Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Łatwiej o broń. Również przez… internet

(40)
Bez rozgłosu parlament uchwalił, a prezydent podpisał zmiany w ustawie o broni, o które środowisko strzeleckie walczyło od lat. Dzięki nim łatwiej będzie otrzymać zezwolenie na pistolet czy karabin. Policję niepokoi część przepisów.
 • 2011-02-01 18:54 | Robal_pl

  Ależ będą mogli używać !

  "Ale już kolekcjonerzy będą mogli gromadzić każdą broń, także tę używaną przez strzelców wyborowych, z wyjątkiem broni automatycznej i kusz. W dodatku nawet tę produkowaną współcześnie (a nie tylko do 1945 roku, jak w starych przepisach). Oczywiście nie będą mogli jej nosić, ani jej używać."
  Ależ oczywiście, że będą mogli używać. Ustawa pozwala na zakup broni i amunicji do tej broni. I nie ma żadnych ograniczeń. Masz pozwolenie na broń palną - możesz mieć do TEJ broni amunicję.
 • 2011-02-01 21:13 | Tomasz

  Re:Łatwiej o broń. Również przez… internet

  A gdzie używać? To jest broń do celów kolekcjonerskich a nie sportowych czy mysliwskich. Na strzelnicach można używać broni do celów sportowych i szkoleniowych. Nie wolno mieszać kategorii pozwoleń na broń. Posiadanie broni i amunicji do niej to odrębna sprawa od używania broni. Broni palnej używamy tylko na strzelnicach. I tylko w celach sportowych i szkoleniowych - są 2 takie kategorie pozwoleń - pozwolenie na broń sportową i pozwolenie na broń do celów szkoleniowych. W każdej kategorii można posiadać tylko broń określonego rodzaju. I co to za zawody sportowe przy pomocy wojskowych karabinów samopowtarzalnych? Urządzone przez kolekcjonerów o puchar prezesa? Właściciel strzelnicy niech pamięta, że nie może prowadzić takiej działalności jak strzelectwo kolekcjonerskie.
 • 2011-02-01 21:35 | druz

  Re:Łatwiej o broń. Również przez… internet

  Jeżeli nie będzie zgody "policji" - piszę tu z oszczędności skrótowo to będą mieli każdą broń ale tylko w ...domu.
 • 2011-02-01 21:49 | druz

  Re:Łatwiej o broń. Również przez… internet

  To takie "strachy na lachy" - wystarczy prześledzić historię ustaw o broni i amunicji...
  Poprzednia ustawa nie zawierała zapisu o "stałym, ponadprzeciętnym zagrożeniu" choć w projekcie taki zapis był... dlaczego więc się nie znalazł ? - ano dlatego, że ustawodawca uznał, ze taki warunek nie musi zachodzić i tyle, teraz to przepchnięto - i nie zrobili tego "zwolennicy" dostępu do broni przecież !
  "Promotor" owej ustawy - śp. Mecenas Wende walczył o to by nie było uznaniowości ze strony policji i wywalczył to usuwając z poprzedniczki zapis o tym, że broń dostanie osoba jeżeli organ policji uzna zasadność takiej prośby ( brzmiało to oczywiście inaczej ale sens ten sam).
  A więc -de facto - cofamy się - znowu Policja będzie "bogiem".
  Kim trzeba być, by wykazać że jest się w STAŁYM, PONADPRZECIĘTNYM i REALNYM zagrożeniu zdrowia czy życia ?
  Kto będzie określał, czy już się kwalifikuję , czy jeszcze nie ? - Komendant Wojewódzki ? - wolne żarty ! - nie ma słowa o jakimkolwiek "załączniku " definiującym owe "stałe,realne, ponadprzeciętne zagrożenie zdrowi,życia lub mienia".
  A więc "sito " jest wyjątkowo gęste i realnie rzecz biorąc teraz o broń będzie trudniej ...tak więc "panika" jest raczej przesadna i wynika z niewiedzy .
 • 2011-02-01 21:58 | delwin

