Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Tusk-Schetyna

(11)
2011-02-03 19:16 | tkw
za onet.pl:
"
Grzegorz Schetyna został przywołany do porządku przez Donalda Tuska za swoje wypowiedzi na temat zbyt późnej reakcji rządu po raporcie rosyjskiego MAK ws. katastrofy smoleńskiej – informuje serwis wprost.pl. Tusk na środowym posiedzeniu zarządu PO przypomniał Schetynie jaki los spotkał między innymi Artura Balazsa i Pawła Piskorskiego. – To był pluton egzekucyjny wymierzony w Schetynę. Pierwszy raz byłem świadkiem czegoś takiego. Całość wyglądała na świetnie wyreżyserowane przedstawienie – relacjonował jeden z liderów PO.

Premier rozpoczął spotkanie od godzinnego przemówienia na temat konsekwencji jakie spotkały nielojalnych członków PO w przeszłości.

Według informacji serwisu wprost.pl, środowe spotkanie trwało cztery godziny i w całości było poświęcone konfliktowi w zarządzie partii. Podczas spotkania Schetyna usłyszał słowa krytyki ze strony Ireneusza Rasia, Cezarego Grabarczyka, Ewy Kopacz i Hanny Gronkiewicz-Waltz.
"

TKW:
1. czekam na komentarze tych, którzy wieszali psy na Jarosławie za kierowanie partią w sposób wodzowski
2. potwierdza się to co pisałem wiele razy - trwa wojna Tusk - Schetyna. Tusk jest - wg mnie - przegrany, Schetyna ma za sobą Komorowskiego. Tusk Schetyny usunąć najwyraźniej nie może.
3. polskiego premiera stać na stratę 4 godzin na takie rzeczy - musi co w kraju dzieje się dobrze ...
4. powtórzę to co pisałem kilka razy - Tusk to mściwy sukinsyn, jeszcze nieraz nam to pokaże.
  • 2011-02-03 22:54 | jacek2

Re:Tusk-Schetyna

Nie doczekasz sie na komentarze !!!
    "Dyktator" Tusk jest o lata swietlne za pranoikiem Jaroslawem , w tej sprawie .....
  • 2011-02-03 22:56 | jacek2

Bardziej mściwego sukinsyna od Yaroslawa to polska ziemia nie widziala ....
  • 2011-02-03 23:17 | tkw

do 2011-02-03 22:54 | jacek2

"Nie doczekasz sie na komentarze !!! "

TKW: Wiem. Łatwiej jest tchórzliwie udawać, że nie ma problemu niż z problemem się zmierzyć.

""Dyktator" Tusk jest o lata swietlne za pranoikiem Jaroslawem , w tej sprawie ....."
    TKW: trochę brak w tym zdaniu logiki. Porównałeś cechy zupełnie różne.

Na koniec - przyjrzyj się, jak media zgodnie krytykują Tuska. Taka zgodność to nie przypadek, to jest realizacja decyzji tych, którzy faktycznie rządzą Polską - Tusk został spisany na straty. Dylemat jest tylko jeden obecnie - czy po wyborach powstanie koalicja PO + SLD + (ewentualnie) PSL czy uda się Kaczyńskiemu sformować większość. O to się martw jako platformer.

pozdrawiam
  • 2011-02-04 13:27 | dziadek 2

I bardzo dobrze powinien po wygranych wyborach mścić się na tych co jemu i jego rodzinie dokuczali. Niech mają chamy za swoje, niech poczują bat na karku może rozumu nabiorą. Żeby z polityki polskiej i polski zrobić pośmiewisko to hańba narodowi że na to pozwolił. Bo nie ważne kto jaką opcję popiera ważne jak się zachowuje.
  • 2011-02-04 14:17 | Sławomir Osiński

do 2011-02-03 19:16 | tkw

Uważaj,bo Jarosław i jego PiS,za Twoje słowa w rodzaju "sukinsyn" czy "dupek",pociągną Cię do odpowiedzialności karnej.
    Ustawa, prowadząca do swego rodzaju cenzury w internecie jest szykowana przez posła Maksa Kraczkowskiego.

Zamordyzmu Kaczyńskiego (liczba członków,wyrzuconych z partii), nie można porównywać z opieprzeniem Schetyny przez szefa partii, na posiedzeniu zarządu.

pozdrawiam
  • 2011-02-04 15:49 | tkw

do 2011-02-04 14:17 | Sławomir Osiński

1. Życie ulega ciągłym zmianom, gdy pojawia się coś nowego prawo z opóźnieniem ale stara się tym zająć. Na razie nie słyszałem żadnej niepokojącej informacji w kwestii planowanych rozwiązań prawnych dotyczących internetu. Poczekam na konkrety, nie zamierzam ulegać psychozie tylko dlatego, że udział w tym bierze PIS. Prędzej bałbym się PO, w końcu po coś Tusk zwiększył liczbę podsłuchów i służb uprawnionych do ich zakładania.

2. zamordyzm Kaczyńskiego ? Ciekawe jakie ma do tego narzędzia - dysponuje karcerem ? Może skazać na karę chłosty ? Na areszt domowy ? Na więzienie ? Może porwać czyjeś dzieci i szantażować ? Już widzę te dramatyczne sceny, gdy Jarosław pierze kogoś po pysku, kopie go a ten nic. Trochę rozsądku.

