Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Kawiarnia literacka

(3)
Znów czytam „Sindbad powraca do domu” – i nie wiem już, czyja to książka.
  • 2011-01-13 10:57 | episod

Bez reszty...

A myśmy myśleliśmy, że forint to "twardzioch"!
  • 2011-01-14 13:35 | Werbalista

450 pengo

Jasne, ze 'twardzioch'. Czasy, o ktorych pisze autor byly zupelnie inne. Jednak, gdy zrobiono wymiane 'pengo' na 'forinta', to stosunek wymiany byl 40 oktylionow pengo za jednego forinta. Prosze zwrocic uwage: oktylionow - rzadko uzywana liczba.

Jednak wypowiedz autora byla nie o tym, a ja jestem zbyt malo zaznajomiony z literatura wegierska, zeby z tym polemizowac. Wiec ta wymiana na forinta tylko tak mi sie nasunela. Moze autor mi wybaczy ten wtret niezupelnie na temat.
  • 2011-01-15 15:42 | inkwizytorstarszy

Re:Kawiarnia literacka

Najbardziej ucieszyła mnie ocena potrzeb Polaka na 8 tyś. złotych.
    Ta suma wystarczy na godne życie człowieka. No, ale żeby jeszcze tworzyć sztukę... i utrzymać Muzę, to niestety mało. Więc i teksty rzadko rzucają na kolana...