  Re:Łatwiej o broń. Również przez… internet

  Kolega/koleżanka od wydawania pozwoleń? Bo jak tak, to warto się ustawy wreszcie nauczyć. Czy kategorie mieszają np. myśliwi - strzelając na strzelnicy? O zgrozo - oni także mają swoje zawody! I tak dalej...
 • 2011-02-01 22:27 | dziadek 2

  Re:Łatwiej o broń. Również przez… internet

  Szkoda że pominięto obowiązek rejestracji broni palnej strzeleckiej w kolekcjonerskiej. Każdy karabin, działo czy moździerz powinny mieć numer rejestracyjny. Oraz określenie przechowywania (składowania) takiej broni. Po drugie policja powinna mieć możliwość nie wydania zezwolenia i możliwość zarekwirowania broni w przypadku jeśli osoba która weszła w posiadanie broni droga legalną np. przez spadek, jest podejrzana o działalność kryminalną, np. członek mafii czy innych grup przestępczych.
  To samo powinno dotyczyć członków rodzin w których jeden z nich został skazany za przestępstwa pospolite napady itp..
  Oprócz tego jeśli chodzi o kolekcjonerów to powinni oni mieć dodatkowe okresowe zezwolenie na użycie broni na czas trwania rekonstrukcji jakiś zdarzeń z czasów wojennych jaki po wojennych. Tak ogólnie to jeszcze sporo nie dopracowana jest ta ustawa.
 • 2011-02-01 23:09 | delwin

  Re:Łatwiej o broń. Również przez… internet

  To wyjaśnię jedno: broń do rekonstrukcji może tylko strzelać ślepakami. Wystarczy?
 • 2011-02-01 23:18 | dziadek 2

  Re:Łatwiej o broń. Również przez… internet

  Nie był pan w wojsku to wie że nawet ślepakiem można zabić lub zranić choćby uszkadzając słuch. Po drugie z ślepaka łatwo zrobić nabój ostry więc to że ktoś strzela nabojami ćwiczebnymi czyli ślepakami nie tłumaczy wszystkiego.
  A tak ogólnie to każdą broń strzelecką można dowolnie przerobić na krótką długą z tłumikiem lub bez itp. wszystko zależy od inwencji domowego rusznikarza.
 • 2011-02-01 23:29 | delwin

  Re:Łatwiej o broń. Również przez… internet

  Owszem byłem. I uwaga: ta broń jest przystosowana konstrukcyjnie tylko do strzelania ślepakami. Zdolność rażenia ślepaka (aby kogoś poważnie uszkodzić) to strzał z przyłożenia czyli tak samo jakby kogoś walnąć tym karabinem w głowę (waży ze 3-4 kg zatem wystarczy - jak każdy kawał stali).

  Każdą broń można zrobić - w czasie wojny nasi robili broń maszynową konspiracyjnie. Sądzisz, że teraz trudniej? Ciekawe dlaczego jednak zdecydowana większość ludzi tego nie robi - może dlatego, że jest to niezgodne z prawem? Tak samo będzie przerabianie broni rekonstrukcyjnej - skądinąd ona jest na zezwolenie czyli wszystkie szykany są i tak: niekaralność, badania itp.
 • 2011-02-01 23:39 | bas

  Re:Łatwiej o broń. Również przez… internet

  Niestety, więcej broni w społeczeństwie, to większa szansa, że trafi ona w niepożądane ręce: dziecka albo szaleńca.
  Czy nasi politycy także to brali pod uwagę, czy tylko hasła lobby strzeleckiego?

 • 2011-02-02 00:12 | 123nowak

  Re:Łatwiej o broń. Również przez… internet

  Sztachetą z płota zdecydowanie skuteczniej niż ślepakiem!

  Wnioskujemy więc o zakaz budowy płotów ze sztachet?!
 • 2011-02-02 03:36 | slawek

  Re:Łatwiej o broń. Również przez… internet

  ;patrzec mundurowym na rece; ,chyba powino byc odwrotnie.Policja powina patrzec na rece osobom ktore posiadaja bron palna.Raz w roku bron sczela sama.Obecnie wiele krajow zaostrza przepisy dotyczace posiadania broni a nie liberazuje.
 • 2011-02-02 06:27 | JA

  Re:Łatwiej o broń. Również przez… internet

  Nie rozumiem dlaczego w WPA pracują policjanci, tam uprawnienia policyjne nie są niezbędne!

