Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Co poprawiać w konstytucji

(20)
W Sejmie rozpoczęły się prace nad zmianą konstytucji z 1997 r. Tym razem mniej w tym ideologicznego zadęcia, a więcej konkretów. Nie brak jednak propozycji kontrowersyjnych.
  • 2011-01-28 15:48 | Adam 2222

Bóg nie lubi Geniuszy Narodu Polskiego z KOR, S i Krk. Dlatego czego oni się nie dotkną Bóg zmienia w .... Tak samo będzie z konstytucja

• 2011-01-28 16:37 | wladimirz

Ograniczcie konstytucyjny obowiązek szkolny do 16(jak np.w USA) zamiast obecnej utopii 18 lat!!!

j.w.
  • 2011-01-29 07:30 | the mentor

Re:Co poprawiać w konstytucji

Zlikwidowac prezydenta z cala kancelaria, zlikwidowac Senat, zmniejszyc liczbe poslow do 250, zlikwidowac IPN, wporwadzic JOW-y.

Zlikwidowac kulty dozywotnich dyktatorow w partiach politycznych. Albo demokracja tam (w partiach) bedzie praktykowana albo do gnoju z tym dziadostwem. Kulty jednostek partyjnych dyktatorow to przyczyna zacofania calego kraju.
    Zlikwidowac dotacje z budzetu dla partii politycznych i KK
    Konstytucja musi zaczac rozliczac za jej lamanie.
  • 2011-01-29 10:47 | dziadek 2

Jest wiele do dokonania zmian w konstytucji, tylko jest pytanie czy nasz naród przestrzega prawa konstytucyjne choćby w połowie NIE. I można podawać wiele przykładów jak urzędy państwowe przestrzegają konstytucji a sami politycy a społeczeństwo bierze przykład. Ktoś powiedział w polskim prawodawstwie nie trzeba zmian wystarczy przestrzegać obecnego prawa a bezpieczeństwo życia w naszym kraju stanie się o połowę lepsze.
    Co z tego że będziemy zmieniali konstytucję jak np. taki poseł ma zarzut popełnienia przestępstwa pospolitego, a koledzy bronią go i nie tylko kolegi nie pozbawiają immunitetu to jeszcze pchają na wyższe stanowiska.
    Polska prawem stojąca ale na papierowych nogach.
  • 2011-01-29 11:00 | Kolega królika

Co z tego że będziemy zmieniali konstytucję jak np. taki poseł ma zarzut popełnienia przestępstwa pospolitego, a koledzy bronią go i nie tylko kolegi nie pozbawiają immunitetu to jeszcze pchają na wyższe stanowiska.

Głosuj na PiS - oni podobno chcą rozwiązać Sejm :)

• 2011-01-29 11:35 | marekkopala

Z tego co ja wiem nawet dobrze czytajac konstytucje nie jestem w stanie zorientowac sie w zawilych prawniczych sformulowaniach. Zmniejszenie ilosci darmozjadow parlamentarnych jest na mojej stronie http://www.polacypobudka.pl. Poniewaz myslalem ze startujac w wyborach prezydenckich, mimo ze nie uzyskalem 100tys. podpisow, na forach i rozsylanych imeilach podawalem jak ludzie moga glosowac na autora www.polacypobudka.pl wpisujac moje nazwisko oraz strone i stawiajac przed nazwiskiem wymagany krzyzyk. Ciekaw jestem jak by to zostalo potraktowane, ze polskie spoleczenstwo dopisywalo mnie i mam najwieksza ilosc glosow. Czyzby wymog 100 czy 300 tys podpisow byl zelaznym paragrafem. To samo mozna powiedziec o prawyborach PO. Glosy oddalo 48% wiec moze 52% partyjniakow PO mialo innego kandydata, tylko nie mozna go bylo wystawic.. OJ< OJ< problemow i konstytucyjnych a nie tylko Krajowych przybywa a nie ubywa. Marek Kopala autor http://www.polacypobudka.pl
    PS. JA gram LARUM polskiemu spoleczenstwu a ono dalej spi. Czy trudno dotrzec aby wybierali w tegorocznych wyborach kandydatow piszacych, ktorych moga bardzo szybko rozliczyc z ich pracy na bazie tego co napisali. Wiszacych na plakatach, mowiacych i obiecujacych nie da sie rozliczyc.
    Choć ugorami pola łąki leżą
    Przyszedł z uni prykaz bujnie
    Rosnac perzom – krzewom
    I choć polskie dzieci dzisiaj mało jedza
    To przecież z kraju, po chleb nie wylecą
    Po coż ojczyzna rodzić im sie kazała
    A podstaw – jedzenia im nie zapewniała.H.F
  • 2011-01-29 19:17 | dziadek 2

