Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

A on milczy

(15)
2011-01-19 22:19 | tkw
Znamienne jest, że w tej awanturze jaka trwa od jakiegoś czasu milczy prezydent, bo to co do tej pory powiedział to takie "bla bla bla".
Na logikę prezydent powinie wesprzeć Tuska zdecydowanie, raz że obaj z PO a dwa ze Tuskowi zawdzięcza swoje obecne stanowisko. Ale ja kiedyś prognozowałem, że z chwila wyboru zacznie się walka pomiędzy Tuskiem i Komorowski i że Tusk zrobił błąd nie kandydując i wysuwając Komorowskiego, bo "na własnym łonie" wyhodował konkurenta. A ja powtórzę po raz kolejny - Komorowski to dupek. Bo tylko dupek w takiej sytuacji milczy, bo człowiek uczciwy i z charakterem stanąłby murem za "swoim" premierem.

Warto przyglądać się postawie poszczególnych platformerów. Zbliżają się wybory, przyszłość Tuska jest coraz bardziej niepewna. A Komorowski ma przed sobą na pewniaka 5 lat z nadzieją na drugie 5. Na kogo więc postawić ?

A wybory coraz bliżej ...

Po raz kolejny okazuje się, że w życiu nie ma nic za darmo. Jeszcze w kwietniu Tusk był pewny swego, do tego stopnia, że oddał śledztwo Rosjanom, nie zdymisjonował nawet sprzątaczki, wieszał psy na Jarosławie i PIS, spuścił z łańcucha swoje psy - Niesiołowskiego i Palikota (znamienne - też raczej siedzą cicho), wyraźnie pokazywał Jarosławowi "możesz mi skoczyć". I przyjdzie za to zapłacić.
  • 2011-01-20 08:38 | wladimirz

Bardzo słusznie, tylko Polska ma 4 lata do tyłu,a przy katastrofie smoleńskiej jako temacie kampanii wyborczej, nastepne 4 też!!!

• 2011-01-20 10:41 | Sławomir Osiński

Re:A on milczy

-A ja powtórzę po raz kolejny - Komorowski to dupek. Bo tylko dupek w takiej sytuacji milczy, bo człowiek uczciwy i z charakterem stanąłby murem za "swoim" premierem-
    -oddał śledztwo Rosjanom,-
    -wieszał psy na Jarosławie i PIS,-
    -spuścił z łańcucha swoje psy - Niesiołowskiego i Palikota (znamienne - też raczej siedzą cicho), wyraźnie pokazywał Jarosławowi "możesz mi skoczyć". -

Rozczarowujesz mnie.Gdzie Ty to wszystko(powyższe) widzisz i słyszysz?
    Twoim komentarzem o p.Prezydencie,wystawiasz sobie marne świadectwo.

Dla mnie,to nie było żadne"bla bla bla". Trzeba tylko uważnie słuchać.Czego Ci życzę.

pozdrawiam
  • 2011-01-20 12:12 | dziadek 2

Panowie pan Komorowski to nie w ciemię bity, szykują się wybory do parlamentu prawdo podobnie (w każdym razie ja tak sobie życzę) PO odpadnie PiS wygra. Teraz pan Komorowski musi przemyśleć jakby tu utrzymać się na stołku prezydenta nie przez 5 lat ale ze dwie kadencje. Teraz pan Komorowski już nie myśli o PO i panu Tusku lecz w razie wygranej PiS-u dość do takich układów by jego panowanie nie skończyło się na jednej kadencji.
  • 2011-01-20 12:38 | tkw

do 2011-01-20 10:41 | Sławomir Osiński

Człowieku, obudź się.

