Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Dekada PO. W jakim stanie jest ta partia?

(9)
Dokładnie w dziesiątą rocznicę powstania Platformy partia i jej szef Donald Tusk zbierają cięgi. Nie tylko od opozycji, ale również od dotychczasowych sympatyków.
  • 2011-01-31 11:15 | Szechter

Wszystkie ręce na pokład!

W związku z coraz zacieklejszymi atakami pisowców na rząd - atakami, które próbują odciągnąć uwagę opinii publicznej od rzeczy faktycznie istotnych dla kraju, takich jak sytuacja wewnątrz PiS oraz ostatnie wypowiedzi Kaczyńskiego, apeluję do wszystkich dziennikarzy o wzmożoną czujność i jeszcze aktywniejsze zaangażowanie w walce o słuszną sprawę.

Wszystkie ręce na pokład!

Tutaj każdy artykuł, każdy komentarz a także każda wypowiedź w TV ma znaczenie! W obliczu groźby powrotu terroru IVRP na bok należy odłożyć mrzonki o "patrzeniu władzy na ręce". W dzisiejszej Polsce to opozycja stanowi największe zagrożenie i ślepy jest ten kto tego nie dostrzega!
  • 2011-01-31 11:22 | mz

A może Egipt bis?

Polska jest w trudnej, bez szans na dobre wyjście, sytuacji.4 partie w parlamencie były już u koryta władzy. Jakiekolwiek przystawki i odpryski partyjne nie wniosą nic nowego. Potrzeba nowych ludzi nowych pomysłów a przede wszystkim wizji zahamowania kryzysu, bo co najgorsze dopiero przed nami, wyjścia z niego i rozwoju kraju. Obecnie rządzący skupieni są na sondażach łupieniu kasy i prywatnych biznesach. Tymczasem ubóstwo sięga 25 proc obywateli, następne 25 żyje w biedzie lub na jej skraju. Ich los władzy wisi. Aby utrzymać się u żłoba, potrzeba niespełna 50 proc poparcia wyborców. Pozostali- śmiecie.
    Gospodarka padnie. Kończą się możliwości prywatyzacyjne a długi trzeba spłacać. Na dobrą sprawę nikt nie wie ile ich jest, gigantycznie są zadłużone samorządy bez dokładnych danych bo co rusz księgowość z elementami kreatywności. Leżą wpływy z podatków bo błędy w polityce finansowej. To nie są winy PO, Bo wychodzą wieloletnie zaniedbania. Elity są niewiarygodne, często tworzone prawo i przepisy wykonawcze wymusza pytania, skąd tylu idiotów jest w tym kraju na urzędniczo-parlamentarnych stołkach?
    Polska Zjednoczona Partita Rządowa jest prawdopodobnie świadoma zagrożeń. Więc chcąc zapewnić sobie władzę, zaczynają się działania rodem z PRL. Urzędnicy w instytucjach państwowych często z resorów MSWiA albo z policji, na stanowiskach których nie powinno ich być. Coś mi tu pachnie SB... Nowa ustawa o stowarzyszeniach udupia środowiskowe, autentyczne inicjatywy obywatelskie, dla kogoś groźne? Władza, władza ponad wszystko! Strach że ludzie nie wytrzymają i powiedzą dość!?
    Kraj wymaga głębokich reform inaczej zacofania cywilizacyjnego się nie cofnie. Mamy 1.800.000 ubogich dzieci. Źle wykształcone za niewiele lat trafią na rynek pracy a raczej do kolejek pomocy społecznej. Zastąpią ich być może, najemnicy z Chin Ukrainy itd. Zatrudniani na czarno. To pogłębi długi publiczne, zus itd... A My na forum dyskusji publicznych zajmujemy się z uporem maniaka mało ważnymi duperełkami.

• 2011-01-31 15:52 | bryka

Re:Dekada PO. W jakim stanie jest ta partia?

Troska o stan PO wynika ze strachu przed PiS.Zasadnego.Natomiast to,co najbardziej denerwuje to ten nieustanny szantaż.Popierajcie PO bo będzie gorzej.Nie winię o to PO a także nie winię PiS.Elektorat PiS to ok 30% z 50% zwykle głosujących czyli 15% uprawnionych a elektorat PO to ok 20% uprawnionych.Ok 50% nieaktywnego elektoratu naraża Kraj na tą wyniszczającą zimną wojnę wewnętrzną.Czy te Buce (na wszelki wypadek piszę z dużej litery ,jako wyraz szacunku do ich bucowatości)nie rozumieją,że powodują upadek Kraju?.Czy nie należało by wprowadzic obowiązku głosowania ?.Negatywny przykład Belgii jest zupełnie nie adekwatny do naszej sytuacji.Nawet nie jest ,w tej sytuacji,najważniejsze kto wygra rzeczywiste wybory powszechne.Ważne by zakończyc ten opętańczy taniec.
  • 2011-01-31 17:24 | tkw

do 2011-01-31 15:52 | bryka

"Czy te Buce (na wszelki wypadek piszę z dużej litery ,jako wyraz szacunku do ich bucowatości)nie rozumieją,że powodują upadek Kraju?"

