Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Stadion Narodowy już z iglicą. Jak powstawał?

(7)
Nie zagrają na Euro 2012, ale bez tych dwóch architektów zawody mogłyby się nie odbyć.
  • 2011-01-10 14:46 | Kolega królika

Wielu na tym sporo zarobi

Na budowie tego stadionu niewątpliwie wiele ludzi w Wolsce sporo zarobi. Nawet obce firmy produkujące cement tez nie będą narzekać. Powstaje jednak pytanie: po co ten stadion? Kiedyś w tym miejscu funkcjonował największy bazar w Europie i był z tego pożytek. Teraz kosztem podatników wybudowano kolejny pomnik. A przecież będzie z niego nie większy pożytek nią z największego chrystusa an świecie :)

Na marginesie: Grecja miała olimpiadę i w kilka lat po jej zakończeniu popadła w spore kłopoty. podobnie stało się z Portugalią po Euro. Jaki będzie los Wolski?
  • 2011-01-11 00:03 | Wojciech K.Borkowski

Re: Zapowiada się siódmy cud świata ...

Na starym Stadionie W Warszawie byłem tylko raz, ale na ten przyjadę specjalnie, aby go podziawiać. Takie obiekty robią wrażenie i rozbudzają wyobraźnię. To był dobry pomysł.
  • 2011-01-11 13:15 | tkw

Re:Stadion Narodowy już z iglicą. Jak powstawał?

do 2011-01-11 00:03 | Wojciech K.Borkowski

przyłączyłbym się do zachwytów, gdyby za ten dobry pomysł zapłacił ten, co na niego wpadł czy też ten, kto podjął decyzję o budowie. A tak to za moje pieniądze, wbrew mojej woli, ktoś sobie zbudował zabawkę.
    Chcesz mieć stadion ? Zapłać za niego.
  • 2011-01-12 16:41 | PatrykS

Ale przecież tutaj nie tylko o to chodzi, żeby było ładnie. Stadion mam nadzieję sam się utrzyma, przynajmniej tak powinno być.

A że wybudowano za nasze pieniądze... Jest to też forma reklamy dla kraju. Lepiej jest pokazać się na świecie czymś takim, niż czymś co wygląda np. jak stadion Wisły Kraków. W The Economist jest artykuł o Polsce, gdzie celnie zauważono problemy, które stoją przed krajem, ale pochwalono też ów stadion. Dobrze, żeby nie myśleli o nas tylko jako o przyszłych powodach kłopotów w UE, ale też jak o kraju postępowym, gdzie i taki, bądź co bądź duży projekt można zrealizować. Można się denerwować, że wydajemy nasze pieniądze na promocję Polski za granicą. Ale koniec końców to są pieniądze dla nas, bo to do nas przyjadą turyści.

Poza tym, miło jest popatrzeć jak Polska, albo któraś z polskich drużyn przyjmuje zespół europejski na europejskim poziomie, a nie wiecznie na błotnym klepisku. Dodam tylko, że kibic piłki nożnej ze mnie żaden. ;)

Pozdrawiam.
  • 2011-01-12 17:26 | tkw

do 2011-01-12 16:41 | PatrykS

W stadion narodowy wpakowano 1,5 mld. zł., chyba nie licząc wartości gruntu pod nim. Jednocześnie rząd zaniechał budowy dróg, rezygnując tym samym z 50% dotacji unijnej. Moim zdaniem w tej sytuacji inwestycja w stadion to inwestycja wyjątkowo chybiona.
    Poza tym nie wierzę, żeby stadion na siebie zarobił i dał zysk. Przyjmując, ze w banku te 1,5 mld na lokacie dawałoby 2% zysku (odjąłem podatek i inflację), to wyszłoby 30 mln. rocznie. Nie wierzę, zobaczysz, że będziemy do niego dopłacać.

Co do promocji - to taki wygodny wytrych. niech promuje się biznes, który z zagranica chce robić interesy. Państwo może to zorganizować a nie finansować z podatków. Ja, podatnik, z tej promocji mam g...

Jak jakaś drużyna chce mieć dobry stadion, to niech sobie go zbuduje. To biznes jak każdy inny.

podsumowując - Polski nie stać na takie zabawki. jeszcze przez wiele lat. Poza tym to sprawa prywatnego biznesu a nie państwa, państwo jest od wojska, policji, dróg itd. a nie od meczów piłkarskich.

pozdrawiam
  • 2011-01-12 18:38 | PatrykS

W zasadzie muszę się z Tobą zgodzić. Nie wiedziałem, że nasz koszyczek kosztował 1,5 mld zł, sprawdziłem, rzeczywiście astronomiczna kwota.

Jedynie jeszcze mógłbym dopowiedzieć, że taka inwestycja powoduje drobny wzrost narodowej dumy, ale tej pozytywnej, nie tej budowanej na jakiejś pseudo-mocarstwowości.

Dzięki za celną odpowiedź!
  • 2011-01-13 21:36 | kixan

Pewnie i tak niedługo po euro będą musieli go zamknąć, bo będzie przynosił straty.