Premier przerywa urlop. Zwołuje konferencje prasowe. Występuje w sejmie - a co zrobił prezydent ? Wystąpił osobiście ? Wydał oficjalne oświadczenie ? Był w sejmie jak występował Tusk żeby zamanifestować "jestem z rządem" ?
    Nie, prezydent tylko bąknął okrągłe zdanie "jak wysiadł z samochodu i zanim wszedł do budynku". Na razie głos zabierają doradcy prezydenta - a to nie ta ranga. Prezydent milczy. A milczy dlatego, że jest mu to na rękę, w ten sposób spokojnie czeka aż Tusk sam się wykończy i wtedy on, Bronek, stanie się "mężem opatrznościowym PO a może i całej Polski". Dupek bez honoru i poczucia lojalności wobec człowieka, któremu zawdzięcza swoją obecna pozycję.

pozdrawiam
  • 2011-01-20 12:57 | tkw

i jeszcze znalazłem na onet.pl wypowiedź Schetyny:
    "
    - Żal, że nie było szybkiej reakcji na raport MAK, żeby do świata dotarła też nasza narracja. Wtedy byłoby słowo przeciwko słowu, obraz przeciwko obrazowi. Teraz dużo trzeba zrobić, żeby zbudować to inaczej. To był błąd. Zabrakło nam refleksu i wiedzy - tak Grzegorz Schetyna skomentował w Kontrwywiadzie RMF FM brak natychmiastowej reakcji rządu na raport MAK o katastrofie smoleńskiej.
    "

Moim zdaniem zrobił to by zebrać punkty u Bronka. Trwa rugowanie Tuska z PO, polityka nie zna sentymentów.

Dla odmiany wiernopoddańcza wypowiedź innego osła PO:
    "
    Co najmniej od czasów Piłsudskiego Polska nie miała przywódcy tak moralnie i intelektualnie górującego nad swoimi wrogami, jak Donald Tusk" - przekonuje na swoim profilu w serwisie społecznościowym Twitter senator Platformy Obywatelskiej Janusz Sepioł.
    "

Trwa walka o władzę w PO.
  • 2011-01-20 13:43 | Sławomir Osiński

Pan Prezydent(w przeciwieństwie do swojego śp.poprzednika)udowadnia,że nie jest Prezydentem swojej byłej partii i jej szefa,premiera.Nie chodzi na niczyim pasku.Inaczej rozumie sprawowanie godności Prezydenta R.P.
    Na temat "raportu" MAK,wypowiedział się podczas jednego z briefingów,popierając zdanie o nim premiera.I nie musiał tego już więcej powtarzać.Mogli to robić jego doradcy.

Jak się mają cytowane przez Ciebie słowa Marszałka Schetyny"Żal, że nie było szybkiej reakcji na raport MAK,"do Twoich"Premier przerywa urlop. Zwołuje konferencje prasowe. Występuje w sejmie - a co zrobił prezydent "

Schetyna żałuje,że nie było reakcji W TYM SAMYM DNIU.
    Nastąpiła w dniu następnym,po powrocie Premiera z Włoch i zgadzam się, że miała przez to inny wydżwięk.
    Nie zgadzam się z Tobą,że w PO,trwa walka o władzę.Takie wrażenie próbują stwarzać w opinii publicznej "zatroskani" o przyszłość PO,jej oponenci.

pozdrawiam
  • 2011-01-20 15:54 | tkw

do 2011-01-20 13:43 | Sławomir Osiński

"Pan Prezydent(w przeciwieństwie do swojego śp.poprzednika)udowadnia,że nie jest Prezydentem swojej byłej partii i jej szefa,premiera.Nie chodzi na niczyim pasku.Inaczej rozumie sprawowanie godności Prezydenta R.P. "

TKW: Człowieku, gdy w kraju dzieje się coś bardzo ważnego, prezydent ma zabrać głos i wyrazić jasno swoje zdanie a nie siedzieć jak mysz pod miotłą i udawać, ze to nie jego sprawa. To prezydent Polski i wszystko, co w Polsce jest ważne dotyczy też prezydenta. Jak na wiosnę będzie wielka powódź, to prezydent uzna za stosowne wyrazić osobiście swoje współczucie, zobaczysz. W sprawie emerytur się wypowiada, w sprawie zwolnień w budżetówce się wypowiada, czyżby sprawa smoleńska i teraz tego raportu to była błahostka niegodna uwagi prezydenta ? Jeśli tak, to czemu premier tak się emocjonuje ?

