Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Praca, dobrobyt, pieniądze

(4)
Biznes stanie się obszarem przyjaznego zainteresowania wszystkich, od rządu po zwykłych Polaków. Przedsiębiorcy zdobędą powszechny, należny im szacunek i poparcie.
  • 2011-01-05 01:57 | Kolega królika

To zobaczymy

Ja myślę, że Prawdziwi Polacy nigdy nie zapomną o 1-szym milionie, który trzeba było ukraść, żeby zdobyć sukces w byznesie w Najjaśniejszej.
  • 2011-01-05 13:59 | camel

Re:Praca, dobrobyt, pieniądze

"Prawdziwi" to wrzód na naszym kraju. Nie warto o nich wspominać. Trzeba zaś wytworzyć mechanizmy, dzięki którym ludzie z pomysłem i inicjatywą pierwszego miliona kraść nie będą musieli. Można wziąć przykład z tak przecież ukochanych USA. Tam takie mechanizmy istnieją. Tam ciągle można się dorobić startując z niczego. Obecnie panujący w Polsce ustrój (korupcyjno-kliencki), skupianie się na pilnowaniu, aby bliźniemu się nie powiodło, wielka smuta intelektualna i cywilizacyjna, to w mojej ocenie efekty panującego nam niemiłosiernie katolicyzmu. Dlaczego tak twierdzę? Ano, tak już było w przeszłości. Polska była znaczącym państwem w Europie do momentu, w którym nie zwyciężył na naszych ziemiach katolicyzm (XVI-XVII w.), potem już tylko upadek, bieda, rozprzężenie. Społeczeństwo silnie religijne jest społeczeństwem biednym, nierozumnym, niegospodarnym. To wszystko widać także w dzisiejszej Polsce.
  • 2011-01-05 16:58 | dziadek 2

To że na początku była kradzież pierwszego miliona, to mały pikuś, ważna jest postawa tych ludzi w dalszym okresie. Znajdźcie mi w kraju takiego biznesmena który uczciwie wynagradza swych pracowników, począwszy od sprzątaczki w górę. Mało tego taki biznesmen kombinuje jakby tu jeszcze obniżyć wynagrodzenie pracownika. Więc że biznes stanie się obszarem przyjaznego zainteresowania wszystkich zwłaszcza zwykłych Polaków. To komuś w mózgu jakiś gniot wyrósł i przez to głupoty opowiada.
  • 2011-01-07 14:22 | KrzysztofMazur

Jak pokazuje dyskusja, co prawda niemrawa, Polacy uważają przedsiębiorców za złodziei i to się prędko nie zmieni.