Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Debata nad odwołaniem Bogdana Klicha

(13)
38 razy media donosiły o bliskim już odwołaniu ministra obrony narodowej.
 • 2011-02-03 20:09 | san

  kto wzamian

  Ale zdaje sobie Pan redaktor sprawę, że takie samo ujadanie PiS przez dwa lata dotyczyłoby KAŻDEGO innego ministra MON w rządzie PO-PSl, prawda?
 • 2011-02-03 20:10 | Vera

  Brak mi tutaj jasnej wypowiedzi:

  Czy za taką sytuację odpowiada
  a) Premier, który nie wypowiada się jasno tak albo siak
  b) Dziennikarze, którzy urządzają permanentny cyrk
  c) Opozycja, która pieniackimi posunięciami dezorganizuje pracę rządu i ministra. Urządzając kolejne awantury uniemożliwia spokojną i rzetelną pracę.
  Może by przypomnieć, jak to p Kaczyński histeryzował, że nie może rządzić bo ma straszliwą opozycję, która tylko krytykuje rząd zamiast go wspierać i współrządzić. Ciekawe, jak się to odnosi do jego dzisiejszego postępowania.
 • 2011-02-03 21:52 | tkw

  Re:Debata nad odwołaniem Bogdana Klicha

  Przypadek Klicha jest ciekawy z punktu widzenia analizy ustroju w Polsce i ogólnie w tzw. "demokracji".

  Niby mamy rozdział władzy wykonawczej i ustawodawczej. Niby. Okazuje się, że to sejm rządzi władzą wykonawczą, bo to sejm powołuje i odwołuje rząd. W rzeczywistości jednak obiema władzami rządzi partia polityczna, aktualnie PO. Rząd robi to co chce PO i sejm robi tak samo. Reszta to fikcja.

  Przyznam, że wolę model amerykański - władza wykonawcza pochodzi z odrębnych wyborów niż władza ustawodawcza. W Polsce sejm, jak PO tak zechce, to mianuje premierem czy ministrem debila i obywatele nic nie mogą na to poradzić. W USA prezydent pochodzi z wyborów. Wprawdzie wybory i prezydenckie i do kongresu są organizowane przez te same partie, ale jednak są to odrębne wybory.

  Trójpodział władzy, jeden z fundamentów ustroju w Polsce, to fikcja.
 • 2011-02-03 22:39 | wladimirz

  Żałosna i niepotrzebna "obrona Czętochowy"!Klich jest żałosny - Dorn go rozjechał liczbami i faktami, a psychiatra wogóle nie podjął polemiki!

  Grabarczyk i Klich to naprawdę pyrrusowe sukcsy Tuska, a w kolejce są Hall, Kopacz i wielu innych....
  Skutki będą za 9 miesięcy...;-)
  Szkoda, że Tusk "nie ma z kim przegrać" , ale jego elektorat zawsze może zostać w domu...
 • 2011-02-04 03:53 | PGR Jackowo

  Re:Debata nad odwołaniem Bogdana Klicha

  No właśnie postawa premiera to porażka, jeśli czegoś zaniecha np odwołania Klicha czy Grabarczyka to sprawa zawsze powraca ze zdwojoną siłą. Nie można by załatwic to tak jak np. z Czumą? Odwołanie Klicha naprawdę dużo zmieni.
 • 2011-02-04 13:22 | dziadek 2

  Re:Debata nad odwołaniem Bogdana Klicha

  Panowie a stwórzmy nową partię i wysiudajmy z wiejskiej wszystkich obecnych i tych co stoją w kolejce do wiejskiej a byli już w sejmie, senacie, rządzie czy co niektórzy prezydentami. Wykurzmy wszystkich solidarnościowców, byłych komunistów i zbudujmy niwy elektorat polityczny. Była by to nauczka i lekcja dla wszystkich obecnych i przyszłych polityków że z narodem należy się liczyć a nie go lekceważyć.
 • 2011-02-05 08:46 | Justa