  Po drugie, wprowadzono ułatwienia, ale policjant w dalszym ciągu nie może kupić amunicji do służbowego pistoletu i postrzelać na strzelnicy, a pozwolenia na broń nie dostanie, bo ma służbową! - istna kwadratura koła.
 • 2011-02-02 07:53 | franek

  Re:Łatwiej o broń. Również przez… internet

  Właśnie dziśw Trójce mówili że w Czechach jest w rękach prywtnych 700 tysz sztuk broni - artykuł podaje że u nas 400 tys , a ludnośći 3-4 razy wiecej. No i jakośw Czechach nie słychać o wielkich napadach z bronią.
 • 2011-02-02 09:50 | sober

  Re:Łatwiej o broń. Również przez… internet

  – Do niczego dobrego by to nie doprowadziło. Przy tej agresji, którą mamy, wiele osób próbowałoby rozwiązywać konflikty przy użyciu broni – mówi młodszy inspektor Mariusz Sokołowski, rzecznik komendanta głównego policji.

  Nie ma jak założyć z góry. Poza tym skoro jesteśmy tacy agresywni, to dlaczego nie napierdalamy na noże? Albo nie rzucamy w siebie koktajlami Mołotowa? Co to za pierdolenie w ogóle? Przestępcy pozwoleniami się nie przejmują, mają to w dupie. A dzięki debilnemu restrykcyjnemu prawu, które uznaje obywateli za niebezpiecznych debili, oprychy nie muszą martwić się o to, że och ofiara może mieć czym się bronić. A może po prostu bandyci z policji też się boją, że obywatele będą się przed nimi bronić?
 • 2011-02-02 10:43 | delwin

  Re:Łatwiej o broń. Również przez… internet

  Wszyscy policjanci mają broń - przecież mogą zacząć rozwiązywać konflikty z jej użyciem! Czemu rząd nic z tym nie robi????
 • 2011-02-02 11:40 | kanalarz

  Re:Łatwiej o broń. Również przez… internet

  Dobrze powiedziane, ale pominięty fakt najistotniejszy.
  Mianowicie pistolety sygnałowe potocznie zwane straszakami są dostępne od wielu wielu lat, i nie wymagają żadnego zezwolenia, a działają tak samo jak karabiny strzelające ślepakami.
  Jak to już milion razy było mówione, że jak ktoś zechce zabić to ma choćby nóż pod ręką.
  I jeszcze jedna uwaga.
  Przeciwnicy posiadania broni znajdujący się w naszym rządzie mają sami na takową broń zezwolenie i ją noszą, więc tak jakby po prostu chcą nas pozbawić przywileju który sami mają, i z którego chętnie korzystają.
  Mówią nam więc: "Nie dla psa kiełbasa"
 • 2011-02-02 12:34 | sugadaddy

  Re:Łatwiej o broń. Również przez… internet

  Festiwal chłopskiej filozofii.
 • 2011-02-02 13:30 | wnuczek_2099

  ale w tym wojsku szkolą...

  "Ostry nabój"? A cóż to takiego? Bełt do kuszy? A "ostra broń" to pewnie halabarda? Przerabiać? A po co? Czarnoprochowa jest bez zezwolenia i rejestracji. Gdzie te strzelaniny? W Polsce to tylko policja strzela do obywateli, a potem takie szumowiny w mundurach są uniewinniane przez sądy. Jedynym zagrożeniem dla społeczeństwa jest broń w rekach władzy i jej siepaczy. Historia, w tym Polski, dowodziła to wielokrotnie.
 • 2011-02-02 13:49 | dziadek 2