A na jakiej podstawie zakładasz, że ich głosy rozłożą się inaczej niż glosy tych co głosują ? Czy ci Buce żyją na Księżycu ? Oglądają inną telewizję ? Czytają inne gazety ? Rozmawiają z ufoludkami czy z sąsiadami ?

A słowo "Buc" w tym kontekście jest dla mnie zupełnie niezrozumiałe. Co ma niegłosowanie z byciem bucem ?

A na koniec - ja nie głosuję. Może jestem bucem ale nie jestem naiwniakiem, który daje z siebie robić idiotę - myślisz, że jak głosujesz to masz na coś wpływ ? Decyduje telewizja, wynik wyborczy ustalany jest w gabinetach posiadaczy mediów a tacy naiwni jak Ty myślą, że podejmują samodzielne decyzje. To znaczy - Ty może podejmujesz samodzielne decyzje, kilka osób też, ale masa wyborcza jest sterowana propagandą telewizyjną. Jeśli ten cyrk i to totalne oszustwo nie obraża Twojej godności - głosuj. Może to ja Ciebie powinienem nazwać bucem, który bezrozumnie bierze udział w oszustwie pseudowyborów zamiast to zignorować i pozwolić dojrzeć do zmiany ? Bo ja chciałbym, żeby frekwencja spadła do 1%, może wtedy ludzie zrozumieją, że nie ma u nas demokracji.

A dlaczego nie winisz PO za szantaż, to też nie rozumiem. Dla mnie KAŻDY szantaż to draństwo, więc potępiam KAŻDY szantaż. No ale widocznie stosujesz wybiórczą etykę - szantaż jest złem ale zależnie od tego, kto kogo szantażuje. Mówi Ci coś imię Kali ?

pozdrawiam
  • 2011-01-31 19:42 | Adam 2222

A niby dlaczego Tusk ma być pod specjalna ochrona? Gamoniowaty nie jest. Nie rozliczył łamania prawa przez Kaczynskiego i Ziobrę, sam używa ich ludzi. PO z nim zrobiła prowokacje polityczna przeciw Cimoszewiczowi i dlatego mieliśmy za prezia Nielota,

ze wszystkimi tego skutkami. Wybiera Cienkich Bolków na ministrów by mu nie podskoczyli, Pitera, Gras, Sikorski, Klich, Hall, Kołacz, Kwiatkowski, Seremet, .... Ciągłe afery: lotnictwo, kolej, Blackberry, Embraer, Zdzicho i Rycho itp

Wieloletnie areszty wydobywcze z porywaniami rodzin i wsadzaniem ich do cel obok by wymusić zeznania, pozbawianie, tolerowanie bandytów w policyjnych mundurach ......

Resztę każdy może sobie dodać
  • 2011-01-31 22:33 | bryka

Tak.Jest szansa,że głosy rozłożą się inaczej.A przede wszystkim mogą pojawic się nowe siły .Taki jak PJN czy Ruch Palikota.W tym zastygłym elektoracie nie ma dla nich miejsca.
    Czynienie cnoty z niegłosowania dowodzi jednak naiwności.Podwójnej.Nadzieja,że ludzie odkryją brak demokracji to wywalanie otwartych drzwi.Wiedzą bez tego.Nadzieja,że tzw klasa polityczna na tym ucierpi i skruszona poprosi o łagodny wymiar kary to naiwnośc druga.Kosy na sztorc ? .Chyba wystarczy.Naiwnośc szlachetna pozostaje naiwnoscią.
    Pozdrawiam.
  • 2011-01-31 22:59 | tkw

do 2011-01-31 22:33 | bryka

Z dwojga złego wolę uczciwe stawianie sprawy - wy próbujecie mnie oszukać a ja odmawiam udziału w tym. Pierwszym warunkiem zmian jest nazwanie zła po imieniu.

Skoro wiesz, że demokracji nie ma to czemu bierzesz udział w oszustwie ?