Nie było by to takie złe i tak darmozjady biorą gażę za zanieczyszczanie powietrza i pozwalanie na okradanie społeczeństwa.
  • 2011-01-29 19:32 | dziadek 2

Jako prezydent masz-miałbyś mało do gadania a jako premier to tak bo to on faktycznie kształtuje naszą Polskę. Mając poparcie kolegów sejmie i senacie, więc załóż partię pod nazwą "partia nierobów" i pierwszym postulatem to że będzie to partia ludzi nic nierobiących, nic zmieniających chyba że samo społeczeństwo zgłosi odpowiednie postulaty i zbierze odpowiednią ilość podpisów pod tym postulatem. Czyli robimy tylko to co zażyczy sobie obywatel ale to obywatel niech myśli a nie my my tylko będziemy postulaty wdrażać. A tak sami nie kiwniemy palcem w bucie i nie wychylimy się z żadną propozycją jakichkolwiek zmian czy nowelizacji.
    Masz gwarantowane 50% zwycięstwo w nadchodzących wyborach.
    Społeczeństwo nie będzie aktywnie brało udziału w rządzeniu to w następnych wyborach zawsze będziesz miał haka i tarczę.
  • 2011-01-29 21:02 | Sławomir Osiński

do 2011-01-29 11:00 | Kolega królika

"Głosuj na PiS - oni podobno chcą rozwiązać Sejm :) "-Skromni są.Mamy jeszcze władzę wykonawczą i sądowniczą:)
  • 2011-01-29 22:26 | Marek Kopala

No ciesze sie ze tak mocno sie angazujesz, pomagajac mi w tej WALCE o lepszy Kraj. Jest to Twoj trzeci wpis pod moim postem. Nie wiem gdzie byl pierwszy, ale cenie Cie za to i dziekuje. Jak widzisz z tej ksiazeczki mamy duzo problemow Krajowych. Niestety jeszcze gorsze jest to ze tych problemow przybywa a nie ubywa. Zeby polskie spoleczenstwo lepiej czytalo ta ksiazke, dokladal bym nowe kartki z nowymi problemami Kraju. Jednak 67 stron tej ksiazki to dla polaka jest za duzo do czytania. Lepsze by to bylo dla Pan z meskimi obrazkami, a dla Panow z damskimi obrazkami. Niestety tego sie nie da sprowadzic do jakiejkolwiek obrazkowej zabawy. Musze walczyc ta strona, aby polacy sie nie zastanawiali czy w tytule tej ksioazki WSPANIALY Polski Narodzie Obudz sie, slowo WSPANIALY jest dobrym odpowiednikiem polakow. Z powazaniem Marek Kopala Wejdz na forum tygodnika wprost i popatrz na wp[isy pod moimi postami.
  • 2011-01-30 14:06 | dziadek 2

Bo naród ma dość gadania co polityk by zrobił, bo widzą w tym kłamstwo. Lepiej jeśli ludzie usłyszą czego polityk nie zrobi, będzie to bliższe prawdy.
  • 2011-01-30 14:30 | marekkopala

Jak widzisz pisemne ujawnienie problemow Kraju jest juz pokazaniem w jaki sposob sie patrzy na Ojczyzne /Kraj+Narod/. Tak samo pokazanie tych problemow jest juz mozliwoscia ich naprawy. Poniewaz na tej stronie ruszone sa problemy roznych ministerdtw, to dlaczego nikt nie pyta: Jak podzielone na dzialy sa ministerstwa, ktory wiceminister odpowiada za dzial i czy materialnie? Jakie jest biuro ksiegowe w ministerstwie rozliczajace wiceministrow i ministerstwo z wydatkowania pieniedzy ministerstwa? Dlaczego NIK nie kontroluje ministerstw. Oj pytan jest duzo, ale to ja je wysuwam nie dziennikarze, redaktorzy OBLED!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  • 2011-01-30 15:37 | Sławomir Osiński

do 2011-01-29 22:26 | Marek Kopala

Przeczytałem Twoją książeczkę i(z urazą) muszę stwierdzić ,że żałuję poświęconego czasu.Jedyne co mi przyszło na myśl,to piosenka Piotra Fronczewskiego-"Ciężkie jest życie........"