  Re:Łatwiej o broń. Również przez… internet

  Kwitując co niektórym marzy się USA z swą liberalną polityką zezwoleń na broń. tylko że tam było to kierowane że wielu obywateli mieszka daleko od skupisk ludzkich i jest tam dużo a właściwie było terenów na których było dużo dzikiej zwierzyny. Więc aby się taki obywatel miał czym bronić i bronić swego dobytku przed dzika zwierzyną oraz dzikimi bandami. Musiał posiadać broń i to legalnie.
  W naszym kraju i ogólnie w Europie nie ma żadnych podstaw do tego aby liberyzować przepisy odnośnie pozwolenia na broń palną czy inną miotającą np. łuki czy kusze. Są kraje w europie gdzie nie ma takich liberalnych przepisów na wydawanie pozwoleń na broń i wcale przestępstw z tego powodu nie przybywa. Obywatel może czuć się bezpieczny dlaczego bo państwo i jego kolejne rządy dokładają wiele starań aby odpowiednie służby miały środki do dbania o bezpieczeństwo obywatela.
  Po prostu wielu obywateli marzy by polska stał się krajem USA, Kanadą, Australią, czy kontynentem Południowo amerykańskim lub afryką.
  Nie dopuszczają do siebie myśli że to jest Europa.
 • 2011-02-02 13:54 | delwin

  Re:Łatwiej o broń. Również przez… internet

  Ech dziadku, dziadku... Sprawdź proszę jak to jest w tej Europie jeśli chodzi o współczynnik posiadania prywatnej broni na 1000 obywateli. Może się zdziwisz ale polski jest jednym z najniższych w Europie. Wyższy jest w Niemczech, Francji, Czechach, Słowacji, Francji, Szwajcarii, Norwegii, Szwecji, Austrii, Grecji, Włoszech i Hiszpanii. Niższy przypuszczalnie jest tylko w Wielkiej Brytanii...
 • 2011-02-02 14:05 | wnuczek_2099

  Padła DDR, wykorkował Honecker.

  Może dziadek dołączy do ideowych wzorców i idoli?
 • 2011-02-02 15:44 | dziadek 2

  Re:Łatwiej o broń. Również przez… internet

  Szwajcarię i Austrię to odlicz u nich każdy obywatel który przeszedł wojsko przechodzi do rezerwy wraz z pełnym wyposażeniem czyli i bronią bez amunicji.
  Dzięki temu w ciągu 12 godz te dwa kraje są w stanie zebrać do 70% swej armii rezerwistów do obrony kraju. Więc nie popadajmy w zachwyt i nie porównujmy je do naszego kraju. Po drugie mentalność Szwajcarska i Austriacka jest inna niż naszych obywateli. Są spokojniejszym narodem rzadko sięgającym po środki ostateczne w przypadku jakichkolwiek nieporozumień. Tam np. obywatel Austrii jedzie po jednym 0,5l piwa z prędkością 80km/godz ale gdy zobaczy przechodnia idącego przez jezdnię to nie patrzy czy są pasy czy nie tylko zwalnia. A u nas chętniej doda gazu i jeszcze po chodniku by przechodnia ścigał.
  A na wioskach bardzo chętnie na zabawach bijatyki i lanie po mordach a w takiej biednej Austrii na zabawie spokój który za dużo ma w czubie i za głośno się zachowuje od razu odstawiany jest na bok w celu jego wyciszenia. Bez bijatyki i szturchańców. W takim Wiedniu to 90% chuliganów to obco krajowcy i to samo w Szwajcarii. To samo w Wielkiej Brytanii, tam jest spokój tam policja ma pewne ograniczenia np. bez zgody właściciela nie może wejść na jego posesję ale i tu sobie poradzono i prawdziwy Brytyjczyk nie rozrabia tak jak ludność napływowa z innych krajów. Więc nie ma porównania a Włochy maja więcej pozwoleń na broń i więcej morderstw to samo w Grecji i Hiszpanii. Co do Norwegi i Szwecji czy Danii to wcale oni tak dużo broni nie mają może więcej myśliwskiej. Ale w tych krajach ilość zabójstw przy pomocy broni palnej jest znikoma w Norwegii to od paru dobrych lat nie ma morderstw (oprócz morderstwa popełnionego ostatnimi laty przez polaka). tam inna jest mentalność i wychowanie cała kultura jest inna. U nas za przysłowiowe dwa palce ziemi z kosami latają a co dopiero jak broń do ręki dostaną obojętnie nawet myśliwską i polować będą na sąsiadów.
  Wpierw przejdźmy ewolucję kulturową zmieńmy swą niegodziwą mentalność że rodak to nasz wróg na naszej piersi wyhodowany.
  A potem w niektórych sprawach doganiajmy Europę.
 • 2011-02-02 16:08 | Werbalista

