Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Jest dobrze a będzie jeszcze lepiej !

(13)
2011-01-27 13:00 | tkw
Benzyna powyżej 5 zł za litr.

Stawki za użytkowanie wieczyste w miastach rosną 20-40 krotnie.

Właśnie zapłaciłem za butlę gazu 52 zł, jeszcze w lecie 2010 płaciłem 38 zł, przed Świętami 44 zł.

Wspaniałe rządy są w Polsce, zaprawdę wspaniałe.
  • 2011-01-27 17:30 | Kolega królika

Re:Jest dobrze a będzie jeszcze lepiej !

Na dodatek mieszkasz na wsi ... czas najwyższy złożyć wniosek o status pokrzywdzonego jak to zrobi w tym tygodniu Kaczyński :)

• 2011-01-27 17:43 | dziadek 2

Nie ma co ale szykują się podwyżki nawet do 22% ale płace mają się obniżyć.
    Ciekawi mnie ile jeszcze polak potrafi biedy wytrzymać?. Do MOPS-u pójdzie to jak nie będzie narkomanem, alkoholikiem, hazardzistą to na pewno nie otrzyma pomocy a jak już to max 200zł na miesiąc i to z łaski jaśnie pani urzędniczki z MOPS-u. Gdy w tym czasie taki żul dostaje od 400zł do 500zł zapomogi w formie zasiłku okresowego oraz dodatkowo zasiłek celowy np. 150zł na kurtkę.
    Bo on biedny i aby na dworze nie zmarzł jak sobie pochleje czy naćpa lub by mógł sprzedać by mieć za co dalej grać hazardowo.
    Choć po ostatnich nowelizacjach dotyczących udzielania pomocy socjalnej żaden urząd np. MOPS nie ma prawa odmówić pomocy jeśli spełniasz pewne kryteria jednym słowem skończyło się że decyzja o udzieleniu pomocy zależała od decyzji pracownika socjalnego i jego widzi mi się.
    Ostatnio mają wzięcie pracownicy z III i IIgr inwalidztwa, a wiec drodzy rodacy szukajcie u siebie jakiś chorób, nie życzę łamania nóg, rąk ale jak będziecie zdrowi i stracicie pracę to bez grupy niepełno-sprawnościowej cienko to widzę. Pracodawcy zamiast szukać innych dróg obniżki produkcji czy usług to najlepiej im wychodzi, pozbawianie ich środków do życia.
  • 2011-01-27 17:46 | dziadek 2

Królik weź w paszczę wiąchę słomy i zamknij się bo piszesz i czepiasz się bo ciebie na wszystko stać i jest ci obojętne kto rządzi i jak rządzi może nie aż tyle boś za PO jesteś jakby ci płacili.
  • 2011-01-27 18:12 | Kolega królika

Dieduszka, myślałeś kiedyś o statusie pokrzywdzonego? Możesz spokojnie dostać odszkodowanie ze swojej szkoły podstawowej i nie musisz nawet udowadniać, że nie posiadasz konta bankowego czy prawa jazdy. Wystarczy, że sam napiszesz wniosek :)

• 2011-01-27 19:41 | dziadek 2

Królik a ty coś taki szkolony uczony, aleś gamoń nie z tej ziemi. Przecież wcześniej czy później w ciebie też uderzy ten dobrobyt że trawę będziesz jadł, a słomę na zimę chował.
  • 2011-01-27 22:31 | konrad44

Leczenie u dentysty - niebotyczna podwyżka.
    Gaz, prąd, ogrzewanie - wsio do góry.
    Węgiel - ...
    Drzewo do kominka i na opał - ...
    Wywóz śmieci - o 5 zł drożej.
    Nawet chleb - poniżej 2 zł nie można znaleźć.
    Też mieszkam na wsi, szczęście, że wędliny swojskie nie idą w górę. A przy okazji i zdrowiej, i smaczniej.

Kjujik, jak wszystko dobrze pójdzie, to pozostanie nam jeść resztki z marchwi z sejmowej restauracji, no ale Tobie przecie będzie to smakowało... :)

• 2011-01-27 22:36 | kixan

A co ich tam w sejmie to wszystko obchodzi ich przecież stać.
    A, że sporo obywateli niedługo zacznie trawe jeść, to cóż.
    Czego oczy nie widza, tego sercu nie żal.
  • 2011-01-27 22:44 | Kolega królika

Szczęście, że przynajmniej składki na KRUS nie podwyższyli, wciąż nie trzeba płacić podatków i póki co Unia też trochę dorzuci ... najgłośniej zawsze płaczą ci wsiowi :)

• 2011-01-27 23:24 | tkw

do 2011-01-27 22:31 | konrad44

Siema !

Ostatnio dokupiłem ekogroszek - w sierpniu płaciłem 660 zł/t teraz 770 zł/t a ponoć Polska na węglu stoi ?

Cebula - worek 15 kg w październiku 12 zł teraz 20 zł.
    Kartofle - worek 15 kg w październiku 10 zł teraz 15 zł.

Kurczaki - przeżyłem szok, byłem ostatnio w "Macro Cash and Carry", tam powinno być taniej - kurczaki po 9,99 ! To schab kupuję po 15 zl / kg, schab wychodzi taniej niż kurczaki, bo nic nie odchodzi !

Chleb - bochenek za 2 zł ale wazy 400 g, czyli za kg wychodzi 5 zł ! To jak ja sam sobie robię chleb w domu - czyli mam duży koszt energii - to wychodzi mi taniej. Paranoja.

pozdrowionka
  • 2011-01-28 08:53 | konrad44

Nie wszyscy wsiowi płacą KRUS i nie wszystkim wsiowym Unia dorzuca. Najgłupsi zawsze ci, którzy widzą tylko czubek własnego nosa.
  • 2011-01-28 08:59 | konrad44

.... a wynagrodzenie mojej matki - 1350 zł brutto. Ciekawe, który z polityków utrzymałby z tego dom, samochód i dwóch stacjonarnych studentów. Żaden.
  • 2011-01-28 14:10 | Kolega królika

No to nadzieja dla wsiowych teraz tylko w PiS-ie:

PAP
    2011-01-25

Wprowadzenie kilkuset-złotowych "dodatków drożyźnianych" dla emerytów i rencistów oraz dla rodzin wychowujących dzieci proponuje PiS. Najbiedniejsze rodziny otrzymywałyby po 600 zł na każde dziecko; emeryci i renciści - od 250 do 700 zł.
    PiS złożyło dwa projekty ustaw w tej sprawie. Jak powiedział na konferencji prasowej w Sejmie szef klubu PiS Mariusz Błaszczak, są one "odpowiedzią na drożyznę zafundowaną przez rząd Donalda Tuska".

Argumentował, że od pierwszego stycznia wzrosły m.in.: podatek VAT, ceny benzyny i energii elektrycznej, a "dodatek drożyźniany" miałby częściowo zrekompensować wzrost kosztów utrzymania.

Ciekawe czy Błaszczak pomyślał skąd się ta kasa znajdzie? Znowu z Unii czy może z podatków, których rolnicy nie płacą. Zresztą jak słyszę, że rolnicy narzekają na ceny żywności to mi nie do śmiechu a raczej do płaczu ...