3. lista osób, które z PO odeszły mniej lub bardziej dobrowolnie, podobnie jak z PIS, jest długa - począwszy od założycieli. W przeciwieństwie do Ciebie ja takie rozstania z partią oceniam pozytywnie - partia musi być wyrazista i pilnować swoich zasad, komu się nie podoba - wolna droga, może założyć własną partię. Demokracja w partii to jeden z idiotyczniejszych postulatów - partia to maszyna do zdobywania władzy i jak w każdej maszynie musi być porządek a jak się komu nie podoba - na drzewo, niech zakłada własną partię. W każdej organizacji jest czas dyskusji ale ten czas kiedyś się kończy i wtedy ma być dyscyplina, bo inaczej nie da się osiągać celów. Nawet w wojsku jest czas dyskusji przy tworzeniu planu ale po jego zatwierdzeniu nie ma miejsca na demokrację tylko na realizację ustaleń. I zawsze ktoś jest szefem a ktoś podwładnym.

pozdrawiam
  • 2011-02-04 16:18 | Sławomir Osiński

do 2011-02-04 15:49 | tkw

"Już widzę te dramatyczne sceny, gdy Jarosław pierze kogoś po pysku, kopie go a ten nic."-zapomniałeś jak potraktował p.Jakubiak?.Najpierw ją poniżył i zmusił do publicznej samokrytyki,a póżniej spowodował jej wyrzucenie.I nie tylko jej.Czym innym jest skrytykowanie czyichś wypowiedzi,a co innego wyrzucanie kogoś z partii.Podaj jedno nazwisko członka PO,wyrzuconego z partii za krytykę.
    PO bez D.Tuska może istnieć,a PiS bez J.Kaczyńskiego?.Raczej wątpliwe.

Twoja argumentacja w pkt.3 kłóci się z "4. powtórzę to co pisałem kilka razy - Tusk to mściwy sukinsyn, jeszcze nieraz nam to pokaże. "

pozdrawiam
  • 2011-02-04 16:44 | tkw

do 2011-02-04 16:18 | Sławomir Osiński

Życie pisze najlepsze komentarze.

Z onet.pl:
    "W środę Grzegorz Schetyna i Jarosław Gowin usłyszeli ultimatum. Mają bezwzględnie i w każdej sprawie popierać stanowisko partii i Donalda Tuska. "
    "

Co do Jakubiak - gdyby chciała, odeszłaby z partii przed spotkaniem z Jarosławem, w dowolnej chwili. Jeśli tego nie zrobiła to widocznie nie chciała, nie sądzę, by ktoś jej pistolet do głowy przystawił.

PO bez Tuska ? To postęp u Ciebie.

A ja uważam nieco inaczej - PO bez władzy nie istnieje, bo tylko władza ich spaja a nie idee. Tylko Schetyna może powstrzymać rozpad PO, bo tylko on może utrzymać władzę dla PO. Tusk jest już trupem tylko sam jeszcze tego nie wie. Zauważ, że w mediach jest zgodna kampania krytykowania Tuska - myślisz, że ta zgodność jest przypadkiem ? Nawet Daniel Passent pisze o sobie, że jest "ostatnim obrońcą Tuska".

pozdrawiam
  • 2011-02-05 01:10 | dziadek 2

Nie widzicie nie czujecie, po prostu koledzy pana Tuska, czują przegraną i chcą ratować swoje tyłki. Więc podskakują po to by potem się wybielić, taktyka szczura jak już uciekać z okrętu to z kołem ratunkowym lub na łodzi a może gdzieś dobijemy i wyciągną do nich rękę pomocną. Może nie utoną wraz z Tuskiem i PO na nowo się zaczepiając jakiegoś płynącego na fali okrętu politycznego. I tak aby do emerytury a potem zobaczymy.
  • 2011-02-07 13:05 | Leszek0

Co do opini rozlamu w PO to stara sprawa i chcial bym sie cofnac do ostatnich wyborow prezydenckich.
    Juz na miesiac przed oficjalna rezygnacja pana Donalda Tuska z kandydatury na urzad prezydencki, stwierdzilem przy luznej dyskusji ze znajomymi ze p. Donald Tusk nie bedzie kandydowal.
    Dlaczego ?
    Sprawa jest jasna i dziwie sie ze spoleczenstwo tego nie widzi.
    P. Donald Tusk zrezygnowal z kandydatury na Prezydenta RP, bo ma zagwarantowana druga kadencje jako premier i dopiero pozniej bedzie kandydowal na ten urzad. Nikt nie mogl przewidziec dzisiejszej sytuacji i problematyki Smolenskiej. I tu pojawia sie p. Grzegorz Schetyna ktory tez ma oko na urzad premiera.
    Na przeszkodzie stoi p.Donald Tusk. Co robic ?
    Trzeba sie dogadac z p. Prezydentem w sprawie poparcia PO na druga kadencje dla p. Prezydeta, w zamian za fotel premiera dla p. Grzegorza Schetyny i delikatnie przez zgrabne intrygi polityczne pozbyc sie p. Donalda Tuska, ktorego zaborczosc polityczna zaczyna kluc w oczy.
    Kazdy chce jak najwiekszy kawalek tortu dla siebie, a nie mam tu na mysli opozycji.
    Wszystko jest ladnie i pieknie tylko gdzie jest Polska i jej spoleczenstwo ze swoimi problemami.
    Z mojej perspektywy do prawdziwej demokracji to bardzo daleko i nie szybko nastapi, bo jak do dzisiaj to chyba sie oddalamy.
    Przepraszam za pisownie ale mam klawiature niemiecka i oprogramowanie niemieckie bez a,e,z itp.
    Dziekuje