  Re:Łatwiej o broń. Również przez… internet

  @ dziadek 2

  A najlepiej to wszystkich zamknac profilaktycznie, moze sie do czegos przyznaja. Restrykcyjne przepisy robia wiecej zlego niz dobrego. Komuna juz zdechla, ale stosunek braku zaufania do obywateli pozostal be z zmiany. Ale ma Pan racje - najlepiej wszystkich za ryj i bedzie porzadek.
 • 2011-02-02 16:28 | Werbalista

  Re:Łatwiej o broń. Również przez… internet

  @ dziadek 2

  Guzik prawda! Po pierwsze w USA nie trzeba miec zadengo zezwolenia, z wyjatkiem kilku miast o bardziej restrykcyjnych przepisach. Bron moze kupic kazdy mieszkaniec danego stanu, a sprawdza sie tylko, czy byl karany albo leczony psychiatrycznie. Jesli nie - to nie trzeba starac sie o zadne dodatkowe zezwolenia. Po drugie - druga poprawka do konstytucji gwarantuje obywatelom prawo do posiadania broni wcale nie dlatego, zeby bronili sie przed dzikimi zwierzetami i wojowniczymi Indianami, tylko dlatego, ze tworcy konstytucji przewidzieli mozliwosc przetworzenia sie rzadu demokratycznego w tyranie. Posiadanie broni, jak rowniez zakaz uzywania wojska wewnatrz kraju skutecznie zapobiega takiej mozliwosci. Kazdy zolnierz, nie lamiac swojej przysiegi, moze, a nawet musi odmowic wykonania rozkazu dotyczacego pacyfikacji jakichkolwiek rozruchow osob cywilnych. Od tego jest policja i Gwardia Narodowa (w ostatecznosci). Dlatego posiadanie broni w USA to taka wazna sprawa, a ilosc broni jest taka, ze wypada niemal jedna sztuka na glowe. I bardzo dobrze. Mozna czuc sie bezpiecznie.
 • 2011-02-02 16:47 | Stefan

  Re:Łatwiej o broń. Również przez… internet

  Nareszcie doczekałem się! Uczciwi obywatele mają prawo posiadać broń! Teraz bandziory nie będą już mam zagrażać. Już niedługo się zaopatrzą kupie sobie ze dwa pistolety i karabin bo w tym kraju trzeba mieć się czym bronić.
 • 2011-02-02 17:10 | delwin

  Re:Łatwiej o broń. Również przez… internet

  Sprawdź dane. na przykład szwajcarzy mają służbowo broń samoczynną. Po odejściu (w wieku 30 lub 34 lat - oficerowie) mają prawo zatrzymać karabin tylko przerobiony na samopowtarzalny. Jest on wtedy jak najbardziej prywatną bronią a nie służy od uzbrojenia ichniej "milicji".

  A argumenty jacy to Polacy są źli, agresywni i głupi to Polakom wmawia się od setek już lat - zawsze to ci inni wiedzieli lepiej. Rosjanie, Niemcy i tak dalej. Wybacz ale tego typu argumenty oparte na stereotypach z "Samych swoich" nijak mają się do rzeczywistości.

 • 2011-02-02 17:54 | dziadek 2

  Re:Łatwiej o broń. Również przez… internet

  Za to przestępstw z użyciem broni palnej jest co tu dużo mówić wystarczy posłuchać wiadomości ja nie chcę aby w moim kraju nastolatek ukradł ojcu np. pistolet wszedł do klasy i zaczął strzelać do uczni i nauczyciela. Lub kolega bał się kolegi bo jeden z nich będzie miał broń i paru kolegów to wystarczy do szantażu i zastraszaniu pozostałych uczni w szkole.
  Albo jakiś dureń odbije mu i zacznie strzelać w ludzi.
  Co powiesz jak do pracodawcy podejdzie zwolniony pracownik i w poczuciu krzywdy zacznie strzelać. Jak jeszcze trafi i strzelać będzie do chama szefa to niech strzela ale przy okazji mogą zginąć niewinni przypadkowi świadkowie.