Na skutek bojkotu klasa polityczna o litość nie poprosi ale będzie musiała coś zrobić, by znaleźć legitymację swojej władzy. A właśnie mamy kolejne przykłady państw, gdzie te znalezione legitymacje ludziom się nie podobają. Może w Polsce politycy zaczną rozstrzeliwać za niegłosowanie i to wreszcie obudzi tych tępych ludzi ? Jak już oszukują to niech przynajmniej robią to jawnie. Ja mam już dość czytania w 1-2 miesiące po wyborach "i znowu daliśmy się omamić, znowu zrobili z nas idiotów, ale następnym razem, za 4 lata, to już się nie damy". I się dają dymać. I tak "dokoła Wojtek".

Przynajmniej ja idiotą być nie zamierzam. Ojciec mi mawiał "jeśli chcesz, by ludzie cię szanowali to musisz przede wszystkim szanować sam siebie". Więc szanuję siebie, w tym mój głos, na byle polityczną szmatę go nie oddam. Przynajmniej ci co mnie znają wiedzą, że jeśli za czymś głosuję i do czegoś namawiam (a zdarza się to rzadko), to znaczy, że sobie to przemyślałem i namawiam z pełnym przekonaniem. Czasem się mylę w swoich ocenach ale nikt mi uczciwości nie odmawia.

Kosa na sztorc ? A czemu nie ? Dla Narodu i państwa od czasu do czasu to ożywcze. A może polscy politycy zapomnieli, że my mamy kosy i nie tylko i dlatego są tak bezczelni ? Może trzeba im przypomnieć, że władza to nie tylko splendory ale też czasem gilotyna.

Na Palikota nie licz, facet przerachował swoje możliwości. A co najważniejsze - nie postawią na niego ci, co pociągają za sznurki, czyli media i służby specjalne. Co innego PJN, decydenci jeszcze rozważają ich wykorzystanie. W każdym razie Tusk to polityczny trup tylko sam jeszcze o tym nie wie.

Nadal nie wiem, czemu niegłosujący jest bucem. I nie wiem też, czemu jeden szantaż jest "be" a inny "cacy".

pozdrawiam
  • 2011-02-01 07:06 | Calpe

3 lata wytężonej pracy!

W wyniku bezpardonowego zwalczania inaczej myślących, serwilizmu i stosowania w polityce notorycznego kłamstwa (wszystko ubrane w piękny pijarowski bukiet róż), doszedłem do tego, że doznaję szoku, równego z alergicznym, kiedy napotkam w jakimś przypadkowym tekście, tak jak dzisiaj - czytając artykuł o Hiszpanii, słowa: "Platforma" i "Obywatelska". To jest tak głębokie rozczarowanie, jak to, które pozostawiła po sobie władza ludowa. To jest gorsze od okresu rządów Leszka Millera, o którym mówię jednym zdaniem i zaraz kończę - doprowadził do tego w Polsce, że mafia stała się powszechna, widoczna gołym okiem i niebywale bezczelna. Można powiedzieć, że PO działa na mnie gorzej, aniżeli wszystkie patologie okresu rządów SLD i Kwaśniewskiego do kwadratu! Co nie oznacza, że pragnę powrotu jawnego dyktatu mafii, szczególnie w polityce i gospodarce. Chcę tylko tyle powiedzieć, że wolę gangstera, który ma byle jakie zasady oraz jest jakimś tam patriotą, aniżeli zgraję tchórzy, która dzień i noc mnie okłamuje, a robi to wyłącznie dla własnej kariery.
  • 2011-02-01 08:41 | Szechter

Jeszcze raz powtarzam, w obliczu wizji powrotu do władzy polski ciemnej, niewykształconej - na bok należy odłożyć wszelkie sentymenty. Należy z całą mocą wspierać jedyną siłę, która opór dać może pisowskiemu terrorowi. Obecnie jest to tylko PO. Zwróćcie uwagę kogo popiera Generał Jaruzelski, kogo popiera redaktor Jerzy Urban. Oni doskonale rozumieją o co toczy się walka i już w pierwszej turze wyborów prezydenckich poparli kandydata PO.

Zwłaszcza od dziennikarzy „Polityki” – Pani Paradowskiej, Pana Passenta i innych doskonale rozumiejących swoją rolę, oczekiwałbym jeszcze mocniejszego zaangażowania w walce o słuszną sprawę.

Nie ukrywajmy, rację miał Profesor Władysław Bartoszewski nazywając sympatyków Kaczyńskiego „bydłem”. Cały jego ruch opiera się na poparciu gorszej, niewykształconej części społeczeństwa i nie ma środka który byłby zbyt mocny w walce o ich ostateczną klęskę.