Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Wybuch na Domodiedowie

(3)
2011-01-24 20:32 | zwyklak
Tragedia na podmoskiewskim lotnisku przerazila mnie mnie. Jednak poprzednie morderstwa ukladaja sie w ciag. Gina kolejni zwykli (nie zolnierze na wojnie, a cywile w czasie pokoju) ludzie tylko dlatego, ze nienawisc i ideologia terroryzmu jest stala i niezmienna: zabic najslabszych. Grupa bezbronnych cywil jest nie tylko najslabszym, ale i najprostrzym celem dla lajdakow/czek z dynamitem w reku.
Kolejny dramat w Rosji pokazuje systemowe przygotowanie i realizacje zbrodni ludzi ideologii terroru. Od kilku ostatnich lat rosyjski rzad zdaja sobie sprawe, ze kolejny bestialski atak na cywili jest kwestia czasu i miejsca, gdyz juz chyba nikt nie ma watpliwosci, ze to nie pojedyncze grupy terrorystow dokonuja zamachow w Rosji. Te zbrodnie sa wynikiem ideologii. Mozemy w nieskonczonosc pytac po co i o co "walcza" terrorysci? Po co? O co? O strach. Strach, ktory ma trapic "niewiernych", az do ich unicestwienia.
Pamietam, z reszta na niektorych stronach www i forach wciaz istniejace i powielane, diabelskie spekulacje o udziale samego Putina w niektorych zbrodniach. Putin -KGBista nie jest z mojej bajki, ale teraz, po tej tragedii, po kolejnym dramacie setek (liczac rodziny zabitych i rannych) ludzi moze choc czesc zaprzestanie gloszenia niedorzecznych teori. Jakich? Tych przepelnionych nienawiscia o rzekomych wspoludzialach czy wrecz przeprowadzaniu zamachow terrorystycznych w Rosji ...przez rosyjskie sluzby specjalne.
W Wa-wie rowniez juz jest linia metra. Nowe (niby-terminal) Okecie czyli lotnisko tez jest. Strach pomyslec, ale my, Polacy nie tylko "niewierni", ale i wojenni wrogowie dla terrorystow jestesmy.
  • 2011-01-24 20:39 | esesz

Re:Wybuch na Domodiedowie

Do autora! Panie Mroziewicz, po co zabierać głos gdy nie ma sie nic sensownego do powiedzenia. Czyżby wypadło na Pana, ze to Pan musi to skomentować?
  • 2011-01-24 20:53 | tkw

Re:Wybuch na Domodiedowie

Zdecydowanie nie podoba mi się tekst pana Mroziewicza. Zero współczucia, czy najważniejsze było napisać ile samolotów tam ląduje i ile żądają taksówkarze ? Albo że kolega po fachu był taki wspaniały, że WŁASNĄ wodą ratował kogoś - nie ma jak solidarność zawodowa. Żeby chociaż jakaś analiza zjawiska, ale nic.

Współczuję ofiarom i rodzinom. To jest wojna, każda ze stron walczy takimi środkami jakimi dysponuje.

Słyszałem w radio, że przed ambasadę Rosji w Warszawie ludzie przynoszą kwiaty, to normalny odruch współczucia w obliczu śmierci. Czy ktoś wie, gdzie są ambasady Czeczeńców i innych ludów zniewolonych przez imperium rosyjskie ? Tam kwiatów powinno być zatrzęsienie ...