 • 2011-02-02 18:48 | Werbalista

  Re:Łatwiej o broń. Również przez… internet

  @ dziadek 2

  To jest argumentacja z ksiezyca. Wszedzie znajda sie ludzie niezrownowazeni, niepoczytalni, albo, po prostu, przestepcy. Zakaz posiadania broni tego nie zmieni. A co sie stanie, jak w Pana kraju nastolatek ukradnie bron ojcu - policjantowi, albo oficerowi wojska, mysliwemu? To wtedy cos to zmieni?

  Podazajac tokiem Panskiej argumentacji najlepiej Polske byloby zmienic w jedno wielkie wiezienie albo szpital psychiatryczny. Wszyscy w papierowych ubrankach (zeby nie mogli sie powiesic), plastikowe sztucce (ktorymi krzywdy nie mozna zrobic), a cale zycie pod czujnym okiem kamer. Wie Pan, w Ameryce, dawno temu Beniamin Franklin powiedzial, ze ten, ktory wybiera bezpieczenstwo ponad wolnosc, nie zasluguje ani na jedno, ani na drugie.
 • 2011-02-02 19:43 | Tenno

  Re:Łatwiej o broń. Również przez… internet

  Słusznie , jest to jak mawia klasyk oczywista oczywistość .
 • 2011-02-03 10:36 | vera

  Komuna zdechła? Kiedy?

  Ja ciągle ją widzę w TV, a jej reguły np. na policji czy wojsku są ciągle żywe...
 • 2011-02-03 16:50 | monikaadmas

  Re:Łatwiej o broń. Również przez… internet

  przeraza mnie jak sobie pomysle w jakie rece moze wpasc bron... latwiej. przepisy przepisami nie kazdy musi sie do nich dostosywac i wykorzystac np. bron kolekcjonerska do napadu czy nawet tylko zastraszenia kogos... wolalabym wracajac noca z pracy myslec ze w najgorszym wypadku ktos bedzie mial noz niz pistolet. pistoletem latwiej zabic...
 • 2011-02-03 21:50 | Werbalista

  Re:Łatwiej o broń. Również przez… internet

  @ monikaadams

  Przepraszam, to jakies mistyczne myslenie. W czasach obowiazkowego poboru do wojska, co roku kilkaset tysiecy mlodych Polakow uzyskiwalo legalny dostep do broni, przynajmniej na czas sluzby. I czy z tego powstala jakas klasa zabojcow? Nie!

  Na razie nielegalna bron - jak wszedzie - maja w rekach bandyci, ktorych jeszcze bardziej osmiela to, ze praworzadny obywatel nie ma do tej broni dostepu. Pewnie, ze trzeba liczyc sie z jednostkami, ktore sa niezrownowazone, ale to malenki margines.

  Prosze przyjrzec sie statystykom:

  http://www.statystyka.policja.pl/portal/st/952/50844/Przestepstwa_przy_uz
  yciu_broni.html

 • 2011-02-06 18:12 | Aleks

  Re:Łatwiej o broń. Również przez… internet

  No tak, broń będzie można posiadać legalnie, a za posiadanie marihuany nawet w najmniejszych ilościach jest prawie pewny wyrok.

  Czy ktoś się zastanowił co jest bardziej szkodliwe społecznie? Jakie ryzyko niesie jedno i drugie?

  A może to wszystko jest lobbing mafii, która potrzebuje pistoletów żeby bronić swoich interesów związanych z dystrybucją narkotyków?

  Nikt nie głosował przeciwko? Nikt nie wstrzymał się od głosu? Od kiedy nasi parlamentarzyści są tacy jednomyślni? A może stoją za tym duże pieniądze, które pomagają podejmować tak jednogłośne decyzje?

