Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Kolejna bitwa Jerzego Hoffmana

(10)
„Bitwa warszawska 1920” to pierwsza polska superprodukcja realizowana w technologii 3D.­ Eksperymentuje nie żaden młodziak, lecz weteran.
  • 2011-01-16 12:09 | kris1001

Powodzenia

Powodzenia Jerzy Hoffman w powodzeniu kręcenia filmu.

http://www.waldemarjordan.pl/
  • 2011-01-16 17:08 | ronin

Re:Kolejna bitwa Jerzego Hoffmana

Z trajlera wynika, że to będzie "Monstrancja 3D", z Piłsudskim plotącym jakiś bogoojczyźniane bzdety dla dewocyjnej publiki. Żena. Ciekawe kto na to pójdzie?
  • 2011-01-16 23:56 | hynio

Ja. W kinie to już tak jest, że pewni ludzie dają gwarancję jakości. Ogniem i Mieczem to mój pierwszy film, który po obejrzeniu w kinie kupiłem jeszcze na DVD. Znachora puszczają w każde święta (na Kulturze, albo Poloni, czasem w TVP2) i nigdy nie umiem sobie odmówić, żeby obejrzeć. Jestem bardzo szczęśliwy, że wśród naszych twórców filmowych są i tacy, którzy potrafią zrobić dobry film rozrywkowy... to wbrew pozorom trudna sztuka, co możemy zaobserwować po kolejnych "komediach romantycznych" by ITI
  • 2011-01-17 09:25 | zl27

bedzie to z pewnoscia Bogoojczyzniany kicz w rodzaju "Katynia"
  • 2011-01-17 10:56 | Tashunca Uitco

Nikt Cie nie zmusza abys ten film ogladal... Po co ta pogarda?
    Poza tym co Ty wiesz o tym filmie? Widziales go ze tak ostro komentujesz? Wydajesz sie byc odrobine niedojrzaly, kolego...
  • 2011-01-17 12:28 | regionalny patryjota

Juz w 1921 tzw."powstancy" tzw."slascy" mieli az 16 pancercugów - z Polski !
    To pokazuje wyraznie, jacy to byli "spontanicznie zerwani" nibypowstancy.....
  • 2011-01-18 13:23 | ronin

"Ogniem i Mieczem to mój pierwszy film, który po obejrzeniu w kinie kupiłem jeszcze na DVD."

OiM to dobry rozrywkowy film? ROTFL Dodaj jeszcze Quo Vadis i będę miał pełny obraz.
  • 2011-09-20 21:29 | ja

Re:Kolejna bitwa Jerzego Hoffmana - do pana redaktora - ażeby wiedział co oglądał

Konarmia Budionnego szła na Lwów,
    Na Wwę szedł Tuchaczewski.
  • 2011-09-20 21:36 | ja

... cóż,
    chwilę wcześniej, grając na porażkę w 1920, Niemcy weszli na Śląsk a Czesi przytulili Śląsk Cieszyński ... Czytaj książki. Pozdro.
  • 2011-09-27 17:12 | jpet

Wczoraj byłam na premierze.
    Przed projekcją krótkie zagajenie reżysera oraz jednego z producentów w asyście (przedstawionych wcześniej publiczności) kilkunastu Bardzo Ważnych Dla Zrealizowania Filmu Osób.(Wyłącznie mężczyźni).
    Film bardzo długi. Uciążliwy fizycznie przez dręczące wzrok efekty 3D. (Nota bene owe sztuczki 3D bywa, że rozbawiają nieporadnością bądź skromnością uzyskanych efektów - tak jak bawią "kolorowe" foto-pocztówki z 1. dekady XX wieku.
    Z punktu widzenia - czymkolwiek to jest - estetyki, głębi przekazu intelektualnego, etycznego i historycznego, kultury narracji oraz wypowiedzi religijnej - poziom filmu daleko poniżej średniego. W dłuższych akapitach epatujący krwawą jatką, i obscenicznym zamiłowaniem do starannej egzemplifikacji wyczynów - "komunistów" w odróżnieniu od (lepszego? bogobojnego?) motłochu?! Dlaczego i kiedy narracja swobodna a kiedy i dlaczego bliższa historii - trudno dociec.
    Powyższe dotyczy również scen kabaretowych.
    Aktorsko - nic szczególnego - bo i role zarysowane ubogo i sztampowo.
    Pani Urbańska - wspanialej urody a rola, szkoda gadać. 3 aktorskie perełki w niemal epizodycznych rólkach:pani Ewa Wiśniewska - jako "mścicielka", pan Bogusław Linda - Wieniawa i Pana Strzelecki - Witos.
    I to by było na tyle.
    Nie polecam, ale jak kto chce zobaczyć raczkujące 3D - może warto, aby samemu śledzić(?) w tej dziedzinie postępy.Mnie jak dotąd 3D nie rajcuje.
    Wielkie kino dobrze się sprawdza jak dla mnie także w 2D.
    Pozdrowienia, jpet.