• 2011-01-30 17:37 | dziadek 2

Nie zadawał byś tych pytań jeśli, jako obywatel miał byś informacje na ten temat i tu się kłania zarzucone nauczanie wychowania obywatelskiego.
  • 2011-01-30 17:42 | wladimirz

Co za głupota-WOS jest w gimnazjum, jest w liceum. Tylko rzeczywistość inaczej wygląda inaczej niż w dydaktycznych czytankach to co innego...;-)

• 2011-01-30 17:42 | dziadek 2

Bo ludziom nie trzeba pisać że życie jest ciężkie, sami dobrze czy nawet nie lepiej od nas wiedzą. Ludzie oczekują dobrego gospodarza a nie opowieści co ja zrobię jak będę u władzy czy jakie to ja mam fakultety skończone.
    Bo zostaje taki profesorek prezydentem czy premierem a społeczeństwo czuje się jak świnka morska, na której robi się eksperyment ile wytrzymają nędze z biedą i na ile dadzą się rolować. Potem taki profesorek pisze naukowe książki o psychologi tłumu jak nim można manipulować.
  • 2011-02-01 09:23 | otta

Ja bym jeszcze dodal ze jesli bedzie sie tym zajmowal profesor PRAWA to g... z tego wyjdzie. Wszystkich tych baranow trzeba KARAC za przepisy sprzeczne z konstytucja. A konstytucja podobnie jak wazne umowy miedzynarodowe powinna byc zatwierdzana w obligatoryjnym referendum. Dodatkowo powinna miec nie wiecej niz np. 3000 slow (pierwszy artykul konstytucji, po to by te prawnicze osly nie mogly nic dopisywac bez umiaru).
  • 2011-02-01 09:34 | tkw

do 2011-01-29 07:30 | the mentor

Od dawna twierdzę, że dwa urzędy - prezydenta i premiera - to o jeden za dużo. Ale ja wolę zlikwidować premiera, bo prezydent pochodzi z wyborów a premiera wybiera sejm. Sejm jak zechce to powoła na premiera np. Urbana, więc wolę wybieralnego szefa państwa.
  • 2011-02-04 12:07 | an.no

"nauka" tylko od krytyki

Tekst pana profesora jest profesora niegodny. Najpierw myślałam, że napisała go osoba, niezupełnie znająca się na prawie. Nie ma żadnych własnych pomysłów, a jeśli już są jakieś własne spostrzeżenie to częściowo trywialne, częściowo roszczeniowe, rzadko rzeczywiście dodające coś do dyskusji. Przy argumencie, że należy zmniejszyć ilość posłów, bo w Europie Zachodniej jest ich mniej, zrobiło mi się przykro. Jak w ogóle można tak argumentować? Ok, rozumiem, to był argument PO, a nie profesora, ale on w ogóle nie przytoczył żadnego własnego argumentu. Te całe zmiany wydają mi się po przeczytaniu tego artykułu jak takie mieszanie w zupie. Zmieńmy trochę tam, trochę gdzie indziej i może coś z tego wyjdzie. Proponowałabym trochę samorefleksji i rzeczywistej analizy całego systemu, który byłby oparty na jasnych, mających zawsze zastosowanie regułach, a nie ciągłe "duże" zmiany, które są zupełnie nieprzemyślane. A część dotycząca prawa europejskiego jest po prostu nieprawidłowa. Może sprowadziłoby to krytykę? Sprawdzanie prawa europejskiego pod względem zgodności z konstytucją nie jest możliwe. To są dwa różne porządki prawne! Trybunał nie może także sprawdzać zgodności traktatu lizbońskiego z konstytucją. Jedynie ustawy ratyfikacyjne mogą być poddane ocenie Trybunału, a to jest bardzo duża różnica.
    I proszę, pamiętajmy jeszcze jedną rzecz: Tu chodzi o konstytucję, a nie regulamin stołówki!
  • 2011-02-04 16:42 | Obywatel RP

Relacje państwo - kościół.

Szanowni Państwo - przede wszystkim należy wprowadzić regulacje dające Polsce suwerenność od kościoła. Niech nasz kraj w końcu przestanie być wasalem płacącym świętopietrze w nowszych formach Watykanowi. Należy sprawić, żeby politycy nie kierowali się ani nie uzasadniali swoimi poglądami religijnymi działań na rzecz Polski.