Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Dymisja szefa GUS

(13)
2011-02-14 21:04 | tkw
Za onet.pl:
"
Dotychczasowy prezes GUS, Józef Oleński został odwołany - poinformował rzecznik prasowy GUS. Jak informuje radio RMF FM dymisja ma najprawdopodobniej związek z nieprawidłowościami przy Narodowym Spisie Powszechnym. Donald Tusk podjął decyzję w trybie natychmiastowym. Premier powierzył pełnienie obowiązków prezesa GUS Januszowi Witkowskiemu.

Do tej pory Witkowski zajmował stanowisko wiceprezesa Głównego Urzędu Statystycznego.

Niedawno w Głównym Urzędzie Statystycznym zakończyła się kontrola. Według dziennikarzy RMF FM w jej wyniku okazało się, że pracownicy GUS mieli dostawać podwójne pensje i zawyżone premie, których kwota sięgała 3,5 miliona złotych.

Prof. zw. dr hab. Józef Oleński jest pracownikiem Wydziału Nauk Ekonomicznych Uniwersytetu Warszawskiego, był doradcą Prezesa Narodowego Banku Polskiego. Na stanowisko prezesa GUS powołał go w październiku 2006 roku premier Jarosław Kaczyński.

Oleński od 1974 do 1991 roku pracował w Ośrodku Badawczo-Rozwojowym Statystyki przy GUS. W latach 1992-1995 był prezesem Głównego Urzędu Statystycznego, przewodniczącym Komisji Statystycznej ONZ i wiceprzewodniczącym Konferencji Statystyków Europejskich.

Ekspert IV i V programów ramowych Information Society Technologies UE. Członek Międzynarodowego Instytutu Statystyki.
"

TKW: może się mylę, ale coś mi tu śmierdzi.
1. kwota 3,5 mln dodatkowych zarobków za spis - to kwota śmiesznie mała. Za takie pieniądze nie wywala się w Polsce tym bardziej, że trzeba było coś zapłacić za dodatkową pracę.

2. skoro szefostwo GUS jest winne, to czemu nowym prezesem jest dotychczasowy wice - czyżby on był w tej sprawie święty ?

3. całość - moim zdaniem - ma zupełnie inne podłoże. Chodzi o publikowane dane - coraz gorsze. Wczoraj słyszałem w radio, że w lutym/marcu bezrobocie ma przekroczyć 14%. I moim zdaniem chodzi o zamknięcie gęby GUS-owi, bo nad gębą Min. Finansów panuje Rostowski.

4. ta dymisja przypomina mi podobną dymisję - szef Sanepidu został odwołany w piątek a w sobotę nowy szef grzecznie wykonał zmasowany atak na sklepy z dopalaczami.

Wybory coraz bliżej, trzeba "czyścić przedpole". Spodziewam się też wzmożonych "porządków" w TV i radio, w końcu to w TV i radio rozegra się główna bitwa.
  • 2011-02-14 21:13 | Kolega królika

Re:Dymisja szefa GUS

TKW: może się mylę, ale coś mi tu śmierdzi.

Czyżby ktoś we wsi już obornik przerzucał ... dziwne, bo w polu jeszcze pewnie sporo śniegu :)

• 2011-02-14 23:02 | konrad44

Drogi Tkw: "Nie dyskutuj z idiotą, bo najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem."

Młody jestem, to mogę.
    Panie Kolego Królika, może czas na zmianę nicka na "Kolegę Idioty", bądź "Idiota" ? Albo lepiej nie, bo te obrażają ludzi, którzy faktycznie są idiotami. Mogliby się poczuć urażeni porównaniem do ciebie. Może "Półgłupek", bo na "Głupka" nie zasługujesz. Może "Przygłup" ?

• 2011-02-14 23:05 | Kolega królika

Dziękuję za sugestie, Konradzie44 (czy to za Myckewyczem?) ale będę szczery: pozostanę przy Koledze królika.

• 2011-02-14 23:16 | konrad44

To sobie je gdzieś zapisz, bądź zapamiętaj - a nuż się kiedyś przydadzą, bo swoimi komentarzami nieustannie do takich nicków się wpasowujesz.

Można używać różnych argumentów: ad hominem, ad personam, ad vanitatem, ad verecundiam, ale takie coś jest niedopuszczalne. Chamstwo.

I jak można zadbać o jakikolwiek pluralizm wypowiedzi, porządną debatę, polemikę, gdy jakiś się wyrwie z łańcucha i wyrzuca na forum taki, jak wyżej wymieniony gnój na forum?
  • 2011-02-14 23:18 | tkw

do 2011-02-14 23:02 | konrad44

Masz rację, ale ja wcale nie dyskutuję. Dawno zauważyłem, że facet zaczął się ze mną ścigać, tym razem w kwestii zmiany w GUS wpisał swoje kilka minut PO mnie (te PO to nie Platforma Obywatelska). Ale to wolne forum, może robić co chce, mnie to nawet bawi. Tyle, że jego komentarze są monotonne - pisuar, Wolska, prezes tysiąclecia - ile razy można to czytać. Przypomina mi się stary szkolny dowcip - uczeń nauczył się tylko o pantofelku a dostał pytanie o ogórek. Więc zaczął: ogórek to warzywo podobne kształtem do pantofelka. A pantofelek ...