Napiszę jeszcze raz - Bronisław Komorowski nie jest osobą prywatną jak ja, jest Prezydentem Rzeczypospolitej Polskiej i z racji tej funkcji ma psi obowiązek zabierać głos w sprawach dla Polski ważnych. A teraz omawiamy sprawę arcy-ważną. I ma ten głos wydawać jasno, wyraźnie, przy świetle kamer a nie tylko do własnej żony przy kolacji.

Dupek, tchórz i cyniczny cwaniak - to oczywiście nie do Ciebie.

pozdrawiam
  • 2011-01-20 16:30 | Sławomir Osiński

Mylisz się.Pan Prezydent powinien zabrać głos w sprawie katastrofy,ale nie w tych okolicznościach.
    Niekoniecznie po "raporcie" jakiegoś MAKu.
    Pan Prezydent, powinien wyrazić swoje zdanie po opublikowaniu przez Rosję raportu komisji Putina,albo Millera czy też rezultatów śledztw prokuratorskich.

"Dupek, tchórz i cyniczny cwaniak - to oczywiście nie do Ciebie"
    Doprawdy,po powyższym nie wiem jak nazwać to,co Tobą kieruje.

Czy na Twój nick,składają się inicjały?

pozdrawiam
  • 2011-01-20 16:47 | Kolega królika

Uważasz, że raport Putina będzie ogłoszony? Przecież sekta uważa, że Putin i Tusk się zamachnęli na tą miernotę polityczną bo zagrażał istnieniu Federacji Rosyjskiej. Użyto to tego magnesów ukrytych w krzakach na nieczynnym lotnisku, zmusili załogę do lądowania w sztucznej mgle, którą uprzednio wywołał transportowy IŁ, podcięli skrzydło w Tupolewie, spowodowali wyciek oleju już Warszawie, spowodowali spóźnienie się Kaczyńskiego na lot ... czy taki raport będzie jawny? NIGDY !!!
  • 2011-01-20 17:10 | Sławomir Osiński

do 2011-01-20 16:47 | Kolega królika

Rzeczywiście,ale palnąłem głupstwo.Dzięki.Przecież raportu o takiej treści nie mogą opublikować!!!.Jak opublikują,to napewno fałszywy,Putinowsko-Tuskowy.

Z Mrożkowym pozdrowieniem
  • 2011-01-20 22:36 | tkw

do 2011-01-20 16:30 | Sławomir Osiński

"Czy na Twój nick,składają się inicjały? "

Wprawdzie uczono mnie, że nie powinno się odpowiadać pytaniem na pytanie, ale Twoje pytanie jest na tyle dziwne, że spytam - a o co Ci chodzi ? Jedną z zasad forum jest anonimowość ...

pozdrawiam
  • 2011-01-21 01:15 | tkw

do 2011-01-20 13:43 | Sławomir Osiński

"udowadnia,że nie jest Prezydentem swojej byłej partii i jej szefa,premiera.Nie chodzi na niczyim pasku"

Chcesz mi powiedzieć, że z chwilą wyboru Komorowski przestał być platformerem ? Że już nie wyznaje poglądów, które głosił przez lata ? Gdyby tak było, byłby nie tylko dupkiem ale i nędznym oszustem. A ci, co na niego głosowali to głosowali bo taki przystojny czy dlatego, że obiecywał wspierać program PO ? Chcesz powiedzieć, że gdyby wystartował z ramienia PIS to też by wygrał, bo "sam w sobie jest taki cool" ?

