Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Tanie państwo

(7)
2011-02-17 11:32 | tkw
Z onet.pl:

W ostatnim półroczu ministerstwa i urzędy wojewódzkie zwiększyły zatrudnienie o 30 proc. Urzędnicy to najszybciej rosnąca grupa zawodowa, twierdzi "Dziennik Gazeta Prawna".
Rząd juz drugi rok próbuje zredukować zatrudnienie w podległych urzędach. Bezskutecznie. Mało tego - w ostatnim półroczu zatrudnienie dramatycznie wzrosło. Z sondy przeprowadzonej przez "DGP" wynika, że od 30 czerwca 2010 r. w ministerstwach zatrudnienie wzrosło o 32,5 proc., a w urzędach wojewódzkich o 37,4 proc.

Z expose Tuska:

I chcę państwu powiedzieć, że tanie państwo dzięki tej ekipie i tej koalicji stanie się faktem szybciej niż ktokolwiek może się spodziewać.

• 2011-02-17 12:07 | Sławomir Osiński

Re:Tanie państwo

do 2011-02-17 11:32 | tkw

Uczciwość wymagałaby dodać,że wzrost zatrudnienia ma związek z obowiązkiem likwidacji Gospodarstw Pomocniczych i Jednostek Budżetowych.Instytucje,zamiast(jak zakładano)zwalniać pracowników z likwidowanych podmiotów,"wchłonęły ich".
    Status quo został zachowany,co w niczym nikogo nie usprawiedliwia.Mam przekonanie,że rząd to naprawi.

pozdrawiam

• 2011-02-17 12:20 | tkw

do 2011-02-17 12:07 | Sławomir Osiński

1. Nie miej złudzeń - urzędy przygotowują się do redukcji zatrudnienia zapowiedzianej przez PO (ale na razie Komorowski to zablokował). Więc robią dokładnie to co sklepy przez tzw. "wyprzedażą" - sklepy wpierw podnoszą ceny by potem chwalić się ich obniżkami, tu jest podobnie - jak się nagle zwiększy zatrudnienie o 100 osób to potem bez problemu można 100 osób zredukować i efekt propagandowy jest - REDUKUJEMY !

2. jak się łączą firmy, to m. in. po to, by w sumie zredukować zatrudnienie. Z dwu działów księgowości robi się jeden. Z dwu prezesów jest 1. Itd.

3. rząd tego nie naprawi. W tej przepychance wygra średni szczebel zarządzania, bo najczęściej to on wygrywa. Nie wiem czy masz tego świadomość, że np. utworzenie lub likwidacja departamentu w ministerstwie wymaga zgody premiera, minister sam tego zrobić nie może (minister może tworzyć / likwidować wydziały w departamencie, ale to wymaga zmiany regulaminu ministerstwa, nowego podziału zadań wydziałów zapisanych w regulaminie). W każdym ministerstwie jest 15-40 departamentów, pomnóż to przez liczbę ministerstw i zobacz, jak wielka jest to struktura i jak sztywna, skoro na jej zmianę trzeba zgody samego premiera.

pozdrawiam
  • 2011-02-17 13:34 | tkw

i jeszcze jedno - expose było 3,5 roku temu. Poszukaj sobie w necie, jak w tym czasie przyrosła administracja - z tego co wiem to o ponad 60.000 etatów.

pozdrawiam
  • 2011-02-17 16:57 | dziadek 2

Ja nie mam nic przeciw zwiększeniu zatrudnienia więcej osób w urzędach państwowych. Byle było by to zatrudnienie uzasadnione i tam gdzie winno być zwiększone. Bo zwiększenie ilość osób by pilnowały pracy panienki w okienku lub pisać zbędne raporty. To tylko kicz, sztuczne zwiększanie zatrudnienia.
    Ale jeśli zwiększy się ilość urzędników do bezpośredniego załatwiania obywatela czyli w tag zwanym okienku, jeśli to będzie chodziło o zwiększenie ilości policji skarbowej, i tej ogólnie. lub w innych instytucjach czy urzędach gdzie brakuje ludzi do obsługi obywateli to tak jestem za.
  • 2011-02-17 17:07 | Kolega królika

Fascynujące! A co myślisz o zwiększeniu zatrudnienia poprzez otworzenie nowych etatów dziadków klozetowych w PiSuarach?

• 2011-02-17 18:22 | dziadek 2

Kolego królika ma pan rzeczywiście coś z królika, głowa wielka jak kapusta tylko że jest pusta.