  Re:Debata nad odwołaniem Bogdana Klicha

  Czy to nie dziwne,że oglądając to samo widzimy diametralnie różnie? To bełkot Dorna i jego silenie się na dowcip zostały dokładnie "rozjechane" przez merytoryczne argumenty Klicha! Zaś argument o "tęgiej głowie" wymaganej od ministra wojny niechcący był strzałem we własną stopę.
  A tak w ogóle podziwiam Tuska za spokój, logikę i prostotę wypowiedzi...
 • 2011-02-05 13:11 | JSN

  Re:Debata nad odwołaniem Bogdana Klicha

  odwoływanie ministra to takie urocze gierki parlamentarne, ale ostatnie dwa przypadki mają początek w wyjatkowo niefortunnej decyzji premiera wyrzucenia min.Cwiakalskiego za blizej nieokreslone samobojstwo bandyty w celi - spoelczenstwo jakoś nie plakało po śmierci tegoż. Przy takim podejsciu do oceny ministrow premeir powinien bez dyskusji zdymisjonowac Grabarczyka za chaos organizacyjny na kolei, nie za utknieice pociagu w sniegi ale za chaos i wykazana nieudolnośc przy wprowadzaniu nwoego rozkladu jazdy (a propos -program informatyczny rozkladu jest niemiecki firmy Hafas, Polska daje tylko dane. Nie mozna zrzucac odpowiedzialnosc za brak srodkow na inwestycje na PKP, bo przy rozkladzie jazdy nie ma żadnych inwestycji. Podobnie z min. Klichem - gdyby minister zlozył na pismie protest prezydentowi K. za zaproszenie do wyjazdu calego dowodztwa WP, to byłby czysty - ale nie złozył i wlasnie za to powinien byc zdymisjonowany - za zlamanie wlasnej decyzji po Miroslawcu. I tyle
 • 2011-02-05 17:08 | SWIEKRA

  Re:Debata nad odwołaniem Bogdana Klicha

  Drogi "JSN"
  Czy wziąleś pod uwagę kosztów spolecznych spowodowanych tymi dymisjami? Ich następców, Premier powinien wziąć najlepiej z "pośredniaka" bo wówczas ustala by krytyka opozycji.Mianowani przez polowę roku wprawiali by się w problematykę.Jak się okazalo, pochopna dymisja min. Ćwiąkalskiego w imię politycznej poprawności, przyniosla nieodżalowaną stratę. To byla dla Premiera gorzka nauczka.""
 • 2011-02-06 00:20 | Adam 2222

  Justa Ty możesz podziwiać Tuska tylko za spokój, logikę i prostotę wypowiedzi ? Nie widzisz Geniusza w nim i w jego ministrach ?!

 • 2011-02-06 21:45 | Memo

  Jeśli wskazywanie ewidentnych faktów, nieudolności ministrów jest "ujadaniem"

  to co wyprawiało PO jako opozycja razem z "zaprzyjaźnionymi mediami"?
 • 2011-02-06 21:49 | PP

  nie wykluczone, że losowo wybrany kandydat byłby lepszy od psychiatry :-)

  a o jakich "kosztach społecznych" mowa, spadek słupków sondażowych? ostatnie 3 lata dowodzą że dla tej ekipy inne koszty są dużo mniej ważne.
 • 2011-02-08 11:03 | widz

  Klich jest merytoryczny

  A Dorn komiczny kiedy mówi o tęgiej głowie, i demagogiczny,kiedy mówi o armii. Na miejscu aktualnych wojskowych zapytałbym, czy Dorn wszystkich uważa za idiotów, którzy nie znają się na tym co robią. W końcu to do wojska nalezy okreslanie, jaki sprzęt jest im potrzebny - a Dorn nawet tego nie wie. Dorn juz zapomniał o swoim honorze, kiedy nadawał na PiS i wyzywał ich od "wezyrów" i "eunuchów". Dziś sam jest wykastrowany z resztek przyzwoitości i jedno o co mu chodzi, to złapać sie na listy wyborcze.
  A Klich nie powinien odchodzić - zrobił tyle,ile dotąd żaden minister. I to jest powód nieustannego ujadania opozycji i "apolitycznych "generałów", którzy jak Skrzypczak,cały czas poświęcali na klamkowanie u Szczygły.