Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Na psa urok

(12)
Jako pierwsze zwierzę trafił do naszych domostw. Z groźnego wilka stał się uległym poddanym. Od 14 tys. lat pies jest stróżem, myśliwym, pasterzem i przyjacielem człowieka, ale ten związek ma swoje ciemne strony.
  • 2011-02-17 14:40 | mikesz

Re:Na psa urok

Fragmenty psiej „Genezis”. „Bywają psy chłopskie i bywają pańskie. Jedne i drugie, podobnie jak ludzie pochodzą od psiego praboga, urodzonego w psim raju, gdzie nie było pcheł, much, hycli i nie mniej dokuczliwych od nich podrostków rzucających kamieniami, kijami i skamieniałymi na rzemień grudami ziemi. W psim raju, podobnie jak w ludzkim, było pradrzewo, pod którym nie wolno było podnosić ani prawej, ani lewej łapy, żeby ulżyć pęcherzowi, żeby zostawić po sobie smrodliwą pieczęć. Była też w psim raju prasuka stworzona z kawałka psiego ogona. Ona też namówiła prapsa do obsiusiania pradrzewa, za co wypędzono psi ród z należnego mu raju...Odtąd zaczął się gorzki jak piołun psi żywot na ziemi. Psi prabóg, chcąc się zemścić na psim rodzie, zesłał nań plagę much i plagę liszajów. Nie zapomniał tez o kleszczach odradzających się nieustannie, wchodzących głęboko pod skórę, wypijających krew. I postawił na psiej drodze istotę do siebie podobną...człowieka. Wtedy psa po raz pierwszy zawiódł węch. Zamiast uciekać od tego stworzenia, pies wyrzucony z raju szedł za nim trop w trop, wylizywał z jego śladów zapach potu i zapach polowania, zapach dymu i zapach gotowanej strawy. Ten przyćmiony węch zemścił się na psim rodzie okrutnie...” Niestety.

Tadeusz Nowak."Półbaśnie"
  • 2011-02-17 19:48 | Mieczysław S.Kazimierzak

Opowieść o psim praBogu ma swój finał w biblijnych pobożnych kłamstwach,które stały się korzeniami rasizmu.W historii sprawowania władzy pobożne kłamstwa uległy transformacji na polityczne szulerstwo,a te kończyły się eskalacją zbrodni i masowych mordów.
  • 2011-02-17 19:58 | Joanna Kopytowska

psi los

Obecnie los psów jest niestety dosyć marny , służą jako zabawki i przytulanki dla dzieci, czasem starszym ludziom osładzają starość lub pilnują na łańcuchu ludzkiego dobytku , fala przemocy wobec zwierząt zdaje się nie mieć końca , ich los w 142 polskich schroniskach jest zazwyczaj makabryczny ale w Polsce jest ich 7 milionów we Francji 30 milionów, wraz z kotami stanowią teraz najczęściej spotykane zwierzę domowe, niestety nie znaczy to wcale że najbardziej kochane i szanowane ot psi los
  • 2011-02-17 20:30 | maxaue

Nudnyś pan ze swoimi politycznymi fobiami. Nie masz pan przyjaciół czy rodziny, żeby im się wyżalić? Czy jest aż tak źle, że tylko internet pozostał? Ten tekst jest o psach, więc uprasza się o komentarze w temacie, a nie o Żydach, Bibliach czy prezydentach. Kogo to obchodzi?
  • 2011-02-17 20:42 | Adam 2222

Maxaue, po co serce swe niszczysz skoro nie podobaja

• 2011-02-17 20:45 | Adam 2222

Ci się komentarze M.S. Kazimierzaka to nie czytaj ich albo komentuj w sposób jaki byś chciał by Twoje listy były komentowane

• 2011-02-17 22:44 | maxaue

Bo lubię psy i mierzi mnie, kiedy ktoś ich niewinność bruka polityką.
  • 2011-02-18 02:18 | Adam 2222

Chyba masz racje, psy to świetne stworzenia. Mój wilczur był zazdrosny o to ze kot siedzi na krześle przy stole wiec i ona tez musiała.

• 2011-02-18 17:44 | Barbara

Re:Po 16 latach pożegnaliśmy naszego Maksa

To jest miłość w pełni odwzajemniona . Pies to jest koronny dowód nadzwyczajności świata i subtelności uczuć. Świadek rodzinnej historii i kronikarz . Ogromny żal po jego odejściu pogrąża w smutku wiele rodzin.
  • 2011-02-19 08:54 | Mieczysław S.Kazimierzak

Z mojego komentarza nie wynika negatywny stosunek do psów.
    Natomiast utarły się pewne skojarzenia na przykład PSU NA BUTY.W tym duchu napisany był mój komentarz,który został usunięty.Mowa była o korupcjogennej ustawie zasadniczej,która stała się żródłem partyjniackiej demokracji i kto ja kreował.
    Temat z pewnościa nie pod zdechłym azorkiem,godny dyskusji,również z udziałem tych co psy lubią.Jako ich sprzymierzeniec,a szczególnie w kontekście zapewnienia otoczeniu odpowiednich warunków sanitarnych związanych z ich umiłowaniem ten temat poruszyłem.Tu psy nie ponoszą winy z czego im się szyje byty,a szyje.
  • 2011-02-26 23:46 | Gdansky

A mnie się niestety psy kojarzą przede wszystkim z psimi odchodami leżącymi wszędzie. Wiem że to nie wina psów lecz ich tzw. właścicieli. Ile jeszcze musi upłynąć wody w Wiśle żebyście się wreszcie wszyscy nauczyli sprzątać po swoich pupilach ?
  • 2011-11-04 11:02 | gnago

pytania

Dlaczego w Polsce psy mają zakaz wstępu do kościołów, inaczej niż na zachodzie Europy?
    Dlaczego u psów występuje rak a u wilka nie?
    Dlaczego genotyp psa jest mniejszy niż wilka ,podobnie jak człowiek i inne zwierzęta okr. jako domowe