Nie ma czegoś takiego jak apolityczny prezydent czy ogólniej, apolityczny polityk. Każdy, kto po wyborze twierdzi, że "od teraz już nie jestem wyznawcą programu partii, która mnie promowała" jest nędznym oszustem i kłamcą. Wałęsa był prezydentem solidarnościowym a nie PZPR-owskim, Kwaśniewski odwrotnie, Kaczyński był PIS-owskim prezydentem - i w przeciwieństwie do Komorowskiego był na tyle uczciwy, że tego się nie wypierał.
    Istota rzeczy nie polega na tym, by prezydent był apolityczny, bo to nierealne, tylko na tym, by się co jakiś czas zmieniał. Na przestrzeni 20-tu lat mieliśmy prezydentów różnych opcji i to właśnie pozwala powiedzieć, że prezydent nie jest przypisany do jednej opcji. Ta zmienność jest pluralizmem a nie konkretny osobnik na tym urzędzie.

Ale trochę racji masz - Komorowski jest oszustem i właśnie próbuje nam wmówić, że nie ma nic wspólnego z PO. Gdybym był zwolennikiem PO i na niego głosował, to odebrałbym to jak splunięcie mi w twarz. A ja to nazywam po imieniu - oszust.

Jeśli zarzekania się Komorowskiego, że "ja teraz nie PO, skądże" wziąć na poważnie, to tak jakbyś wziął ślub z ponętną blondyną która po ślubie zawiadamia Cię, że nie jest blondyną tylko blondynem-transwestytą. Nie wiem jak Ty, ale ja czułbym się "cokolwiek" oszukanym.

pozdrawiam
  • 2011-01-21 10:41 | Sławomir Osiński

do 2011-01-21 01:15 | tkw

"udowadnia,że nie jest Prezydentem swojej byłej partii i jej szefa,premiera.Nie chodzi na niczyim pasku"
    Powyższego nie napisałem.

Napisałem:

-"Pan Prezydent(w przeciwieństwie do swojego śp.poprzednika)udowadnia,że nie jest Prezydentem swojej byłej partii i jej szefa,premiera.Nie chodzi na niczyim pasku.Inaczej rozumie sprawowanie godności Prezydenta R.P. "

Komentowanie wyrwanego z kontekstu zdania,uważam za nieuczciwe.
    Co do reszty.Uważam,w przeciwieństwie do Ciebie,że Bronisław Komorowski w tym co robił,zawsze był sobą,dlatego nigdy nie musiał i teraz, jako Prezydent RP.,nie musi się zmieniać.
    A ile "twarzy" pokazał nam w ubiegłym roku Premier Kaczyński?.On,dla Ciebie nie jest oszustem?.

"Ale trochę racji masz - Komorowski jest oszustem i właśnie próbuje nam wmówić, że nie ma nic wspólnego z PO."
    Przecież to co napisałeś,jest nieprawdą.Nienawidzisz matactwa,a sam mataczysz.
    Dlaczego zapytałem się o Twój nick?.Bo odniosłem wrażenie,że Twój "język",ulega coraz większemu zaostrzeniu i(bez urazy)skojarzyłem to ze słynnym tekaemem.TKMy-TKWy.

pozdrawiam
  • 2011-01-24 21:08 | tkw

do 2011-01-21 10:41 | Sławomir Osiński

Z onet.pl

"Odpierając zarzuty niektórych polityków i publicystów, że prezydent i rząd za późno zareagowali na publikację raportu przez Międzypaństwowy Komitet Lotniczy, Bronisław Komorowski zwraca uwagę, że "po tamtej stronie" wypowiadała się pani generał Anodina. - Reakcja musi być symetryczna, więc po polskiej stronie była wypowiedź ministra Millera. Sugerowanie, że odpowiedzieć pani Anodinie miałby premiera czy prezydent Polski to podważanie tej symetryczności - uważa prezydent."

TKW: tak jak mówiłem - dupek. Dla niego cała sprawa sprowadza się do kwestii "symetrii reakcji". Jak Tuskowi napluje w twarz jakiś kowalski, to prezydent się nie wypowie, "bo to nie ta ranga". A wychodzi na to, że premier jest asymetryczny, jednak odpowiedział pani Anodinie.
    Paranoja. Czy obaj panowie rozumieją co tu jest ważne a co nie ?

pozdrawiam