędu hydroelektronowego i hipernapędu może nie być względnie wiele czasu. Czas jest dogodny ponieważ jeszcze paliwa kopalne się nie wyczerpały i jest czas na ewolucyjną zmianę. Stąd w idei kryzys musi minąć, aby rozwinęły się skrzydła badań i rozwoju inżynierii hydroelektronowej oraz ewolucyjny lot pro futuro kosmiczny ziemskiej cywilizacji planetarnej.
 • 2011-01-13 19:04 | lot idei

  Re:Armageddon tuż-tuż

  Magnes lodowy, czyli czy można skroplić ciekłą wodę? Woda jest wodą z powodu wiązań wodorowych. Gdy gaz elektronowy w mieszaninie hydroelektronowej usunie wiązania wodorowe, to woda w idei będzie mieszaniną gazów - gazu wody i gazu elektronowego. Gdy mieszanina ta będzie ochładzana, to czy przemieni się w ciecz - woda elektronowa? Czy będzie ona miała własność nadprzewodnika? Czy dalej obniżając temperaturę można otrzymać lód elektronowy? Czy będzie on lodowym magnesem? W kosmosie jest zimno. Platforma przeładunkowa z lodowym magnesem być może byłaby przydatna... Pozytywne perspektywy inwestycji efektywnego działania napędu hydroelektronowego i hipernapędu hydroelektronowego szybko wymagać będą tysiąca futurologów ... dziesiątki tysięcy dziennikarzy ... miliona naukowców i inżynierów z talentem idei pro futuro . . . Terraforming będzie biznesem, zawodem i rynkiem pracy. Koniec.

  ps.
  Dodatek: W idei hydroelektronowej wygląda na to, że jest nadzieja i jest co liczyć na rychły koniec świata, który by rozwiązał wszystkie nasze problemy...