  Zależność jest chyba prosta: więcej broni, to więcej przestępstw z użyciem broni. No ale 400 tyś sztuk broni, załóżmy średnio po 1000 zł każda, to rynek wart 400 mln zł. Jest się czym dzielić.
 • 2011-02-06 21:34 | lexlutor

  Re:Łatwiej o broń. Również przez… internet

  Policja się martwi co zrobić przypadku kiedy podejrzany dotąd nie karany, bedzie musiał dostać pozwolenie w przypadku darowizny...nie no bzdura nad polskie absurdy. Burek teraz się martwi?? A co robili do tej pory?? Bandyci i "biznesemeni" za łapówy dostawali pozwolenia a szaraczek nie miał najmniejszej szansy bo POLICJA MIAŁA PEŁNĄ UZNANIOWOŚĆ. Teraz tez bedą mieli PEŁNA UZNANIOWOŚĆ, bo nie muszą wydać pozwolenia w przypadku gdy zachodzi podejrzenie zagrożenia dla otoczenia. I co ? To ja mam wam patałachy mówić jak to robić? Piszę, że to bzdura z prostego powodu, psiarnia się po prostu obawia zmian, jak każda niestety istota ludzka, boją się spraw sądowych. Do tej pory mieli jasność i władzę, teraz szaraczek może ich przeszorować po sądach i będą bekać za odmowę,swoim majątkiem jako urzednicy państwowi. Spójrzcie na tą sprawę z tej strony. To wiele wyjaśnia
 • 2011-02-09 19:56 | marrysk

  Re:Łatwiej o broń. Również przez… internet

  Byłbym wdzięczny, gdyby ktokolwiek pokazał mi palcem w znowelizowanej ustawie, gdzie i jak ona ułatwia dostęp do broni. Nikomu nic nie ułatwia. Nadal udzielanie zezwolenia na broń do samoobrony jest uznaniowe. To komendant wojewódzki policji będzie decydował czy ktoś jest zagrożony ponadprzeciętnie. Dostęp do broni sportowej, małokalibrowej jest jeszcze bardziej utrudniony ale to dzięki sympatycznej współpracy Polskiego Związku Strzelectwa Sportowego (licencje zawodnicze i patenty? A juz zupełnym kuriozum jest wyłączenie następnej grupy z prawa dostępu do broni. Dotąd pozwolenia nie dawano skazanym za przestępstwa przeciwko mieniu i zdrowiu - życiu. Teraz następna grupa będzie miała ustawowy szlaban skazani za przestępstwa karno - skarbowe. Taki pan Roman Kluska proce sobie może kupić, najwyżej! Za to policję skarbową uzbrojono, a jakże! Jeżeli to nie jest państwo policyjne, to ja jestem chiński cesarz.
 • 2011-02-11 12:28 | Marek

  Re:Łatwiej o broń. Również przez… internet

  Sądząc po wyszukanym słownictwie to Ty raczej z tych bandytów jesteś... Zasada jest prosta - więcej broni - więcej przestępstw z użyciem broni - więcej wypadków z użyciem broni. Ludzie w Polsce nie chcą powszechnego i łatwego dostępu do broni. Nie chcą broni na uliacach zarówno w rekach bandytów jak i sąsiadów.
 • 2011-02-15 20:54 | Zofia

  Re:Łatwiej o broń. Również przez… internet

  Czy nasi politycy poupadali na glowe ? Latwy dostep do broni, czy trzeba kopiowac ta niedorzecznosc ze Stanow Zjednoczonych ? Za malo jest rozbojow ? Przeciez to jest ogromna kontradykcja kropidlo i krzyz na kazdym kroku i pod reka karabin. Co oni robia z naszym krajem ! Czyzby to jakis koncern produkcji broni przekupil nasz rzad ?
 • 2011-03-31 22:58 | empi

  paranoja

  "Policję niepokoi część przepisów" :)))) piękne zdanie, biorąc pod uwagę że to KGP Policji jest autorem nowelizacji. Niepokoi ich to co sami stworzyli?
  BRAWO !!!!!!!!
 • 2013-04-21 11:09 | dottore

  Re:Łatwiej o broń. Również przez… internet

  A pan Tomasz lubi straszyć właścicieli strzelnic. Wsadż pan sobie te uwagi. Będziemy strzelać na strzelnicach i nie tylko, czy panu to się podoba czy nie