Jak tam Twoje boje ze społeczną służbą zdrowia ? Wygrywasz ? Ja niedawno zacząłem swoje - w życiu nie byłem na zwolnieniu lekarskim a teraz odnowiła mi się dawna kontuzja kręgosłupa, "w akademiku to się szalało..." (na szczęście ten moralny mam chyba OK). Dziś byłem na pierwszych ćwiczeniach w szpitalu - panienki wyraźnie życzliwiej mną się zaopiekowały gdy usłyszały, że nie jestem żonaty - w końcu mamy Walentynki. Będzie ciekawie, mam jeszcze 9 takich wizyt. Ty też stanu wolnego, więc się szykuj.

powodzonka
  • 2011-02-14 23:20 | Kolega królika

Tu się zgadzamy chyba po raz pierwszy: uwaga TKW, że tutaj coś śmierdzi była istotnie nie na miejscu. Musimy się wzajemnie szanować w cyber-przestrzeni i nawet ludzie o tak nietuzinkowym wkładzie w to forum, jak rzeczony TKW, powinni o tym pamiętać!

• 2011-02-14 23:28 | konrad44

Również o tym pamiętaj.
    Z ostatnich twoich tematów:
    Wygląda na to, że wreszcie będą zlikwidowane zaniedbania po populistach z psiarni
    kota Alika.

Wymagasz szacunku, zwracasz uwagę na to, że wyraz śmierdzi był nie na miejscu, sam stosujesz podobne.

Obaj macie duży wkład w to forum. Ludzie, szanujcie się wzajemnie.

• 2011-02-14 23:37 | konrad44

Witam.

Służba zdrowia stanęła na nogach. Prawdopodobnie dlatego, że to początek roku - to środki na wszystko są. Gorzej będzie pod koniec roku. Ale zacisnę zęby... :)

Akademik rządzi się swoimi, dzikimi prawami. Szczęście, że kręgosłup, nie jakiś nałóg. Żarty sobie stroję oczywiście. Pan dba o swój kręgosłup, zobaczy Pan jakie przymioty pozwala rozwinąć : http://www.vipdostrojenie.pl/klucz-model-czlowieka/aktywny_kregoslup

Co do panienek - zależy na jaką "sztukę" się trafi. Życzę wyłącznie młodych opiekunek :)

Pozdrawiam
  • 2011-02-14 23:43 | tkw

do 2011-02-14 23:28 | konrad44

PROTESTUJĘ !

Zwrot "coś mi tu śmierdzi" nie odnosi się do żadnej osoby. Jest synonimem zwrotu "coś mi tu nie pasuje".

pozdrawiam
  • 2011-02-14 23:48 | konrad44

Tak też ja i zapewne inni czytający ten temat zrozumieli ten zwrot. Prócz Kolegi Królika.

• 2011-02-14 23:57 | tkw

do 2011-02-14 23:37 | konrad44

w akademiku nie jest tak źle !

Ja mieszkałem "na waleta" ze studentami chemii. Generalnie mieli 3 pasje - alkohol, środki wybuchowe i elektronika. Na piętrze w drzwiach nie było jednej całej szyby, nawet ja przy nich nauczyłem się robić niektóre środki wybuchowe (polecam trójjodek azotu - o ile pamiętam to środek stosunkowo słaby - rękę urwie dopiero tak z pół szklanki - a do tego zupełnie niegroźny jak jest wilgotny, ale jak jest suchy, to wystarczy drzwi otworzyć i podmuch go odpala. Bardzo lubiliśmy wylewać go pod łóżkami dziewczyn - w środku nocy, jak się przewracała z boku na bok ...).

A do tego miałem wtedy nieograniczony dostęp do spirytusu salicylowego - to się działo, oj działo. Spirytus salicylowy to zwykły spirt z dodatkiem 2% kwasu salicylowego - wystarczyło się go pozbyć (co to dla chemika !) i już. W każdy weekend przywoziłem w torbie ok. 10 l tego towaru.

Akademik był fajny - 2 piętra poloniści, 2 piętra chemicy, 2 piętra artyści, do tego waleci jak ja. "Mieszanina piorunująca" można rzec. No i to wszystko w roku 1980/81.

Pamiętam mistrzostwa świata z 1982 r. Gdy zremisowaliśmy z Ruskimi - a to dla nich oznaczało "come back home" - jak na komendę otworzyły się okna we wszystkich akademikach (stały na trzech bokach czworoboku) - i jeden wielki ryk radości. ZOMO nie odważyło się interweniować.

Czekają Cię fajne czasy. To są lata, gdy zawiązują się przyjaźnie na całe życie.
  • 2011-02-17 14:53 | tkw

do 2011-02-14 23:16 | konrad44

jednak Twoja rada została wykorzystana. Ma teraz drugie konto - Sip_3

pozdrawiam