Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Joanna Kluzik-Rostkowska. Przed zderzeniem

(6)
W 2011 r. rozstrzygnie się jej polityczna przyszłość. Czy stanie się gwiazdą, czy też nią już była?
  • 2011-01-20 09:15 | Mieczysław S.Kazimierzak

Joanna Kluzik-Rostkowska.Przed zderzeniem.

Życie sensacjami rozłamowymi,czy też możliwość kreowania bohaterów teatru polityki na skutek zmian barw partyjnych to paliwo do utwierdzania partyjniackiej demokracji.Dzięki temu z prawa czyni sztukę prawnictwa.Ma to swoje korzenie w korupcjogennej ustawie zasadniczej,którą kreował Aleksander Kwaśniewski póżniejszy prezydent "Oszust".
    Na czas budowy demokracji,na czas transformacji systemowej Polsce i Polakom były potrzebne dwa konkurujące ze sobą ugrupowania silne mądrością swoich frakcji.One to w możliwie maksymalnym stopniu zbierając informacje miałyby szanse aby w całym kompleksie problemów przetworzyć je na budowę świadomego wyboru.Szkoła biznesu wzięła górę nad szkołą ekonomii.
    Maciej Mycielski analizując Kajetana Kożmiana koncepcje wspólnoty politycznej do roku 1830 w rozdziale DUCH PIENIACTWA I WYUZDANEJ PIENI podkreślił problem szerzenia się pieniactwa,któremu towarzyszył zanik męstwa i poczucia honoru oraz upadek myślenia obywatelskiego.Trafnie zauważa,że "Granica pokoleniowa ma charakter nie tylko mentalny("światło" i ciemność),ale i moralny (szlachetność i podłość).
    Osobiście mogę doświadczyć skutki prawnictwa choćby w takich dziedzinach jak:
    - przekształecenia własnościowe w spółdzielczości mieszkaniowej,na którą to patologię potencjalnie narażony jest co 3-ci Polak,
    - zabezpieczanie przed maksymalnymi wezbraniami wody,gdzie układy państwowo samorządowe nie tworzą porządku prawnego uwzględniającego prawa własności,aby ciekom stanowiącym własność skarbu państwa stworzyć odpowiednia przestrzeń życiową.
    Za brakiem porządku prawnego nie idzie porządek ekonomiczny i tworzy się armia pokrzywdzonych i poszkodowanych nie mogąca znależć odpowiedniego kuratora.
    Jak się okazuje to problemy nie nowe,bo można je już odczytać w prozie Kajetana Kożmiana :
    - KILKA SŁÓW O WZRASTAJĄCYM DUCHU PIENIACTWA
    - POSTRZEŻENIA OGÓLNE O SĄDOWNICTWIE
    Za korupcjogenną ustawę zasadniczą i za "prawnictwo",swoisty już rodzaj naukowej dyscypliny,rachunek płacą Obywatele.

Brak ograniczonego zaufania w ambicjach prowadzenia pojazdu jakim jest państwo widać w dramatach KATYŃ I i KATYŃ II.W tle są konsekwencje udziału w walce zła ze złem to jest faszyzmu z komunizmem i ciągle żywy problem antypolonizmu.
  • 2011-01-20 09:49 | jotkaes

Re:Joanna Kluzik-Rostkowska. Przed zderzeniem

Wg mnie to zagrywka taktyczna PIS. PJN ma za zadanie przejąć racjonalnie myślący, prosolidarnościowy elektorat PIS i PO ( może nawet SLD ) , który od PIS-u odpycha zachowanie Kaczyńskiego i jego dworu. Po wyborach wpadną sobie w ramiona, "buzi - buzi" i będzie rządząca koalicja PIS-PJN.
  • 2011-01-20 12:52 | hynio

Też właśnie mam takie odczucia. Przed wyjściem z PiS'u członków obecnego PJN uważałem za inteligentnych ludzi, którzy cynicznie powtarzają bzdury, które prezes każe im powtarzać.

Tymczasem wczoraj widząc na mównicy posłankę Jakubiak i podpowiadającego jej posła Dudzińskiego słyszałem i widziałem PiSbis, który celuje w sieroty po POPiSie, których Jarosław Kaczyński odrzuca swoją niechrześcijańską postawą, a Tusk odrzuca swoimi niechrześcijańskimi poglądami (na aborcję i in-vitro, ślubem w przede dniu wyborów).

Kto wie, gdyby PJN przyciągnął jakiś charyzmatycznych liderów (polityka to jednak teatr i to się nie zmieniło) Marcinkiewicza i Rokitę może mieliby szansę, a tak to myślę, że będą się ścigać na głosy z JKMikke
  • 2011-01-20 20:25 | Alice

Mam nadzieję, że po tym zderzeniu pani Kluzik będzie tak poobijana, że odechce jej się zabawy w politykę i wróci do garów. Albo do dziennikarstwa.
    Nie pojmuję, jak można godzić to wszystko w jednej głowie, feminizm, poglądy równościowe i tolerancję z pisowskim obskurantyzmem i agresją.
    Dla mnie ona nigdy nie była przekonująca, było coś żenującego w tym przesłaniu, które uczyniła niemal swoją wizytówką: "Patrzcie, jestem w partii oszołomów, ale jaka na ich tle jestem normalna, prawda? Lubcie mnie za to".
    Niech ktoś ją otwarcie zapyta, co sądzi o sprawie Blidy chociażby albo doktora G. i nie pozwoli na gładkie komunały w odpowiedzi. Człowiek naprawdę mądry, światły i z honorem po prostu nie może firmować czegoś takiego swoim nazwiskiem. Kluzik to jeden wielki humbug.
    Jak najgorzej życzę jej i jej ugrupowaniu. Politycznie, oczywiście. Reszta mnie nie obchodzi, niech sobie będą celebrytami, jeśli tak ich rajcują te śmieszne konferencje prasowe, ale bez jakiegokolwiek wpływu na politykę.
  • 2011-01-20 21:09 | zaba z paryza

i znowu mamy konserwe, tylko ze w spodnicy. Mam dosyc.

wle sluchac tego::

http://www.tvs.pl/tv/video,iv_wladza,7072.html

• 2011-01-21 01:22 | konikpolny

Kiedyś naiwnie myślałem, że ta kobieta ma w sobie jakąś wewnętrzną uczciwość, która każe jej stawać po stronie pokrzywdzonych i buntować się przeciw chamstwu. Teraz wiem, że to zwykła konformistka, dla której liczy się dobre samopoczucie i dobra zabawa. Straciłem do niej wszelki szacunek.