Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Kapitalny facet

(2)
2011-01-21 23:38 | tkw
Za onet.pl:
"
Janusz Piechociński (PSL) nie wyklucza, że mógłby stać na czele ponadpartyjnego rządu złożonego z fachowców, i to szybciej niż może się wydawać. - I kto wie, czy wtedy znany ze zdolności do kompromisu Piechociński nie będzie przydatny - mówi w wywiadzie dla "Rzeczpospolitej", który ukaże się w jutrzejszym wydaniu. Jego fragmenty poseł zamieścił jednak już na swoim blogu w Onet.pl.

Piechociński dość otwarcie przyznaje, że wchodząc do polityki nie wykluczał, że "kiedyś będzie musiał być wiceministrem, ministrem, a jeśli przyjdzie czas to i premierem".

- Myślę, że szybciej niż się spodziewamy będzie trzeba konstruować rząd wyzwań narodowych nie ze zgranymi politykami z pierwszych stron gazet, ale z fachowcami z drugiego szeregu - mówi ludowiec dodając, że właśnie w takim momencie może być przydatny taki polityk zdolny do kompromisu jak on.

Piechociński nie poprzestaje tylko na szumnych hipotezach. Według niego rząd ponadpartyjny mógłby powstać już po najbliższych wyborach. Co więcej, poseł PSL podaje częściowy skład takiej ewentualnej ekipy.

- Znam kilka osób, którym bym to zaproponował. Ministrem finansów zostałby Witold Pietrewicz, były prezes BOŚ, człowiek o wielkiej wiedzy ekonomicznej, a jednym z jego zastępców były wiceminister finansów, a teraz szef Deutsche Banku Krzysztof Kalicki - wymienia Piechociński. Poza tym podzieliłby resort infrastruktury na transport, łączność i budownictwo. - Na czele tego ostatniego ministerstwa stanąłby Mirosław Barszcz, który ma doświadczenie i
dużą sprawność legislacyjną - dodaje.
"

TKW: sam nie wiem, czy on tak "na poważnie czy na jaja". Mam pomysła, jak mawia Ferdek Kiepski - po co wydawać kasę na wybory, skoro już teraz wiadomo, jaki powstanie rząd. Ogólniej - proponuję sporządzić listę następnych rządów, tak do 2050 roku na razie. Na liście byłyby nazwiska premiera, ministrów, daty od-do.

A ja zgłaszam swój akces - proszę mnie wpisać na tę listę na lata 2013-2020, oczywiście jako premiera. Liczę na poparcie Was, forowicze, obiecuję kilku z Was zrobić ministrami (ale nie zdradzę kogo, musi być dreszczyk emocji). Proszę w komentarzach do niniejszego wpisu zgłaszać swoje kandydatury, nie wykluczam utworzenia nowych ministerstw (w tym Ministerstwa Dziwnego Chodzenia - Monthy Pyton). Proszę podawać, jakie ministerstwa chcecie objąć i krótkie uzasadnienie. Moje hasła:
- "Wy już rządziliście, czas na forum "POlityki" !
- zbudujemy druga Atlantydę !
- Władywostok zawsze polski !
- Sahara piaskownicą naszych dzieci ! (to element mojego programu pro-rodzinnego)
- niech żyje Polsko-Chińska granica pokoju na Wielkim Murze ! (polityka zagraniczna)
- Grenlandia największą lodówką sieci MarcPol ! (to mój program gospodarczy)
- zastąpić Pałac Kultury figurą Chrystusa Króla !
- za użycie słowa "polityka" 10 lat ciężkich robót
- zamknąć Okęcie, otworzyć Siewiernyj w Smoleńsku !
- wprowadzić w sejmie 20% parytet dla Murzynów !
- wprowadzić wielożeństwo, społeczeństwu należy się nie tylko Pierwsza Dama, ale i Druga, Trzecia ...
- zapewnić bezpieczeństwo na drogach - skonfiskować wszystkie samochody
- zlikwidować PKP i pozostałe spółki, wycofać się z programu budowy autostrad, dla każdego obywatela drezyna !
- parytet 50% dla kobiet w kopalniach - losowanie 50% górników do kastracji
- zlikwidować wszystkie podatki i wprowadzić jedną opłatę - im kobieta ładniejsza tym więcej płaci. Budżet nasz widzę ogromny ... I żadnych kłopotów ze ściągalnością.
- zwalczymy świńską grypę - wegetarianizm powszechny !
- w telewizji wyłącznie dobranocki !
- ...